» »

Zaupanje v najcenejšo robo

Zaupanje v najcenejšo robo

filip007 ::

Sem kupil zvočnike za 3€ in je glavni kabel skoraj stran padel, sem ga zamenjal in so še vedno za bruhuhu...
http://www.e-misija.si/razprodaja/-zvon...

Kako se odločate kaj kupiti, po denarnici ali po nizki ceni?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Gwanaroth ::

Pri rečeh, ki mi nosijo kruh, ne šparam in kupim top quality robo - kupiš enkrat in imaš precej časa mir.

Pri hobby zadevah - fotografija, bicikl itd. pa kupim neko srednjo reč oz. gledam na najboljši price/performance ratio.

Zaenkrat zadovoljen s takšno mentaliteto.

Nikoli pa ne kupim najcenejše robe, saj je že na kratki rok to zgrešena investicija, kaj šele na dolgi.
Lights often keep secret hypnosis..

profii ::

Stvari katere se mi zdijo manj pomembne, kupim na ebayu pri kitajcih za pest riža (silikon etui za telefon, LEDice, ...)

Za ostalo pa gledam P/P, ali denarnico, drugače pa če se le da kupim boljšo robo.

Najcenejša roba se res učasih izkaže da je samo za v smeti.

D3m ::

Celo grafične razprodajajo. :D

http://www.e-misija.si/razprodaja/-graf...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bura ::

Malo gnara malo muzike :D

oemdzi ::

D3m je izjavil:

Celo grafične razprodajajo. :D

http://www.e-misija.si/razprodaja/-graf...



A se samo meni zdi, da so njihove cene nekam optimisticno visoke ?

win64 ::

oemdzi je izjavil:

D3m je izjavil:

Celo grafične razprodajajo. :D

http://www.e-misija.si/razprodaja/-graf...



A se samo meni zdi, da so njihove cene nekam optimisticno visoke ?

Izdelki so iz popravila, brez embalaže, kablov in navodil. Namenjeni so servisiranju.

Če to upoštevamo je še bolj drago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: win64 ()

RejZoR ::

Za ene 3-4 EUR več dobiš solidne Genius zvočnike, ki so še mene presenetili, ko sem vajen dost orenk sistemov in od njih nisem kaj dosti pričakoval.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

ventilatorji, ledice, dodatki za mobitel (torbice, nosilci itd...)...vse to kupim iz kitajske (2 "nonsilent" ventilatorja za 1,8$ skupaj sta tišja od enega silent ventilatorja za 8€...še danes ne morem verjet)

ostale stvari večinoma kupujem iz nemčije ali UK, ker vem da je malo denarja malo muzike. sem pa kupil pred 4 leti zvočnike pri nas za 7€, zadeva je komaj močnejša od tistih vgrajenih v prenosnik (na srečo so bili s tem namenom tudi kupljeni), tako da ja...pod 100€ za 2.1 sistem se ne spustim (doma teče sistem za bivših 30.000 SIT že 12 let in lahko rečem le, da je bila to najboljša naložba življenja).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Kako je že tisto:
Nismo tako bogati, da bi kupoveli poceni.

Vedno je terba met v mislih price/performance.

dela ::

Sam nabavim veliko poceni robe, s katero sem potem zadovoljen. Odvisno, za kaj gre. Ne ravnam se po "malo dnarja, malo muzike" ali "nisem tako bogat, da bi kupoval poceni", ker so to grobe posplošitve, ki pogosto ne držijo in zaradi katerih ljudje pogosto kupujejo precenjeno robo, četudi bi bili s pol cenejšo isto zadovoljni.

Sam recimo teh zvočnikov (ali podobnih) ne bi kupil, do miške ali tipkovnice za 3-4 evre pa načeloma nimam nobenih zadržkov, tudi za 8 ur uporabe na dan. Vedet moraš, kaj rabiš, poznat tehnologijo in precenit, katera ti bo kaj omogočala, na znamke pa se načeloma požvižgat. Kupovanje dragih stvari na blef ti ne zagotovi, da bodo kvalitetne, niti kupovanje poceni, da bodo zanič.

RejZoR ::

St235 je izjavil:

Kako je že tisto:
Nismo tako bogati, da bi kupoveli poceni.

Vedno je terba met v mislih price/performance.


Mja no, to ne drži vedno. V precej primerih je bolje kupit 3 naprave kot pa imet 1 za 3-kratno ceno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gzibret ::

Orodje in pripomočke za delo - vedno najboljšo kvaliteto, ker je užitek delat s kvalitetnim orodjem in nočna mora s škrt robo. Sicer se šefica ne strinja vedno s tem, ker moramo kao "šparat", samo zaenkrat se še da prepričat.
Vse je za neki dobr!

RejZoR ::

Jah za službeno delo itaq da ne moreš, ampak za npr tisto kar jezst rabim doma sem vzel set izvijačev za evro in pol or something, pa jih uporabljam že ene 2 leti za razdiranje manjših elektronskih naprav. Pač neka generična kitajska roba ampak služi namenu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojca ::

Moja najboljša investicija doslej je bila kupit ekranček pri kitajcu za 130$ (za kar je hotel serviser 5.000 EUR), pa dela brez problema, in še lepe modre barve je :).

Moj znanec pogosto kupuje na e-bay-u, praktično nikoli ničesar nad 5 EUR, in kar nekajkrat je reklamiral robo in dobil denar nazaj [2 EUR ali koliko že]. Prodajali so npr. lučko z X wati, pa je vzel v roke voltmeter in dokazal, da lučka troši samo tretjino tega; in so mu zavoljo želje po visokih ocenah brez besed denar vrnili. Moj RPI tudi ni zadovoljen s kablom, ki sem ga od kitajca kupila za 1 EUR, pa je cena tako nizka, da se ne sekiram - še vedno ga lahko ponucam za druge namene.

Pri stvareh, ki so mi pomembne, po dolgem in počez preverim, če so dobre, stisnem zobe, če so peklensko drage, in nazadnje kupim. Pri stvareh, ki jih uporabljaš enkrat na leto, pa ni nujno, da ti bo visoka cena nudila boljšo storitev. In če nadaleč vidiš, da ti bo stvar razpadla, je škoda vsakega centa.

Blazz ::

KAkšen ekranček pa si to kupovala?da je bil 5k eur?

darkolord ::

Verjetno rezervni del za kakšen stroj...

St235 ::

RejZoR je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako je že tisto:
Nismo tako bogati, da bi kupoveli poceni.

Vedno je terba met v mislih price/performance.


Mja no, to ne drži vedno. V precej primerih je bolje kupit 3 naprave kot pa imet 1 za 3-kratno ceno.


To me spomni, ko smo menjaval kuhinjo in sem kupil graniten pult. Pa mi sosed pribije, veš za ta denr bi lahko vsake dve leti pult menjal. Pa koji k**** bom vsake dve let se zajebaval z menjavanjem pulta.

Tako, da ja odvisno o čem govorimo. Jaz vem, da v življenju ne bi uporabljal miške in tipkovnice za par €. Škoda mojega zapestja, da o razliki v hitrosti tipkanja ne govorim. Po drugi strani je pa tudi res, da raje kupim 5 kavbojk za 20€, kot ene za 100. Vsak ima svoje preference, samo definitivno ne sme bit cena edino merilo.

erunno ::

Vedno kupujem v okviru potreb. Jest ki ne rabim kake kvalitete zvoka, pač uporabljam Logitechove 2.1 zvočnike za dobrih 20€ (za moje potrebe so več kot dovolj) in vgrajeno zvočno kartico. Krüh pa kupim najcenejši mozni, sam da je polbel al pa bel. Pa večino pijače isto. Kar se pa kompa in pa fotografske opreme, je pa druga pesem. Pri kompu in fotografiji je price/preformance/quality (izven računalniške miši, tipkovnice in že prej omenjenih zvočnikov ter zvočne kartice).

RejZoR ::

Lakotnik29, ne govorim za vse povprek ampak ljudje se določenih stvari s časom naveličamo tud če delujejo brezhibno. In ko menjaš itaq ni vredno skor nič več.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheRiddle ::

Jaz ko nekaj potrebujem, pogledam da bo čimboljša konfiguracija za seveda čimceneje. Sploh pa vedno ne kupujem novih stvari, še posebaj če lahko za isti denar dobim še enkrat bolšo igračko.

Kar se tiče ozvočenja imam pa 4.1 sistem ki sem ga rešil pred romanjem v smeti, potrebna je bila le menjava audio source kabla, pa podaljšal kable na zvočnikih (pač prekratki kabli za mojo sobo) pa zadeva deluje super.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheRiddle ()

dela ::

St235 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako je že tisto:
Nismo tako bogati, da bi kupoveli poceni.

Vedno je terba met v mislih price/performance.


Mja no, to ne drži vedno. V precej primerih je bolje kupit 3 naprave kot pa imet 1 za 3-kratno ceno.


To me spomni, ko smo menjaval kuhinjo in sem kupil graniten pult. Pa mi sosed pribije, veš za ta denr bi lahko vsake dve leti pult menjal. Pa koji k**** bom vsake dve let se zajebaval z menjavanjem pulta.

Tako, da ja odvisno o čem govorimo. Jaz vem, da v življenju ne bi uporabljal miške in tipkovnice za par €. Škoda mojega zapestja, da o razliki v hitrosti tipkanja ne govorim. Po drugi strani je pa tudi res, da raje kupim 5 kavbojk za 20€, kot ene za 100. Vsak ima svoje preference, samo definitivno ne sme bit cena edino merilo.


Zgrešil si poanto, dobit za isto ceno 3 stvari je koristno pri robi, ki se lahko pokvari. Pult to ni. Če 3x cenejša stvar drži 1 leto, 3x dražja pa 2 leti, bom raje kupil cenejšo (ali pa kar 3), pa sem dober za 3 leta, ne samo za 2.

Cena ne sme biti sploh kriterij, ampak če trdiš, da nikoli ne bi uporabljal miške in tipkovnice za par evrov, ti je ravno cena kriterij (pač omejen navzdol namesto navzgor). Jaz bi uporabljal tudi miško za 1 evro, če bi mi tudi za daljšo uporabo bila udobna, dovolj dobro zaznavala premike in klike, me ne briga, da je stala 1 evro. Tako ugodnih sicer nikjer nimajo, ampak tiste za 3-4 evre, ki sem jih kupil, te moje kriterije brez izjeme izpolnjujejo. FWIW so mi pa ravno na eni logitechovi, najdražji od vseh, najprej pocrkali knofi. Verjetno naključje, ampak vseeno.

bond007 ::

ampak tiste za 3-4 evre, ki sem jih kupil, te moje kriterije brez izjeme izpolnjujejo

Tudi moje. Važno je da dobro sede v roko - torej oblika (ki je itak kopirana od "priznanih" modelov - to kitajci obvladajo), brezžična itak, da dolgo zdrži baterija - vsaj pol leta, da ima doseg vsaj 4-5m, da se zna sama ugasniti in da je dokaj natančna - DPI. Edini problem, ki pa me ne gane je, da ne dela na nekaterih površinah - recimo steklo. Glede vzdržljivosti - pred 3 leti sem nabavil eno kitajsko miško, ki še vedno dela super in predvsem ne kaže NOBENE sledi obrabe na zunaj (kar neverjetno za miško, ki je vsak dan vsaj 5 ur v uporabi). Imam še dve enake za rezervo, ki pa jih zgleda lahko kar podarim...

Ne bi pa kupil recimo poceni android telefonov, ker so razen redkih izjem res bolj žalost..Pa recimo poceni baterije (ki niso LSD), Bi pa kupil recimo (skoraj) najcenejši procesor, ki ima veliko potenciala za navijanje (recimo e2140, e2160 mi še danes služijo super).
Večinoma pa gledam na price/performance - recimo kakih 10 let nazaj je bil na ST test altec lansing ATP3 - niso najcenejši, so pa bili ocenjeni z 10 in še danes služijo odlično..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

St235 ::

Pult to ni. Če 3x cenejša stvar drži 1 leto, 3x dražja pa 2 leti, bom raje kupil cenejšo (ali pa kar 3), pa sem dober za 3 leta, ne samo za 2.


Sar ravno to je bil point. Zakaj kupit pult ki stane 10 več, če lahko vsake dve leti menjaš pult in si za 20 let priskrbljen.

Cena ne sme biti sploh kriterij, ampak če trdiš, da nikoli ne bi uporabljal miške in tipkovnice za par evrov, ti je ravno cena kriterij (pač omejen navzdol namesto navzgor). Jaz bi uporabljal tudi miško za 1 evro, če bi mi tudi za daljšo uporabo bila udobna, dovolj dobro zaznavala premike in klike, me ne briga, da je stala 1 evro. Tako ugodnih sicer nikjer nimajo, ampak tiste za 3-4 evre, ki sem jih kupil, te moje kriterije brez izjeme izpolnjujejo.

Mojih ne in dosedaj še nisem videl miške v tem cenevnem razredu, ki bi prišla blizu temu kaj kupujem. Zato tudi trditev, da ne kupim take miši.

Kot sem že napisal pri meni šteje vedno razmerje price/performance. Pri čemer pod preormance šteje tudi morebitni problemi, ki so povezani z tem če nekaj crkne, z menjavo, customer service, ki ga dobiš zraven in podobno.

dela ::

St235 je izjavil:

Pult to ni. Če 3x cenejša stvar drži 1 leto, 3x dražja pa 2 leti, bom raje kupil cenejšo (ali pa kar 3), pa sem dober za 3 leta, ne samo za 2.


Sar ravno to je bil point. Zakaj kupit pult ki stane 10 več, če lahko vsake dve leti menjaš pult in si za 20 let priskrbljen.


Lahko kupiš najcenejši pult, pa si preskrbljen za 40 let. Brez da ga menjaš vsaki 2 leti. Funkcionalno gledano, seveda. Ne vem, kateremu mojstru uspe pult uničit v dveh letih. :))

BALAST ::

TheRiddle je izjavil:

Jaz ko nekaj potrebujem, pogledam da bo čimboljša konfiguracija za seveda čimceneje. Sploh pa vedno ne kupujem novih stvari, še posebaj če lahko za isti denar dobim še enkrat bolšo igračko.

Kar se tiče ozvočenja imam pa 4.1 sistem ki sem ga rešil pred romanjem v smeti, potrebna je bila le menjava audio source kabla, pa podaljšal kable na zvočnikih (pač prekratki kabli za mojo sobo) pa zadeva deluje super.


Sem imel te zvočnike in lahko rečem da so solidne izdelave, čeprav je bas zelo podhranjen.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

šernk ::

erunno je izjavil:

Vedno kupujem v okviru potreb. Jest ki ne rabim kake kvalitete zvoka, pač uporabljam Logitechove 2.1 zvočnike za dobrih 20€ (za moje potrebe so več kot dovolj) in vgrajeno zvočno kartico. Krüh pa kupim najcenejši mozni, sam da je polbel al pa bel. Pa večino pijače isto. Kar se pa kompa in pa fotografske opreme, je pa druga pesem. Pri kompu in fotografiji je price/preformance/quality (izven računalniške miši, tipkovnice in že prej omenjenih zvočnikov ter zvočne kartice).


evo vsak ima svoje stvari, ki so mu pomembne. meni je muzika, ki me spremlja zelo pomembna. komp gledam da je p/p najboljši, fotoaparat pa glavno da naredi sliko. pri pijači spet gledam kvaliteto in ne ceno.

nekvalitetna tipkovnica omogoča počasnejše pisanje? od kje pa to? edino kar zahtevam je da je z nizkimi tipkami, vse ostalo mi je vseeno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BALAST ::

pri pijaci spet gledam kvaliteto in ne ceno.


Si prepričan da ne gledaš s tem samo na znamko, kvalitete ne vidiš takoj na nalepki!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

šernk ::

BALAST je izjavil:

pri pijaci spet gledam kvaliteto in ne ceno.


Si prepričan da ne gledaš s tem samo na znamko, kvalitete ne vidiš takoj na nalepki!


zato pa preveriš kaj je bolje. pravega nadomestka cocacole, pepsi, radenske, ledenega čaja (fructal-jagoda in nestea-lemon)pač še nisem dobil (pepsiju se še najbolj približa mercator cola, cocacoli pa tista cola iz hoferja), zato sem pa dobil pravi nadomestek 100% juica v hoferju, ki mi je osebno celo boljši od kakšnega iz fructala ali drugje.

sprobam pa skoraj vsakič ko vidim kaj novega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bdoxx ::

gremo sprobat blind test? coca cola, hofer cola, lidl cola, mercator cola, pepsi? sem skoraj 100% da neboš ugotovil v katerem kozarcu je kokakola :D.

oz še boljše
v 3kozarce ti nalijem kokakolo v 3 pa colo od mercatorja. pa da vidimo če ločiš :D

šernk ::

cocacolo in hofer colo priznam da bi težko ločil, cocacolo vs pepsi oz mercator colo pa takoj. slednja dva imata namreč popolnoma drug okus.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Brane22 ::

Zelo odvisno.

Slušalke za pset riža so me skorajda spravile ob pamet. Tam sem investiral skoraj €300 in sem zadovoljen.

Po drugi strani pa mi je najbolj uporabna OEM miška, kopija "Pilotke" v OEM verziji za par €. Imam solidno miško "na šraufanje" ( paneli in druge piz*rije) z nevemkakšni laserjem, pa mi stoji na polici.

Po tretj strani pa sem bil na tem,d a počim €250 za kakovostno tipkovnico s kapacitivnimi tipkami (nisem še zbral cohones)

Po četrti pa že dolgo čakam na poceni LSD NiMH celice pri nas in se v širokem loku ogibam barab, ki hočejo €4 za navadno Eneloopko AA

Tako sem urajmal razprodajo v Hoferju- 4 LSD celice za €4,5!

Takoj sem ubodel ene 8 paketov AA in par paketov AAA. Stvar gate trga:

 UltraPowaaah!

UltraPowaaah!



Po moje je največ v tem, da moraš vedet, kaj iščeš, kdaj in kje. Pomembni so vsi trije faktorji.

Aja, za 9V celice ne vem, če so v tej seriji ( jaz jih nisem videl), ima pa Lidl v podobni ponudbi svojo "Tronic" serijo, kjer so zeleni modeli LSD in tam je tudi E-block 9V za tiste €4. ( Pomembno- ignoriraj rdeče modele- _zeleni_ so LSD - Low Self Discharge !)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Tudi recimo polnilček.

Zmetal saem kupe denarja na poceni in kriminalno slabe polnilce NiMh

Dokler si ne bom naredil svojega, je Lidlov za €17 čisto OK. Fila posamezne celice in zna filat 9V bloke. Ima neko inteligenco in sam pogrunta optimaln varianto- a hoče celico prej spraznit, a jo bo počasi ali hitreje filal ali pa je stvar čisto polna in bo dal samo simbolični tok na "trickle charge". Stvar ima svoje problemčk, kot recimo da AAA celice mehanika ne zagrabi vedno dobro ali da ne fila povsem enako v vseh ležiščih, a za osnovni polnilček, ki zna filat vsako celico posebej za €17 je bomba.

Ravno tako filer az avtomobilski aku v Lidlu. Ni nekaj posebnega, tokovi polnjenja so bolj majhni amapk za €20 je zakon. Tistih 2x ko sem ga rabil, je nafilal aku brezhibno, sploh pa diagnostika, kolikorkoli je še simpl ( par LEDic), dela korektno.

Brane22 ::

Ravno tako pipe recimo.

KKuhinjsko pipo in tuš set v kopalnici sem urajmal v Lidlu ( akcija) in zmontiral sam.
Zelo poceni roba, dela pa brezhibno.

Pipa pomivalnika v kopalnici in pripadajoči ventili so mi pa začeli puščat še preden sem uspel najti kaj v Lidl/Hofer akcijah.

To sem moral skeširat v Bauhausu za polno ceno + prijateljski pribitek in nimam občutka da sem dobil kaj več za svoj denar.

Ravno tako mikrovalovko. Staro je odpizdilo in se mi ni dalo z njo ukvarjat že 17-tič.

Lidl je mel v akciji eno za €70 a to sem zgrešu. Ubodu sem Gorenjevo za €130 in nimam občutka da sem dobil kaj več.

Brane22 ::

Ja, pa pomembno je še da veš, zakaj je konkretna roba tako poceni.

Pri teh Lidl/HOferjevih akujih točno vem,d a gre za robo znanega proizvajalca, ki je bila samo "rebranded", torej so nanjo samo nalimali svoje nalepke. LSD celice dela samo nekaj proizvajalcev in poceni kitajskih kopij prakrično ni.

Tudi če bi bile, omenjena trgovca nekakovostne robe ne bi prodajala. Za Tronicove tazelene celice sumim da so Sanyo Eneloop, tele bi pa lahko ble Varta ali GP.

Nobene od teh, pa ne dobiš kar tako v prosti prodaji za malo več kot €1...

bond007 ::

@šernk: kot nadomestek radenske (gazirane) probaj merkatorjevo Primaqua za nekje pol cene - polni jo Radenska - ima identičen okus in poročaj.

šernk ::

Nekoč čez par let ko bom spet tako slab po žuru da bom moral radensko piti, če se spomnim :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30785041 (23747) d0rK
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347105809 (42267) zmaugy
»

Nakupovanje v Lidlu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20341714 (28098) Machete
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21965346 (39777) McLuzo
»

NiMh baterije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12124663 (16351) hojnikb

Več podobnih tem