» »

Dostava blaga po pošti

Dostava blaga po pošti

Boomerang ::

Nameravam kupiti neko aparaturo in ker sem na tesnem s časom, bi želel to naročiti preko interneta (prodajalec pošlje po pošti). Pri nižjih zneskih oz. manjših stvareh ti običajno poštar paket prinese na dom - podpišeš, plačaš in to je vsa umetnost. V mojem primeru pa gre za malo večjo zadevo - dimenzije kovčka so 50cm x 50cm x 30cm, vse skupaj tehta 7kg, cena pa je 2500€. Ni ravno paketek za nekaj drobiža.

Je že kdo kupoval kaj podobnega (se pravi večjo in dražjo zadevo)? Kako je v tem primeru - poštar tudi take pakete dostavi na dom ali moram sam prevzeti? Toliko da vem, pri čem sem.

Mare2 ::

Prinesejo, ja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

Seveda pripelje. Ampak ne tisti na motorju.

solatko ::

Nabavil po pošti pralni stroj in TV 65, oboje b.p., oboje prinesli v stanovanje.
Delo krepa človeka

shadeX ::

Danes je prišel zame en paket manjše vrednosti. Plačilo je bilo po povzetju. Ko je poštar prišel, mene ni bilo doma zato je paket prevzel eden od sorodnikov.

Poštar je od njega zahteval osebni dokument in na vprašanje zakaj ga potrebuje, pravi da to velja ker morajo napisati na položnico kdo je plačnik. To prakso do sedaj niso izvajali (se mi še ni zgodilo, da bi poštar zahteval osebni dokument od mene). Na vprašanje koliko časa to izvajajo, pravi da je to obvezno že cca 2 meseca (naročeval sem tudi že v roku teh dveh mesecev, pa me še niso vprašali po osebni).

Se je komu že to pred kratkim zgodilo?

Machete ::

https://siol.net/novice/slovenija/posta...
To je zato, ker tvoj sorodnik lahko s tem podpira džihadiste fronte Al Nusra.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

karnekdo1 ::

Zaradi evropske uredbe o pranju denarja ali nekaj takega. Podatke je potrebno vnesti pri upn obrazcih, pri poštnih nakaznicah in pri plačilih brez nakaznice to ni potrebno.

Miha 333 ::

Zanimivo, da zahtevajo dokument, s katerega si vse vestno prepišejo, kraj rojstva (ki je tudi zahtevan podatek) pa verjamejo na besedo.

MonoPattern ::

Vi pa imate dobre poštarje, jaz moram še za osebno izkaznico hodit na pošto.

k4vz0024 ::

Machete je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/posta...
To je zato, ker tvoj sorodnik lahko s tem podpira džihadiste fronte Al Nusra.


LOL:))

[D]emon ::

Najbolj idiotsko je, da v uredbi lepo pise, da je to zahtevano samo pri transakcijah nad 1000 eur.

Tako, kot so nasi z opozorili o piskotkih sli idiotsko overboard, so sli tudi s tem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

shadeX ::

Jap. Sedaj je za 30€ težil, mesc nazaj pa mi za 1.2k ni rekel nič. Lol ..

Pika na i ::

[D]emon je izjavil:

Najbolj idiotsko je, da v uredbi lepo pise, da je to zahtevano samo pri transakcijah nad 1000 eur.

Tako, kot so nasi z opozorili o piskotkih sli idiotsko overboard, so sli tudi s tem.

Naši veleumi bi morali sprejeti podzakonski akt, da bi to veljalo. Ker ga niso, ne velja. Še. Če kdaj bo? Nimajo časa za take malenkosti.
Sicer pa sem bila tako presenečena, ko me je na okencu ženska spraševala, kje sem rojena, da sem ji odgovorila popolnoma neumno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povračila stroškov v zvezi z delom

Oddelek: Loža
81319 (938) val46
»

Kraj rojstva in pošta Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506979 (4902) Cange
»

Amazon tudi v Evropo prinaša dvourno dostavo

Oddelek: Novice / Ostale najave
265825 (4080) Pluser
»

Službena pot na matično podjetje v tujini in dnevnice

Oddelek: Loža
51546 (1164) Okapi
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910142 (9141) kitewing

Več podobnih tem