» »

Banke dražijo storitve!

Banke dražijo storitve!

1 2
3
»

krneki0001 ::

Ne vem če pri vseh, triglav ima to sigurno, ker že par let prakticiram.

Položnice plačaš direkt na firmi. Torej elektro na elektru in vodo pa kanalščino na komunali. Vse je brez provizij, plačaš pa takrat ko greš slučajno mimo. Da bi šel direktno samo zato tja, je nesmisel.

Tody ::

Nebivedu tvoje varčevanje je optimalno če vsak let ves denar zapraviš. Drugače relno zgubiš 3 procente na leto. To leto vrjetno še veliko več.

krneki0001 ::

Jst za našparan denar kupujem zemljo. Ko se nabere denar, kupim.

Mipe ::

Kaj se pritožujete? Zamenjajte banko, če ni ugodne konkurence, pa štartajte lastno banko in delajte konkurenco! Če peki prodajajo dražji kruh tudi ko je moka cenejša, ali ne logika narekuje, da bi nova pekarna, ki prodaja bistveno cenejši kruh, ugnala te goljufive peke in jih prisilila, da pocenijo kruh?

kixs ::

Kaj se pritožujete? Zamenjajte banko, če ni ugodne konkurence, pa štartajte lastno banko in delajte konkurenco! Če peki prodajajo dražji kruh tudi ko je moka cenejša, ali ne logika narekuje, da bi nova pekarna, ki prodaja bistveno cenejši kruh, ugnala te goljufive peke in jih prisilila, da pocenijo kruh?


Poglej malo iz cesa je trgovinski kruh narejen (notri imajo vsega in svasta, psenicne moke niti ni tako veliko).

Mipe ::

Ne mi nakladat o sestavinah. Svojčas so ga babice same delale in pekle v krušni pečici, to je bil najboljši kruh, kar ga pomnim. Nakupoval sem sestavine - kvas in nekaj začimb. Voda iz vodnjaka, moka iz domačega mlina, mleko od krav.

Odkar pa je stalno prebivališče babice na pokopališču, se moram zadovoljiti s tem komercialnim sranjem. Moka se ceni na račun kmetov, ki klavrno propadajo, kruh in drugi izdelki iz moke pa se vseeno dražijo.

Vidim, da banke samo dražijo svoje storitve, da bi nekaj dale zastonj, to pa je v nasprotju s kapitalističnimi načeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

kixs ::

V kruhu ni jajc!

Ja, v kruhu danes je npr. se krompir, pa XY razlicnih mok... ne recem, da je zaradi tega boljsi, prej obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Mipe ::

Pardon, očitno je jajca uporabila za nekaj drugega. V kruhu je mleko (ali voda ali oboje). Razen moke in kvasa not ni drugega. Se je mogoče podražila voda? Kvas?

Ali pa so peki dražji? Dvomim, ker se osnovna plača ne spreminja dosti. Mogoče pogoltnost trgovcev?

Evo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Tody ::

Zdej gre debata spet v eno tretjo smer... Stem da narest pekarijo ali pa banko majhna razlika.

Kruh si lahko tudi sam pečeš doma če si enkrat ali dvakrat na teden vzameš eno uro časa, narediš takega kot ti paše in toliko kolikor ti paše...

Pri bankah pa nekako ne moreš tega ane? Uletiš v trgovino s svojo kartico in rečeš da si zdej nova banka in naj ti kr lepo sprejmejo kartico ? Si obrestuješ lasten denar in rečeš da boš mel 50 % obresti na lasten denar ?

Mipe ::

Lej, kake obresti pa imamo pri teh bankah? So vredne vseh teh pristojbin in raznih plačil, kot je tista znamenita položnica za par centov dolga?

Najbrž bi bilo bolje denar hraniti v nogavici - nas nič ne stane, da dvignemo, sicer bo izgubljal vrednost zaradi inflacije, ampak izgleda, da je to še boljše kot pustiti denar pri požrešni banki.

kixs ::

Pardon, očitno je jajca uporabila za nekaj drugega. V kruhu je mleko (ali voda ali oboje). Razen moke in kvasa not ni drugega. Se je mogoče podražila voda? Kvas?

Ali pa so peki dražji? Dvomim, ker se osnovna plača ne spreminja dosti. Mogoče pogoltnost trgovcev?

Evo.


Sem ti ze prej nakazal, da notri ni samo psecnicna moka. Odvisno ali gledas beli, polbeli ali crni kruh (pustimo polnozrnate), imajo notri poleg psenicne moke, se krompir, sojino moko, crni kruh pa namestno krompirja, rzeno moko. Odstotki so razlicni.

Se pa naceloma ZELO strinjam s tabo, da je kruh predrag.

Se spomnem predno je prisel SPAR v nas manjsi kraj (leta 1999), je bila kilca kruha nekaj cez 100SIT - v Mercatorju. Spar je ze takoj imel ceno nad 200SIT. Zato sem vecino stvari kupoval v Sparu, edino kruh v Mercatorju (razdalja med enim in drugim ni omembe vredna). Cez nekaj mesecev je tudi Mercator zacel dvigat ceno, dokler nista bili prakticno isti.

Zakaj je bila cena kruha 100SIT dovolj za Mercator, za Spar pa ne, nimam pojma (drug dobavitelj?). Vendar za mene je krivec za dvig cene na visji in tudi danasnji nivo ravno Spar.

lp

krneki0001 ::

Dejte mal cene pogledat, da ne boste prevč razglabljal
kruh je bil 166 sit pred uvedbo evra, danes je 1.66 evra
kavica je bila 100 sit pred uvedno evra, danes je 1.00 evra.

Torej če ceni v tolarjih prestaviš decimalko za 2 mesti, dobiš ceno, ki jo imamo danes v evrih.

Ampak to je ogromna podražitev pri kruhu, ker je 1.66 evra skoraj 400 bivših tolarjev.

lambda ::

@nebivedu

Razumem to, da se izpogajaš za ceno gradbenega materiala ipd. - s čimer ni nič narobe - ampak to, da pripelješ voziček na blagajno (pa naj bo notri karkoli že) in če ne dajo popusta, vse tam pustiš, je pa tako primitivno, da si težko zamislim bolj neumno stvar. Velika razlika je, če se pogajaš za popust, ali če ga izsiliš ...

kmetek ::

kavica je 1,00-1,6EUR že

vse je šlo gor, plače so pa iste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

krneki0001 ::

@nebivedu

Razumem to, da se izpogajaš za ceno gradbenega materiala ipd. - s čimer ni nič narobe - ampak to, da pripelješ voziček na blagajno (pa naj bo notri karkoli že) in če ne dajo popusta, vse tam pustiš, je pa tako primitivno, da si težko zamislim bolj neumno stvar. Velika razlika je, če se pogajaš za popust, ali če ga izsiliš ...


Je primitivno, priznam, vendar je moj denar in zanj hočem največ dobit.

Pri nas smo pač pripravljeni vsi plačevati po ceni ki jo foloča trgovec. Če bi plačevali tako kot je treba, da bi trg določal ceno, bi trgovci mal jamral, ampak potem bi se pa navadl, da morjo met nižje cene. Zdej jih orenk preveč navijajo, ker ovce itak vse plačate, kolikor vam rečejo. Jaz sem pa navajen, da se za ceno nekaj časa pogajam in če ne spustijo grem k drugem trgovcu, tega pa ne povoham več. Sej trgovcev je dost, pa vsi hočejo prodat.

Drugače pa, v avstriji so 3 milke 300g za ceno 2 evra, pri nas je pa ena toliko. Očitno so kupci v avstriji bolj zateženi, da jim ne navijajo cen tako kot pri nas.

ABX ::


Drugače pa, v avstriji so 3 milke 300g za ceno 2 evra, pri nas je pa ena toliko. Očitno so kupci v avstriji bolj zateženi, da jim ne navijajo cen tako kot pri nas.


Ali pa Avstricji imajo večji trg in posledično dobavitelji dobijo višje popuste.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

krneki0001 ::

Sam ne za tako razliko v ceni. Pri nas daš 6,90 evra za 3 milke, gor pa 2,31evra. Ne more bit pri takih zadevah tok razlike. Pomoje pri nas preveč navijajo cene ravno trgovci in to bo treba spremnit.

Mipe ::

Tudi če omejimo marže, se bodo trgovci znašli in ustvarili hčerinska podjetja, ki bodo služila kot posredniki, vsako s svojo maržo, ki itak gre k materinskemu podjetju po drugih poteh.

Stvar je v tem, da trenutno velja kapitalistična miselnost, profitirat na vsak način, tudi če za to ni potrebe. To je tako, kot da bi lovci lovili brez omejitev. V nekaj mesecih ne bi bilo več divjadi, lovci sami pa bi bili predebeli, da bi preživeli napad zombijev.

Še en stavek za inflacijo zgodovine sprememb spodaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Gregor P ::

Če me spomin ne vara, so potem kar uvozili divjad, da so imeli "lovci" zopet veselje:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Položnice plačaš direkt na firmi. Torej elektro na elektru in vodo pa kanalščino na komunali. Vse je brez provizij, plačaš pa takrat ko greš slučajno mimo. Da bi šel direktno samo zato tja, je nesmisel.


Mal nerodn tole. Jaz mim komunale se nikoli v zivljenu nisem sel slucajno mimo. Za elektro pa tud nisem preprican.

lambda ::

Kakorkoli že - kdorkoli ceni svoj čas, se mu ne splača it plačat na komunalo položnice, tudi če gre vsak dan mimo. Enkrat mesečno odprem e-banko in v 5min plačam vse položnice. Res ni zastonj, ampak če grem 5 položnic plačat na 5 različnih okenc, porabim komulativno zagotovo vsaj 30min časa. Pa še za to je pogoj, da greš mimo ...

krneki0001 ::

Meni se izzide, ker imam vse ob cesti proti domu.

Vanquish ::

z novim zakonom zplass vec ne rabite skrbet za stroske ob ukinjanju racuna, saj ce ste imeli racun odprt vec kot 12 mescev vam banka le teh ne sme zaracunati

nebivedu - jaz pa sem zaradi kartice in obrocnega odplacevanja marsi kdaj uspel kupit nekaj v akciji ali priloznostnega kar drugace z gotovino nikoli nebi uspel - saj v tistem trenutku toliko gotovine nebi mel zraven ali pa likvidnost nebi bila dovolj velika.

vsakemu svoje torej ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Icematxyz ::

Včasih se tudi sam vprašam zakaj moram banki plačevati da ima moj denar. OK razumem da pri določenih naprednih storitvah ki mi olajšajo življenje se mirne duše lahko sklicujejo na to. Da nudijo napredne storitve.

Ampak pri nekih odtegljajih za vodenje računa mesečno in podobno pa sem brez besed.

krneki0001 ::

Vanquish
Včasih sem prišel v trgovino, kupil na obroke in imel zadevo. Potem pa ko naslednji mesec pogledaš vse tiste obroke, ki ti jih trgajo, se malo zamisliš, pa si rečeš, zakaj bi s tako malo denarja moral preživet mesec.

In zato danes ko nekaj vidim in mi je stvar za kupit, pač ne gledam, kdaj bo v akciji, ampak malo našparam, pridem s "cashom" in hočem popust. Ni samo en prodajalec, ampak jih je več, tako da en bo že prodal po tisti ceni, katero jaz želim, ali sem pripravljen še plačat(pa vedno je to nižja cena od tiste akcijske).
S tem se prišpara kar nekaj, pa vsak mesec veš koliko boš imel denarja na razpolago, medtem ko med vsemi trajniki in obroki za kredit, pa obroki na karticah, nikoli nisi čisto na tekočem.

LordTado ::

najbolš je pod poslo:))

Vanquish ::

nebivedu hja, zadeva funkcionira dokler ne rabis kredita za stanovanje, ali pa za opremo stanovanja ali kaj podobnega :D

kartice in obrocno odplacevanje lahko deluje proti ali za tebe. Ce nimas placne discipline bos se res hitro znajdel v situaciji ko bos na1x imel premalo denarja za xy mescev v naprej.

Jaz s tem nimam tezav, ker imam svoje limite nastavljeni v glavi, na koliko casa, koliko obrokov in koliko se pustim maneverskega prostora za situacijo, ki pac pride nenajavljena.

Namrec tvoja sistem funkcionira, dokler nima hudic mlad-e ko pa jih dobi, takrat ce res nimas neke super sluzbe in place, se najbolj vestni pokleknejo

Tody ::

jah potem pač proda par ha gozda in reši zadevo... Pomoje lahko lih tok hitr proda zadevo kot banka odobri kredit...

BlaY0 ::

Največji nateg so razne akcije... pri akcijah trgovci nategnejo folk, da kupi nekaj kar ne rabi za denar, ki ga ŠE nima, poleg tega je pa to zadevo v večini primerov že povozil čas. Potem pa gledaš kako folk iz raznih Hoferjev nosi LCD televizije, ki jih bodo morali čez 2 leti zamenjati ali pa dokupiti razne dodatke. Pol pa gledaš razne prispevke v Tedniku kako folk nima za kruh a zraven se mu sveti čisto nov LCD televizor, ki ga itak ne more gledat, saj je cele dneve na šihtu, ko pride s šihta pa nekaj poje, se userje, umije zobe in gre spat (Magnapurga TM)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

krneki0001 ::

nebivedu hja, zadeva funkcionira dokler ne rabis kredita za stanovanje, ali pa za opremo stanovanja ali kaj podobnega :D

kartice in obrocno odplacevanje lahko deluje proti ali za tebe. Ce nimas placne discipline bos se res hitro znajdel v situaciji ko bos na1x imel premalo denarja za xy mescev v naprej.

Jaz s tem nimam tezav, ker imam svoje limite nastavljeni v glavi, na koliko casa, koliko obrokov in koliko se pustim maneverskega prostora za situacijo, ki pac pride nenajavljena.

Namrec tvoja sistem funkcionira, dokler nima hudic mlad-e ko pa jih dobi, takrat ce res nimas neke super sluzbe in place, se najbolj vestni pokleknejo


Ja, sem šel enkrat že skozi to, tako da vem kako zgleda. 6 mesecev bolniške in brez vseh dodatkov in 80% plače. Od takrat naprej pa vse brez kreditov. Vedno pazim, vedno 10x pretehtam.

Volk| ::

Na NKBM moras plačat 0,25 EUR da ti povejo stanje. Za to da ti povejo koliko dnara mas na banki, moras plačat.
To je biznis!;(
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

cortez ::

volk: ma ne res ? od kdaj pa je to zdej? do sedaj mi je vedno napisala stanje na listek, tko da se plača samo, če kej zine ? :)

Adrijan0 ::

Volk|, pogledaš na bankomatu? Ampak kako lahko za vpogled stanja zaračunajo? Kje je cenik teh zadev.

amigo_no1 ::

Volk| ::

Pardon, sem malo prehitro preletel. Zaračunajo ti samo če pogledaš na "tujem" bankomatu oziroma poslovalici.
Drugače je še vedno zastojn.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

BlaY0 ::

Hmm, zanima me na katero inštitucijo/službo/agencijo se je potrebno obrniti, če vidiš, da banka zavestno krši pogoje, ki jih je med drugim sam zapisala? ZBS ima samo poravnalni svet, ki pa nima veze s tem.

Mogoče bi to šlo lahko na tržni inšpektorat, glede na to da gre v bistvu za neke vrste zavajanje oziroma nezadostno informiranje komitentov.

amigo_no1 ::

Najboljše kaka skupinska tožba :D

jini ::

Hmm, zanima me na katero inštitucijo/službo/agencijo se je potrebno obrniti, če vidiš, da banka zavestno krši pogoje, ki jih je med drugim sam zapisala? ZBS ima samo poravnalni svet, ki pa nima veze s tem.

Mogoče bi to šlo lahko na tržni inšpektorat, glede na to da gre v bistvu za neke vrste zavajanje oziroma nezadostno informiranje komitentov.


Včasih je bila za to pristojna Banka Slovenije.

imagodei ::

> "Hmm, zanima me na katero inštitucijo/službo/agencijo se je potrebno obrniti, če vidiš, da banka zavestno krši pogoje, ki jih je med drugim sam zapisala?"

Hmm, na katero institucijo naj se pa obrnem, ker mi banka še nikoli ni obračunala DDV za storitev vodenja računa? (Pa nikomur izmed vas tudi ne?)
- Hoc est qui sumus -

BlaY0 ::

imagodei: To je določeno z zakonom, se nimaš kam obračat edino na parlament da sprejme nov zakon.

jini: hmm, gre v bistvu za kršitev pogodbe, ne vem kaj ima lahko BSI pri vsem tem? Se bom pozanimal.

imagodei ::

> "imagodei: To je določeno z zakonom, se nimaš kam obračat edino na parlament da sprejme nov zakon."

Mi lahko daš link do tega zakona?
- Hoc est qui sumus -

BlaY0 ::

Ojoj, pojdi na http://dz-rs.si in išči ZDDV...

imagodei ::

Misliš 44. člen ZDDV?:
c) transakcije, vključno s posredovanjem, v zvezi z depoziti in tekočimi oziroma transakcijskimi računi, plačili, nakazili, dolgovi, čeki in drugimi plačilnimi instrumenti, razen izterjave dolgov in factoringa;

d) transakcije, vključno s posredovanjem, v zvezi z valuto, bankovci in kovanci, ki so zakonito plačilno sredstvo, razen bankovcev in kovancev, katerih prodajna cena je določena na podlagi njihove vrednosti kot zbirateljskega predmeta ali na podlagi vrednosti kovine, iz katere so izdelani;

e) transakcije, vključno s posredovanjem (razen upravljanja, hrambe, investicijskega svetovanja in storitev v zvezi s prevzemi), z delnicami, deleži v podjetjih ali združenjih, obveznicami in drugimi vrednostnimi papirji, razen z dokumenti o lastninski pravici na blagu in pravicami in deleži;

(Predvsem odstavek (c)?)
- Hoc est qui sumus -

BlaY0 ::

Možno, bi moral videti za katero poglavje zakona gre in kompletno besedilo člena. Na pamet žal ne vem, ker sem nazadnje to gledal par let nazaj...

Možno je, da je še v kakem drugem zakonu kaj na to temo. Poskusi iskati po ključnih besedah po vseh zakonih...

dimko ::

Mogoce na kratko - pri nemskih bankah je naceloma vecina storitev brezplačnih, od vodenja racunov, pa do nakazil znotraj celotnega EUR podrocja.
Sam imam vec racunov tako v Sloveniji kot v Nemciji, pa po pogojih najbolj izstopa DKB banka:

http://dkb.de/privatkunden/dkb_cash/ind...


Racun pri njih lahko odpre tudi rezident Slovenije (preko spleta). Ce povzamem pogoje:
> brezplacno vodenje racunar
> nakazila znotraj celotnega EUR podrocja brez provizije
> brezplacna VISA kartica
> dvigi gotovine brez provizije kjerkoli na vseh bankomatih na svetu (z VISA kartico)
> trenutne obresti na gotovino (brez vezave): 2,05%

Da ne bom ponavljal - v bistvu sem precej informacij o tej banki napisal ze na alter.si; nekaj bolj informativnih postov:
http://www.alter.si/tabla/printthread.p...
http://www.alter.si/tabla/printthread.p...
http://www.alter.si/tabla/printthread.p...

Preostale poste sicer najdete pod nitko:
http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

Sam sem si DKB "prinesel" v Slovenijo, ko sem se vracal iz Nemcije. Danes ima racun pri DKB-ju vec sorodnikov v sloveniji - vsi so vec kot zadovoljni. Razlika med pogoji slovenskih bank in skoraj katerkokoli nemsko banko se brez pretiravanja meri v svetlobnih letih... Toliko na kratko. Upam, da sem pomagal se komu od vas. Lep danes želim vsem skupaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837187038 (7463) V-i-p
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19845425 (21035) harvey
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452801 (29536) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615873 (13727) ...:TOMI:...

Več podobnih tem