» »

Razlastitev malih delničarjev... NKBM...

Razlastitev malih delničarjev... NKBM...

Temo vidijo: vsi
««
3 / 11
»»

Tilen ::

Lonsarg je izjavil:

Tilen je izjavil:

Jah, nazaj lahko dobi maksimalno toliko, kot je bilo vredno na zadnji trgovalni dan. Če je imel 100 delnic, lahko dobi 10 EUR.

V kolikor imate nekateri tukaj v mislih kakšne večje zneske, se hudo motite. Tudi, če bi po nekem čudnem ključu dobili dejansko kaj nazaj.


Niti slučajno ni res. Obveznica je nič drugega kot dolg na papirju. Imaš podjetja, ki odkupujejo dolgove po nižjih cenah, tudi polovičnih, če je slab dolžnik. Pa je kljub temu dolžnik dolžan plačati celoten dolg, ne glede na ceno, po kateri so se njegovi dolgovi preprodajali med sabo.

Tak da ne, cena trgovanja nima niti malo veljave v takih sodnih postopkih, je pa veliko drugihi faktorjev, ki v tem primeru znižujejo ceno, tak da ja, nekih 50%+ zneskov ni za pričakovati.


Pravim za delnice, ker v prospektu za NLB26 dejansko piše, da lahko izgubiš vse.

Zavarovanje terjatev Obveznosti izdajatelja iz naslova obveznic niso kakorkoli zavarovane ali pokrite z garancijo izdajatelja, z njim povezane osebe ali s kakšno drugo obliko pogodbe, ki bi v pravnem ali ekonomskem pogledu izboljšala stopnjo prioritete izplačil pred drugimi upniki ali terjatvami drugih upnikov izdajatelja
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Banka ni izgubila 50% premoženja, izgubila ga je 100%. Vse kar ima, pa še dodatno v minus je šla... Banka bi šla v stečaj brez nadaljnih ukrepov.

In namesto da banko rešijo z dokapitalizacijo, so jo rešili z neko unikatno rešitvijo, ki sploh nima imena(Zakon 324..), ki ni ne stečaj ne dokapitalizacija.

Invictus ::

Maestral je izjavil:


Halo, kdo je tukaj čuden?
Najbrž ti, ko tukaj serješ na široko brez osnove.
Vsi delničarji najbrž razumemo riziko delničarstva, lopovščine in prevar pa ne prebavljamo! Lahko je pa danes biti pameten, ni kaj...
Mi je popolnoma jasno, da ti nisi nič vložil. Aha, dobra stara privoščljivost s tvoje strani, bravo!
Hej lole, tukaj ne gre za enega ali dva posameznika, gre za dessetisoče, ki so vložili stotine miljonov. In sedaj je nekdo sklenil, da se to kar izbriše.
Da bo mera polna, bomo pa še v prihodnje prispevali in metali denar v bančno luknjo. Jaoo.
Tudi ti, ne skrbi.

Seveda nisem. Saj nisem bil nor. Sem pa popušil precej drugje. Bi mi ta denar zdaj tudi prav prišel.

A kaj, zdaj naj pa za te delničarje jaz prispevam? Malo morgen ...

Sicer je pa za vas tako nepomembno. Tistega denarja vi ne boste dobili nazaj. Če bi se banko dokapitaliziralo, bi vaše delnice zgubile še več vrednosti. Čeprav novo izdanih delnic ne bi hotel nihče kupit.

Poleg tega se veliki lastniki preprosto odločijo da podjetje ne bo več imelo delnic. Cel kup pravnih manevrov obstaja da se znebiš malih, zoprnih delničarjev. In ravno to delajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Maestral ::

Seveda nisem. Saj nisem bil nor. Sem pa popušil precej drugje. Bi mi ta denar zdaj tudi prav prišel.

Kje so ti pobrali vse?

A kaj, zdaj naj pa za te delničarje jaz prispevam? Malo morgen ...

Ja, bomo vsi plačevali.

Sicer je pa za vas tako nepomembno. Tistega denarja vi ne boste dobili nazaj. Če bi se banko dokapitaliziralo, bi vaše delnice zgubile še več vrednosti. Čeprav novo izdanih delnic ne bi hotel nihče kupit.
Poleg tega se veliki lastniki preprosto odločijo da podjetje ne bo več imelo delnic. Cel kup pravnih manevrov obstaja da se znebiš malih, zoprnih delničarjev. In ravno to delajo.


Mali, zoprni delničarji so vložili stotine miljonov. Sitnica.
Veliki, prijazni lopovi so pobrali pa še več.

Naj vendar objavijo seznam, bom vsaj vedel, kam je šlo oziroma kam se bom šel pritožit...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maestral ()

Maestral ::

Lonsarg je izjavil:

Banka ni izgubila 50% premoženja, izgubila ga je 100%. Vse kar ima, pa še dodatno v minus je šla... Banka bi šla v stečaj brez nadaljnih ukrepov.

In namesto da banko rešijo z dokapitalizacijo, so jo rešili z neko unikatno rešitvijo, ki sploh nima imena(Zakon 324..), ki ni ne stečaj ne dokapitalizacija.

Kako vendar? Kdo je lastnik objektov, tistih lepih prijaznih poslovalnic? Pa infrastrukture, opreme? Pa stotin stanovanj, kmetij, fabrik, ???
A to premoženje ne šteje, je za rezervo?
100% izguba pomeni, da si ob vse. Lej, tako kot mali delničarji v tem primeru.
Pa saj banka še posluje, zaposleni so še tam in hvalabogu redno prejemajo plače.

Jah, saj priznam, ekonomije res ne zastopim...

Pšenični ::

Ne vem, meni se zdi da vsi pozabljate na temeljni problem.

Na vodenje teh bank, ki je blo vse kot transparentno. Treba je povedat, "zakaj so banke ostale brez denarja"? Ker so bile garancije za izdane kredite več ali manj nične.

Potrebno je pogledat, kdo je sodeloval pri teh nečednostih in zdaj lahko rečemo že, lopove zapret. Pobrat premoženje njim in sorodnikom itd.

Kako so to naredli Avstrijci:

"Ko so lastniki Hypo Alpe-Adria Bank spoznali, da vodstvo banke deluje v njeno škodo, je frčalo perje. Andrej Potočnik je pred dvema letoma takole bežal pred fotografi. V državnih bankah se to ne bo zgodilo, meni tožilec Luka Moljk, ker lastnik nima interesa."



http://www.finance.si/8353250/To%C5%BEi...

murmur ::

Maestral je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Banka ni izgubila 50% premoženja, izgubila ga je 100%. Vse kar ima, pa še dodatno v minus je šla... Banka bi šla v stečaj brez nadaljnih ukrepov.

In namesto da banko rešijo z dokapitalizacijo, so jo rešili z neko unikatno rešitvijo, ki sploh nima imena(Zakon 324..), ki ni ne stečaj ne dokapitalizacija.

Kako vendar? Kdo je lastnik objektov, tistih lepih prijaznih poslovalnic? Pa infrastrukture, opreme? Pa stotin stanovanj, kmetij, fabrik, ???
A to premoženje ne šteje, je za rezervo?
100% izguba pomeni, da si ob vse. Lej, tako kot mali delničarji v tem primeru.
Pa saj banka še posluje, zaposleni so še tam in hvalabogu redno prejemajo plače.

Jah, saj priznam, ekonomije res ne zastopim...


Ampak kje pise da si z delnicami kupil tudi delez teh stanovanj/fabrik/infrastrulture? Kaj si pravzaprav sploh kupil? Po moje je to pravo vprasanje.

Maestral ::

Pšenični je izjavil:

Ne vem, meni se zdi da vsi pozabljate na temeljni problem.

Na vodenje teh bank, ki je blo vse kot transparentno. Treba je povedat, "zakaj so banke ostale brez denarja"? Ker so bile garancije za izdane kredite več ali manj nične.

Potrebno je pogledat, kdo je sodeloval pri teh nečednostih in zdaj lahko rečemo že, lopove zapret. Pobrat premoženje njim in sorodnikom itd.

Kako so to naredli Avstrijci:

"Ko so lastniki Hypo Alpe-Adria Bank spoznali, da vodstvo banke deluje v njeno škodo, je frčalo perje. Andrej Potočnik je pred dvema letoma takole bežal pred fotografi. V državnih bankah se to ne bo zgodilo, meni tožilec Luka Moljk, ker lastnik nima interesa."



http://www.finance.si/8353250/To%C5%BEi...


Kako misliš, vodenje bank? Saj to je bilo odlično, poglej samo nagrade vodilnim...
Banka pridela 200Mil minusa, vodilni si izplačajo pa miljonske nagrade. Brezkompromisno, in čisto brez sramu. Ja, saj so vendar dobro delali, zajebali so vsi tisti pred njimi...

Kako misliš, kaj je narobe z garancijami kreditov? Jaz (in čisto vsi posamezniki, ki jih poznam, od žlahte, prijateljev, znancev,itd..) smo kredite odplačevali (ali jih še) po znanih obrestnih merah, s tem, da je bil kak večji kredit (v mojem primeru npr.stanovanje) zaščiten z minimalno vsaj: 2 poroka + zavarovanje kredita, pri znancih pa pogosto še z hipoteko...
Sem vprašal, kaj pa, če škripnem pred odplačilom? So rekli, najprej pozavgajo vsa razpoložljiva sredstva, nato se obesijo na poroke...
Ja, zakaj pa potlej še zavarovalnica? No, to v primeru, da vsi (skupaj s poroki) pokrepamo, in da naše premoženje izpuhti...
Da ne omenim, da sem za zavarovanje kredita moral "skeširat", in to po tistem, ko sem ravno skoraj vse zapravil za papirje...

Mi je pa zanimivo, nekateri so dobili miljonske kredite na osnovi virtualnih umetniških del, ali izmišljenih posestev, ali neobstoječih podjetij, ali česa podobnega. Bravo, če bi jaz imel takega referenta ob najemu kredita, bi lahko zastavil npr. sosedov gozd namesto tistih 2000DM zavarovanja...

Vse se vrača, vse se plača...

Pšenični ::

"Mi je pa zanimivo, nekateri so dobili miljonske kredite na osnovi virtualnih umetniških del, ali izmišljenih posestev, ali neobstoječih podjetij, ali česa podobnega. Bravo, če bi jaz imel takega referenta ob najemu kredita, bi lahko zastavil npr. sosedov gozd namesto tistih 2000DM zavarovanja..."

Večje vsote kreditov, seveda ne podeljujejo referenti. To je menda jasno.

Zato tud se vse prikriva. Ma ni Kordež poklical nekega brezveznega referenta in dobil 110 milijonov kreditov na podlagi klica in še kdo je klicaril.....

Zgodovina sprememb…

Maestral ::

Pšenični je izjavil:

"Mi je pa zanimivo, nekateri so dobili miljonske kredite na osnovi virtualnih umetniških del, ali izmišljenih posestev, ali neobstoječih podjetij, ali česa podobnega. Bravo, če bi jaz imel takega referenta ob najemu kredita, bi lahko zastavil npr. sosedov gozd namesto tistih 2000DM zavarovanja..."

Večje vsote kreditov, seveda ne podeljujejo referenti. To je menda jasno.

Zato tud se vse prikriva.


Seveda, jasno, ne referenti, ampak koruptirana politika. Šefi so dobil naređenje, zato je odloćitev padla... Pa ti packi še vedno mislijo, da jih nobeden ne opazi? Ajoj...

Mene zanima samo, kdaj se bodo te stvari razčistile?
Saj podatki držijo dokaj dolgo, tudi v digitalni dobi...

Mr.B ::

A je kdo na 24kur spremljal pravljico o Kramarju ?
Se vedno ne znajo razloziti od kod taka sprememema politicnih videnj s prihodom vlade JJ-ja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

murmur ::

Maestral je izjavil:

Pšenični je izjavil:

"Mi je pa zanimivo, nekateri so dobili miljonske kredite na osnovi virtualnih umetniških del, ali izmišljenih posestev, ali neobstoječih podjetij, ali česa podobnega. Bravo, če bi jaz imel takega referenta ob najemu kredita, bi lahko zastavil npr. sosedov gozd namesto tistih 2000DM zavarovanja..."

Večje vsote kreditov, seveda ne podeljujejo referenti. To je menda jasno.

Zato tud se vse prikriva.


Seveda, jasno, ne referenti, ampak koruptirana politika. Šefi so dobil naređenje, zato je odloćitev padla... Pa ti packi še vedno mislijo, da jih nobeden ne opazi? Ajoj...

Mene zanima samo, kdaj se bodo te stvari razčistile?
Saj podatki držijo dokaj dolgo, tudi v digitalni dobi...


Razcistile na globalnem nivoju? Ce te prav razumem ciljas na empatijo, solidarnost etc? Po moje cista utopija, sem ne dolgo nazaj bral o dejanski mozgan razliki med razlicnimi osebki, kar pomeni, da ko govoris o npr. empatiji, je za dolocene osebke to cisti error. Ne da ne bi hoteli, ampak je prazen prostor.

Hayabusa ::

Maestral je izjavil:

Pšenični je izjavil:

"Mi je pa zanimivo, nekateri so dobili miljonske kredite na osnovi virtualnih umetniških del, ali izmišljenih posestev, ali neobstoječih podjetij, ali česa podobnega. Bravo, če bi jaz imel takega referenta ob najemu kredita, bi lahko zastavil npr. sosedov gozd namesto tistih 2000DM zavarovanja..."

Večje vsote kreditov, seveda ne podeljujejo referenti. To je menda jasno.

Zato tud se vse prikriva.


Seveda, jasno, ne referenti, ampak koruptirana politika. Šefi so dobil naređenje, zato je odloćitev padla... Pa ti packi še vedno mislijo, da jih nobeden ne opazi? Ajoj...

Mene zanima samo, kdaj se bodo te stvari razčistile?
Saj podatki držijo dokaj dolgo, tudi v digitalni dobi...

Sv. nikoli zelo verjetno.
Vsi imajo prste lepljive od marmelade, tako da en drugega držijo v šahu, njim status quo ustreza.

Maestral ::

Ja, se tudi meni zdi, da bo razjasneno šele ob Sv.Nikoli...

mn ::

Kako vendar? Kdo je lastnik objektov, tistih lepih prijaznih poslovalnic? Pa infrastrukture, opreme? Pa stotin stanovanj, kmetij, fabrik, ???
A to premoženje ne šteje, je za rezervo?
100% izguba pomeni, da si ob vse. Lej, tako kot mali delničarji v tem primeru.
Pa saj banka še posluje, zaposleni so še tam in hvalabogu redno prejemajo plače.

Jah, saj priznam, ekonomije res ne zastopim...


Simple, če je vrednost vseh teh poslovalnic, stanovanj, kmetij, fabrik, ... 1000, banka pa dolguje 1500, potem je očitno izgubljeno 150%. Če bi lastniki podjetja (delničaji, torej tudi TI) odgovarjali s svojim premoženjem, bi TI moral še nekaj denarja prinesti za vsako delnico ki jo imaš v lasti. Vendar, ker je podjetne samostojna pravna oseba imaš srečo in nisi dolžan nič. Za TVOJE slabo delo s TVOJO lasnino bomo pa sedaj namesto TEBE račun dobili tudi vsi ostali.

Pšenični ::

mn je izjavil:

Kako vendar? Kdo je lastnik objektov, tistih lepih prijaznih poslovalnic? Pa infrastrukture, opreme? Pa stotin stanovanj, kmetij, fabrik, ???
A to premoženje ne šteje, je za rezervo?
100% izguba pomeni, da si ob vse. Lej, tako kot mali delničarji v tem primeru.
Pa saj banka še posluje, zaposleni so še tam in hvalabogu redno prejemajo plače.

Jah, saj priznam, ekonomije res ne zastopim...


Simple, če je vrednost vseh teh poslovalnic, stanovanj, kmetij, fabrik, ... 1000, banka pa dolguje 1500, potem je očitno izgubljeno 150%. Če bi lastniki podjetja (delničaji, torej tudi TI) odgovarjali s svojim premoženjem, bi TI moral še nekaj denarja prinesti za vsako delnico ki jo imaš v lasti. Vendar, ker je podjetne samostojna pravna oseba imaš srečo in nisi dolžan nič. Za TVOJE slabo delo s TVOJO lasnino bomo pa sedaj namesto TEBE račun dobili tudi vsi ostali.


Če te lahko prosim, da nam razložiš še za obveznice?

mn ::

Če te lahko prosim, da nam razložiš še za obveznice?


To je po moje kraja in bodo zelo verjetno vračali - z obrestmi. In spet ne bo nihče nič kriv.

Maestral ::

mn je izjavil:

Kako vendar? Kdo je lastnik objektov, tistih lepih prijaznih poslovalnic? Pa infrastrukture, opreme? Pa stotin stanovanj, kmetij, fabrik, ???
A to premoženje ne šteje, je za rezervo?
100% izguba pomeni, da si ob vse. Lej, tako kot mali delničarji v tem primeru.
Pa saj banka še posluje, zaposleni so še tam in hvalabogu redno prejemajo plače.

Jah, saj priznam, ekonomije res ne zastopim...


Simple, če je vrednost vseh teh poslovalnic, stanovanj, kmetij, fabrik, ... 1000, banka pa dolguje 1500, potem je očitno izgubljeno 150%. Če bi lastniki podjetja (delničaji, torej tudi TI) odgovarjali s svojim premoženjem, bi TI moral še nekaj denarja prinesti za vsako delnico ki jo imaš v lasti. Vendar, ker je podjetne samostojna pravna oseba imaš srečo in nisi dolžan nič. Za TVOJE slabo delo s TVOJO lasnino bomo pa sedaj namesto TEBE račun dobili tudi vsi ostali.


Bravo, sedi, pet! Evo, še en genij!
Pa ti res verjameš, da je vsa dosedanja preteklost bank enaka nuli, oz, da ima celo izgubo, recimo kar miljardo? celo -50%?
Ja, kam pa je poniknilo premoženje? Saj imamo vendarle tudi gotovino tam? A ta pride od cerkvenih nabirk, ali od skavtov, mogoče?

"Za TVOJE slabo delo s TVOJO lasnino bomo pa sedaj namesto TEBE račun dobili tudi vsi ostali."

Haha, ojej, si me pa nasmejal.
Ja, priznam, sem kriv zaradi slabega gospodarjenja banke. Pred leti sem, tako kot mogoče tvoji starši, vplačal del svojih prihrankov. Potem smo seveda družno financirali vse mogoče pizdarije. Ja, denar je treba razmetat, to je vendar jasno? Smo uživali, a nažalost, je minilo...

Btw, če boš moral kaj prispevat, se pa kar javi.

mn ::

Ja, kam pa je poniknilo premoženje?


Ne vem. Nekaj očitno v menedžerske prevzeme, drugo, nimam pojma.

Saj imamo vendarle tudi gotovino tam?


Gotovina ni premoženje od banke, če si mislil na bančne vloge, ampak od komitentov, ki so če se ne motim v primeru stečaja prvi na vrsti za prevzem.

Pred leti sem, tako kot mogoče tvoji starši, vplačal del svojih prihrankov.


Ne, moji starši niso vlagali denarja v delnice, čeprav so jim vsi to svetovali ko je vse raslo. Jaz sem jima odsvetoval Niti oni, niti jaz nismo sposobni odgovorno vlagati in spremljati kaj se dogaja z delnicami. S tem mislim branje četrtletnih poročil, delniške skupščine, itd... Poleg tega, kakor ju poznam, se ne bi sprijaznila z izgubami.

Btw, če boš moral kaj prispevat, se pa kar javi.


Finančna luknja je 4.8 MILIARDE EUROV za božjo voljo. Obdavčitve so vedno višje. Kako mi lahko rečeš, da nič ne prispevam?

Maestral ::

"Finančna luknja je 4.8 MILIARDE EUROV za božjo voljo. Obdavčitve so vedno višje. Kako mi lahko rečeš, da nič ne prispevam?"
Kako mi pa ti lahko rečeš, da sem jaz kriv za to stanje???
Mogoče boš pa sprevidel, da tudi jaz nimam veze s tem...
Če sem pred par leti kupil nekaj delnic, to še ne pomeni, da sem lahko upravljal z njimi, a ne?

mn ::

Priznam, malce dramatiziram ker želim nekaj dopovedat. Seveda nisi to kriv za to stanje. S temi parimi delnicami si seveda lahko upravljal, ampak par delnic ne pomeni prav veliko. Tako kot en glas na volitvah ne pomeni prav veliko.
Samo ne spremeni pa to dejstva, da si solastnik in kot solastnik boš moral žal požreti izgubo. Se pa strinjam, da je način na katerega se je tole naredilo sporen. Če podjetje ne more več posovati se naredi stečaj. Če potrebuje več denarja pa dokapitalizacija. Enostavno brisanje delnic pravnega subjekta ki posluje je pa neokusen precedens, ki ga bomo verjetno drago plačali.
Ampak, debata o tem ali je to ustavno ali ne je enostavo nad mojim znanjem in se je ne bom loteval.

Mr.B ::

Maestral, Kako si kriv ?

Za nevestno delo v NLB si kažejo s prsti na , šefa.
Težava pri tem je koliko nižje po strukturi boš šel da lahko prikažeš da je kriv šef. V končni fazi je kriva tudi navadna tajnica, pa en lolek v pravni službi, ki je verjetno te papirje videl... Se še spuščamo, verjetnost je tudi ta da so žene prej omenjenih lov level lolekov, verjento vedele . No verjeno jim je kdaj mož oziroma žena prišepnila. Samo to so pa že državljani, pa to....

No pa smo na navadnih ljudjeh, davkoplačevalcih, samo s tem da nisi vedel še ne pomeni da nisi kriv...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mn ::

No pa smo na navadnih ljudjeh, davkoplačevalcih, samo s tem da nisi vedel še ne pomeni da nisi kriv...


Nisem mislil tega. Bolj v stilu, delničarji imajo v nadzornem svetu svojega predstavnika, ki je odgovoren za to, da nadzoruje upravo, ...

Čeprav, če izpeljem to logiko še malce dlje. Kriv sem tudi jaz. Volil sem ljudi, ki so bili odgovorni za večinske deleže v teh bankah, in so ali nastavljali predstavnike ki niso opravljali svojega dela, ali pa jim dajali slaba navodila, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Double_J ::

A čez čas bodo pa izdali nove delnice verjetno? Takrat bi lahko pa teli, ki so bili razlaščeni zahtevali svoj delež?
Dve šivanki...

mn ::

Double_J je izjavil:

A čez čas bodo pa izdali nove delnice verjetno? Takrat bi lahko pa teli, ki so bili razlaščeni zahtevali svoj delež?

Če logično razmišljam ne - v primeru da ima banka danes več dolgov kot premoženja.

Double_J ::

To je pa zanimivo... se pravi lahko podjetje zbriše delnice in jutri izda nove, pa se lastniki obrišejo pod nosom?
Dve šivanki...

Looooooka ::

Ja, priznam, sem kriv zaradi slabega gospodarjenja banke. Pred leti sem, tako kot mogoče tvoji starši, vplačal del svojih prihrankov. Potem smo seveda družno financirali vse mogoče pizdarije. Ja, denar je treba razmetat, to je vendar jasno? Smo uživali, a nažalost, je minilo...

Nisi kriv. Krivi so tisti, ki so slabo vodili zadevo. Ampak delnicarji kot lastniki bodo morali luknjo pokriti s svojimi vlozki. Sele PO tem bi se lahko razpravljalo o tem ali je drzava dolzna resevati vse te banke. Ko recem drzava pa mislim spet tebe in vse ostale drzavljane.
Najvecji problem po tem, ko bo tole vse "sanirano" je v tem, da bodo gospodje, ki so to luknjo skopali se zmeraj vozili mercedeze in pocitnice prezivljali v svojih pocitniskih hisicah na Baliju...mali delnicarji bodo spusili vse kar so vlozili vsi ostali pa 3000 eur na drzavljana zadolzeni v imenu teh istih kretenov.
In kaj bo nauk vsega tega?
Da lahko zadevo ponovijo, ker jih bomo ovce v taki ali drugacni obliki v vsakem primeru resili.
Za polepsanje dneva je pa poskrbela se tista izjava zunanjih strokovnjakov, da verjetnosti, da bomo kogarkoli zaprli zaradi tega skoraj ni, ker si sodstvo in politika ze vsa ta leta delita isto posteljo.Wu Hu.

mn ::

Double_J je izjavil:

To je pa zanimivo... se pravi lahko podjetje zbriše delnice in jutri izda nove, pa se lastniki obrišejo pod nosom?

Ne. Tukaj je to naredila država s posebnim zakonom. In povsem možno, da bomo to drago plačevali v prihodnosti.
Normalno gre podjetje v stečaj, in stečajni upravitelj podjetje proda, da poplača dolgove.

Double_J ::

Ne. Tukaj je to naredila država s posebnim zakonom.


S posebnim zakonom, ki velja samo za te družbe, za ostale pa ne? To pa verjetno res ne bo šlo skozi...
Dve šivanki...

Looooooka ::

Aja cist btw.
Sodelavec je zadnjic razlagal, da je imela Slovenija moznost se prijaviti na nek razpis v zvezi s bančno unijo, kjer bi se nam vecino dolga dejansko odpisalo pa smo rok zaradi dolocenih politikov zamudili(moznost naj bi imele drzave, ki so zadolzene pod 60 al 70 BDP-ja...kar smo zdaj seveda baje ze prekoracili)?
Ima kdo kaksen link glede tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

mn ::

Double_J je izjavil:

Ne. Tukaj je to naredila država s posebnim zakonom.


S posebnim zakonom, ki velja samo za te družbe, za ostale pa ne? To pa verjetno res ne bo šlo skozi...

Niti pod razno nimam dovolj znanja, da bi dal pameten odgovor na to. Rad bi rekel, da vedo kar delajo, ampak tako naiven nisem niti jaz.

Tilen ::

Looooooka je izjavil:

Aja cist btw.
Sodelavec je zadnjic razlagal, da je imela Slovenija moznost se prijaviti na nek razpis v zvezi s bančno unijo, kjer bi se nam vecino dolga dejansko odpisalo pa smo rok zaradi dolocenih politikov zamudili(moznost naj bi imele drzave, ki so zadolzene pod 60 al 70 BDP-ja...kar smo zdaj seveda baje ze prekoracili)?
Ima kdo kaksen link glede tega?


Kdo časti na tem razpisu?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

murmur ::

Looooooka je izjavil:

Aja cist btw.
Sodelavec je zadnjic razlagal, da je imela Slovenija moznost se prijaviti na nek razpis v zvezi s bančno unijo, kjer bi se nam vecino dolga dejansko odpisalo pa smo rok zaradi dolocenih politikov zamudili(moznost naj bi imele drzave, ki so zadolzene pod 60 al 70 BDP-ja...kar smo zdaj seveda baje ze prekoracili)?
Ima kdo kaksen link glede tega?


Q2 2013 smo bili pri 62.5, verjetno bomo zakljucili 2013 pri ~70%.

Mr.B ::

murmur ?
Znotraj 75% ali 73% je pila napoved ob 1.5 mijardni dokapitalizaciji bank. Dokapitalizacija bo cca 5 mijard €. S tem da so banke lepo tiho da so pred tem odpisali koliko mijard€ dolga.

murmur, a veš kolikšen je napovedani BDP slovenije v mijardah€. PS manj kot 40 mijard€.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hayabusa ::

Nov zakoni z 23.11 (ZBan-1L) imate te: https://slo-tech.com/forum/t592652/p426... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Pšenični ::

http://www.finance.si/8353850/%28hiti-t...

"Naš denar iz NLB pa še kar frli: nadzorniki NLB, ki smo ji davkoplačevalci v sredo spet morali dati denar, tokrat kar 1,55 milijarde evrov, bodo na prihodnji seji obravnavali svetovalne pogodbe, ki jih je sklepal Janko Medja."

V NLB ju vse po starem. Banke so sicer že "polne denarja".

Oldi ::

Že izbris delnic je skregan z vsako logiko, razen če je vložek države v banko večji od prodajne vrednosti banke, kar bi pomenilo, da je bila vrednost pred posegom države negativna in so delničarji lahko samo srečni, da jim ne vzamejo še česa.
Glede obveznic pa itak da gre za retroaktivnost zakona in če so ustavni sodniki prištevni, bodo - po zgledu primera Kramar, zakon skenslali. Sploh ker so ga v primeru Kramarja polomili, davek je moral plačati za tekoče leto, v katerem je bil sprejet zakon.

Je pa šokantno, kako smo ta ukrep sprejeli, kako pristajamo na to, da v času največje krize v banke tlačimo rezervacije, ki bi morale zaleči za še neprimerno hujšo krizo, namesto da bi ves denar plasirali v zdrave projekte in že enkrat priznali, kdo je povzročil tako globoko krizo. Po mojem skromnem mnenju Pahor in takrat prevladujoče puhlice, ki so privedle do kraha vseh velikih gradbincev, tajkuniziranih firm in posledično zaradi finančne nediscipline še plejade dobrih predvsem malih firm. Namesto da bi politiki reševali, so tiščali palice v kolesje. Oftopik vem, zato končam.

Tilen ::

Že izbris delnic je skregan z vsako logiko, razen če je vložek države v banko večji od prodajne vrednosti banke


Tržna vrednost NKBM na zadnji trgovalni dan je bila 32.310.352 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gslo ::

breaking news: bitcoin varnejši od naložbe v nkbm delnice :'-D

Karaya 52 ::

Pozabljate, da so vse tri državne banke v eni sekundi izvedle stečaj in bile naslednjo sekundo ponovno oživljene z davkoplačevalskim denarjem. V resnici smo dobili NNLB, NNKBM in NAbanko. Delnice NLB, NKBM in Abanke pa so bile že dlje časa ničvredne. Če bi izpeljali pravi stečaj, delničarji nebi čisto ničesar dobili. 0, nič, null, zero.

Tega scenarija bi se moral zavedati vsak vlagatelj, pa se očitno ne in potem je jok in škripanje z zobmi. Radiranje obveznic pa je po drugi strani čista svinjarija.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Radiranje obveznic pa je po drugi strani čista svinjarija.


Kako bi ti tole rešil?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Karaya 52 ::

Če bi šle banke v pravi stečaj, bi bili lastniki obveznic poplačani po pravilih stečaja.

Če so se odločili za frankensteinski reset bank, pa bi morali lastnike obveznic v celoti poplačati.

To kar je zdaj, je pa navadna goljufija, kraja. They can't have it both ways.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Če bi šle banke v pravi stečaj, bi bili lastniki obveznic poplačani po pravilih stečaja.

OK, tole torej ne pride v poštev.

Če so se odločili za frankensteinski reset bank, pa bi morali lastnike obveznic v celoti poplačati.

Od kod naj dobijo denar? Glavni pogoj za dovoljeno dokapitalizacijo (da banka ne gre v stečaj / bankrot) je bil ravno to, da se razlastnini delničarje in pobriše subordinated debt.

Kaj je torej po tvoje boljše? Ciprski scenarij? Vsem, ki imajo vloge nad 100.000 EUR vzamemo in vložimo v banko?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krneki0001 ::

A ne gredo stvari nekako takole:

Če si delničar, pomeni, da si solastnik. Dokler gre vse lepo in prav, ter ima firma profit, dobivaš, ker delnici vrednost narašča. Če gre narobe in pri nas je šlo narobe, je treba dokapitalizirat. Kar pomeni, da mora vsak lastnik nekaj dat zraven. Če ne dokapitalitziraš kot lastnik, potem se tvoj vložek zmanjša za vrednost vložka.

Torej, če je bila delnica vredna 10 centov, kot lastnik pa bi moral vložiti še 3 evre na delnico kot dokapitalizacijo, pomeni, da si sedaj s tisto eno delnico 2.9 evra dolžan, če nisi dokapitaliziral. In država je razlastninila te ljudi, da niso nič dolžni. Meni to pomeni odpis dolga in nič drugega.

Vsi solastniki (mali delničarji) so bili pa zato razlastninjeni, da jim ni bilo treba doplačat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

Looooooka je izjavil:


Da lahko zadevo ponovijo, ker jih bomo ovce v taki ali drugacni obliki v vsakem primeru resili.
Za polepsanje dneva je pa poskrbela se tista izjava zunanjih strokovnjakov, da verjetnosti, da bomo kogarkoli zaprli zaradi tega skoraj ni, ker si sodstvo in politika ze vsa ta leta delita isto posteljo.Wu Hu.


Največji problem je IMHO ravno to, da za te zadeve nihče ne bo nosil odgovornosti.

Double_J ::

Pozabljate, da so vse tri državne banke v eni sekundi izvedle stečaj in bile naslednjo sekundo ponovno oživljene z davkoplačevalskim denarjem. V resnici smo dobili NNLB, NNKBM in NAbanko.


Ja sej pravim, da to ne šteje. Potem bi vsak lahko to naredil s svojim podjetjem.
Dve šivanki...

Pšenični ::

driver_x je izjavil:

Looooooka je izjavil:


Da lahko zadevo ponovijo, ker jih bomo ovce v taki ali drugacni obliki v vsakem primeru resili.
Za polepsanje dneva je pa poskrbela se tista izjava zunanjih strokovnjakov, da verjetnosti, da bomo kogarkoli zaprli zaradi tega skoraj ni, ker si sodstvo in politika ze vsa ta leta delita isto posteljo.Wu Hu.


Največji problem je IMHO ravno to, da za te zadeve nihče ne bo nosil odgovornosti.


Rešitev vidim v tem, da se poskuša na naslednjih volitvah popravit situacio. Torej je potrebno volit opcijo, ki bo davek na nepremičnine spravila v ene normalne okvire in zagotovila razkritje in kaznovanje odgovornih za bančno luknjo. Glede na to, da je sedanja PM prišla iz enega od nadzornih svetov bank, ki so oškodovane, in glede na to od kje prihaja finančni minister, bo seveda se naredlo vse da do tega ne pride.

Slovenija ima drugo leto za poplačat okoli 4 milijarde dolga, poleg tega bo še tekoči proračunski primankljaj okoli 1,5 milijarde. Tako da tud tle se kaže rešitev. Če pride do kolapsa financ in posledično demonstracij, ki bi tole vlado odneslo. Kdo nam bo drugo leto posodil spet ene 6 - 8milijard?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Pšenični je izjavil:

driver_x je izjavil:

Looooooka je izjavil:


Da lahko zadevo ponovijo, ker jih bomo ovce v taki ali drugacni obliki v vsakem primeru resili.
Za polepsanje dneva je pa poskrbela se tista izjava zunanjih strokovnjakov, da verjetnosti, da bomo kogarkoli zaprli zaradi tega skoraj ni, ker si sodstvo in politika ze vsa ta leta delita isto posteljo.Wu Hu.


Največji problem je IMHO ravno to, da za te zadeve nihče ne bo nosil odgovornosti.


Rešitev vidim v tem, da se poskuša na naslednjih volitvah popravit situacio. Torej je potrebno volit opcijo, ki bo davek na nepremičnine spravila v ene normalne okvire in zagotovila razkritje in kaznovanje odgovornih za bančno luknjo. Glede na to, da je sedanja PM prišla iz enega od nadzornih svetov bank, ki so oškodovane, in glede na to od kje prihaja finančni minister, bo seveda se naredlo vse da do tega ne pride.

Slovenija ima drugo leto za poplačat okoli 4 milijarde dolga, poleg tega bo še tekoči proračunski primankljaj okoli 1,5 milijarde. Tako da tud tle se kaže rešitev. Če pride do kolapsa financ in posledično demonstracij, ki bi tole vlado odneslo. Kdo nam bo drugo leto posodil spet ene 6 - 8milijard?


Skrivnostni neimenovan dobrotnik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Karaya 52 ::

Tilen je izjavil:

Če bi šle banke v pravi stečaj, bi bili lastniki obveznic poplačani po pravilih stečaja.

OK, tole torej ne pride v poštev.

Če so se odločili za frankensteinski reset bank, pa bi morali lastnike obveznic v celoti poplačati.

Od kod naj dobijo denar? Glavni pogoj za dovoljeno dokapitalizacijo (da banka ne gre v stečaj / bankrot) je bil ravno to, da se razlastnini delničarje in pobriše subordinated debt.

Kaj je torej po tvoje boljše? Ciprski scenarij? Vsem, ki imajo vloge nad 100.000 EUR vzamemo in vložimo v banko?


Tisti z vlogami nad 100k€ so vedeli, da tvegajo. Lastnikom obveznic so pa lagali in jih oropali. Od kje bi dobili denar? Who cares, stečaj pa pika.

Double_J je izjavil:

Pozabljate, da so vse tri državne banke v eni sekundi izvedle stečaj in bile naslednjo sekundo ponovno oživljene z davkoplačevalskim denarjem. V resnici smo dobili NNLB, NNKBM in NAbanko.


Ja sej pravim, da to ne šteje. Potem bi vsak lahko to naredil s svojim podjetjem.


Kdo sploh pravi, da Država igra pošteno? Država je stroj represije, pravila spreminja po potrebi in če je potrebno uporabi silo.

ZaphodBB ::

krneki0001 je izjavil:

A ne gredo stvari nekako takole:

Če si delničar, pomeni, da si solastnik. Dokler gre vse lepo in prav, ter ima firma profit, dobivaš, ker delnici vrednost narašča. Če gre narobe in pri nas je šlo narobe, je treba dokapitalizirat. Kar pomeni, da mora vsak lastnik nekaj dat zraven. Če ne dokapitalitziraš kot lastnik, potem se tvoj vložek zmanjša za vrednost vložka.

Torej, če je bila delnica vredna 10 centov, kot lastnik pa bi moral vložiti še 3 evre na delnico kot dokapitalizacijo, pomeni, da si sedaj s tisto eno delnico 2.9 evra dolžan, če nisi dokapitaliziral. In država je razlastninila te ljudi, da niso nič dolžni. Meni to pomeni odpis dolga in nič drugega.

Vsi solastniki (mali delničarji) so bili pa zato razlastninjeni, da jim ni bilo treba doplačat.

Morda tako razmišljajo komunisti. V delniški družbi in v d.o.o. lastniki odgovarjajo zgolj s svojim deležem.

Lastniki niso nič __dolžni__ dokapitalizirati, če se vsi skupaj odločijo za dokapitalizacijo imajo dve možnosti. Prispevajo svež kapital in s tem ohranijo obstoječ delež oz. lahko tudi povečajo. Tistim, ki se ne odločijo za vložitev dodatnih sredstev, pa se ustrezno zmanjša lastniški delež (se pravi njihov delež "razvodeni").

Lastniki obveznic so sicer vedno prvi na udaru v primeru stečaja (zato ker imajo v ostalih primerih prednosti). To ni problem.

V resnici bi lastniki obveznic in delničarji v primeru stečaja dobili falus. Z materialnega vidika tako težko govorimo o oškodovanju. Problem je predvsem v tem, da gre za nevaren precedens v smislu, da ne moreš ti kar tako, ker ti tako paše vzet malo stečaja, malo prisilke in malo dokapitalizacije. Še hujši problem je pa v tem, da se je Slovenija spravila na male deležnike namesto tistih s katerimi bi se lahko pogajala za odpis dolga (torej večjimi).

Skratka gre za grobo kršitev človekovih pravic in ustave, vsaj tako hudo kot so bili izbrisani.

Kriv je pa seveda Jajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()
««
3 / 11
»»