» »

14th Gen Intel Core - Meteor Lake

14th Gen Intel Core - Meteor Lake

1
...
3 4
5
»

FireSnake ::

Procesor za 500+ € je nestabilen šrot!
Daleč s(m)o prišli.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pegasus ::

Prišli ste natanko tja, kamor ste hoteli priti.

mtosev ::

Na srečo sem frendu v sistem dal i5 12400F, ki nima težav. Raptor lake cpuji so bili dražji. Hehe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jarno ::

pegasus je izjavil:

Prišli ste natanko tja, kamor ste hoteli priti.


Posploševanje...;)

Nihče noče tja, kamor nas rinejo kravatarji pod pritiskom lastniških struktur.
#65W!

pegasus ::

Kravatarji vas rinejo v tisoče fpsov, biljone barv in 16k resolucijo? Good to know ;)

bbbbbb2015 ::

Jarno je izjavil:

Nekdo je testiral Intel i9 procesorje 13. in 14. generacije glede stabilnosti v igrah in aplikacijah.

Ugotovitve so kar zanimive oz. zaskrbljujoče.

https://wccftech.com/only-5-out-of-10-c...

Baseline profili ne rešujejo težav, predvsem na Z790 ploščah.

Osebno mi je zanimivo predvsem to, da zadnje i9 "šopajo" v premium gaming računalnike, kljub odličnim rezultatom zen4 X3D procesorjev (vodno hlajenje "to the rescue"!").


Ta nekdo je potrošil za 75.000€ materiala in verjetno za 20.000€ drugih stroškov, da je to dal na mizo. Prvi hip sem pomislil, da to AMD sponzorira.

Ampak ja, ta nestabilnost je taka, da je to zaskrbljujoče. Menda bo Intel dal odgovor 15.5.

Tudi ni jasno, če gre za trajne poškodbe. V večih testih je rečeno, da CPU dela v redu tedne dva, potem pa se začnejo težave. Če gre za elektromigracijo elektronov,so čipi fuč.

Jarno ::

pegasus je izjavil:

Kravatarji vas rinejo v tisoče fpsov, biljone barv in 16k resolucijo? Good to know ;)


Če je arhitektura dobra, imaš lahko to v cpu segmentu pri povprečni porabi 45W (R7 7800X3D).
"Work smarter, not harder!" pa to...

Kravatarji silijo v prva mesta pri spletnih testih, to bo to.

@bbbbbb2015:

Dejansko, zadeva je resna. Če so prizadeti procesorji permanentno "fuč", potem bo še zabavno.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

D3m ::

Menda bo Intel dal odgovor 15.5.


Šele. :|
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Ampak ja, ta nestabilnost je taka, da je to zaskrbljujoče. Menda bo Intel dal odgovor 15.5.

Tudi ni jasno, če gre za trajne poškodbe. V večih testih je rečeno, da CPU dela v redu tedne dva, potem pa se začnejo težave. Če gre za elektromigracijo elektronov,so čipi fuč.

Saj to ni prvi zajeb Intela. Bodo pač poplačali škodo. Kot so jo že. Delno poplačilo zaradi slabih performanc, ali zamenjava, če ne bo šlo drugače.

Ravno take zajebe je imel tudi AMD...

Biznis kot biznis, vi pa bluzite o propadih firm. Take firme preprosto ne morejo več propasti, ker je to samo delček posla. Sam dobiček in dividende na delnici bodo manjše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jarno ::

Ni tako preprosto. V najboljšem primeru bodo od določenega datuma naprej izšli steppingi in matične, ki bodo imune na tovrstne težave. Ampak to se ne zgodi čez noč.
V slabem primeru bo performance drop in izguba reputacije, če izvzamemo stroške finančne narave in prizadete kupce.
#65W!

mikojan ::

mtosev je izjavil:

Na srečo sem frendu v sistem dal i5 12400F, ki nima težav. Raptor lake cpuji so bili dražji. Hehe


Bi to bil kul nakup za nadgradnjo, ceprav dve generacije star cpu?
https://www.amazon.de/-/en/BX8071512600...

tikitoki ::

pegasus je izjavil:

Kravatarji vas rinejo v tisoče fpsov, biljone barv in 16k resolucijo? Good to know ;)


Se v marketing zmeče miljarde, ker ne deluje?

Invictus ::

Jarno je izjavil:

Ni tako preprosto. V najboljšem primeru bodo od določenega datuma naprej izšli steppingi in matične, ki bodo imune na tovrstne težave. Ampak to se ne zgodi čez noč.
V slabem primeru bo performance drop in izguba reputacije, če izvzamemo stroške finančne narave in prizadete kupce.

Intel ima, kaj, 85% x86 trga?

V serverskem svetu še več. Še nisem videl data centra v velikih firmah, ki bi imeli serverje z AMD procesorji. Niti veliki ne delajo serverjev z AMD procesorji.

Reputacija? Pač trenutni zajeb, bo nek bugfixing na CPU in platah, malo odškodnine ali popusti pri bodočih nakupih, čez pol leta nihče več ne bo govoril o tem.

Poleg tega gre za nek navit i9, ki serverjev sploh ne prizadane, še večino navadnih uporabnikov ne. Bolj freake, ki sestavljajo 20k mašine... Tukaj si večina niti ne bi kupila desktopa za 3k... Drobiž v celoletnem Intelovem prometu.

Mogoče se bo pa sprostilo malo več denarja v razvoj, da bo 15. generacija res nekaj posebnega. In da bodo na desktopu spet premagali AMD... Ali pa bodo spet kaj pomutili, naredili konkretno marketing akcijo, in karavana gre dalje...

mikojan je izjavil:

mtosev je izjavil:

Na srečo sem frendu v sistem dal i5 12400F, ki nima težav. Raptor lake cpuji so bili dražji. Hehe


Bi to bil kul nakup za nadgradnjo, ceprav dve generacije star cpu?
https://www.amazon.de/-/en/BX8071512600...

Kaj mu manjka?

Sam sem lani kupil Intel NUC Extreme 12, ker sem rabil novo škatlo, nabil not 64 GB RAM, ker je bil res poceni in en SSD. Dela super... Imam še plac za 2x NVME, pa nimam potrebe. 1x mogoče še eno 4070 grafiko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Ampak ja, ta nestabilnost je taka, da je to zaskrbljujoče. Menda bo Intel dal odgovor 15.5.

Tudi ni jasno, če gre za trajne poškodbe. V večih testih je rečeno, da CPU dela v redu tedne dva, potem pa se začnejo težave. Če gre za elektromigracijo elektronov,so čipi fuč.

Saj to ni prvi zajeb Intela. Bodo pač poplačali škodo. Kot so jo že. Delno poplačilo zaradi slabih performanc, ali zamenjava, če ne bo šlo drugače.

Ravno take zajebe je imel tudi AMD...

Biznis kot biznis, vi pa bluzite o propadih firm. Take firme preprosto ne morejo več propasti, ker je to samo delček posla. Sam dobiček in dividende na delnici bodo manjše...


Ne sigurno ni prvi zajeb Intela. Saj ti jih lahko skoraj na pamet naštejem. Tudi AMD procesorje smo že metali stran.
No, bomo videli, kakšna bo reakcija 15.5.
Ampak sigurno ne bom nadgradil CPU z 13 in 14 gen.Intela. Počakam na 15.

Jarno ::

Intel ima, kaj, 85% x86 trga?


Na PC desktopu pa res kakšnih slabih 65%.

Še nisem videl data centra v velikih firmah, ki bi imeli serverje z AMD procesorji.


No, kot zanimivost, Arnesove nove strežnike poganjajo EpycTM procesorji.

AMD ima tukaj trenutno 23% delež, ki se je zadnje leto povečal za 5%. Začeli pa so praktično z nule. Ponudba je definitivno zanimiva, predvsem zato, ker je večina Intelove ponudbe na dokaj požrešni litografiji. Intel rešuje tradicija, flikanje, izpopolnjevanje kapacitet...svojo robo lahko dostavijo, ker njihova proizvodnja načeloma presega povpraševanja.
#65W!

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Še nisem videl data centra v velikih firmah, ki bi imeli serverje z AMD procesorji. Niti veliki ne delajo serverjev z AMD procesorji.
Hehe, tipična Invictus izjava. Ne, AMD sploh ne obstaja, to je fake news :))

bbbbbb2015 ::

Jarno je izjavil:

Intel ima, kaj, 85% x86 trga?


Na PC desktopu pa res kakšnih slabih 65%.

Še nisem videl data centra v velikih firmah, ki bi imeli serverje z AMD procesorji.


No, kot zanimivost, Arnesove nove strežnike poganjajo EpycTM procesorji.

AMD ima tukaj trenutno 23% delež, ki se je zadnje leto povečal za 5%. Začeli pa so praktično z nule. Ponudba je definitivno zanimiva, predvsem zato, ker je večina Intelove ponudbe na dokaj požrešni litografiji. Intel rešuje tradicija, flikanje, izpopolnjevanje kapacitet...svojo robo lahko dostavijo, ker njihova proizvodnja načeloma presega povpraševanja.


Bez zamere, ARNES ni referenca za čisto nič. Nazadnje so prosjačili denar, da naredijo videoconferencing za šolsko mladino. Dobili so miljonsko vsoto - pokazali pa 0. Folk je uporabljal Zoom potem.

FireSnake ::

Invictus je izjavil:

Še nisem videl data centra v velikih firmah


Potem velikega "centra" še videl nisi.

Epyc:
- Microsoft Azure (masovno!)
- Google Cloud
- Amazon Web Services (AWS)

Druga dva ne toliko, kot prvi.

bbbbbb2015 je izjavil:


Bez zamere, ARNES ni referenca za čisto nič. Nazadnje so prosjačili denar, da naredijo videoconferencing za šolsko mladino. Dobili so miljonsko vsoto - pokazali pa 0. Folk je uporabljal Zoom potem.


Super računalnik v Mariboru v IZUMu je pa že neka referenca.
Epyc procesorji.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Frend je zadovoljen z 12400F sistemom
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

In kaj ima to opraviti s 14. generacijo Meteor Lake?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Han ::

Meteor Lake je zelo navit Alder Lake. :P

mtosev ::

Upam, da arrow lake ne bo razočaranje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Han je izjavil:

Meteor Lake je zelo navit Alder Lake. :P


Hja, na žalost je v tem pisanju veliko resnice.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bbbbbb2015 ::

FireSnake je izjavil:


Super računalnik v Mariboru v IZUMu je pa že neka referenca.
Epyc procesorji.


Jaz nikoli nisem rekel, da so Epyc slabi procesorji - rekel sem samo, da ARNES ni referenca, ker res ni. IZUM pa težko rečem, svojčas sem poznal dosti ljudi tam, zdaj pa ne vem. Kako pa superračunalnik laufa, pa težko rečem. Verjetno stoji ne.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Seveda ne stoji. Zakupi ga lahko tudi gospodarstvo.
Laufa na polno. Je tudi na lestvici top najhitrejših super računalnikov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FeniksX ::

Ti problemi so samo pri highend i7 in i9, če prav zastopim?

Jarno ::

Vsaj tam in najbolj pri Z790 ploščah. i7 14700K ima po defaultu caa. 400MHz nižje boost frekvence, porabo pri polni obremenitvi pa nabijajo tudi e-jedra.
Slabši primerki silicijeve loterije bi lahko povzročali nestabilnosti, ampak je verjetno problem precej bolj obsežen pri i9 13. in 14. generacije.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Furbo ::

Pri Z790 in 13600 nimam težav, sem pa kar vesel, da nisem več denarja vrgel v procesor lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mr.B ::

Lastniki inta boste že testirali...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Jesus...... skoraj 2 uri :|
|HP EliteBook|R5 6650U|

bbbbbb2015 ::

Jarno je izjavil:

Vsaj tam in najbolj pri Z790 ploščah. i7 14700K ima po defaultu caa. 400MHz nižje boost frekvence, porabo pri polni obremenitvi pa nabijajo tudi e-jedra.
Slabši primerki silicijeve loterije bi lahko povzročali nestabilnosti, ampak je verjetno problem precej bolj obsežen pri i9 13. in 14. generacije.


Meni je zaskrbljujoče to, da eni javljajo, da gonijo procesor, da dela na polno, potem pa po enem času pride do kreša. Od takrat naprej že majhna obremenitev na polno ponovno povzroči kreš. Če je to res, je to textbook primer elektromigracije elektronov v siliciju, kjer ena območja na siliciju postanejo siromašna - trajno, če se prav spomnim. V glavnem do elektromigracije pride zaradi previsokih delovnih temperatur v hot-spotih na siliciju.

Tak procesor je potem fuč.

Nikonja ::

To da greš sploh še navijat današnje procesorje je debilizem ker jih 99% dela že na maximumu posebej i7 in i9 verzije pri Intelu, tam je prostora za navijanje skoraj pa nič, pa tudi potrebe iskreno ni.
Ampak enako kot ostali Intel fejli,tudi na tega se bo hitr pozabilo, tko kot na Nvidijino 4090 16pin topljenje konektorja, čeprav je še vedno aktualno...

sbawe64 ::

D3m je izjavil:

Jesus...... skoraj 2 uri :|

Kot je rekel Carl iz internet of bugs, watch if you have no life.

Gledal sem tole
Debunking Devin: "First AI Software Engineer" Upwork lie exposed!

17:27 omeni

->
Debunking Devin Supplemental: Screen Recording of me replicating Devin's work. Very Boring.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

12th Gen Intel Core - Alder Lake (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Strojna oprema
1714186806 (34378) FireSnake
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Strojna oprema
78788126 (45305) mtosev
»

Kaby Lake (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
30258696 (40615) Han

Več podobnih tem