» »

Kamera v svet (DMZ, UPnP, noip)

Kamera v svet (DMZ, UPnP, noip)

Nebomgabiksa ::

Nimam pojma kako se lotiti zadeve...

Imam sledeče zadeve:
1) 4G Huawei router B315s (IP 192.168.8.1), ki podpira UPnP (vklopljen), DMZ (192.168.8.88), LAN IP Filter (port forwarding, ki ga glede na UPnP ne potrebujem?), DDNS (noip nastavljen), Virtual Server, Special applications...
2) Kamera PoliceTECH, ki sem ji nastavil statičen IP 192.168.8.88, ki podpira UPnP (vklopljen), DDNS (izklopljen), SMTP (se še nisem igral)...
3) No-ip free domena, ki kaže na WAN ip od routerja (torej tudi dela), MX records (nimam nič)

Po moji laični teoriji, bi zadeva morala delati, ampak ne.

V bistvu mi je vseeno ali imam DDNS na routeru ali na kameri, ker je samo ena.
Bi bilo pa fino vsaj v teoriji vedeti kako bi lahko gledal več kamer (brez vmesnega snemalnika).

DamijanD ::

Z uporabo različnih portov mogoče?

WANIP:444401 -> forward na IP kamere 1
WANIP:444402 -> forward na IP kamere 2
...

starfotr ::

VPN.

NoName ::

Po mojem ne bo šlo.. mobilni operaterji načeloma delajo NAT za končne uporabnike.. ergo, tvoj 4g router bo tudi na WAN strani dobil RFC1918 (privaten) IP. Edina se mi zdi, da bi s tega 4g huawei routerja vzpostavil VPN navzven na nek čisto pravi javni IP, nato pa s kjerkol bi pač rad, dostopal do istega VPN in posledično do teh kamer.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Lightning5 ::

Morda bi šlo z IPv6

Nebomgabiksa ::

Bemtis, toke mi je dokaj logicno, ker je WAN IP 10.neki.neki.

Invictus ::

Nebomgabiksa je izjavil:

Bemtis, toke mi je dokaj logicno, ker je WAN IP 10.neki.neki.

NAT...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nebomgabiksa ::

Hja, zdaj sem brez ideje kako to kamero spraviti v svet.

Torej v sklopu T2 imam eno naročnino viška (1GB). In zdaj bi to rad spravil v svet brez prevelikih stroškov.
Imam sicer tudi svojo domeno, ki gostuje in nima nekega višjega pomena od maila :-)
Na zalogi še tale nesrečni Huawei B315s in kamera...

Ima kdo kakšno idejo - razen 30€ / mesec za net, ki ga v bistvu ne rabim.
Malo cenejša je Telekom druga številka in statični IP, ampak to je ranga 15€ / mesec
15€ mesec več kot zdaj... in ne, videonadzor mi ni vreden 200€ / leto.

NoName ::

T-2 drugače ponuja tudi javno statiko na mobilnem omrežju.. iirc je strošek 5€ mesečno
https://www.t-2.net/staticni-ip-naslov-...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Bakunin ::

pri a1 je javni wan ipv4 2e/mesec...

starfotr ::

Za ta denar dobiš že VPS.

https://www.hetzner.com/cloud

Nebomgabiksa ::

Kako nastaviti ta Hetzner?

NoName ::

greš na page, ki ga je dal starfotr, klikneš najcenej link, vpišeš podatke ter postaviš in skonfiguriraš virtualko za vpn... potem moraš naštudirat kako boš na tistem tvojem 4g routerju ali morda na vsaki posamezni kameri postavil vpn do hetznerja, in stvar ponoviš na svojem pcju/telefonu/tablici...
aja... vpn rešitev je cel kup.. nabolj 'in' v letu 2020 je kak wireguard...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NoName ()

matter ::

Sicer imajo snemalniki opcijo, da ni potrebno port forward (mislim, da rečejo P2P) ter mobilno/namizno aplikacijo Idmss (ios) ali gdmss(android).
Torej, če imaš snemalnik, ti po navadi (jaz sem to naredil na Policetech) omogočajo povezavo do njihovega clouda, kjer potem prek njihove aplikacije spremljaš kamere, tudi če imaš na LTE povezavi privat LAN z NATom.

Pri drugi stranki pa sem naredil takole:
LTE modem sem priključil na Mikrotik.
Doma (kjer so dandanes že dobre povezave) sem prav tako postavil router Mikrotik.
Iz strani LTE sem do doma naredil OpenVPN povezavo (client) in ves promet usmeril preko VPN povezave.
Nato sem doma (na domačem routerju Mikrotik) naredil port forward do kamer.

Glede P2P povezave poglej video:

Stvar ni omejena z NAT na strani mobilnih ponudnikov.
Še opis rešitve:
http://dh-vision.com/main/guides/P2P%20...

Glede VPN povezave pa lahko uporabiš tudi kaj drugega (ala Wireguard), ampak je uporaba Raspberrypi dražja od 15EUR vrednega Mikrotika.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

oposum ::

Hvala za tale video tutorial, sem že zgubil vse živce s Policetech kamero, ki se je preko appa povezala samo če si bil v istem omrežju.
Potem sem enablal P2P in jo ponovno dodal v app s skeniranjem te QR kode v P2P meniju preko browserja in zdaj je ok!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 omrežje je že simpl?

Oddelek: Omrežja in internet
321627 (236) MrStein
»

VPN do LTE routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
341955 (597) Daniel
»

dostop do kamere preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
354588 (1721) Daniel
»

IP kamera, mobilno omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
71653 (1301) gglazar
»

MikroTik, UPnP, port forwarding, Amis, kamere...

Oddelek: Omrežja in internet
164107 (3634) Daniel

Več podobnih tem