» »

Naročanje preko Aliexpress

Naročanje preko Aliexpress

««
190 / 190
»
»»

hotig ::

Ja, ko ti bo kazalo še 3 ali 2 dni začneš dispuite. Po preteku 90 dni pa avtomatsko registrira da si izdelek dobil. Kako je pa potem in kakšne opcije imaš v tistih 15 dneh pa ne vem, ker še nisem imel take izkušnje. Lahko verjetno tudi sprožiš dispuite, da nisi dobil izdelka ali pa če je izdelek poškodovan ali neuporaben zahtevaš delno ali popolno povračilo kupnine.

Pac-Man ::

Menda imamo 2 leti garancije :)

https://sale.aliexpress.com/__pc/QnoLFB...

In the EU, you are generally entitled to cancel your order to the seller within 14 days from the day on which you (or a third party indicated by you, other than the carrier) received the goods purchased, or from the day of the conclusion of the contract, in the case of services or digital content not supplied in a tangible medium (e.g. CD or DVD).

You are entitled to receive from the seller a refund for the price paid for the products, including the costs of shipping the products to you.

...

In the EU, you have the right to a minimum 2-year legal conformity guarantee from the seller as from the delivery of new goods. In the case of second-hand goods, the guarantee period may not be less than 1 year.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

blink ::

Moral bi prejeti en paket (tracking number je ze od zacetka brez updejtov) in sem kontaktiral prodajalca kaj se dogaja, ta se opravicuje in da zadeva ne bo prisla in mi lahko nakaze refund na paypal.

Odgovoril sem mu, naj mi nakaze kar nazaj preko AE na mojo kartico. Odgovora zaenkrat se ni.

Kako je naprej glede refunda in dispute? Je potrebno pocakati 17 dni po datumu ko naj bi paket prisel, da ga AE avtomatsko oznaci kot prejetega? Ker sedaj sistem se ne omogoca odpreti dispute.

val46 ::

Ne ne, ne rabiš čakat tako dolgo. Refund bi ti moglo dat na voljo izbire kak dan pred pretekom tistega časa, ko naj bi bilo dostavljeno(60 ali 90 dni), ne pa kar piše za okvirno dostavo na strani trgovca. Kot dokazilo za dispute in refund priloži pogovor s trgovcem, tako da bo AE dejansko vedel, da paketa ne bo...Če ti je še sam trgovec zagotavljal, da ga niti poslal ni. Nikakor pa ne sprejemaj vrnitve denarja po kaki drugi poti(paypal in podobno), ker obstaja velika verjetnost da ga ne boš prejel.

Res ne razumem zakaj se sploh dajete s prodajalci tam? Naročiš, dobiš ok, ne dobiš...odpreš dispute in je to to. Verjemite da so trgovci veliko večji "prevaranti" kot vi in če mu bo dana možnost nekoga okrog prinest, ga tudi bo.

blink ::

val46 je izjavil:

Ne ne, ne rabiš čakat tako dolgo. Refund bi ti moglo dat na voljo izbire kak dan pred pretekom tistega časa, ko naj bi bilo dostavljeno(60 ali 90 dni), ne pa kar piše za okvirno dostavo na strani trgovca. Kot dokazilo za dispute in refund priloži pogovor s trgovcem, tako da bo AE dejansko vedel, da paketa ne bo...Če ti je še sam trgovec zagotavljal, da ga niti poslal ni. Nikakor pa ne sprejemaj vrnitve denarja po kaki drugi poti(paypal in podobno), ker obstaja velika verjetnost da ga ne boš prejel.

Res ne razumem zakaj se sploh dajete s prodajalci tam? Naročiš, dobiš ok, ne dobiš...odpreš dispute in je to to. Verjemite da so trgovci veliko večji "prevaranti" kot vi in če mu bo dana možnost nekoga okrog prinest, ga tudi bo.


Sej pravim, ne morem se odpreti dispute. Estimated delivery date je bil 8.5.2024. Ko grem na order details pa pise:
"Awaiting delivery
The system will automatically confirm receipt after 16 days. If there are any problems, you can apply for a return/refund within 15 days of confirming receipt."

Tako da zdej ne vem ali naj pocakam da AE avtomatsko potrdi prejem (in nato naredim dispute), ali naj kar kliknem Confirm received (ceprav nisem prejel nic) in po tem odprem dispute?

k4vz0024 ::

Pac-Man je izjavil:

Menda imamo 2 leti garancije :)

https://sale.aliexpress.com/__pc/QnoLFB...

In the EU, you are generally entitled to cancel your order to the seller within 14 days from the day on which you (or a third party indicated by you, other than the carrier) received the goods purchased, or from the day of the conclusion of the contract, in the case of services or digital content not supplied in a tangible medium (e.g. CD or DVD).

You are entitled to receive from the seller a refund for the price paid for the products, including the costs of shipping the products to you.

...

In the EU, you have the right to a minimum 2-year legal conformity guarantee from the seller as from the delivery of new goods. In the case of second-hand goods, the guarantee period may not be less than 1 year.


Pa je kdo že poskusil uveljaviti stvarno napako?

toro69 ::

blink je izjavil:

val46 je izjavil:

Ne ne, ne rabiš čakat tako dolgo. Refund bi ti moglo dat na voljo izbire kak dan pred pretekom tistega časa, ko naj bi bilo dostavljeno(60 ali 90 dni), ne pa kar piše za okvirno dostavo na strani trgovca. Kot dokazilo za dispute in refund priloži pogovor s trgovcem, tako da bo AE dejansko vedel, da paketa ne bo...Če ti je še sam trgovec zagotavljal, da ga niti poslal ni. Nikakor pa ne sprejemaj vrnitve denarja po kaki drugi poti(paypal in podobno), ker obstaja velika verjetnost da ga ne boš prejel.

Res ne razumem zakaj se sploh dajete s prodajalci tam? Naročiš, dobiš ok, ne dobiš...odpreš dispute in je to to. Verjemite da so trgovci veliko večji "prevaranti" kot vi in če mu bo dana možnost nekoga okrog prinest, ga tudi bo.


Sej pravim, ne morem se odpreti dispute. Estimated delivery date je bil 8.5.2024. Ko grem na order details pa pise:
"Awaiting delivery
The system will automatically confirm receipt after 16 days. If there are any problems, you can apply for a return/refund within 15 days of confirming receipt."

Tako da zdej ne vem ali naj pocakam da AE avtomatsko potrdi prejem (in nato naredim dispute), ali naj kar kliknem Confirm received (ceprav nisem prejel nic) in po tem odprem dispute?



Počakaj, drugače bo smatrano da si dobil.

cortez ::

Kako pošljejo ponavadi, če je opcija samo Free Shipping ?

Motion ::

Odvisno kaj piše pod free shipping.

A še komu se noče več prijavit v ali express z outlook mailom? Gmail deluje brez problema, če pa uporabim outlook mi vrže ven samo gumb "register" in potem na piše da je mail že v uporabi ?????

gansta ::

A "Cainiao Standard for Special Goods", gre kako v SLO (preko NL, HU..je bre dodatnih stroskov)?

alanstucin ::

Berem po netu, vendar je ogromno različnih mnenj... Mi lahko kdo iz prve roke pove, če me čaka carina za oziroma davek, če naročim tole? https://www.aliexpress.com/item/1005007...

dr.Akula ::

Ne, ker pošljejo iz Španije.
ni podatka

Joseph033 ::

Pozdrav vsem odločam se za nakup PowerBank prenosne baterije in me sedaj zanima kaj priporočate za ceno nekje do 20€,da je majhna in lahka za prenašanje ima možnost hitrega polnjenja in seveda veliko mAh baterijo 20000-50000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Joseph033 ()

Okapi ::

:)) Za 20 evrov kar pozabi na 20.000 mAh. Tudi dobrega 10.000 mAh boš za ta denar težko dobil. Če boš kupoval na Alixpressu poceni 20.000 mAh, boš skoraj sigurno dobil ničvredno zadevo - gor bo pisalo 20.000 mAh, notri bo pa mogoče 1/10 tega.

darkolord ::

CyberPunk ::

A kdo ve, kako se "izmotam" iz strani Choice, kjer imaš na levi prikazan izbor artiklov, na desni pa "Pick 3 for free shipping"? To se mi je že enkrat zgodilo, takrat sem dejansko tri stvari rabil in vse so bile prikazane na levi.

Sedaj pa če iščem eno stvar pa potem nanjo kliknem, me vrže na to ChoiceDay stran in ne vidim nikjer nobene opcije, da bi kupil samo to eno zadevo. Če pa grem v drugem zavihku na prvo stran trgovine in tam iščem naprej, pa je voziček prazen, tudi če sem na ChoiceDay strani eno stvar izbral.

Skratka... kako to eno stvar dam v normalen voziček in kupim?

EDIT: Po drugi strani so pa drugi artikli, ki imajo badge "Choice", pa imaš samo Add To Cart ali pa Buy Now.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

dr.Akula ::

Ne vem če čisto razumem tvoj problem, zato ta rešitev mogoče ne bo prava... Če levo klikneš na tisti artikel in izbereš "Search image with google" (v chromu), ti bo v rezultatih mogoče dalo še kakšen listing, kjer se ta artikel prodaja posamezno
ni podatka

Joseph033 ::

https://www.aliexpress.com/item/1005006...

https://www.aliexpress.com/item/1005006...
Ali se katerega od teh dveh PowerBank splača kupiti ali ne. Pa hvala za odgovor na prejšnje vprašanje.

Bellzmet ::

Jaz powerbanka ne bi kupil preko Alija.

Mogoče edino, če je dosti ocen pa da nekdo res zmeri kapaciteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

_Denny_ ::

Lol ne vem, če se hecaš ali res nimaš pojma...uspelo ti je najti ene izmed najbolj fake stvari s cele trgovine. Prvo 200000mAh 100W v velikosti škatle cigaretov in pa drugo z imenom firme, ki sploh ne dela powerbankov :))

Vzemi nekaj iz https://powerbank.si/, ker so itak podobne cene. Sam imam to in sem kar zadovoljen (izmerjena realna kapaciteta okoli 18000mAh); ne samo to, lani sem ga celo dobil za 20€, ker je prijazen lastnik trgovine tu na forumu v temi Dobre cene objavil kodo za popust.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

alanstucin ::

dr.Akula je izjavil:

Ne, ker pošljejo iz Španije.


Tudi če gre za izdelek z vrednostjo nad 150€?

dr.Akula ::

Če pošljejo iz EU, potem ni važno koliko stane.
ni podatka

David Novak ::

dr.Akula je izjavil:

Ne, ker pošljejo iz Španije.

Kje na strani se vidi, od kod se pošlje?

alanstucin ::

Pri podatku za poštnino piše, da se pošilja iz španije in zastonj poštnina. Piše tudi VAT included, tako da sklepam, da plačam ceno na aliexpresu brez ostalih stroškov

kombinezon ::

Še kdo dobil fantomski paket zadnje čase. Pri meni je nekaj na carini, kar sem prepričan da nisem naročil. Seveda nimam računa da bi spoh opravil carinski postopek. Imajo pa slike paketa z mojim naslovom in imenom.
Paket je očitno nekdo poslal in je na carini. Hecno pa je to da je pod pošiljateljem naveden PO BOX EK8114VU, VANUATU, kar je nekdo pred časom tu že objavil enako presenečen od kje ta paket.
Razumem da je lahko pomota ampak očitno enak pošiljatelj to pošilja na več različnih naslovov?

gregyk ::

kombinezon je izjavil:

Še kdo dobil fantomski paket zadnje čase. Pri meni je nekaj na carini, kar sem prepričan da nisem naročil. Seveda nimam računa da bi spoh opravil carinski postopek. Imajo pa slike paketa z mojim naslovom in imenom.
Paket je očitno nekdo poslal in je na carini. Hecno pa je to da je pod pošiljateljem naveden PO BOX EK8114VU, VANUATU, kar je nekdo pred časom tu že objavil enako presenečen od kje ta paket.
Razumem da je lahko pomota ampak očitno enak pošiljatelj to pošilja na več različnih naslovov?

Sem dobil včeraj nekaj iz Alija kar sem naročil točno 6 mesecev nazaj - preko Vanautau-ja so poslali ... sem paket enostavno zavrnil preko portala pošte, ker bi stroški bili večji kot je bila vrednost paketa (2.5usd) - sem itak že dobil zdavnaj refundiran znesek. Tako da preveri naročila za pol leta in več nazaj ... :)

MIHAc27 ::

kombinezon je izjavil:

Še kdo dobil fantomski paket zadnje čase. Pri meni je nekaj na carini, kar sem prepričan da nisem naročil. Seveda nimam računa da bi spoh opravil carinski postopek. Imajo pa slike paketa z mojim naslovom in imenom.
Paket je očitno nekdo poslal in je na carini. Hecno pa je to da je pod pošiljateljem naveden PO BOX EK8114VU, VANUATU, kar je nekdo pred časom tu že objavil enako presenečen od kje ta paket.
Razumem da je lahko pomota ampak očitno enak pošiljatelj to pošilja na več različnih naslovov?


Jaz bi carinike vprašal, kaj je notri. Sej lahko pogledajo. Drugače pa zavrni.

Drugače pri scamih se je šlo, da si moral plačati npr 50€ odkupnine, notri pa nekaj vredno 2€.
««
190 / 190
»
»»