» »

USB-C dock

USB-C dock

blackbird42 ::

Iščem USB-C dock, ki ima dva HDMI ali DP porta, LAN, USB-PD. Vse kar je dodatno je smo plus.
Pa ne mi prosim z link iz razno raznih trgovin. To znam tudi sam najti. Zanimajo me preverjene zadeve, kaj dela in kaj ne, plusi, minusi.

mihor ::

Za katero mašino? Jaz sem z Dell WD19 nenormalno zadovoljen. Na Dell in HP notebookih preverjeno deluje vse. Odvisno le, če tvoj notebook podpira charging prek USB-C in eksterne monitorje, neka stara jajca mi recimo niso podpirala charginga in monitorjev, le USB naprave so delovale.

Ti pa priporočam poleg docka tudi uporabo klasičnega chargerja, če je le opcija, ker polnjenje prek USB-C porta lahko na dolgi rok povzroči okvaro pinov in poškodbo naprave.

blink ::

A te zadeve lahko furajo tri monitorje preko enega USB-C porta (2xHDMI, 1xDP)? Kaksna je locljivost, barvna globina in frekvenca osvezevanja?

srus ::

Jaz sem bil z Ugreenovim zelo zadovoljen, vse je delalo brezhibno. Sedaj imam USB-C dock kar v monitorju.

mihor ::

blink je izjavil:

A te zadeve lahko furajo tri monitorje preko enega USB-C porta (2xHDMI, 1xDP)? Kaksna je locljivost, barvna globina in frekvenca osvezevanja?


Lahko si tole ogledaš, nimam take opreme doma sicer ampak izgleda, da je tradeoff med 60 Hz in 10 bitnimi barvami:

blackbird42 ::

Sem mislil/upal da bo kaj več odziva na tole. Izgleda da nas ni veliko ki to rabimo oz. uporabljamo. Kar me po svoje preseneča glede na to da vsi opuščajo oz. so opustili dedicated docking port-e na prenosnikih.

Jaz imam dva dokaj nova monitorja, ki ju sedaj nebi menjal. Drugače bi vzel en monitor z USB-C dock-om.

Trenutno uporabljam Ugreen-ov USB-C hub, vendar samo z enim HDMI-jem. Edina težave na katero sem za enkrat naletel je ta, da mi čez čas (tednu/dveh) noče več polnit prenosnika (hub je cel čas na napajanju). Vse ostalo dela normalno, kljub temu da se prenosnik ne polne. Da zadevo rešim moram hub popolnoma odklopit (tako iz računalnika kot napajanja) in ga priklopit nazaj.

McMallar ::

Jaz imam Lenovo ThinkPad USB-C Dock Gen 2. Zadovoljen z vsem razen z podporo za monitorje. Imam dva eksterna - prvi Dell z QHD resolucijo, drugi pa starejsi z 1680x1050px. Ce priklopim oba (Dell na DP, drugi pa na HDMI) mi resolucijo na QHD zbije na FHD. Takoj ko odklopim starega gre nazaj na QHD.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

sajmon ::

Noja izkušnja:
prenosnik Thinkpad P53s, 2x monitor z QHD resolucijo

Po specifikaciji bi moral USB-C Dock Gen 2 dock podpirat dva monitorja, ampak ni šlo. Enega je vedno preklopil na FHD.
https://support.lenovo.com/us/en/soluti...

Sedaj imam docking 40AJ, tu pa ni nobenih težav, uporabljam oba monitorja + ekran prenosnika.
https://support.lenovo.com/us/en/soluti...

Nebomgabiksa ::

Dell je res price performance, drugače pa za kateri prenosnik?
Ker on/off gumb na docku je vezana na firmweare/brand.
HP-jev je tudi zelo zmogljiv...

Vprašanje pa je, kaj dobiš danes po normalni ceni.

Lonsarg ::

Vem da je OP sicer spraševal za dual-monitor in ne single, ampak vseeno lahko povem kaj sem jaz kupil za single monitor in se je zelo dobro izkazalo, če komu pride prav: https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

Sem sprobal namreč še dva ostala pa je vedno bila kaka mini težavica (težave z bujenjem iz sleep ali kaj podobnega). Pri tem pa res ni niti ene težave pa sem več različnih kombinacij naprav sprobal. Pa še kabel je replacable (marsikater drug dock istega cenovnega ranga pride s zelo kratkim in si potem omejen koliko stran od laptopa je lahko). Za 4K 60Hz rabi izvorna naprava sicer podpirati DP1.4 (to je pač omejitev USB-C protokola če hočeš sočasni USB3).


Dual-monitor je pa malo večji zalogaj, če hočeš zanesljivo delovanja bo to zgolj če vzameš Thunderbolt ali USB4(šele prihajajo) dock in seveda če tudi client naprava podpira to. Vse ostalo so polovičarske rešitve, ker klasični USB-C alternate mode protokol je pač prešvoh za dual monitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB C docking station

Oddelek: Kaj kupiti
314068 (1084) Morison
»

Napajanje prenosnika preko Type-C

Oddelek: Pomoč in nasveti
161775 (786) Tribal
»

USB type C docking: tipka za vklop

Oddelek: Pomoč in nasveti
111386 (941) GupeM
»

Intel predstavil Thunderbolt 4

Oddelek: Novice / Modifikacije
317166 (4896) techfreak :)
»

Thunderbolt vs USB Type-C

Oddelek: Pomoč in nasveti
111543 (1028) krepki

Več podobnih tem