» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
316 / 320
»»

Okapi ::

Kot poseben namen bi bila pa uporabna za "svetlobno barvanje" - bom enkrat ob priliki naredil kakšno fotko z njo.

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Čelke ne nosiš, ampak kaj pa, če boš en dan ugotovil, da bi jo pa bilo dobro imeti. Recimo, da te nekdo povabi na izlet v kakšno kraško jamo. Za take primere imaš eno v predalu - nikoli ne veš, kdaj ti bo prav prišla.

Enako velja za potapljaško. Nikoli ne veš, kdaj boš šel na Biševu pogledati Modro špiljo.;)

Kolesarsko sem pa res pozabil dati na seznam.


Čelke so meni bile grde kot konjska smrt.
Dokler nisem kupil ene (mislim, da je Wuben). In uvidel kako zelo je to uporabno.

Zdaj sem pa vzel HD50, da je polnjenje preko USB type C.

Nepogrešljiva pri šraufanju računalnika.

Aja: moja boljša polovica vedno vzame v roko tamale lučke.

Edit: ena flood mala je vedno v avtu.
Nikoli nima čisto polne baterije.
Je v vratih. Mislite, da bi lahko šlo kaj narobe pri polni bateriji poleti, ko se avto zagreje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

matobeli ::

Če maš dobro baterijo in če na svetilko v vratih ne sveti direktno sonce bi moralo biti popolnoma OK. jaz se sicer izogibam temu da puščam te zadeve v avtu... ampak eno polnilno pa vseeno imam, zadaj pri gumi, skupaj z ostalo emergency šaro.

Zagorijo v 99.9 primerih itak samo "extremefire"

Najbolš bi blo imet v avtu nekaj iz lidla/hofra na 2xAA alkalne.

FireSnake ::

Ja, v kuferanu bi znalo biti še boljše to skladiščiti. Ali v prednjem predalu.
Se bom pa še naprej držal tega, da baterija ne bo nikoli 100% polna.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mojo Jojo ::

FireSnake je izjavil:


Aja: moja boljša polovica vedno vzame v roko tamale lučke.


Si ji že tko navadil :D

FireSnake ::

Že v času pisanja se mi je zdelo, da bo nekdo omenil nekaj podobnega :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GupeM ::

Ker si tako napisal. Če bi namesto "vedno v roke vzame" napisal "vedno uporablja," ne bi nihče, niti ti, pomislil na to :)

Mojo Jojo ::

@FireSnake
LAhko na kratko (v par alinejah) primerjaš
TS 32
BLF Q8
Sofrin SP36

In katere verzije ledic imaš vgrajene.

FireSnake ::

GupeM je izjavil:

Ker si tako napisal. Če bi namesto "vedno v roke vzame" napisal "vedno uporablja," ne bi nihče, niti ti, pomislil na to :)


Jaz sem pričakoval še huje: da se bo kdo "zatipkal" in sicer "lučke" v "lulčke" :D

Mojo Jojo je izjavil:

@FireSnake
LAhko na kratko (v par alinejah) primerjaš
TS 32
BLF Q8
Sofrin SP36

In katere verzije ledic imaš vgrajene.


Sofrin SP36:
- zakon za v roko prijeti
- obseg veliko manjši kot pri BLF Q8
- močna
- dejansko ob tej, če je delovna menim, da BLF Q8 ne rabiš
- velik plus je polnjenje preko USB type C (zato sem jo tudi vzel)

TS 32:
- ročaj je privzeto gor, jaz ga bom zagotovo dol odšraufal
- kombinacija throw in flood je fantastična (vsaj zame, samo jaz nisem taki profi, meni se samo zdi uporabno)
- lepo je, da ni nič kaj bolj debela kot BLF Q8, kar je presenetljivo, ker so notri 3 baterije 21700
- lahko uporabljaš kot power bank, kar je ob 3x 21700 baterijah noro dobro

BLF Q8:
- ljubezen na prvi otip
- noro dobro, da nima stopenj ampak jakost nastavljaš tako, da držiš gumb in počasi se jakost spreminja in samo spustiš, ko ti paše
- škoda, da nima polnjenja preko USB

Ledice: pojma nimam.
Za TS32 sem vzel to, kar so mi tukaj svetovali: LED Type: 519A+SFT40
Za ostale pa nimam pojma.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mojo Jojo ::

Bolj me zanima glede svetilnosti.
Imam BLF Q8 in SP36 BLF verzijo in je Q8 močnejša, čeprav je že nerodna za v roko. SP36 je za v roko na meji udobnega.
Zanima me koliko močnejša je TS32 (na flood) v primerjavi z Q8? Po specifikacijah naj bi bila najmanj 2x močnejša.

PS. SP36 ima tudi možnost enakomernega spreminjanja svetlobe (anduril)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mojo Jojo ()

Mojo Jojo ::

pa sem prepričan da TS32 tudi---4x klik ko je prižgana

koyotee ::

Ja ja tut TS32 ima stepless možnost.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

cypena ::

Ali ima baterija INR21700-M50L ( M50LT ) 4800mAh - 14.4A dovolj toka za naglavno lučko Wurkkos hd50? se mi zdi teh dobrih 14A malo malo za tko lučko...
Zraven sem dobil eno njihovo original 21700 in bo ona zaenkrat glavni vir energije, bi si pa za rezervo dal zraven še zgoraj omenjene LG INR21700-M50L ( M50LT ) 4800mAh - 14.4A , katere imam doma...
edit:
kot kaže,da je njihova Wurkkos 5000mAh 15A po podatkih nanjihovi strani in glede na to je najbrž moja LG 21700 14.4A dovolj dobra
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cypena ()

Samael ::

14A zadostuje za veliko večino lučk. Če boš s kakšno čelko prišel kdaj tudi blizu temu, boš imel pa kar orenk pečico na glavi :)
Tvoja LG-jeva baterija je precej verjetno boljša kot ta, ki ti jo da Wurkkos. Skratka, you're good to go.
Samael != Samuel

FireSnake ::

Mojo Jojo je izjavil:

Bolj me zanima glede svetilnosti.
Imam BLF Q8 in SP36 BLF verzijo in je Q8 močnejša, čeprav je že nerodna za v roko. SP36 je za v roko na meji udobnega.
Zanima me koliko močnejša je TS32 (na flood) v primerjavi z Q8? Po specifikacijah naj bi bila najmanj 2x močnejša.

PS. SP36 ima tudi možnost enakomernega spreminjanja svetlobe (anduril)


TS32 je veliko močnejša. A tudi snop nese bolj narazen, veliko bolj narazen.

Mojo Jojo je izjavil:

pa sem prepričan da TS32 tudi---4x klik ko je prižgana


Hvala, tole bom zagotovo vklopil: meni je to zelo všeč.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

koyotee ::

cypena je izjavil:

Ali ima baterija INR21700-M50L ( M50LT ) 4800mAh - 14.4A dovolj toka za naglavno lučko Wurkkos hd50? se mi zdi teh dobrih 14A malo malo za tko lučko...
Zraven sem dobil eno njihovo original 21700 in bo ona zaenkrat glavni vir energije, bi si pa za rezervo dal zraven še zgoraj omenjene LG INR21700-M50L ( M50LT ) 4800mAh - 14.4A , katere imam doma...
edit:
kot kaže,da je njihova Wurkkos 5000mAh 15A po podatkih nanjihovi strani in glede na to je najbrž moja LG 21700 14.4A dovolj dobra


Za 1000 lumnov cca 3A, tako da vrh glave.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

Prišla Astrolux FT03S

Večja, kot sem pričakoval.

Snop mi je všeč, ker je tudi malo bolj na široko.
Prva zelena, ker ostalo je vse črno. Trenutno je notri 18650 batrija, ker jih imam na zalogi. Da se pa notri 21700 ali celo kaj večjega.

Glede na ostalo periferijo bo ostala zapakirana.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Scaramouche3 ::

Moram reči,da me rajca to kupit!

taz ::

Scaramouche3 je izjavil:

Moram reči,da me rajca to kupit!


Imam dve lučki od Magicshine, pa sta odlični! Edina "negativna" stvar je ta, da lučka za na čelado ima za polnit z micro USB, je pa res da ni ravno najnovejši model, novejše imajo že vse USB-C.

Scaramouche3 ::

taz je izjavil:


Imam dve lučki od Magicshine


Razmišljam ali bi raje kar vzel nastavek za sc33 in imel potem 5200 lumnov...

taz ::

Scaramouche3 je izjavil:

taz je izjavil:


Imam dve lučki od Magicshine


Razmišljam ali bi raje kar vzel nastavek za sc33 in imel potem 5200 lumnov...


Če potrebuješ za cestno kolo, vzami raje Magicshine z videota, saj ima cutoff, tako da ne blešči nasproti vozečih vozil. Za MTB pa karkoli. 5.200 lm bi imel verjetno za kakšnih 30 sek, mogoče minuto, potem pa 1.800 lm.

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, na biciklu, s katerim greš ponoči 20 km/h, ne potrebuješ tako močnega žarometa, kot na avtu, s katerim greš 100 km/h.

MTB4life ::

Odvisno kje. Za na cesto je overkill in boš samo slepil ostale udeležence. Za MTB za spust pa ni nikoli preveč :)
Jaz uporabljam 1x 2000lm na čeladi + 1x 1000 lm na krmilu. To govorim za spust po singelcah, trailih,.... Za vzpon imam čelko na minimumu, na krmilu pa na off.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MTB4life ()

gregor ::

ko si obseden z Emisar, Noctigon lučkami:



:))

vir: reddit

Scaramouche3 ::

gregor je izjavil:

ko si obseden z Emisar, Noctigon lučkami:



:))

vir: reddit


Mogoče je ženska in tako lahko skrije svoj fetiš!

knap ::

:))

----

Lumnitop ima novo lučko in tokrat z celico 46110, prvič slišim za to...:D

https://www.lumintoponline.com/products...




poceni...:))

taz ::

MTB4life je izjavil:

Odvisno kje. Za na cesto je overkill in boš samo slepil ostale udeležence. Za MTB za spust pa ni nikoli preveč :)
Jaz uporabljam 1x 2000lm na čeladi + 1x 1000 lm na krmilu. To govorim za spust po singelcah, trailih,.... Za vzpon imam čelko na minimumu, na krmilu pa na off.

Za vzpon imam enako, na čeladi na min, na krmulu na off. Za spust pa 6.500 lm na krmilu in 1.500 lm na čeladi. Vmes pozabiš, da furaš sredi noči. :)

Scaramouche3 ::

taz je izjavil:

MTB4life je izjavil:

Odvisno kje. Za na cesto je overkill in boš samo slepil ostale udeležence. Za MTB za spust pa ni nikoli preveč :)
Jaz uporabljam 1x 2000lm na čeladi + 1x 1000 lm na krmilu. To govorim za spust po singelcah, trailih,.... Za vzpon imam čelko na minimumu, na krmilu pa na off.

Za vzpon imam enako, na čeladi na min, na krmulu na off. Za spust pa 6.500 lm na krmilu in 1.500 lm na čeladi. Vmes pozabiš, da furaš sredi noči. :)


Kakšen mount pa imaš za luč?

taz ::

Scaramouche3 je izjavil:

taz je izjavil:

MTB4life je izjavil:

Odvisno kje. Za na cesto je overkill in boš samo slepil ostale udeležence. Za MTB za spust pa ni nikoli preveč :)
Jaz uporabljam 1x 2000lm na čeladi + 1x 1000 lm na krmilu. To govorim za spust po singelcah, trailih,.... Za vzpon imam čelko na minimumu, na krmilu pa na off.

Za vzpon imam enako, na čeladi na min, na krmulu na off. Za spust pa 6.500 lm na krmilu in 1.500 lm na čeladi. Vmes pozabiš, da furaš sredi noči. :)


Kakšen mount pa imaš za luč?

Na krmilu tega ki pride zraven Magicshine Monteer 6500, na čeladi pa tega za Magicshine MJ900S.

MTB4life ::

Pri 6500 + 1500 lm verjamem, da pozabiš, da voziš ponoči.

Meni osebno je bolj všeč, da imam močnejšo na čeladi.

FireSnake ::

Wurkkos TS32: na PD polnilcu se polni preko USB type C. Že 4 ure, pa še ni polna (utripa 4/4 modra luč).
Kapacitete ji ne gre očitati (3 x 21700 5000mAh).
Zdaj jo za hec testiram kolikokrat mi napolni telefon s polno baterijo. Nad tem hudičem sem res navdušen. Edino ročaj še moram dol odšraufati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

knap ::

Če denar ni ovira :))

Imalent MS32
https://1lumen.com/review/imalent-ms32/






cca. 750 EUR ;)

LP

Scaramouche3 ::

Mene samo mini zanimajo in če moja sc33 zdrži dve do tri leta dnevne uporabe,ne kot tukaj nekateri ki imajo dildo shrambe, sem zadovoljen. Za par let bo ista veličina mogoče imela 10000lm...

gregor ::

Unofficial r/flashlight Top 10 Best Lights - January 2024

https://www.reddit.com/r/flashlight/com...

1 Emisar D4K
2 Emisar D4V2
3 Wurkkos TS10
4 Zebralight SC65c HI
5 Wurkkos TS22
6 Acebeam E75
7 Sofirn Q8+
8 Convoy S2+
9 Sofirn IF22a
10 Sofirn LT1 BLF

------------

Wurkkos bo imel novo čelko, verjetno na osnovi TS10, torej 14500 baterija.
Slika iz FB:


koyotee ::

Mogoče pride 18650 verzija, 14500 baterije sux :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

Od te lestvice:
Emisar D4K
Emisar D4V2
Wurkkos TS10
Zebralight SC65c HI
Wurkkos TS22
Acebeam E75
Sofirn Q8+
Convoy S2+
Sofirn IF22a
Sofirn LT1 BLF

Imam samo:
Wurkkos TS10
Sofirn Q8+ (pa še to ni Sofrin ampak BLF, ne evm če je sploh podobno)
Convoy S2+
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gregor ::

koyotee je izjavil:

Mogoče pride 18650 verzija, 14500 baterije sux :))


tudi možno, samo glede na to da je TS10 -> 14500, potem je verjetno tudi HD10 isto
sicer pa bomo kmalu videli

-----

če je kdo čakal na TS22 lučko (boost driver) z 70.3 HI 90CRI ledico, je prišla dobra novica, lučka je sedaj na zalogi:

https://www.wurkkos.com/products/powerf...

v zeleni ali črni barvi, z baterijo ali brez...

pohitite :D



LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

FireSnake ::

Vzel dve, ker je še nimam (pa kar hvalijo).
Ena bo za darilo. Glede na to, kako močna je, za okoli bajte bo super.
Pa eno baterijo dobim.
In ono poceni zoom lučko zraven, zdaj se jih je že pa kar nabralo: rabi kdo? Šenkam (seveda brez baterije).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

gregor ::

kumer ::

gledam grafe :O

70.2 drži na max. daljši čas cca. 1300 lm, 70.3 pa cca. 600 lm

sedaj pa ne vem, ali gre za napako pri testiranju, ali pa je 70.2 toliko bolj "hladna" ledica?

LP

klekej ::

Iščem akumulatorsko svetilko s čimdaljšim dosegom snopa. Cenovno tam okoli 50€. Se kaj najde?

koyotee ::

klekej je izjavil:

Iščem akumulatorsko svetilko s čimdaljšim dosegom snopa. Cenovno tam okoli 50€. Se kaj najde?


https://wurkkos.com/products/ts30s-pro?...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Tole je za pol cene zgoraj omenjene, pa vseeno v vsakem pogledu prav solidno.

Astrolux FT03 SST40-W EUR39.38
https://www.aliexpress.com/item/1005005...
AE standard shipping pride načeloma mimo carine.

"vsi" imamo nekoliko starejšo verzijo te lučke in mislim, da je bilo nekaj boljšega za ceno okoli 36 eur svoj čas, ta updated verzija pa verjetno tudi ni slabša. Ledica je na precej hladni strani, ampak za učinek večjega throwa, ki ga želiš, je to primerno.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Še ena nova verzija Wurkkos lučke:

https://wurkkos.com/products/%E3%80%90n...

Vsaj meni zelo všečna barva in še bolj všečna ledica - Nichia 519A.

Z baterijo "samo" 18 USD, to je 3 USD več kot za SST40 ledico.

Lp

Samael ::

Kar okej, malce spremembe :)
Samael != Samuel

gregor ::

še zgodba v ozadju te lučke (vir FB):



torej za nemški forum :)

in če se komu ne da klikniti na zgornj link :D, tako izgleda:

Samael ::

Numbered (recimo 1/99) slo-tech edition z vgravirnaim slotech logom (fontom, kot je zgoraj levo)? :D

edit.
Oštevilčenje nemcem ni šlo skozi, tako da tudi nam ne bi oz. to najbrž podraži lučko.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

Za par eur se to lahko tudi pri nas vgravira, sploh če bi dobili čisto prazne OEM komade

Razmišljal sem dual tone, recimo ST zelen body in ST moder tailcap+glavo, to bi bla že kar lepa opcija.

Namesto serijske številke pa seveda decimalke Pi-ja.

Samael ::

Zeleno pa modro? Ti pa res nimaš občutka za estetiko! Kot bi kombiniral belo pa bež barvo. Tomato - tomejto. :P (ja, mi Slovenci se že pri osnovah ne bi mogli zmeniti :P)

Recimo že kombinacija s črnim body-jem in tistim zgoraj rumenkasto zlatim headom & tailcapom (pa še nekih dodatnih stroškov ne predstavlja, glede na to da obe barvi že obstajata in samo sestavijo iz dveh različnih že obstoječih) paše bolj skupaj. Ali pa mogoče črni body in rdeča anodized glava & tail (sofirn ima zelo lepo rdečo anodizacijo) - super kombinacija.

Mogoče bi se izplačalo še pri Sofirnu vprašati (odvisno kako njihove zadeve pridejo čez carino), če je kaj ceneje - itak oni delajo lučke za Wurkkos.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

čudno, da se niso tega spomnili na BLF, ki ga verjetno obiskuje precej več ljudi kot pa nemški TLF
morda pa še pride BLF izdaja :))
««
316 / 320
»»