» »

Kako pretvorit datoteko *.prn v *.doc?

Kako pretvorit datoteko *.prn v *.doc?

Maxtor ::

Torej imam velik problem. Imam en program, ni važno kateri v katerem imam narejenih nekaj tabel. Ker bi moral tabelam dodati še neke stvari, dotični program pa tega ne omogoča, bi moral zadevo najprej prenesti v word in nato tam dodati. Problem pa je sledeč. Program je zelo butast in ne ponuja nobene možnosti copy/paste ali pa kaki export v kaki format, edino printa se lahko. Zato sem pomislil, da bi dal printanje v datoteko in bi potem nekako iz te dateke poskušal priti do *.doc datoteke.

Prosim svetujte mi, kako naj odprem to *.prn datoteko oz. kako jo naj konvertiram v doc. Ali pa morda kaka druga ideja.

Hvala vnaprej in LP

Zzzzzzz ::

Nemogoče. Do .doc datoteke no way!

Inštaliraj si en PostScript printer, npr. HP LaserJet 5000 PS in nastavi vrata na "FILE:", da printa v datoteko. To datoteko imenuj npr. "nekaj.ps".

Potem odpreš kakšen program, ki zna delat s PostScriptom (npr. Corel Draw), importaš datoteko in tam dodaš še tisto kar ti manjka. Ampak mislm, da lahko to delaš le eno stran od enkrat (moraš najprej sprintat prvo stran, jo popravt, potem drugo, pa tretjo...).

Lahko pa tisto datoteko "nekaj.ps" najprej spremeniš v PDF z Distillerjem in jo urejaš z Adobe Acrobatom. Tu pa lahko delaš vse stvari od enkrat.

PS: Bi blo pa dobrodošlo, če bi vedel, v katerem programu delaš in kaj...

Equinoxe ::

*prn je datoteka tipa text (kot recimo *.txt).

Odpirati naj bi jo znal Excel. V oknu Odpri (Open) izberi tip datoteke text Files.

Ker pa še nisem nikoli imel opravka z *.prn fajli pa kaj več ne vem povedati.

Ko pa enkrat odpreš v excelu pa ni več problem v word....

Zzzzzzz ::

Citiram: "Ker pa še nisem nikoli imel opravka z *.prn fajli pa kaj več ne vem povedati."


Glede na to, da kot sam praviš nisi še nikoli imel opravka z .prn fajli, je tvoje znanje sorazmerno temu.
PRN fajli so preprosto rečeno kodirani zapis tvojega dokumenta; tak zapis, ki ga zna printer natisnit, nikakor pa ne Excelove tabele. Mislm, ej...
Če pa imaš printer, ki podpira PostScript, pa je ta PRN datoteka v bistvu PostScript opis tiskanega dokumenta, ki je _STANDARD_ v namiznem založništvu. Tako datoteko se pa da brez problemov urejat. Seveda v zato namenjenih programih (katerih cene so tudi čez 1000€), nikakor pa ne v Wordu, Excelu in podobnih.

Equinoxe ::

Ko sem videl *.prn sem se spomnil Excela.
Zakaj, ker tam ko nekaj odpiraš (open dialog) pri opcijah za vrsto fajla ta text datoteke v oklepaju piše (prn, txt.....).
Ja?
Zato sklepam, da excel najbrž odpira prn datoteke.
Res pa še nisem probal in sem raje opozoril na to, da ne bom trdil da se iz kamna lahko zlato dela....
Če pa sem kiksnil pa sorry.:P

Zzzzzzz ::

Mhm, za to pa nisem vedu.

Sem pa šel takoj probat. Eno simpl tabelo sm prinal v fajl (test.prn) in ga hotel spet odpret. Odgovor Excela: "Not recognizable format... "

Kikj, Exuinoxe, kiks... :D

CaqKa ::

iz pdfja ponavadi več zadevo v doc spravit ni problem...
sicer pa predlagam printanje in nato skeniraje z OCR.

Zzzzzzz ::

Ampak mislm, da OCR ne bi bil glih idealna rešitev, ker pravi, da so v dokumentu tabele.

Morda bi blo bolše, če bi zajel zaslonsko sliko (s tipko PrintScreen, ki trenutno zaslonsko sliko spravi v odložišče) in jo obdelal v enmu programu za grafiko. Tako sliko bi potem importal v word in stvar bi bla rešena.

Drgač pa: IMHO je Word uporaben več al manj le za pisanje kakih prošenj, kratkih življenjepisov, ipd. Čim bi rad kakšno bolj fancy stvar naredu, odpade.

CaqKa ::

em.. v abbyy sem sam iz računa od simobila naredil kar dobro preglednico ter jo uvozil v excel za kasnejšo obdelavo.. nevem zakaj bi ocr bil slaba izbira... treba si je čas vzet.. dober sken naredit ter mu označit od kje do kje so preglednice.

Zzzzzzz ::

Ja, no.. Če ti tku pravš, pol ok, ker sam se z OCR sploh ne ukvarjam. Če rabm kej tipkanga v comp. dat kr pretipkam (130 udarcev na sekundo pa je v 15 minutah ena tipkana stran notr).

CaqKa ::

pretipkavanje simobil računa mi ne diši najbolj po godu...
vešči tipkanja postanemo na ircu...
pretipkaj ti simobil razčlenjen račun... a še vedno tipkaš s 130 bpm? :\
treba je ugotovit kje se začne funkcionalnost nekega programa.

DMouse ::

> a še vedno tipkaš s 130 bpm?

Ne, on tipka s 130 bps 8-O

CaqKa ::

hehe pa res se sploh nisem zavzel...
ej zvonko če res tipkaš 130 udarcev na SEKUNDO, potem imaš eno stran malo prej kot v petnajst minutah pretipkano :)

Zzzzzzz ::

Ah, ne, sm zaj****. Tku je, če člouk pozno piše poste... :\

Mislu sm: v povprečju 310 znakov/minuto. Včasih več, včasih tudi manj, odvisno od razpoloženja pa od koncentracije. In seveda od lepote pisave (če je na roke pisana in se morm mučt da razberem hieroglife...:D)
Je pa zanimiva ta stvar, da vem skor vnaprej, kdaj bom naredu napako, a jo vseeno nardim in takoj hitim popravljat... :D

Glede simobil računa: Jst bi si naredu predlogo in samo številke notr vnašal... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zzzzzzz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Open Document Format pretvornik za Word + vojna dokumentov

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
236776 (5153) tha_man
»

DOC v PRN

Oddelek: Programska oprema
71404 (1321) backup
»

Program za urejanje PDF datotek!

Oddelek: Programska oprema
88711 (8587) jetam
»

Printanje v datoteko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71290 (1220) BigWhale
»

print file

Oddelek: Operacijski sistemi
8995 (930) gumby

Več podobnih tem