» »

Win 10 , ne razvršča datotek pravilno. Na kraju z potrpežljivostjo

Win 10 , ne razvršča datotek pravilno. Na kraju z potrpežljivostjo

shintaro ::

Recimo hočem prilepit en file na fb chat.. In seveda imam v folderju download precej stvari, bi rad da mi windows razvrsti po datumu, torej bi moglo zadnji pobran file pokazat al na začetku al na koncu.

In kliknem vse možno, sort by date created itd. in se nič ne zgodi. Tako morem delat salte za samo en file prilepit.

V windows explorerju , spet isto. Enkrat razvrsti po datumu (modified/created), drugič ne. Drugič kliknem razvrsti po datumu in spet se nič ne zgodi.

Windows je 10 PRO, original.

TLDR: Jaz si želim da bi pri vsakem browsanju file-ov mi pokazalo pravilno file po datumu. Se pravi če sm pobral nekaj sedaj, bo ta file al prvi al zadnji. Sem tudi kliknil 'more' in tam naštimal 'by date' bla bla in se ne shrani in koda ne bi nič naredil.

Na windows 7 in xp, tega problema nisem imel.
Kaj delam narobe? Če nism jaz nič naredu narobe, je windows 10 pri temu totalen podn !!! Pa še original je, in pro.
  • spremenilo: shintaro ()

misek ::

Meni deluje tako kot je predvideno. Pa verjetno ostalim tudi.
Zakaj pa tebi ne deluje pa ne bi vedel.

avian2 ::

Kar se tiče reševanja takih problemov je Windows 10 s svojimi nenehnimi posodobitvami in spremembami čisto neuporaben. Kar dela na enem računalniku je lahko na drugem pokvarjeno in obratno. Mogoče se da popraviti kje kako nastavitev ampak čez nekaj dni bo spet prišel kak update in bo vse delalo drugače ali bo šlo nazaj na neke privzete vrednosti. Tak je state-of-the-art v računalništvu danes očitno.

Invictus ::

Skoraj pri večini problemov so neuporabni uporabniki ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tonis ::

Invictus, si ITjevec? Z vsakim update-om je nekaj slabše. Vedno bolj rinejo v "tablet mode" ki je na PCjih totalno neuporaben.

Invictus ::

Ja, sem, zato pa znam Windowse zrihtat meni po meri ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Jaz to "zrihtam" tako, da naložim Win 8.1 ali 7. :P

ST-777 ::

Invictus je izjavil:

... znam Windowse zrihtat meni po meri ;).
Zelo enostavno je Windowse 10 urediti s programoma Classic Shell in Winaero Tweaker. Da so videti kot Windows 7? Tudi lahko.

IL_DIAVOLO ::

Tudi najnovejsi Windows ne pomaga, ce si folk ne zna narediti particij in nasploh shranjevati podatke po nekem vrstnem redu.

Tudi sam se ne bi znasel, ce bi iskal datoteko v mapi "downloads", kjer je tisoc filov.

noraguta ::

Vsaj folderji so zaveznik met vse v eni mapi zna bit ubit winse.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

nsa_ag3nt ::

Invictus je izjavil:

Ja, sem, zato pa znam Windowse zrihtat meni po meri ;).

Potem od w10 dalje moraš biti vsaj feri magister, da znaš prilagoditi os ?

misek ::

nsa_ag3nt je izjavil:

da znaš prilagoditi os ?
Pa kaj imate za prilagajati? Nekaj klikov po instalaciji potem pa pustiš pri miru. Menda eni uporabljamo aplikacije in nam je sistem nekaj "kar teče od spodaj", drugi pa se ukvarjajo izključno z operacijskim sistemom :)

IL_DIAVOLO ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ja, sem, zato pa znam Windowse zrihtat meni po meri ;).

Potem od w10 dalje moraš biti vsaj feri magister, da znaš prilagoditi os ?


Ne, samo malo smisla za organizacijo.

Invictus ::

nsa_ag3nt je izjavil:


Potem od w10 dalje moraš biti vsaj feri magister, da znaš prilagoditi os ?

Še en dokaz, da na FERI ne učijo nič pametnega ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

petrus ::

Invictus je izjavil:

Ja, sem, zato pa znam Windowse zrihtat meni po meri ;).

Žal je explorer (raziskovalec) v novih windowsih nerešljiv, pa lahko nastavljaš dokler krave ne pridejo domov!

Priporočam uporabo alternativnih explorerjev, kot sta to recimo XYplorer ali Directory Opus, ni primerjave:
 xyplorer

xyplorer

 dopus

dopus

stati inu obstati

Vanquish ::

shintaro je izjavil:

Recimo hočem prilepit en file na fb chat.. In seveda imam v folderju download precej stvari, bi rad da mi windows razvrsti po datumu, torej bi moglo zadnji pobran file pokazat al na začetku al na koncu.

In kliknem vse možno, sort by date created itd. in se nič ne zgodi. Tako morem delat salte za samo en file prilepit.

V windows explorerju , spet isto. Enkrat razvrsti po datumu (modified/created), drugič ne. Drugič kliknem razvrsti po datumu in spet se nič ne zgodi.

Windows je 10 PRO, original.

TLDR: Jaz si želim da bi pri vsakem browsanju file-ov mi pokazalo pravilno file po datumu. Se pravi če sm pobral nekaj sedaj, bo ta file al prvi al zadnji. Sem tudi kliknil 'more' in tam naštimal 'by date' bla bla in se ne shrani in koda ne bi nič naredil.

Na windows 7 in xp, tega problema nisem imel.
Kaj delam narobe? Če nism jaz nič naredu narobe, je windows 10 pri temu totalen podn !!! Pa še original je, in pro.


Zadeva v tvojem primeru je zelo enostavna. Imas prevec Fajlov v mapi in rabi da sprocesira vse preden lahko sortira. Resite je enostavna - organiziiraj malo vse skupaj po mapah in bo vse ok.

Ps: za zacetek naredi test - klikni na en izmed sortov pa pocakaj nekaj casa - lahko tudi 20s. Ce ti bo sortiralo je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

shintaro ::

Vanquish je izjavil:

shintaro je izjavil:

Recimo hočem prilepit en file na fb chat.. In seveda imam v folderju download precej stvari, bi rad da mi windows razvrsti po datumu, torej bi moglo zadnji pobran file pokazat al na začetku al na koncu.

In kliknem vse možno, sort by date created itd. in se nič ne zgodi. Tako morem delat salte za samo en file prilepit.

V windows explorerju , spet isto. Enkrat razvrsti po datumu (modified/created), drugič ne. Drugič kliknem razvrsti po datumu in spet se nič ne zgodi.

Windows je 10 PRO, original.

TLDR: Jaz si želim da bi pri vsakem browsanju file-ov mi pokazalo pravilno file po datumu. Se pravi če sm pobral nekaj sedaj, bo ta file al prvi al zadnji. Sem tudi kliknil 'more' in tam naštimal 'by date' bla bla in se ne shrani in koda ne bi nič naredil.

Na windows 7 in xp, tega problema nisem imel.
Kaj delam narobe? Če nism jaz nič naredu narobe, je windows 10 pri temu totalen podn !!! Pa še original je, in pro.


Zadeva v tvojem primeru je zelo enostavna. Imas prevec Fajlov v mapi in rabi da sprocesira vse preden lahko sortira. Resite je enostavna - organiziiraj malo vse skupaj po mapah in bo vse ok.

Ps: za zacetek naredi test - klikni na en izmed sortov pa pocakaj nekaj casa - lahko tudi 20s. Ce ti bo sortiralo je to to


Čakam in čakam in čakam. In po temu ko čakam celo večnost, še vedno se ne zgodi nič. Task manager kaže disk 1%. Sm že probal tko, ampak nope. Enkrat dela INSTANT, enkrat ne dela sploh.
Začasna rešitev je kliknit na 'date' (brez desnega klika) in tam zbereš files 'yesterday' '1 week ago' itd. in to deluje.

Glede ostalih postov, Win 10 nism jaz dajal gor. In ja kupil sem od firme računalnik in oni so dali gor in SAMO ENO PARTICIJO. Prvič v lajfu mam samo eno particijo. Ampak sm potem opazil da me ne moti, na disku ni ne filmov ne iger samo glasba in ni panika ker ni več particij.

Zdej , lahko da ; So mi oni neki 'shady' verzijo 10 pro inštalirali (izključujem) .. Ali pa da ma kaj veze ker je samo ena particija (se mi zdi da je to invictus omenjal?) ...



NEKAJ TAKO ENOSTAVNEGA BI PREPROSTO MOGLO DELAT.

petrus je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ja, sem, zato pa znam Windowse zrihtat meni po meri ;).

Žal je explorer (raziskovalec) v novih windowsih nerešljiv, pa lahko nastavljaš dokler krave ne pridejo domov!

Priporočam uporabo alternativnih explorerjev, kot sta to recimo XYplorer ali Directory Opus, ni primerjave:
 xyplorer

xyplorer

 dopus

dopus


Super. Bom probal. Še vedno pa ko odpiram file iz browserja, ostaja problemček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Vanquish ::

Probaj prestavit vecino datotek v kaki temp folder in probaj se enkrat. Jaz vem da ma nerezumljive tezave, ce je prvec datotek in tvoja situacija mi se vedno disi na to.

Ce p bo ti isto delalo, ce pustis 100 datotek noter pol pa nimam vec idej.

Oziroma kaj lahko se probas je - da korak za korak dodajas nove file extensne. Naprimer zacnes s slikami in bos ugotovil katero nu dela tezave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

shintaro ::

Vanquish je izjavil:

Probaj prestavit vecino datotek v kaki temp folder in probaj se enkrat. Jaz vem da ma nerezumljive tezave, ce je prvec datotek in tvoja situacija mi se vedno disi na to.

Ce p bo ti isto delalo, ce pustis 100 datotek noter pol pa nimam vec idej.

Oziroma kaj lahko se probas je - da korak za korak dodajas nove file extensne. Naprimer zacnes s slikami in bos ugotovil katero nu dela tezave.


Ja. To se dogaja seveda v folderjih kateri imajo OGROMNO file-ov.

AMPAK A SMO RESNO V 2017 WINDOWS 10 NEZMOŽNI VSEENO SORTIRAT PRAVILNO FILE ČEPRAV JIH JE DOSTI? In zakaj je to delalo pravilno na w7 in xp ???

Windows 10 drugače obožujem, totalno profi OP... Seveda dokler ne pridem do te težave in pol si rečem 'pa kaj te microsoft spet samo črpajo denar in drugo jih ne briga'

Vanquish ::

Jaz mislim, da mas tezave zaradi automatic folder type discovery. Probaj ce ti pomaga da nastavis folder template na general item ali kako je ze

shintaro ::

ja .. ampak kje je to? nimam pojma kje to najdem

Vanquish ::

shintaro je izjavil:

ja .. ampak kje je to? nimam pojma kje to najdem


idi v mapo Downloads/Prenosi
v prazno polje nekam klikni z desnim gumbom in izberi: Properties/Lastnosti
potem pa imas zavihek Customize/Po meri

in tam imas opcijo: Kakšno mapo želite in izberi kot sem ti rekel - General Items/Splošne elemente

IL_DIAVOLO ::

V 10 sekundah sem našel ta program:

https://www.mythicsoft.com/agentransack/

shintaro ::

Vanquish je izjavil:

shintaro je izjavil:

ja .. ampak kje je to? nimam pojma kje to najdem


idi v mapo Downloads/Prenosi
v prazno polje nekam klikni z desnim gumbom in izberi: Properties/Lastnosti
potem pa imas zavihek Customize/Po meri

in tam imas opcijo: Kakšno mapo želite in izberi kot sem ti rekel - General Items/Splošne elemente



Hvala


IL_DIAVOLO je izjavil:

V 10 sekundah sem našel ta program:

https://www.mythicsoft.com/agentransack/


Ja kaj si ti najdel, niti teme ne bereš zgleda. So že prlimali take programe. In sm tudi že napisal da še vedno ne reši problema na browser-levelu ... Ne , ti moreš tle trollat s tvojimi nesmisli in jaz morem ponavljat kar sm že pisal.. Si spregledal že debato o temu
Me zaboli kaj si ti najdel, sam spokaj če nimaš nič pametnega za povedat.

Vanquish ::

shintaro je izjavil:

Vanquish je izjavil:

shintaro je izjavil:

ja .. ampak kje je to? nimam pojma kje to najdem


idi v mapo Downloads/Prenosi
v prazno polje nekam klikni z desnim gumbom in izberi: Properties/Lastnosti
potem pa imas zavihek Customize/Po meri

in tam imas opcijo: Kakšno mapo želite in izberi kot sem ti rekel - General Items/Splošne elemente



Hvala


ni za kaj. Je resilo tezavo?

IL_DIAVOLO ::

Jaz vem, o čem se gre, ti zgleda da ne razumeš v čem je težava.

Dokumente se da v mapo/podmape za dokumente, igre v mapo za igre, filme v mapo za filme. Ti pa imaš vse zmešavo v eni mapi. Kot da bi prišel v knjižnico, kjer so vse knjige nametane na kup.

nsa_ag3nt ::

w10 fanboyi
Koliko datotek, map znaša ta omejitev ?

In kako odgovarjaš na dejstvo, da mu je na prejšnjih verzijah win sortiranje delalo ?

shintaro ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Jaz vem, o čem se gre, ti zgleda da ne razumeš v čem je težava.

Dokumente se da v mapo/podmape za dokumente, igre v mapo za igre, filme v mapo za filme. Ti pa imaš vse zmešavo v eni mapi. Kot da bi prišel v knjižnico, kjer so vse knjige nametane na kup.


Napačno predpostavljanje ... Mam vse v svojih mapah striktno , ker če ne se zgubim. Edini folder k ma tono random fajlov je downloads.
Iger in filmov sploh nimam na disko, ne šljivim ne eno ne drugo

Vanquish je izjavil:

shintaro je izjavil:

Vanquish je izjavil:

shintaro je izjavil:

ja .. ampak kje je to? nimam pojma kje to najdem


idi v mapo Downloads/Prenosi
v prazno polje nekam klikni z desnim gumbom in izberi: Properties/Lastnosti
potem pa imas zavihek Customize/Po meri

in tam imas opcijo: Kakšno mapo želite in izberi kot sem ti rekel - General Items/Splošne elemente



Hvala


ni za kaj. Je resilo tezavo?

še nisem probal , ko probam javim v temo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

ST-777 ::

shintaro je izjavil:

... Enkrat razvrsti po datumu (modified/created), drugič ne. Drugič kliknem razvrsti po datumu in spet se nič ne zgodi. Windows je 10 PRO, original. ...
Uporabljam free PowerDesk, ker si lahko nastavim le tiste ikone, ki jih rabim, naprimer: ikona, ki file razvrsti po datumu in ikona, ki file razvrsti po imenu in ikona, ki file razvrsti po velikosti. Ne spomnim se, da bi se kdaj zgodilo, da ko kliknem ikono, ki razvrsti file po datumu, in se ne bi nič zgodilo. Imam Windows 10 PRO. Priporočam free PowerDesk.

opeter ::

Han je izjavil:

Jaz to "zrihtam" tako, da naložim Win 8.1 ali 7. :P


Tudi na novejše generacije procesorjev? ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

s1m0n ::

Pri meni za 1000+ datotek sortiranje dela brez večji težav na HDDju le porabljen čas, da se stvari sortira je nekje 10s+ :)

Grega_K ::

Osebno uporabljam Everything.
Daleč najhitrejše orodje za iskanje.
Seveda pa je to beside the point.

Kot admin poženi
sfc /scannow
.
Mogoče so bile kakšne sistemske datoteke spremenjene, lahko pa da gre za znano težavo, ampak pri Microsoftu se raje ukvarjajo s Fresh Paint in Cortano.
Lp

Han ::

opeter je izjavil:

Han je izjavil:

Jaz to "zrihtam" tako, da naložim Win 8.1 ali 7. :P
Tudi na novejše generacije procesorjev? ;)
Ja, do Skylake platforme gre brez večjih težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do podatkov trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
162329 (1815) Zoromer
»

Urejevalnik slik kateri ti sortira po mapah

Oddelek: Pomoč in nasveti
161794 (1370) b3D_950
»

Kako strukturirate mape s fotografijami?

Oddelek: Pomoč in nasveti
202116 (1642) kingsix
»

Dropbox ponuja do 4,5 GB prostora brezplačno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11324884 (16763) Ajrina
»

MP3 CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
142474 (2233) solatko

Več podobnih tem