» »

Pametno stanovanje

Pametno stanovanje

««
46 / 50
»»

DeeJay ::

Shelly Plus Plug S je lahko Bluetooth Gateway. Nanj se lahko prklapaljo razni bluetooth temperaturni senzorji in senzorji vlage.
Don't f with me.

twom ::

Shelly H&T Plus - meni je uspelo s temlem da ga vidim v Home Assistent

Just got it working, here is a small write up:

Go to your Shelly app and select your Shelly H&T Plus device > Settings > Networks > Outbound websocket ? select ca.pem. And write below it ws://192.168.1.xxx:8123/api/shelly/ws
Offcourse replace the xxx with your own numbers. Then press save. Now reboot the shelly device
Go to your home assistent app. Delete the old integration of Shelly H&T Plus if you have any
Now press the button on the Shelly H&T plus device (the small black button on the back next to the batteries. Now the device will go to "Set" on display.
Now wait untill the Home Assistant app sees the shelly H&T plus integration. Add it.
It can take some time untill you see the sensors there.
This worked for me, hope it helps.

twom ::

Sedaj iščem dvojno stikalo s po (dvakrat) tremi tipkami: plus, on/of, minus (ok, dalo bi se tudi z dvema tipkama za dve svetilki, kratek pritisk vklop izklop, dolg pritisk povečaj, zmanjšaj jakost).

Najraje Wi-Fi, sicer bom rabil tudi ZigBee ali Bluetooth gateway...

Kakšen predlog?

DeeJay ::

Kaj pa misliš upravljat? smart svetilko ali navadno svetilko?

Glede zigbee koordinatorjev smo že dost napisal, mal pobrski nazaj. Za Bluetooth proxy pa svetujem ESP32 in gor daš BT proxy firmware.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

twom ::

DeeJay je izjavil:

Kaj pa misliš upravljat? smart svetilko ali navadno svetilko?
V dnevni sobi bi rad zamenjal stikalo za stropno svetilko pri vratih.

S pametnim stikalom bi rad krmilil stropno in samostoječo svetilko (oboje z navadnimi žarnicami), vklop/izklop, zatemnitev plus minus. Zato bi želel dvojno stikalo, po možnosti z dvakrat po tremi tipkami (preživel bi tudi z eno). Imam dva Shelly WiFi Dimmer2-ja. Vajo bi ponovil v spalnici in kuhinji. Nule pa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

DamijanD ::

DeeJay je izjavil:

Shelly Plus Plug S je lahko Bluetooth Gateway. Nanj se lahko prklapaljo razni bluetooth temperaturni senzorji in senzorji vlage.

Zanimivo a lahko daš link na kakšna navodila za to? Meni ne uspe nič pametnega najti...

DeeJay ::

twom je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Kaj pa misliš upravljat? smart svetilko ali navadno svetilko?
V dnevni sobi bi rad zamenjal stikalo za stropno svetilko pri vratih.

S pametnim stikalom bi rad krmilil stropno in samostoječo svetilko (oboje z navadnimi žarnicami), vklop/izklop, zatemnitev plus minus. Zato bi želel dvojno stikalo, po možnosti z dvakrat po tremi tipkami (preživel bi tudi z eno). Imam dva Shelly WiFi Dimmer2-ja. Vajo bi ponovil v spalnici in kuhinji. Nule pa ni.


Potem ne rabiš pametnega stikala ampak tipkalo. Tem Čatež jih ma in jih dobiš v vsakem Bauhausu ali Merkurju. Išči Tipkalo Žaluzijsko SM41 in pol izber pokrovček k ti paše. Verjetno boš rabu še nosilec in okvir, če nimaš še njihovega sistema.
https://www.tem.si/wp-content/uploads/2...

DamijanD je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Shelly Plus Plug S je lahko Bluetooth Gateway. Nanj se lahko prklapaljo razni bluetooth temperaturni senzorji in senzorji vlage.

Zanimivo a lahko daš link na kakšna navodila za to? Meni ne uspe nič pametnega najti...



Čeprov kle on govori o Proxiju, kar pa dejansko ni, ker Shelly lahko samo pridobiva podatke od drugih BT naprav, ne more jim pa pošiljat ukazov. Tko da gor ne boš mogu prklopt kakih BT žarnic, termostatov ipd. Za take naprave boš rabu pravi BT Proxy naprimer ESP32.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

DamijanD ::

Hvala: Nažalost sem ugotovil, da mam same ta stare pluge doma :D
Torej če pravilno razumem bi potem na en tak plug lahko obesil nekaj ta poceni senzorčkov za temperaturo in potem to lepo videl v HA?

DeeJay ::

DamijanD je izjavil:

Hvala: Nažalost sem ugotovil, da mam same ta stare pluge doma :D
Torej če pravilno razumem bi potem na en tak plug lahko obesil nekaj ta poceni senzorčkov za temperaturo in potem to lepo videl v HA?


Ja, če so dovolj blizu pluga... domet je omejen s sobo, če maš zidane stene.
Sam nucam Govee senzorje (H5075 in H5104), pa jih lepo berem preko Plus Plug S, ki jih mam skor v vsaki sobi. Drugač mam pa ESP32 BT proxy za SwitchBOTa, ker preko Shelly ne gre upravlat.
Glede teh Govee senzorjev še nism prepričan ker mi je bolj všeč... ju še testiram. Načeloma sta kr točna (sem naredil kalibracijo), zdej samo še čakam kaj bo battery life povedal.
Don't f with me.

twom ::

DeeJay je izjavil:

Potem ne rabiš pametnega stikala ampak tipkalo.
Menim da ga rabim. Jaz bi rad preko tega dvojnega pametnega stikala (natančneje tipkala) želel krmiliti tudi samostoječo svetilko, ne samo stropne svetilke.

Se pa bojim, če bo pametno stikalo rabilo globino, da bom moral razbijati okoli doze v katero je pripeljan zgolj podometni kabel.

DeeJay ::

Kako se ta samostoječa svetilka krmili sedaj?
Don't f with me.

twom ::

DeeJay je izjavil:

Kako se ta samostoječa svetilka krmili sedaj?
Navadno pohodno stikalo na kablu.

Za test sem razdrl stikalo in gor priključil Shelly Dimmer2 in tipko. Vendar bi želel to krmiliti preko stikala na steni. Seveda lahko krmilim tudi preko app na telefonu, samo mi je tak način v principu zgrešen (iskat in tipkat po telefonu za to da ko prideš v sobo prižgeš luč).

Če ne to, bom pa zamenjal dvožilni kabel s trožilnim in uporabil ohišje pohodnega stikala za tipko in zatemnilnik vgradil v podstavek.

Ampak kot sem rekel, obe luči (stropno in samostoječo) bi želel upravljati s stikalom (tipko) tam kjer je sedaj stikalo za prižiganje in ugašanje stropne luči. Sicer mi vsa home avtomatizacija nima smisla, če še ene luči ne morem prižgat brez appa na telefonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

OK.d ::

LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

DeeJay ::

twom je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Kako se ta samostoječa svetilka krmili sedaj?
Navadno pohodno stikalo na kablu.

Za test sem razdrl stikalo in gor priključil Shelly Dimmer2 in tipko. Vendar bi želel to krmiliti preko stikala na steni. Seveda lahko krmilim tudi preko app na telefonu, samo mi je tak način v principu zgrešen (iskat in tipkat po telefonu za to da ko prideš v sobo prižgeš luč).

Če ne to, bom pa zamenjal dvožilni kabel s trožilnim in uporabil ohišje pohodnega stikala za tipko in zatemnilnik vgradil v podstavek.

Ampak kot sem rekel, obe luči (stropno in samostoječo) bi želel upravljati s stikalom (tipko) tam kjer je sedaj stikalo za prižiganje in ugašanje stropne luči. Sicer mi vsa home avtomatizacija nima smisla, če še ene luči ne morem prižgat brez appa na telefonu.


Ti lahko preko enega shellyja krmiliš drugega. Ne vem sicer kako je pri dimmerjih, vendar pri Shelly 1 lahko kot akcijo nastaviš ON OFF drugega shellyja.
Pomojem je pri Dimmerjih enako, edino ne vem, če se da preko tega tudi zatemnjevat ali pa je možnost samo ON OFF.
Tko da načeloma maš pol en dimmer v dozi tam maš tudi TEM čatež stikalo in drug Dimmer pri samostoječi luči.
Kot vem Shelly Dimmer tako ali tako ne morš krmilit s pametnim stikalom, ampak samo z navadnim tipkalom.

Druga opcija je pa tudi Shelly Plus I4, vendar tuki je pa že potrebno mal programiranja.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

matobeli ::

Svetujem Plus i4, je točno za to narjen kar želiš, oddaljeno stikalo. Če ga daš na tipko in ne stikalo imaš tudi za zatemnejevat možnost, pa double click za obe luči naenkrat, pa triple click za obe luči na ambientalni stopnji...

Pa še 3 stikala ti ostaneta za krmilit karkol drugega.

Je sicer za vpisovat tiste grozne URLje, ampak če boš rabil napiš pa ti dam primere, načeloma je zelo enostavno ko se naučiš uporabljat tistih nekaj funkcij ki jih shelly kar mal skriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

twom ::

matobeli je izjavil:

Svetujem Plus i4, je točno za to narjen kar želiš, oddaljeno stikalo. Če ga daš na tipko in ne stikalo imaš tudi za zatemnejevat možnost, pa double click za obe luči naenkrat, pa triple click za obe luči na ambientalni stopnji...
Pa ima triger, da je bila tipka pritisnjena in triger da je tipka spuščena? Ko gledam Sheely API docs za i4 tega ne najdem...

Rad bi zvezno spremnjal zatemnjenost.

Dimmer2 me je razočaral. Če dam tipke v detach, imam samo short press in long press trigerja. Ne vem kako lahko while zanko zaključim, da preneha zatemnjevat?

DeeJay ::

twom je izjavil:

matobeli je izjavil:

Svetujem Plus i4, je točno za to narjen kar želiš, oddaljeno stikalo. Če ga daš na tipko in ne stikalo imaš tudi za zatemnejevat možnost, pa double click za obe luči naenkrat, pa triple click za obe luči na ambientalni stopnji...
Pa ima triger, da je bila tipka pritisnjena in triger da je tipka spuščena? Ko gledam Sheely API docs za i4 tega ne najdem...

Rad bi zvezno spremnjal zatemnjenost.

Dimmer2 me je razočaral. Če dam tipke v detach, imam samo short press in long press trigerja. Ne vem kako lahko while zanko zaključim, da preneha zatemnjevat?


Tole je moja skripta, ki laufa na I4 za prižig in zatemnevanje HUE žarnice z navadnim TEM Čatež žaluzujskim tipkalom, mogoče ti kej pride prav.

let CONFIG = {
  // Hue Bridge IP
  ip: 'HUE BRIDGE IP',
  // Hue Bridge API key
  user: 'HUE API KEY',
  // Hue Light Group ID
  group: '26',
  // Default Brigtness
  bri: 200,
  // Hue Color Temperature array
  ct: [350, 500, 250]
};

let apiUrl = 'http://' + CONFIG.ip + '/api/' + CONFIG.user + '/groups/' + CONFIG.group;
let apiUrlState = apiUrl + '/action';
let indexCT = 0;
let tmr;
let bri;

Shelly.addEventHandler(
 function (event, userData) {
   //print(JSON.stringify(event));
   if (typeof event.info.event !== 'undefined') {
     if ((event.info.event === 'toggle' || event.info.event === 'single_push')) {
       Shelly.call(
         'http.request', {
           method: 'GET',
           url: apiUrl,
         }, function (res, errorCode, errorMessage, ud) {
             let resJson = JSON.parse(res.body);
             let state;
             //print(JSON.stringify(resJson));
             if (resJson.state.any_on === true) {
               state = '{"on": false}';

             } else {
               let hue_bri = JSON.stringify(CONFIG.bri);
               let hue_ct = JSON.stringify(CONFIG.ct[0]);
               state = '{"on": true, "bri": '+hue_bri+', "ct": '+hue_ct+'}';
               indexCT = 1;
             }
             CallStateApi(state);

         }, null);

     } else if (event.info.event === 'double_push') {
         CallStateApi(JSON.stringify({ on: true, ct: CONFIG.ct[indexCT] }));
         indexCT++;
         if (CONFIG.ct.length === indexCT) {
           indexCT = 0;
         }

     } else if (event.info.event === 'btn_up') {
         Timer.clear(tmr);

     } else if ((event.info.id === 0 || event.info.id === 2) && event.info.event === 'long_push') {
       Shelly.call(
         'http.request', {
           method: 'GET',
           url: apiUrl,
         }, function (res, errorCode, errorMessage, ud) {
             let resJson = JSON.parse(res.body);
             bri = resJson.action.bri;
         }, null);

         tmr = Timer.set(1000, true, function (ul) {
           bri = bri - 50;
           if (bri < 1) {
             bri = 1;
           }

           CallStateApi('{"on": true, "bri_inc": -50, "transitiontime": 10}');
           if (bri === 1) {
             Timer.clear(tmr);
           }
         }, null);

       } else if ((event.info.id === 1 || event.info.id === 3) && event.info.event === 'long_push') {
         Shelly.call(
           'http.request', {
             method: 'GET',
             url: apiUrl,
           }, function (res, errorCode, errorMessage, ud) {
               let resJson = JSON.parse(res.body);
               bri = resJson.action.bri;
           }, null);

           tmr = Timer.set(1000, true, function (ul) {
             bri = bri + 50;
             if (bri > 254) {
               bri = 254;
             }

             CallStateApi('{"on": true, "bri_inc": 50, "transitiontime": 10}');
             if (bri === 254) {
               Timer.clear(tmr);
             }
           }, null);

     } else {
         return true;
     }
   } else {
       return true;
   }
 });

function CallStateApi(state) {
 Shelly.call(
   'http.request', {
   method: 'PUT',
   url: apiUrlState,
   body: state
 }, function (res, errorCode, errorMessage, ud) {}, null);
}
Don't f with me.

twom ::

DeeJay je izjavil:

Tole je moja skripta, ki laufa na I4 za prižig in zatemnevanje...
Sedaj moram samo še ugotoviti kam in kako jo skopirat (no, napisat svojo). V pythonu sem kar domač, v teh oklepajih pa še ne...

matobeli ::

twom je izjavil:

Ko gledam Sheely API docs za i4 tega ne najdem...



Res je, sem mal že pozabil katero stikalo je kam zvezano, imam direkt tipko na dimmer2 da dela zatemnitev.

Lahko bi edin nastavil da kratek klik pomeni ustavi, dolg klik ramping up, kratek+dolg pa ramping down. Sam pol morš vedno vsaj dvakrat pritisnit.

Jaz sicer ramping redko uporabljam ker se mi ne da držat, tko da mam eno predefinirano vrednost za ambientalno svetlobo in drugo na polni moči.

DeeJay ::

twom je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Tole je moja skripta, ki laufa na I4 za prižig in zatemnevanje...
Sedaj moram samo še ugotoviti kam in kako jo skopirat (no, napisat svojo). V pythonu sem kar domač, v teh oklepajih pa še ne...


tuki je sta dva githuba z različnimi primeri:
https://github.com/shelly-tools/shelly-...
https://github.com/ALLTERCO/shelly-scri...

skripte pa daš na I4 pod Scripts
Don't f with me.

lambda ::

matobeli je izjavil:


Če delaš na novo lahko daš redundančna stikala v omarco. Če delaš retrofit in res želiš imet redundanco boš pa pač preživel tistih nekaj dodatnih stikal, ki so lahko načeloma tudi lepo skrita.

A ni jasno da ne morš met čist vsega kar se zmisliš in še brez štemanja pa po možnosti za male pare?

Je bilo pa iztočno vprašanje glede senčil, na kar sem že odgovoril, ker pri roletah pa res ne rabiš tipkala vezat preko releja in rele res ne rabi imet fizičnih tipk.

Prosim za neko bolj podrobno pojasnilo kako se lahko to implementira pri novogradnji.

Torej na vsakem oknu imaš žaluzijo z motorjem. Od vsake posamezne gre požirka do stikala, kjer je neumno stikalo na vzmet, ki deluje tudi če je vse ostalo smart crknilo.

Kako narediš future-proofing za ta drugi smart del? Požirka direktno od žaluzije (ali raje od doze kjer je primarno stikalo?) do centralne (glavne elektro?) omarice za neko sekundarno stikalo (kakšno?), ki ga potem povežeš na HA (kako?). Ko bom imel enkrat zadevo v SW, se bom vse znašel, kjer mi manjka, je to, kakšen je sploh minimum viable HW, ki se ga lahko da med HA in žaluzijo. Kompleksnim sistemom kot je KNX bi se rad izognil, iščem nekaj preprostega in robustnega kar lahko nek softveraš sam vzdržuje na dolgi rok.

matobeli ::

Future profaš pri novi gradnji brez večjih težav.

Ena cev gre od žaluzij v glavno omaro, druga cev gre iz stikala do glavne omare. Če se ne motim rabiš 4x0.75mm2 kabl v vsaki cevi.

Potem pa v glavni omari zvežeš vse da dela.

Jaz bi tko naredil tudi za luči in vse ostale porabnike. Ko si enkrat z vsemi kabli v glavni omari (ki mora bit primerno velika) je zelo enostavno povezat vse da deluje na ročni način, preko pametnega releja ali preko obojega. Gre sicer cel kup kablov, ampak niso tako zelo dragi, časovno pa niti ni precej bolj komplicirano, oziroma celo manj ker moraš imet edino za v omarici uredit nekaj znanja.

Edino pri označevanju moraš bit pedanten, to je nujnost.

Kater pametni ekosistem vzameš je pa precej osebna perferenca. Shelly PRO linija je fina ker je na kablu, ampak ni ravno par evrov na komad.

Je pa tak način kot sem ga opisal precej prilagodljiv, z osnovnim planiranjem in označevanjem lahko enostavno dodajaš pamet v omarico postopoma oziroma tam kjer rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

nokken ::

Pri novi hisi ali obnovi stare, definitivno tako kot je napisal Matobeli. Vse ostalo je idealen nacin, da bos cez 3 leta klel in stemal na novo. Tudi ce danes ne rabis nic od tega, imas pripravljeno za naprej.
Edini "problem" tega je, da rabis precej velik prostor za to. Pri meni je standardna 2m visoko TK omara. Slaba polovica jo je za elektriko, druga polovica za komunikacije.

freesty ::

Sem opazil v temi, da ima nekaj ljudi Sonoff termostatske glave.
Sam sem gledal review in je v reviewu motor cisto tih. Sedaj, ko imam glave doma, se vsako zapiranje in odpiranje ventila kar glasno slisi.
Kaksne imate drugi izkusnje?
Sem si od kolega sposodil tole: https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS06... in je cisto tih, se sploh ne slisi kdaj odpira/zapira..
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

lambda ::

matobeli je izjavil:

Jaz bi tko naredil tudi za luči in vse ostale porabnike.

Za luči mi sicer res ni problem nikoli stopit do stikala. Kaj pa je glavni razlog, da ljudje presenetljivo pogosto želijo luči naredit pametne? Kaj si pa imel še v mislih pri "vse ostale porabnike"?

Kot drugo še to: kakšen tip napajanja/komunikacije je pametno dati za razne senzorje, npr. izliv vode? Videl sem, da se dobi PoE senzorje, to potem montiraš npr. senzor za izliv vode pod pralni stroj in tudi razumem način komunikacije. Za tiste pol ducata senzorjev po hiši bi to povsem funkcioniralo. A hkrati sem opazil, da se napeljuje 18/4, 22/4, 22/6 stranded kable za senzorje, sireno ipd. A o teh ne vem nič, sploh ne glede tega kakšno centralo rabiš, da jih kontrolira in komunicira s HA. Kaj je tu prava pot?

nokken je izjavil:

Edini "problem" tega je, da rabis precej velik prostor za to. Pri meni je standardna 2m visoko TK omara. Slaba polovica jo je za elektriko, druga polovica za komunikacije.

Kaka slika kako taka omara izgleda na koncu?

matobeli ::

Pod vse ostale sem imel v mislih recimo pralni stroj, bojler, kakršnokoli električno avtomatiko za gretje (električni radiator v kopalnici, obtočne črpalke...).

Luči se daje na pametna stikala ker imamo ljudje radi različno svetilnost ob različnih časih ali pa uporabljamo svetlobo glede na pogoj senzorja premika in podobno.

Sej sama napeljava je še lažja če imaš samo eno stičišče za vso elektriko, luč napelješ po eni strani sobe, stikalo napelješ po drugi strani, ni potrebe po raznih križnih stikalih oziroma povezavo urediš direktno v omari, pa predvsem, če se recimo enkrat sprdneš da bi blo fajn da se poleg luči v hodniku prižge še luč na stopnišču v klet to enostavno v omarici rešiš. Brez da bi se sprijaznil z obstoječim stanejem ali celo kaj štemal na novo.

Povezave za samo senzoriko je pa definitivno dobro prej naštudirat če želiš met žično, če pa ne veš kaj bi bilo pa daš utp. Med gradnjo je to easy peasy, kasneje pa pain in the ass.

lambda ::

Za senzoriko verjetno torej najbolje, da v načrt dam napeljavo požirk do tja kjer bo kak senzor, pa se potem ob izvedbi s foršpanom napelje kar bo treba.

Hvala za nasvete. Zelo koristno.

matobeli ::

Tako ja, od preveč cevi se še nihče ni tolkel po glavi.

Aja, pro tip: dej si že pri gradnji vrvico v cevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

pierch ::

freesty je izjavil:

Sem opazil v temi, da ima nekaj ljudi Sonoff termostatske glave.
Sam sem gledal review in je v reviewu motor cisto tih. Sedaj, ko imam glave doma, se vsako zapiranje in odpiranje ventila kar glasno slisi.
Kaksne imate drugi izkusnje?
Sem si od kolega sposodil tole: https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS06... in je cisto tih, se sploh ne slisi kdaj odpira/zapira..

V testiranju jih imam cca 2 tedna. Skoraj da neslišen, vsaj zaenkrat. Mogoče se z leti in uporabo kaj spremeni.
Pierch

DeeJay ::

freesty a maš železne cevi? te dost bolj amplifirajo zvok. Že mali udarec po cevi se sliš k da bi s kladivom gor tolku.
Don't f with me.

freesty ::

Tudi, ce ga drzim v roki se slisi, bzzzz ko se odpira ali zapira.

pierch, te prosim prevec, ce bi posnel zvok, ko zapira/odpira?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bigbada ::

Nekaj bi rad v easy naredil "smart home". Kaj priporočate za začetnika? Brez kakega coding etc. Oz. katero "znamko" naj začnem in potem dograjujem ali je vseeno?

matobeli ::

Shelly bo za začetnika kar primeren.

bigbada ::

Ne rabiš nič programirati oz. pisati kake kode da to deluje?
Je kakšna dobra stran kjer imajo vse shelly stvari na voljo za kupiti? Conrad?

DeeJay ::

niso vse Shelly stvari ok.... od njih priporočam samo releje.
Drugače pa shelly.si ali shelly.com
Don't f with me.

matobeli ::

Za osnovne zadeve ne rabiš nič pisat.

Pri nas maš Shelly.si ali pa direkt od proizvajalca.

DeeJay ::

Drugač je pa tud Aqara pocen in dost dober entry point. Izdelke dobiš na amazon.de
Don't f with me.

NejcSSD ::

Kaj pa TP Link Tapo
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

DeeJay ::

Ne poznam, vendar vidim, da so v homeassistant zelo slabo podprti.
Men osebno je to prvo pravilo.
Don't f with me.

freesty ::

pierch je izjavil:

freesty je izjavil:

Sem opazil v temi, da ima nekaj ljudi Sonoff termostatske glave.
Sam sem gledal review in je v reviewu motor cisto tih. Sedaj, ko imam glave doma, se vsako zapiranje in odpiranje ventila kar glasno slisi.
Kaksne imate drugi izkusnje?
Sem si od kolega sposodil tole: https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS06... in je cisto tih, se sploh ne slisi kdaj odpira/zapira..

V testiranju jih imam cca 2 tedna. Skoraj da neslišen, vsaj zaenkrat. Mogoče se z leti in uporabo kaj spremeni.


A je takle zvok:
@16:35

Ta pa pravi, da so neslisni:
@7:22
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

hafo123 ::

bigbada je izjavil:

Nekaj bi rad v easy naredil "smart home". Kaj priporočate za začetnika? Brez kakega coding etc. Oz. katero "znamko" naj začnem in potem dograjujem ali je vseeno?


Sam imam že več let Samsumg Smartthings hub.

nokken ::

bigbada je izjavil:

Nekaj bi rad v easy naredil "smart home". Kaj priporočate za začetnika? Brez kakega coding etc. Oz. katero "znamko" naj začnem in potem dograjujem ali je vseeno?

Smart home ni to, da lahko luc prizges preko telefona pac pa vse kaj drugega. In ce smo posteni, brez precej dela in programiranja ni opcije da karkoli naredis. Edina opcija da imas smart home brez da programiras sam je, da placas nekomu, ki bo to naredil namesto tebe. In vse te placljive resitve so kolikor sem do sedaj videl bolj joke od smart homa kot pravi smart home... na zalost.

pierch ::

freesty je izjavil:


A je takle zvok:
@16:35

Ta pa pravi, da so neslisni:
@7:22

Po pravici povedano, med rednim delovanjem ga ne slišim. Če pa res od blizu poslušam je zvok podoben temu na prvem posnetku. Lahko poskusim posneti, čisto od blizu, ampak ne bo bolje oz. več slišati kot to.
Pa tudi, ni to realni scenarij, razen če imaš radiator čist pri glavi med spanjem. Pa tudi takrat te verjetno ne bi bilo moteče. Vsaj meni :)
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

DeeJay ::

pierch je izjavil:

freesty je izjavil:


A je takle zvok:
@16:35

Ta pa pravi, da so neslisni:
@7:22

Po pravici povedano, med rednim delovanjem ga ne slišim. Če pa res od blizu poslušam je zvok podoben temu na prvem posnetku. Lahko poskusim posneti, čisto od blizu, ampak ne bo bolje oz. več slišati kot to.
Pa tudi, ni to realni scenarij, razen če imaš radiator čist pri glavi med spanjem. Pa tudi takrat te verjetno ne bi bilo moteče. Vsaj meni :)


to je neslišno v primerjavi s Shelly TRV
Don't f with me.

DeeJay ::

nokken je izjavil:

bigbada je izjavil:

Nekaj bi rad v easy naredil "smart home". Kaj priporočate za začetnika? Brez kakega coding etc. Oz. katero "znamko" naj začnem in potem dograjujem ali je vseeno?

Smart home ni to, da lahko luc prizges preko telefona pac pa vse kaj drugega. In ce smo posteni, brez precej dela in programiranja ni opcije da karkoli naredis. Edina opcija da imas smart home brez da programiras sam je, da placas nekomu, ki bo to naredil namesto tebe. In vse te placljive resitve so kolikor sem do sedaj videl bolj joke od smart homa kot pravi smart home... na zalost.


Eno je "smart" home, kjer se zadevo sprogramira tako, da potem avtomatika počne vse brez posredovanja in pritiskanja ali uporabe telefona. Pri pravem "smart" stanovanju nimaš več stikal, daljincev, ne prižigaš peči ali klime, ker vse to avtomatika sama dela in ve kdaj mora. Kar morš ti skrbet je samo za delovanje sistema, da so baterije polne, da maš narjen failover, če kej pade dol itd.

Drugo je pa "connected" home, kjer maš sicer pametne luči ali releje, vendar še vedno uporabljaš stikala, daljince ali telefon.
Don't f with me.

RockyS ::

Na githubu sta dva projekta, ki sta uporabljala podatke iz mojeelektro za prikaz v homeassistant, ampak noben ne deluje z novim HA njihovim "modulom" za porabo el. energije, je kdo uspel kako drugače integrirati zadevo?

DamijanD ::

mah to z mojelektro za HA je bolj brezveze, podatke dobivaš itak za nazaj in je že s tem štala in ni praktično.

RockyS ::

DeeJay ::

to niso varovalke.... so releji in merilniki porabe.
Drugače maš pa Shelly 3EM, ki ti meri porabo za komplet hišo....
Ti pa močno svetujem, da vgradnjo prepusti električarju.
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

RockyS ::

Glede vgradnje pa itak.

Glede 3EM pa ja... to je potem enako kot na mojeelektro.

Če vzameš rele/merilnik porabe pa lahko vidiš vse posebaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()
««
46 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21934120 (958) fulgur
»

Home Assistant vs. KNX

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152259 (1083) Invictus
»

Prenova stanovanja in home automation

Oddelek: Loža
473712 (2331) s1m0n
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224629 (12929) JanK
»

Sonoff stikalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233655 (2895) joze67

Več podobnih tem