» »

Whistler?

Whistler?

miranpozar ::

Andrej, ti ki poganjas beto Whistlerja... se ti da na kratko opisat, kaksne so novosti? Kaksna je razlika v primerjavi z Win2000/98/ME? Kaj je cool in kaj ne? Za kaksne uporabnike so namenjeni?
Hvala.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

andrej ::

Brez da prekrsim NDA lahko povem, da je novosti kar nekaj, ampak zadeva se zdalec ni taksen skok kot je bil z NT4 na w2k. Vecji skok bo za uporabnike win9x/ME. Dokaj dobro je povzel novosti Paul na http://www.winsupersite.com/reviews/whi....

Zaenkrat je beta izjemno stabilna - do sedaj brez crasha ze dva tedna.

Whistler je v bistvu nadaljevanje w2k, in hkrati prvi consumer sistem na osnovi Nt jedra. ME je mrtva tocka - MS ne bo izdeloval njegovih naslednikov.

Zato pa mas vec razlicic whistlerja: Personal, Professional, Server, Advanced Server, Datacenter server in se - fanfare - 64-bitne verzije.

Ko smo ze pri tem, a lahko kdo zrihta Itaniuma? Ce ma kdo dobre vece z Intelom (ampak res dobre) lahko naredimo kaksen dober deal.8-)8-O

beta1 se je samo dober zacetek. do konca se je dalec. Paul ma sicer na svoji strani nekatere datume, samo jim ni prevec za verjet... Whistlerja od zunaj ne bo se vsaj enih 8-9 mesecev...

Matty ::

Glede na to, da bo Whistler zamenjal Win2k in WinMe, bo mozno naslednje? Personal bo nadomestilo za hisne uporabnike (winMe), profesional in vec pa za Win2k... ?

Andrej... kako pa delajo na Whistlerju programi (in igre), ki so namenjeni za WinMe in s katerimi se Win2k zelo muci? (ok, to bolj velja za igre)

andrej ::

res je, Personal bo nadomestilo za win9x, ME, vendar bo veliko uporabnikov win9x raje uporabilo kar Professional verzijo, ker Personal verzija ne podpira vecih monitorjev in se nekaterih drugih stvari, ki so trenutno v win9x.


Vendar personal ni cisto pravi naslednih win9x, ker so win9x uporabljali tudo bolj zahtevni uporabniki, ki so imeli win9x namescen samo zaradi iger. To se bo v whistlerju spremenilo, ker Personal edition ni namenjena samo igralcem iger (tako kot je to bolj win9x) ampak je namenjen domacim uporabnikom, ki se ne poznajo racunalnikov tako dobro kot mi. UI bo tudi malo poenostavljen... Za vecino obiskovalcev slo-techa bo najboljsi Professional...



Professional bo kar neposredni naslednjih w2k Pro - 2 procesorjam, multimon, itd..


Kak je z igrami tocno ne morem rect, ker jih se nisem kaj dosti sprobal, v resnici se sploh nobene prav :(. Vender je ta kompatibilnost sedaj prioriteta za prvo beta verzijo. Na splosno si zelijo, da bi cim vec stvari delalo, da bi uporabniki, ki predejo z win9x sistemov cim manj obcutili drugacno arhitekturo...


Dosti pa je odvisno od samih iger. problem je v tem, da igre preverjajo kateri sistem je odspodaj. v vecini preverijo ce gre za win9x in ce je to tako potem igra dela. ce ne pa ne - pa cetudi bi lahko delala... Enako velja recimo za preverjanje DirectX-a, itd...


Najprej bom moral kaj iger sprobat pa bom potem kaj bolj natancnega povedal. V koncni fazi pa bo v whistlerju delalo vec iger kot v w2k - to je cilj...


Programi, ki delajo pod w2k v vecini delajo tudi pod whistlerjem. Izjeme so le posebni programi, ki za svoje delovanje uporabljajo posebne gonilnike in podobno. Dober primer so antivirusni in programi za pecenje. Veliko programov pa kljub temu dela - recimo avp dela normalno. Za vecino domacih uporabnikov pa programi za pecenje tako ne bodo problem, ker ima whistler ze vgrajeno vse potrebno za pecenje, tak da ne rabis nobenega sofvera. Enostavno uporabis copy/paste ali kar drag and drop :D

Matty ::

Pismo... zdej mi je pa zal... da nisem pred win2k testno nalozil Whistlerja... (al pa da sm obdrzal tisti disk kot 1 particijo...)... zdej se mi pa res ne da Win2k dol metat... mogoce bom whistlerja instaliral cez par tednov, ko se bojo WinMe sesuli... :D

andrej ::

Zakaj pa mislis, da mam jaz na mojih dveh diskih (15+45 GB) skupaj 15 particij? 8-)

andrej ::

za vse, ki jih zanima whistler in info povezan z njim je MS ravno odprl javne newsgrupe


NNTP streznik: msnews.microsoft.com
skupine:
- microsoft.public.whistler.advanced-server.general
- microsoft.public.whistler.personal.general
-microsoft.public.whistler.professional.general

HotBurek ::

A je že znanega kaj več o Wistlerju? Zanima me.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

errhec ::

20 let stara tema ? Resno ?

Naj ti bo:

Windows XP (codenamed "Whistler")
dd

mtosev ::

Ja je znano ta os je prispel ven leta 2001 in vsi ga poznamo kot win xp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win Sux

Oddelek: Operacijski sistemi
462712 (2066) ahac
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585119 (4261) andrej
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
775036 (4155) Simko
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481895 (1418) JLP
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232500 (2317) Matty

Več podobnih tem