» »

Ali se vam zdi to normalno

Ali se vam zdi to normalno

SomeoneLOVEU ::

Imam sošolko, katera me je prosila, da vas povprašam prek interneta, če se vam to zdi normalno.

Moja sošolka je edinka ima očeta in mamo ter mačka in psa. No pa preidimo na bistvo. Ta otrok ima v šoli malico in kosilo. Ko pride domov ima tudi kosilo vendar ne takoj. Ta človek pa lastnemu otroku očita da je trikrat na dan in mu ni več treba jesti. Ko pa ta punca reče, da pes je še večkrat kot ona pa on reče, da pes raste (star je že 8 mesecev) in, da potrebuje zelo veliko hrane. Potem pa ona reče, da ona tudi raste in je človek. Oče pa ji reče, da je ta punca že odrasla (stara je 13) in, da ne rabi več toliko jesti. Mora jesti 1 na dan, ter, da je to sploh naj ne priga, ker to on plačuje in ne ona.
Ko gresta v trgovino je njemu vendo težko kaj kupiti, še žepnino ji ne daja vedno. V trgovini ji kupi jogurte ki je eden 25 centov(6jogurtov) kupi ji nekaj mleka, sploh ne plato mleka. Če mama reče, da potrebuje punčka tudi sadje on reče a še to, da nima denarja. Sladkarij sploh ne more dubiti. A ko pa grejo v trgovino nakupovati za psa pa kupi 10 kg briket (2krat na mesc) 6 konzerv mokre hrane (vsak teden) 1 plato mleka. Kupi ji tudi polento (vsak teden) zato sploh ni nikoli problema. Za vse drugo je denar, le za punco ne. Ko pa pridejo domov pa hoče ta oče vse pojesti. Je potem sadje, da še tisto ki ima punca ji poje. Potem psu, ki je star 8 mesecev daje 3x na dan za jest, plus tega pa tudi vmes še sigurno 2x eno pest briket. Nato ji tudi daje kruh. Vedno govori, da je pes lačen. Čeprav mama čisto prav skrbi za pse, on še vedno vpraša ali je jedel pes. Za otroka to nikoli ne vpraša. Pes je že sedaj zelo debel in postaja že len. Čeprav ko je ta moški trezen res prizna, da je pes debel, vendar potem ga še vedno hrani. Povsod piše da pes ko je star več kot šest mesecev mora jesti 2 x na dan. Ta pes pa je sigurno 5x na dan. Psu daje tudi kosti, ki so nevarne. Psu daje čisto vse za jesti. Pes je že postal tako požrešen, da hodi še k sosedom jest.
___
no če ste sedaj to prebrali mi povejte ali se vam zdi to početje normalno.

Mentalist ::

Zgleda da imajo psa rajši kot pa lastnega otroka.
Lool.

perkomat ::

Če je 3x na dan je to dejansko dovolj, ni pa z načeli zdravega prehranjevanja. Pes je razvajen, foter pa mal preveč mahjen na tega psa.

Blinder ::

Ti bi se v tej priliki lahko naučil pisat pravilno vejice :) Ti, bi, se, v, tej.. za vejico je presledek in ne pred.
Tale deklica ne potrebuje žepnine.
Je slučajno močnejše postave? v smislu da bi rad oče da shujša..
Mogoče pa so doma kupli nov avto na kredit in zdaj jim gre na tesno :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mojsterleo ::

A ti sedaj sprasujes, ce je to normalno? Seveda da ni. Je pa res, da so doloceni starsi mal fukjeni u glavo. Sploh kaksni privatniki s pufi. V osnovni soli sem imel sosolca, ki so imelo doma avtoelektriko. In je rekel, da tiste mesece ko jim je slo slabo, je foter enostavno ob 20h izklopil elektro varovalko, ali pa celo ogrevanje hise, da so prihranili denar. Za hrano pa so kupovali pri enem peku zamrznjene zemlje s potecenim rokom uporabe. Ne vem, men je to kr neki.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

galu ::

LadyGaga, tisto o tem da ji ne daja žepnine redno se mi zdi čist mimo. A za vašo generacijo je normalno da morajo starši pod mus dajat žepnino?
Drugače pa seveda ni normalno to da jo tako 'hrani'.. Če je bolj 'okrogla' še NEKAKO razumem, če pa suha pa je to idiotizem. Če ima še majko na razpolago kot starša naj gre na socialno.
Tako to gre.

perkomat ::

Star sem 15 in še nikol v življenju nisem dubu tiste "žepnine"(šparat je treba pr rojstnem dnevu, mlavžu itd.), ne pa vsega prec zapravt. Grem pa bakici, posesam celo bajto, dobim 5EUR, pa sem vesel k radio.

mojsterleo ::

sej mislm da vecina tukaj, k smo starejsi od 25 let, nas ni dobivala kksne omembe vredne zepnine nikol. to je zdej ratala ena razvada. pocitnisko delo ftw!

zee ::

Zepnino sem dobival mesec ali dva. Se en glas za pocitnisko delo, pomoc babicam (v zameno za 5 EUR), ...

Čeprav ko je ta moški trezen res prizna ,da je pes debel,vendar potem ga še vedno hrani.


Prijava na ustrezne instance. Pijaca + otroci = FAIL
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

galu ::

sej mislm da vecina tukaj, k smo starejsi od 25 let, nas ni dobivala kksne omembe vredne zepnine nikol. to je zdej ratala ena razvada. pocitnisko delo ftw!


Že eni, ki smo 10 let mlajši..:)
Tako to gre.

SomeoneLOVEU ::

Ti bi se v tej priliki lahko naučil pisat pravilno vejice :) Ti, bi, se, v, tej.. za vejico je presledek in ne pred.
Tale deklica ne potrebuje žepnine.
Je slučajno močnejše postave? v smislu da bi rad oče da shujša..
Mogoče pa so doma kupli nov avto na kredit in zdaj jim gre na tesno :))

ne punca je suha. Kupili pa niso nič novega !

Strinjam se samo z prvima dvema odgovorama.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Pri taki starosti sem dobival žepnino kakih 100-300SIT na teden. Bilo je več kot dovolj saj so stari skrbeli za otroke. Tako si si kupil kako sladkarijo in sok in to je bilo to.

Stari je zgleda škrtun ter pijanec. Nič presenetljivega. Pijanček ne mora biti starš, pod nobenimi pogoji.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

karafeka ::

Če bi ji rad pomagal, pa jo ti povabi kam na kosilo ali večerjo.

perkomat ::

Pol bo pa foter zastrupu punco, nikol ne veš :))

gzibret ::

Glede žepnine in sladkarij - niso nuja, čeprav pa je lepo od staršev, da dajo mulcu tudi kaj priboljška, pa nekaj malega denarja, da lahko sama z njim razpolaga.

Glede hrane, pa če je suha, in po možnosti še lačna, pa kakršnokoli škrtarjenje z denarjem IMO ni dopustno. Še posebej, ker očitno denarja za psa ne manjka.

Vse skupaj kaže na idiotizem fatra. In mame, ker to gleda in prenaša.
Vse je za neki dobr!

boogie_xlr ::

Prijavit na DPMŽ, pes ne sme bit predebel.

NorK ::

Prijavi DPMŽ in socialni. Oče zanemarja svojo hčerko, hkrati pa nad njo izvaja psihično nasilje (ji kaže, da je manj vredna kot pes).

Gladi ::

Ja ne ni normlano, ampak kaj češ, nobena družina ni popolna :D

Matev ::

mislim, da je hujše če otroka prenajedajo kot pa stradajo

;-) ::

Ajde 3 obroke na dan je malo huda, če pa bi ji rekli da se nesme prenažirat pa bi bilo prav. Oziroma mislim da bi imeli vsi nekaj od tega če se folk nebi toliko prenažiral.

Nevem kaj bo 13 letnemu otroku žepnina? Da si gre cigarete kupit po poti domov iz šole? Vse ostalo lahko reče mami ali očetu ko grejo skupaj v trgovino.

Pes pa je toliko kot rabi, moj tud če bi mu dal še 2 porciji bi samo eno pojedel.

KoMar- ::

Torej, dve trinajstletnici, otroka, se pogovarjata med sabo in ena je ljubosumna na psa, ki mu njen oče posveča preveč pozornosti... nato po neki čudni logiki skleneta, da je to material za na Slo-tech, za razdelek "Pomoč in nasveti", kjer se rešujejo računalniški problemi. Moderatorji nato temo pustijo, a premaknejo in sedaj si vsi ti računalničarji belimo/belite glave s pubertetnimi problemi dveh trinajstletnic, ki sta zadevo eskalirali do te mere, da izgleda kot zanemarjanje s strani očeta.

Pomoje je tale forum dosti boljši za to: http://www.vijavaja.com/forum/ - samo 13-letne najstnice so na isti valovni dolžini, da se bojo znale kaj zmenit okrog tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

tsh2 ::

nekje sem prebral da otroci pojejo (rabijo?) veliko sadja. tako da tole da ji fotr sadja noče kupovati je narobe.

T0RN4D0 ::

Hahaha o madona a psu pa kr 10 kilske vreče briketov kupujejo? To pa res ni prav. :D

Pa to da kupijo samo nekaj litrov mleka namesto platoja je tudi katastrofa, resnično. Ker povprečen otrok vedno potrebuje vsaj plato ali dva na zalogi. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

gruntfürmich ::

ladygaga, vidim da si še bolj mlad. dobrodošel v sloveniji. točno takšna je, kot jo vidiš pri kolegici.
pa dobr lajf!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

Pes pa je toliko kot rabi, moj tud če bi mu dal še 2 porciji bi samo eno pojedel.
Pes bo požrl toliko kolikor mu boš dal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

galu ::

Moj maček poje 8 porcij čist polne skodelice z briketi na dan.
Je pa tudi res čudno da Slotech vedno bolj postaja forum za nasvete o spolnosti, nasilju, izognenju kazni etc...:D
Tako to gre.

BlackHole ::

Malo me skrbi, kje v tej zgodbi je mačka. Še živi, je pobegnila od doma, se hrani pri psu? Ostalo so že večinoma povedali.
LP Marko

SomeoneLOVEU ::

Malo me skrbi, kje v tej zgodbi je mačka. Še živi, je pobegnila od doma, se hrani pri psu? Ostalo so že večinoma povedali.

maček je vredu ! :D

KoMar- ::

In kaj misliš narediti zdaj, ko si dobila "nasvete" na Slo-Techu? Nič, kajne?

MIHAc27 ::

Glede prehrane... nas so učili 5 obrokov na dan.. zajtrk, kosilo in večerja so glavni, vmes 2 malici kjer poješ kako malenkost (1 sadež ali 1kos kruha).

Sadje in zelenjava so GLAVNI vir prehrane. Meso je bolj zadaj, najmanj se sme sladkarij.
Pri 13. letih otrok še vedno raste do nekje 21 leta. Tako da primerjava z psom ki rabi več ni čisto na mestu.

Glede cene jogurtov in hrane se ne bi spuščal... včasih je jogurt za 25 centov boljši kot za 50. Stvar okusa tudi.

Glede žepnine... jaz jo nikoli nisem dobival niti pretirano potreboval (itak je šlo za traparije). Ko sem bil v srednji šoli sem dobival štipendjo, ki je bila tudi ravno dovolj za najnujnejše (avtobus in hrano).

SomeoneLOVEU ::

In kaj misliš narediti zdaj, ko si dobila "nasvete" na Slo-Techu? Nič, kajne?

Da. Pokazala bom moji prijateljici ,katera mi je rekla ,da naj vam zastavim to vprašanje.

gruntfürmich ::

Glede prehrane... nas so učili 5 obrokov na dan.. zajtrk, kosilo in večerja so glavni, vmes 2 malici kjer poješ kako malenkost (1 sadež ali 1kos kruha).


stari ljudje so imeli 1 pravi obrok na dan in 1 × na teden so jedli meso, pa praktično nič sladkarij. pa si poglej kako dolgo živijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

KoMar- ::

Dolgo živijo tudi zato, ker se je dalo v Jugoslaviji upokojit pri 45.

schtr4jh ::

@ladygaga_96 ... Če je vse, kar si napisala, res, potem svetuj kolegici, da se oglasi na centru za socialno delo ter pove svoje težave. Če pa obstaja možnost, pa naj najprej malo "potoži" mami (če sta v dobrih odnosih) in naj mama poskusi rešit kar se da. Ena izmed možnosti, ki jih lahko mati doseže je ta, da dokler oče ne odide na zdravljenje od alkohola (če je seveda redno pijan), nima dostopa do hčere (prepoved približevanja). Če se pa potem začne s fizičnim nasiljem, pa priporočam ponovn obisk na centru za socialno delo ter obisk kakšnega kriznega centra za mlade ter kasneje kakšen dom, v katerem bi znali bolje skrbet zanjo, kot pa doma.

SomeoneLOVEU ::

@ladygaga_96 ... Če je vse, kar si napisala, res, potem svetuj kolegici, da se oglasi na centru za socialno delo ter pove svoje težave. Če pa obstaja možnost, pa naj najprej malo "potoži" mami (če sta v dobrih odnosih) in naj mama poskusi rešit kar se da. Ena izmed možnosti, ki jih lahko mati doseže je ta, da dokler oče ne odide na zdravljenje od alkohola (če je seveda redno pijan), nima dostopa do hčere (prepoved približevanja). Če se pa potem začne s fizičnim nasiljem, pa priporočam ponovn obisk na centru za socialno delo ter obisk kakšnega kriznega centra za mlade ter kasneje kakšen dom, v katerem bi znali bolje skrbet zanjo, kot pa doma.

Hvala Ji bom povedala!

slowie ::

Naj ta punca pomaga fotru, da bo fejst sfutral psa, da bo pes čedalje bolj požrešen. Tako bo lepega dne pohrustal očeta, potem pa lahko iz psa naredijo zrezke in se do sitega najejo.

Ne, čisto resno, ta zgodba se ne bi smela vlačiti po forumih, ampak bi morala romati na naslov kakšne resne, za take zgodbe pristojne inštitucije, če je seveda resnična.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pasja hrana - kje kupujete? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18751906 (2420) Groot
»

Odpoved ledvic pri psu

Oddelek: Loža
4015099 (12405) mihec87
»

Sosedov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511630 (7573) Ramon dekers
»

Nasilje v druzini

Oddelek: Problemi človeštva
102966 (2546) Tear_DR0P
»

Hišni ljubljenčki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556637 (5970) BigWhale

Več podobnih tem