» »

Palični mešalnik

Palični mešalnik

«
1
2

Akira1 ::

Katerega priporočate?

In zakaj za vraga imajo vsi kovinski spodnji del? Kaj ne uničuje to posode?
Mela sem tega https://www.mimovrste.com/palicni-mesal... pa ga očitno ne prodajajo več. Kar se danes dobi plasitičnih pa so samo res najbolj ceneni.

starfotr ::

Seveda. Bosch. Narejen v Sloveniji.

bciciban ::

Akira1 je izjavil:

Katerega priporočate?

In zakaj za vraga imajo vsi kovinski spodnji del? Kaj ne uničuje to posode?
Mela sem tega https://www.mimovrste.com/palicni-mesal... pa ga očitno ne prodajajo več. Kar se danes dobi plasitičnih pa so samo res najbolj ceneni.


A kovinski palični dejansko opraska posodo ? Saj je jeklena, kaj ma to za praskat?

delavec44 ::

Tudi plastične ne da. Saj nož ni v stiku s posodo.

Akira1 ::

starfotr je izjavil:

Seveda. Bosch. Narejen v Sloveniji.


So samo kovinski.

Ata, ste sploh prebrali kaj sem napisala?

bciciban je izjavil:

Akira1 je izjavil:

Katerega priporočate?

In zakaj za vraga imajo vsi kovinski spodnji del? Kaj ne uničuje to posode?
Mela sem tega https://www.mimovrste.com/palicni-mesal... pa ga očitno ne prodajajo več. Kar se danes dobi plasitičnih pa so samo res najbolj ceneni.


A kovinski palični dejansko opraska posodo ? Saj je jeklena, kaj ma to za praskat?


Posode iz nerjavega jekla verjetno ne opraska.
Sama pa imam emajlirane lonce, tam pa sem precej prepričana da bi z kovinskim paličnim delala konkretne praske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Akira1 ()

velikBrokoli ::

Emajlirane lonce boš tudi s plastiko popraskala.. pač ne mešat v teh loncih. :|

starfotr ::

Akira1 ::

velikBrokoli je izjavil:

Emajlirane lonce boš tudi s plastiko popraskala.. pač ne mešat v teh loncih. :|


Že 10 let uporabljam Braun paličnega s plastičnim spodnjim delom, pa lonci niso nič popradskani.
Ampak sedaj kot gledam pa vsi boljđi modeli uporabljajo kovinski spodnji del.

In nisem ziher ali sem edina čudakinja z emajl lonci, ali pa samo preveč kompliciram in bo tudi kovinski palični povsem OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Akira1 ()

feryz ::

Mi smo ga tudi uporabljali.
Dokler se ni med kuhanjem in paličnikovanjem spodnji okvir malo zmehčal, zvil in rezilo je razmetalo tisto plastiko po enolončnici.
Vse skupaj smo zabrisali stran in kupili takega s kovinskim spodnjim delom.

HotBurek ::

Pa ribja čorba se ne dela z paličnim mešalnikom.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

feryz ::

Kdo za vraga na tem svetu sploh je ribe!?
Razen svinjske ribce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

IL_DIAVOLO ::

Tale tefalov ki sem ga nabavil nedolgo nazaj, je cisto druga liga.

https://mtehnika.mercator.si/izdelek/17...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

yayo ::

Ne kupujte Tefal, ker je primitivno dizajniran "bajonet" na plastični palici šibka točka. Zaradi stranskih sil bo slejkoprej počila plastika in v kratkem času boste klicarili servis kje in kako dobiti nadomestno palico. Bosch (ali Braun) ima to veliko bolje narejeno, spoj med palico in telesom mešalnika je neprimerljivo bolj tog in soliden, pa dva gumba je potrebno konkretno pritisniti s palcem in kazalcem, da ločiš palico od mešalnika medtem, ko pri Tefalu samo zavrtiš palico. Mešalniki s plastično palico so praviloma v cenejšem razredu, s šibkejšimi motorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

IL_DIAVOLO ::

Za vse, ki vas skrbi da bi opraskali posodo. Saj veste, da dobite poleg namensko posodo, kjer se zadevo zmiksa? 8-O
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

delavec44 ::

yayo je izjavil:

Ne kupujte Tefal, ker je primitivno dizajniran "bajonet" na plastični palici šibka točka. Zaradi stranskih sil bo slejkoprej počila plastika in v kratkem času boste klicarili servis kje in kako dobiti nadomestno palico. Bosch (ali Braun) ima to veliko bolje narejeno, spoj med palico in telesom mešalnika je neprimerljivo bolj tog in soliden, pa dva gumba je potrebno konkretno pritisniti s palcem in kazalcem, da ločiš palico od mešalnika medtem, ko pri Tefalu samo zavrtiš palico. Mešalniki s plastično palico so praviloma v cenejšem razredu, s šibkejšimi motorji.


Ja, saj je napisal, da je Tefal druga liga. Kupiš pač nekaj iz prve lige. :D

bciciban ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse, ki vas skrbi da bi opraskali posodo. Saj veste, da dobite poleg namensko posodo, kjer se zadevo zmiksa? 8-O


Jaz kremne juhe zmiksam s paličnim v loncu.

Ti juho prelivaš ali samo pojma nimaš o kuhanju!

IL_DIAVOLO ::

Ali pa ti ne 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

bciciban ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ali pa ti ne 8-)


Ti govoriš neumnosti o namenski posodi.

Resno vprašam ali juho prelivaš tja?

HotBurek ::

Fprašam te, a si prelil juhu? Fprašam tem. Si prelil juho?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

IL_DIAVOLO ::

Ne delam juh, samo omake. Tako da ja, predevam skuhano zelenjavo v namensko posodo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bciciban ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne delam juh, samo omake. Tako da ja, predevam skuhano zelenjavo v namensko posodo.


Potem je bil tvoj originalni post povsem brezveze ;)

HotBurek je izjavil:

Fprašam te, a si prelil juhu? Fprašam tem. Si prelil juho?


Dobra :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

link_up ::

bciciban je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse, ki vas skrbi da bi opraskali posodo. Saj veste, da dobite poleg namensko posodo, kjer se zadevo zmiksa? 8-O


Jaz kremne juhe zmiksam s paličnim v loncu.

Ti juho prelivaš ali samo pojma nimaš o kuhanju!


ti je kar prav povedal. Juh se ne miksa...saj nisi dojencek.
In and Out

Eduardo ::

Braun multiquick 9?

c3p0 ::

Mene bolj skrbi "zobnik" na katerega nasadiš palični del, ki je povsod plastičen. Na Boschu se mi je po par letih zlizal in je vrtelo v prazno. Sicer lahko začasno saniraš s sekundnim ali papirčkom. Planned obsolescence, očitni. Ampak imamo večje probleme, slamice.

mailer ::

Ker nam je v kratkem času odpovedal tako palični kot ročni mešalnik sem naročil bosch MFQ4980B, ki je kombinacija obojega. Tudi moč je v primerjavi z drugimi 850W, večina je od 300-500W. Bo prav prišlo tudi za kakšno bolj rahlo testo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Groot ::

link_up je izjavil:

bciciban je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse, ki vas skrbi da bi opraskali posodo. Saj veste, da dobite poleg namensko posodo, kjer se zadevo zmiksa? 8-O


Jaz kremne juhe zmiksam s paličnim v loncu.

Ti juho prelivaš ali samo pojma nimaš o kuhanju!


ti je kar prav povedal. Juh se ne miksa...saj nisi dojencek.


Še en mamin sinček, ki v življenju še ni skuhal juhe. Me res zanima kako v tvoji betici nastane kremna bučna ali pa cvetačna juha. Glede na napisano očitno ješ kar cele kose buče in cvetače z malo vode

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

NuMaN ::

Kreganje kako se pripravi juha.

Na tehničnem forumu ST.

Neprecenljivo.

IL_DIAVOLO ::

Groot ima krizo srednjih let, ker ga ze dolgo ni namocil in ima pretežke fizolcke, pa se sam si more juho kuhat :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Legon ()

bciciban ::

link_up je izjavil:

bciciban je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse, ki vas skrbi da bi opraskali posodo. Saj veste, da dobite poleg namensko posodo, kjer se zadevo zmiksa? 8-O


Jaz kremne juhe zmiksam s paličnim v loncu.

Ti juho prelivaš ali samo pojma nimaš o kuhanju!


ti je kar prav povedal. Juh se ne miksa...saj nisi dojencek.


Hokkaido bučna juha?
Fižolova juha?
Čemaževa juha?

Pač določene jedi se definitivno miksa.
Jaz z paličnim zmiksam tudi marmelado ko jo kuham.

NuMaN je izjavil:

Kreganje kako se pripravi juha.

Na tehničnem forumu ST.

Neprecenljivo.


Palični mešalnik je tehnika.
Ergo tehnični forum :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Groot ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Groot ima krizo srednjih let, ker ga ze dolgo ni namocil in ima pretežke fizolcke, pa se sam si more juho kuhat :D


Sicer nimam izkušenj, ampak menda psihiatri pomagajo pri težavah, ki jih imaš očitno sam. Good luck

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Legon ()

koyotee ::

feryz je izjavil:

Mi smo ga tudi uporabljali.
Dokler se ni med kuhanjem in paličnikovanjem spodnji okvir malo zmehčal, zvil in rezilo je razmetalo tisto plastiko po enolončnici.
Vse skupaj smo zabrisali stran in kupili takega s kovinskim spodnjim delom.


+1, isto pri meni, jebeš plastiko.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

link_up ::

Groot je izjavil:

link_up je izjavil:

bciciban je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse, ki vas skrbi da bi opraskali posodo. Saj veste, da dobite poleg namensko posodo, kjer se zadevo zmiksa? 8-O


Jaz kremne juhe zmiksam s paličnim v loncu.

Ti juho prelivaš ali samo pojma nimaš o kuhanju!


ti je kar prav povedal. Juh se ne miksa...saj nisi dojencek.


Še en mamin sinček, ki v življenju še ni skuhal juhe. Me res zanima kako v tvoji betici nastane kremna bučna ali pa cvetačna juha. Glede na napisano očitno ješ kar cele kose buče in cvetače z malo vode


kako kako? Spasiras...ampak ne z mesalnikom, da razbijes vse celicne vezi..;)

ps: ja, cele koscke zelenjave se je ... narezane na 1cm X 1cm.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

mihec87 ::

link_up je izjavil:

Groot je izjavil:

link_up je izjavil:

bciciban je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Za vse, ki vas skrbi da bi opraskali posodo. Saj veste, da dobite poleg namensko posodo, kjer se zadevo zmiksa? 8-O


Jaz kremne juhe zmiksam s paličnim v loncu.

Ti juho prelivaš ali samo pojma nimaš o kuhanju!


ti je kar prav povedal. Juh se ne miksa...saj nisi dojencek.


Še en mamin sinček, ki v življenju še ni skuhal juhe. Me res zanima kako v tvoji betici nastane kremna bučna ali pa cvetačna juha. Glede na napisano očitno ješ kar cele kose buče in cvetače z malo vode


kako kako? Spasiras...ampak ne z mesalnikom, da razbijes vse celicne vezi..;)

ps: ja, cele koscke zelenjave se je ... narezane na 1cm X 1cm.


Saj razumemo pač ne poznaš drugega kot govejo in klasično zelenjavno juho...Vtipkaj v google "kremne juhe" in si razširi obzorje...

Lahko umažeš kup posode, lahko pa enostavno z paličnim zmiksaš v posodi kjer kuhaš(pač ne rineš po dnu na polno da ne spraskaš)...Al pa v blender(kar pa op ne sprašuje)

Meni se obnese bosch v kompletu(metlica za stepanje ,sekljalnik) za nekih 70eur pred 2 leti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

link_up ::

ma ja, sem videl nekje te kremne juhe...to pride kot zos...:)
In and Out

delavec44 ::

Pravi moški je čorbo :D

Akira1 ::

Zanimiva debata moških o kuhanju :)

feryz ::

Ker? Moški ne kuhamo?
Pred dobrim desetletjem sem šiht pustil za tri leta. Zjutraj najprej za mulca poskrbel (šola, vrtec), potem sem šel na novogradnjo par ur delat, kasneje pobral mulca, dal kuhat kosilo, zrihtal cunje (pranje, likanje, pospravljanje), nafutral družino, pospravil po stanovanju, malo povrtnaril po gredi in nazaj delat na bajto.
Nič posebnega, celo fajn mi je bilo. Če ne bi rabili keša, bi kar pri tem ostal.

Ghost7 ::

Lidl - SilverCrest, če ga še dobiš. 600W z več prilkjučki. Zakon stvar.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

c3p0 ::

Če gledaš "chefe", je več moških. Image ženske, matere, kot (slabe) kuharice iz 80-ih, je že precej zastarel.

Akira1 ::

Tist o kuhanju in moških je letelo na določene prispevke, ki so pametovali o juhah.

feryz je izjavil:

Ker? Moški ne kuhamo?
Pred dobrim desetletjem sem šiht pustil za tri leta. Zjutraj najprej za mulca poskrbel (šola, vrtec), potem sem šel na novogradnjo par ur delat, kasneje pobral mulca, dal kuhat kosilo, zrihtal cunje (pranje, likanje, pospravljanje), nafutral družino, pospravil po stanovanju, malo povrtnaril po gredi in nazaj delat na bajto.
Nič posebnega, celo fajn mi je bilo. Če ne bi rabili keša, bi kar pri tem ostal.


Pohvalno.
Kot rečeno je tisto o kuhanju letelo na določene osebke ki so pametovali o miksanju juh.

Sicer pa sem na koncu obupala in kupila takega s kovinsko nogo :)

Bom pa lonce zamenjala a take ki niso emajl. Če jih bom opraskala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Akira1 ()

Magic1 ::

Jaz sem prišel do tega, da je kvaliteten konkreten mikser še najboljša zadeva za take stvari. Bučno juho narediš skupaj s olupkom in semeni. Nato skipaš vse v mikser in upepeli vse v kremno juho.
Magic

c3p0 ::

Misliš blender? Če želiš res "smooth", potem je dober blender res top. Je pa to že podobno dojenčkovi kašici.

Sam sem raje, da ostane še malo v koščkih. No, odvisno od tipa juhe. Pri cvetačni dam stran nekaj cvetkov in potem na vrh. V gostilni take juhe ne dobiš.

Magic1 ::

Blender sem mislil, samo res kvaliteten, da uspe upepelit semena (cca. 100€+). Za otroke/najstnike je to sploh super, ko jim uspeš podturit praktično vso zelenjavo, ki jo drugače ne bi pipnili. Le osnovna prevladujuča sestavina more bit tista, ki jim je všeč. Če pa želiš še drugačno teksturo, lahko vedno boljše koščke zelenjave ne zblendaš in jih dodaš na koncu v juho.
Magic

baltso ::

Palični Bamix
https://bamix.com/

Akira1 ::

Meni je bolj enostavno in priročno da s paličnim mešalnikom spasiram zadevo kar v loncu kjer se kuha.
Nikoli nisem imela problema da bi kaj ostalo v koščih, zmiksa popolnoma kremno. Ni važno ali je bučna, cvetačna, čemaževa, fižolova,... Vse naredi popolnoma kremno brez koščkov.

Res si ne predstavljam, da bi prelivala vrelo juho v nek mikser in tam miksal in potem prelival nazaj v lonec. Sliši se nepotrebno komplicirano.

IL_DIAVOLO ::

Saj pasiras zelenjavo, ne vode? Kuhano zelenjavo poberes iz lonca, dolijes ali vrelo kuhano vodo ali mrzlo izpod pipe.

Koscki ki jih zgresis, se super podajo h kremni juhi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Akira1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj pasiras zelenjavo, ne vode? Kuhano zelenjavo poberes iz lonca, dolijes ali vrelo kuhano vodo ali mrzlo izpod pipe.


a) Polovim fižol iz vode, ga spasiram in dam nazaj
b) vzamem paličnega in spasiram v posodi kjer se že kuha

P.S. vsaka juha je več kot samo zelenjava + voda.

Magic1 ::

Vse je odvisno, kaj želiš na koncu in kaj miksaš. Lupine in semena palični ne bo dobro zmlel. Pa otroci se bodo tudi hitro namrdnili, če bodo vidni deli nečesa, kar ne marajo. Imam blender in imam paličnega, vsak je za kaj dober. Pa oboje skupaj me ni prišlo 130€.
Magic

c3p0 ::

Akira1 je izjavil:

Meni je bolj enostavno in priročno da s paličnim mešalnikom spasiram zadevo kar v loncu kjer se kuha.
Nikoli nisem imela problema da bi kaj ostalo v koščih, zmiksa popolnoma kremno. Ni važno ali je bučna, cvetačna, čemaževa, fižolova,... Vse naredi popolnoma kremno brez koščkov.

Res si ne predstavljam, da bi prelivala vrelo juho v nek mikser in tam miksal in potem prelival nazaj v lonec. Sliši se nepotrebno komplicirano.


Je kremno, ni pa popolnoma kremno. To ti naredi le dober blender. Če je sploh takšna želja seveda.

delavec44 ::

Pa se vam ne zdi, da otrokom delate medvedjo uslugo s tem miksanjem in blendanjem?

Mogoče pa imam le jaz srečo, ker oba jesta vse kar je na mizi. Po moje se pri nas miksa le domača bučna juha.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje v Ljubljani kupiti pripravljene juhe?

Oddelek: Loža
442945 (1867) DejchSLO
»

Kateri blender? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5728129 (10146) ales85
»

Kaj nosite za mal'co s sabo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310653 (7469) c3p0
»

Kuharija,... oziroma kaj jeste? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13317630 (15334) Unknown_001

Več podobnih tem