» »

Ruski hekerji grozijo Sloveniji z napadom na elektro sistem

Ruski hekerji grozijo Sloveniji z napadom na elektro sistem

««
«
1 / 6
»»

k4vz0024 ::

Radio Slovenija poroča, da ruski hekerji grozijo z napadom na slovensko električno omrežje in ga onesposobit za en teden!

Kako resna je grožnja?

Naj se pripravimo in potegnemo agregate iz garaže?;)

Vprašam...

HolyFuck1 ::

Kako resna je grožnja?


Zelo resna. Videl sem prispevek, telegram post ter video, ki so ga naredili. Sam se že bojim, da doma žmrkajo luči ter občasno preneha delovat skrinja.

Naj se pripravimo in potegnemo agregate iz garaže?


Jaz sem pripravil že vse tri (še od žledoloma, 1500€/kos), imel jih bom v notranjosti, da slučajno s satelita ne onemogočijo še njih.

Lep pozdrav

link_up ::



Zelo resna. Videl sem prispevek, telegram post ter video, ki so ga naredili. Sam se že bojim, da doma žmrkajo luči ter občasno preneha delovat skrinja.


Jaz enako opazam pri vseh hladilnih napravah. Nisem si pa se cisto na jasnem z avtomobilsko, ker ima cisto loceno napajanje.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

enemon ::

Kul, vsaj delat ne bo treba. :D

skumpl ::

To novice sem tudi jaz zasledil danes zjutraj v medijih. Za vsak slučaj si bom verjetno v ponedeljek sposodil znancev agregat. Sicer pa ne pričakujem nič hujšega.

IL_DIAVOLO ::

Saj imamo elektro vozila, optiko in se najboljše biometricne osebne! :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

blackbfm ::

slovenski rusofili že navijajo da bodo brez elektrike! da pokažejo grdim amerikancem kaj je rusija "sposobna"!:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Miki N ::

Ne bo jim uspelo. Dokler so Paco, Furći, Bibbi in ostali na straži jaz mirno spim in se Rusov ne bojim!

Sync ::

To so kavbojci z CIA+BIO - kloni odzadi.. Da se bo kasneje uboge ruse obtožilo. preverjen vir: povedal kolega iz ZDA-MMC.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

k4vz0024 ::

No, če bo električni mrk vsaj njihove:8):)) propagande ne bomo videli! Strel v koleno..:8)

gozdar1 ::

To se gre bolj za psyops, očitno je slovenija z ruske perspektive videna kot šibki člen, sploh sedaj pred evropskimi volitvami.

lynxslo5 ::

Linija poveljevanja poteka nekako takole

Xi > Putin > Vučić > Janković/Kučan > Golob

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Miki N ::

Slotech lahko pomaga.

Že samo sekcija "lučkarjev" iz teme o kvalitetnih ročnih svetilkah nam lahko pomaga osvetliti dobršen del države v primeru izpada.

blackbfm ::

lynxslo5 je izjavil:

Linija poveljevanja poteka nekako takole

Xi > Putin > Vučić > Janković/Kučan > Golob


manjka še trump orban jansa

k4vz0024 ::

V primeru, da jim kibernetski napad spodleti bodo rusofili splezali na 4kV daljnovode in s kleščami pecvikali kable...Putin jih bo posmrtni odlikoval in njihovim družinam poslal agregate z zalogo bencina...:))

link_up ::

bojo mikrotiki varovalke ven metal?
In and Out

nokken ::

Sicer verjamem da je trenutno se smesno, ce bi pa res prislo do cesa podobnega, in zares je verjetnost ko se pravi spravijo to delat bolj kot ne 100% da tak napad uspe, boste pa precej hitro fejst jokali... oboji, tisti, ki ste za ruse in tisti, ki ste proti njim. Ni point da doma v skretu ne bo luci. Point je, da brez elektrike vse obstane. Ja obstajajo ups-i agregati itd., ampak precej veliko stvari ni na tem, po parih dneh brez elektrike, se bo pa se tisto, kar je na agregatih ugasnilo ker nafte ne bo vec. In to pomeni da ni bencina, ni hrane, ni vode, ni gretja (se dobro da pocasi postaja topleje), ni bancnih transakcij, niti ni dvigov gotovine (tudi ce jo imate doma pod povstrom vam bore malo pomaga, ker jo ne boste mogli za kaj porabiti). Pa se STja ne bi bilo, da bi tukaj jokali in cvilili kako vam je hudo.
Tako da ne glede na to kako smesno vam je, stvar niti pod razno ni smesna. In ce se nekdo zares tega loti je, kot sem napisal prej, verjetnost 100% da bo Slovenija (pa tudi kaksna druga drzava (vkljucno z Rusijo, ker jih bodo fasali nazaj ce bi res kaj takega naredili) vec tednov brez elektrike.

Sync ::

Kaj pa bo z fb, gramom, tikitokijem, 5g in 4glte potem?
Omg, pls do not do it this ruscha heckers

k4vz0024 ::

Mater vola, še Slo-tech bo nedosegljiv! Kaj šele 24 kur!:))

Telbanc ::

gozdar1 je izjavil:

To se gre bolj za psyops, očitno je slovenija z ruske perspektive videna kot šibki člen, sploh sedaj pred evropskimi volitvami.


Itak da bomo na evropskih volitvah volili zunajparlamentarne stranke.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Sync ::

Pa še en, največji problem, ki ga jaz vidim je, da bodo frišne kuverte za študente in bote imele zamik. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

k4vz0024 ::

nokken je izjavil:

Sicer verjamem da je trenutno se smesno, ce bi pa res prislo do cesa podobnega, in zares je verjetnost ko se pravi spravijo to delat bolj kot ne 100% da tak napad uspe, boste pa precej hitro fejst jokali... oboji, tisti, ki ste za ruse in tisti, ki ste proti njim. Ni point da doma v skretu ne bo luci. Point je, da brez elektrike vse obstane. Ja obstajajo ups-i agregati itd., ampak precej veliko stvari ni na tem, po parih dneh brez elektrike, se bo pa se tisto, kar je na agregatih ugasnilo ker nafte ne bo vec. In to pomeni da ni bencina, ni hrane, ni vode, ni gretja (se dobro da pocasi postaja topleje), ni bancnih transakcij, niti ni dvigov gotovine (tudi ce jo imate doma pod povstrom vam bore malo pomaga, ker jo ne boste mogli za kaj porabiti). Pa se STja ne bi bilo, da bi tukaj jokali in cvilili kako vam je hudo.
Tako da ne glede na to kako smesno vam je, stvar niti pod razno ni smesna. In ce se nekdo zares tega loti je, kot sem napisal prej, verjetnost 100% da bo Slovenija (pa tudi kaksna druga drzava (vkljucno z Rusijo, ker jih bodo fasali nazaj ce bi res kaj takega naredili) vec tednov brez elektrike.


Grem preizkusiti zaprašen agregat! Pa na avtomat dvigniti večjo količino keša! ;)

Telbanc ::

nokken je izjavil:

Sicer verjamem da je trenutno se smesno, ce bi pa res prislo do cesa podobnega, in zares je verjetnost ko se pravi spravijo to delat bolj kot ne 100% da tak napad uspe, boste pa precej hitro fejst jokali... oboji, tisti, ki ste za ruse in tisti, ki ste proti njim. Ni point da doma v skretu ne bo luci. Point je, da brez elektrike vse obstane. Ja obstajajo ups-i agregati itd., ampak precej veliko stvari ni na tem, po parih dneh brez elektrike, se bo pa se tisto, kar je na agregatih ugasnilo ker nafte ne bo vec. In to pomeni da ni bencina, ni hrane, ni vode, ni gretja (se dobro da pocasi postaja topleje), ni bancnih transakcij, niti ni dvigov gotovine (tudi ce jo imate doma pod povstrom vam bore malo pomaga, ker jo ne boste mogli za kaj porabiti). Pa se STja ne bi bilo, da bi tukaj jokali in cvilili kako vam je hudo.
Tako da ne glede na to kako smesno vam je, stvar niti pod razno ni smesna. In ce se nekdo zares tega loti je, kot sem napisal prej, verjetnost 100% da bo Slovenija (pa tudi kaksna druga drzava (vkljucno z Rusijo, ker jih bodo fasali nazaj ce bi res kaj takega naredili) vec tednov brez elektrike.


Rusi nam grozijo v angleščini. LOL. Oči imam kar odprte in požiram ves drek, ki mi ga servirajo MM u vezi z Ukrajino, od čipov iz pralnih strojev, do lopat ker je zmajnkalo orožja, do kozarcev kumaric s katerim se klatijo BPL, sačmaric s katerimi klatijo ruske mge....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

WizzardOfOZ ::

Telbanc je izjavil:

Rusi nam grozijo v angleščini. LOL.


Temu se tudi jaz smejem že cel dan. Buče prodajajo vsi skupaj.

Pa četudi zmanjka elektrike za en cel teden ali več, se bomo vsaj spočili, hrane je doma vsaj za pol leta. Skrinja je priklopljena na solarne panele in akumulator že od žledoloma, cisterna za kurilca ima še kakih 700 litrov notri, dizelski agregat pa tut na kurilca dela, tako da luči, štedilnik pa pečica bodo delali (kruh bomo doma pekli), plinski žar pa tudi nima nič z elektriko, tako da bomo uživali. Mraza pa ni več, da bi morala toplotna delat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Pa je to možno , da ostanemo brez štroma? A sosedi nam ne morejo pomagati, če pride do česa takega? Hrvatiii i avstrijci i italijani... madžari pa tako še zase nimajo...

Telbanc ::

Lah nam odklopijo štrom in rečejo da so to nardili rusi ali vesoljci. Tko to gre.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

PovemVfaco ::

Jz verjetn n bom opazu, ker bom tk ko ponavad s kako manekenko ob prižganih svečah, edino romantično muziko morm prestavit na beterije, da ne bo moten proces.

k4vz0024 ::

Hja, če se bodo rusofili metali na visokonapetostne daljnovode bo teža! Baje rusofilom zagotavljajo dobava elektrike! Brž naj pišejo ljubljenem Putlerju!:))

Telbanc ::

k4vz0024 je izjavil:

Hja, če se bodo rusofili metali na visokonapetostne daljnovode bo teža! Baje rusofilom zagotavljajo dobava elektrike! Brž naj pišejo ljubljenem Putlerju!:))


Ni mi čist jasno, kakšno metanje na daljnovode, kako se bo to izvedlo? Putler je verjetno nemški putter?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Sync ::

Fak ej, sem vedo, da bi moral onega onki donki NATO generala poslušat. Kje bom zdaj dobil WC papir pa kvas, če je jutri vse zaprto.

PacificBlue ::

Na 24 ur Petrol dobiš skoraj vse. Samo so NATO cene.

s1m0n ::

A zato morajo v Ukrajini z droni napadat RTPje, elektrarne... A ne bi bilo lažje kar preko mreže jih spravit v mrk :)

Miki N ::

Če bi bil jaz "Niggerijec" bi zdajle z Ejajem sestavil grozilko za vse takele države ... nakar prodajal kitajske agregate. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Sync ::

Kake šele bodo po rusko-carskem napadu.

sicer pa brez panike, straši samo podobno kot z all-inom. ;)

nejc_nejc ::

kaj bodo pa naredili?
tole preklopili:

˙janezvalva ::

k4vz0024 je izjavil:

Radio Slovenija poroča, da ruski hekerji grozijo z napadom na slovensko električno omrežje


zelo nesramni

blackbfm ::

Oči imam kar odprte in požiram ves drek, ki mi ga servirajo MM u vezi z Ukrajino, od čipov iz pralnih strojev, do lopat ker je zmajnkalo orožja, do kozarcev kumaric s katerim se klatijo BPL, sačmaric s katerimi klatijo ruske mge....


ne, od viška kižalov in neizčrpnih ruskih vojaških in ekonomskih sredstev kot nam ga servirajo putinovi alt mediji, imajo rusi stotisoče mrtvih in pohabljenih..in še vedno nimajo pokazat povedat cilja.. aja to je bil cilj, depopulacija in demilitarizacija rusov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Sync ::

˙janezvalva je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Radio Slovenija poroča, da ruski hekerji grozijo z napadom na slovensko električno omrežje


zelo nesramni


Res je. Pa še bratje slovani smo.

PovemVfaco ::

Miki N je izjavil:

Če bi bil jaz "Niggerijec" bi zdajle z Ejajem sestavil grozilko za vse takele države ... nakar prodajal kitajske agregate. >:D


Te nič ne izuči? kitajskih agregatov ne, ker partija preko njih vohuni in jih lahko remote izklopi iz Pekinga. Morajo bit zahodni, skrbno rebrandani kitajski, ti so pregledani in varni

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

mal čudno mi je da vnaprej opozarjajo, a ne bi bil bolj učinkovit napad z elementom presenečenja? a gre sam zato da se pojavijo v novicah al je to preusmerjanje pozornosti in bodo v resnici namesto elektro sistema napadli kej druzga?

k4vz0024 ::

Napadli bodo Pirčevo! Če pa dosežejo el. mrk bo Agencija za energijo imela argument za dvig omrežnine! Anyway be primeru mrka naj Pirčeva napove vojno Putini!;(( See Bomo znebili zastarelega orožja....:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

tony1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Rusi nam grozijo v angleščini. LOL.


Temu se tudi jaz smejem že cel dan. Buče prodajajo vsi skupaj.

Pa četudi zmanjka elektrike za en cel teden ali več, se bomo vsaj spočili, hrane je doma vsaj za pol leta. Skrinja je priklopljena na solarne panele in akumulator že od žledoloma, cisterna za kurilca ima še kakih 700 litrov notri, dizelski agregat pa tut na kurilca dela, tako da luči, štedilnik pa pečica bodo delali (kruh bomo doma pekli), plinski žar pa tudi nima nič z elektriko, tako da bomo uživali. Mraza pa ni več, da bi morala toplotna delat.


Dejansko mora te pozdrave pošiljati nekdo iz Sibirije, ker očitno ne ve, da je pri nas že poletje :-D

Tudi sam se ne sekiram, po 12ih letih se je v skrinji začel nabirati led in jo počasi praznim... Če bo kaj od tega, pa naj bo :))

filip007 ::

Krško bodo napadli, pa vodne črpalke izklopili, na krmilnikih in adijo Slovenija, zbudili se bomo v jedrski zimi.:'(
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

k4vz0024 ::

filip007 je izjavil:

Krško bodo napadli, pa vodne črpalke izklopili, na krmilnikih in adijo Slovenija, zbudili se bomo v jedrski zimi.:'(


Grem pripraviti smučarsko opremo!:))

k4vz0024 ::

Pirčeva naj Putini sporoči, da bo v primeru el. mrka iz protesta zažgala Rusko dačo!:P

Sync ::

Mogoče pa ne bo slabo to z nuklearko. 24ur/7 bo svetlo, ker bomo dobili gen sličen od kresničk pa poleti bo prijetnih 23.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

k4vz0024 ::

A imajo navijači Putina že mrk party? Priporočam kakšno jamo, da se privadijo temi. Sam vprašam..>:D

nokken ::

miha98 je izjavil:

Pa je to možno , da ostanemo brez štroma? A sosedi nam ne morejo pomagati, če pride do česa takega? Hrvatiii i avstrijci i italijani... madžari pa tako še zase nimajo...

Ja ker za oskrbo z elektriko je vse kar rabis kabel... ko jebe sistem za upravljanje s tem, kdo pa rabi to. Ma ja nima veze.... glede na to, da je kot kaze povprecen IQ na ST krepko pod povprecno zimsko temperaturo v Sloveniji nekako nima smisla pricakovati, da bo kaksna pametna razprava o tehnicnih temah... na forumi ki ima tech v imenu :))

Sync ::

k4vz0024, zgleda testno zaganjajo kitajske agregate, ki jim jih je Miki N prodal.:))

jsmith ::

Točno pred enim mesecem je prišlo do izpada elektrike v središču Ljubljane - ameriško veleposlaništvo, SNG Drama, trgovina Nama, RTV Slovenija. Na Elektro Ljubljana so takrat pojasnili, da je prišlo do tehničnih težav pri izvajanju vzdrževalnih del v RTP Center.

Pred enim letom (16. maja) pa se je nekdo z avtom zaletel v trafo postajo ob rondoju pri Žalah. Takrat so bile dlje časa brez elektrike Moste in Bežigrad.

Torej tudi brez hekerjev lahko pride do izpada.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Amerika bi lahko bila utopija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21923114 (16594) Zimonem

Prihodnost Rusije, Eu in Ukrajine (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24429273 (23860) bbbbbb2015
»

Priprave na predčasno priključitev Ukrajine v evropsko električno omrežje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17823555 (15250) Mr.B

Več podobnih tem