» »

V node-ipc podtaknjena koda za brisanje datotek v Rusiji in Belorusiji

1
2
»

Tidule ::

Kaj je zate tukaj? A da mu slovenija proba globo zaracunat?

c3p0 ::

Ravno testiraš nekaj in si locale testno nastaviš na ruski, lib ti pobriše tvoje delo. Je to tako neverjeten scenarij?

DostMam ::

Če prav razumem generalno stališče na Slotechu: na Ruse lahko streljaš, ne smeš mu pa podtikati zlobne kode.

c3p0 ::

Eno je npr. Stuxnet, drugo je nek SJW coder in njegov bedni poskus.

DostMam ::

Kako se razlikuje pobrisana datoteka, če jo pobriše Stuxnet od tiste, ki jo pobriše bedni poizkus.
In drugače: zakaj je zlobna koda Stuxneta manj zlobna od bedne zlobne kode?
In najbolj drugače: generalno stališče na Slotechu je: naj se Rusi in Ukrajinci mlatijo med seboj v Ukrajini. Že navijamo! V mojem računalniku pa hočem imeti mir!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DostMam ()

c3p0 ::

Stux ni nič brisal, targetiral je to, kar so želeli. Ahmed Homeini iz Isfahana je še vedno lahko vodil svojo čajnico in prodajal tobak.

Ker Putin bad, sledi da vsi Rusi po svetu bad, svet je črno bel. Punch a Russian in the face? Torej odobravaš lame poskuse sabotaže v OS kodi?

Phantomeye ::

DostMam je izjavil:

Če prav razumem generalno stališče na Slotechu: na Ruse lahko streljaš, ne smeš mu pa podtikati zlobne kode.


Na ruse lahko streljaš, ko ti šušljajo po državi, ne streljaš pa na civiliste oz. jim podtikaš zlobne kode.

Tidule ::

DostMam je izjavil:

Če prav razumem generalno stališče na Slotechu: na Ruse lahko streljaš, ne smeš mu pa podtikati zlobne kode.


Povsem narobe razumeš, ker ne ločiš med tem, da obstaja razlika med rusi kot narodom na splošno in vojaško invazijo na ukrajino, ter rusi, ki so odgovorni za to. Slepo streljanje v upanju, da zadaneš mogoče tudi kakšno dejansko tarčo, je pač nedopustno ne glede na to kdo strelja.

DostMam ::

Phantomeye je izjavil:


Na ruse lahko streljaš, ko ti šušljajo po državi, ne streljaš pa na civiliste oz. jim podtikaš zlobne kode.

To razumem.
Ostali komentarji so bolj predvidevanja kaj jaz mislim in ne odgovor na vprašanje kako razumemo (totalno) vojno.

Markoff ::

Hekerski napad na ruske ustanove, predvsem vladne in vojaške: legitimna tarča. Moralno in morda tudi legalno. Pač, specialna operacija zoper specialnega operaterja. Flock Putler.

Implantiranje backdoorjev v OS za potrebe nediskriminiranega uničevanja podatkov vseh računalnikov v BY in RU: moralno ostudno, marsikje zločin.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

LeQuack ::

Markoff je izjavil:

Hekerski napad na ruske ustanove, predvsem vladne in vojaške: legitimna tarča. Moralno in morda tudi legalno. Pač, specialna operacija zoper specialnega operaterja. Flock Putler.

Implantiranje backdoorjev v OS za potrebe nediskriminiranega uničevanja podatkov vseh računalnikov v BY in RU: moralno ostudno, marsikje zločin.


Izrael in Američani tak software prodajajo za milijone evrov. Tu ga dobiš pa zastonj. Folk ni nikoli hvaležen.
Quack !

tikitoki ::

Phantomeye je izjavil:

DostMam je izjavil:

Če prav razumem generalno stališče na Slotechu: na Ruse lahko streljaš, ne smeš mu pa podtikati zlobne kode.


Na ruse lahko streljaš, ko ti šušljajo po državi, ne streljaš pa na civiliste oz. jim podtikaš zlobne kode.


SI preprican, pri nekarterih drzavah je to stalna praksa.

poweroff ::

Ja, to je res.

Recimo ruski paradržavni plačanci v Wagner skupini streljajo civiliste, jim sekajo ude, jih zažigajo, posiljujejo ženske... hkrati pa služijo denar s krvavimi diamanti in krvavim zlatom.

So pa direktno povezani s Putinom, tako da se jim nič ne zgodi. Poleg tega ruska propaganda poskrbi, da se o teh zločinih v medijih ne poroča kaj dosti (ja, tudi novinarje pobijajo).

Tako da imaš prav. Stalna praksa.
sudo poweroff

mtosev ::

https://edition.cnn.com/videos/world/20...
Jaz sem tole vido pred časom. Za bruhat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poweroff ::

Ja, to so Rusi. Ruska duša, ali kako že pravijo. Propaganda seveda pravi, kako smo "Zahodnjaki" tisti, ki pobijamo, mučimo in izkoriščamo. Kar je sicer res, ampak o ruskih zločinih, ki jih je očitno precej več, pa nič govora.

Za take obstaja samo eno zdravilo. "Bombs away", kot rečejo.
sudo poweroff

Mr.B ::

poweroff je izjavil:

Ja, to so Rusi. Ruska duša, ali kako že pravijo. Propaganda seveda pravi, kako smo "Zahodnjaki" tisti, ki pobijamo, mučimo in izkoriščamo. Kar je sicer res, ampak o ruskih zločinih, ki jih je očitno precej več, pa nič govora.

Za take obstaja samo eno zdravilo. "Bombs away", kot rečejo.

Važno da "uni" več kot "mi".
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DePalmo ::

Nekje se zasledil da je to bila lažna novica in ker vidim da ste že doktorirali vmes, me zanima kaj je sedaj res. Je bila koda podtaknjena ali ne?

Ker če je bila je to resen problem. Uporabljamo tako node kot composer in če se na to ni več za zanašat, bo razvoj konkretno podražilo če se vso kodo spiše iz nule "in house". Ker tudi če uporabljaš kak validator, kako si lahko prepričan da bo tisti skupek kode ujel take in drugačne podvige?

Colt1911 ::

poweroff je izjavil:

Ja, to je res.

Recimo ruski paradržavni plačanci v Wagner skupini streljajo civiliste, jim sekajo ude, jih zažigajo, posiljujejo ženske... hkrati pa služijo denar s krvavimi diamanti in krvavim zlatom.

So pa direktno povezani s Putinom, tako da se jim nič ne zgodi. Poleg tega ruska propaganda poskrbi, da se o teh zločinih v medijih ne poroča kaj dosti (ja, tudi novinarje pobijajo).

Tako da imaš prav. Stalna praksa.


Dobrodošel izpod kamna , naivec.
Wagner ni nič drugačen kot desetine Z zasebnih "varnostnih služb". Najbolj znane so one iz J Afrike , Izraela , ZDA.

Poguglaj si naprimer zloglasni paradržavni Blackwather , katerega osebje je sredi belega dne , sredi belega Bagdada zagrešilo pokol 20 neoboroženih iraških civilistov. Nekaznovano moram povdariti !

Po tem pokolu so še večkrat spremenili ime in delovali med drugim tudi v Afganistanu. Pa so samo eni od mnogih.

Imajo pa za razliko od Wagnerja to olajševalno okoliščino da so direktno povezani z USA predsednikom in ne z Putinom , če ti to toliko pomeni.>:D

Vsem tem plačancem pa se reče Psi Vojne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt1911 ()

Mr.B ::

Colt1911 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ja, to je res.

Recimo ruski paradržavni plačanci v Wagner skupini streljajo civiliste, jim sekajo ude, jih zažigajo, posiljujejo ženske... hkrati pa služijo denar s krvavimi diamanti in krvavim zlatom.

So pa direktno povezani s Putinom, tako da se jim nič ne zgodi. Poleg tega ruska propaganda poskrbi, da se o teh zločinih v medijih ne poroča kaj dosti (ja, tudi novinarje pobijajo).

Tako da imaš prav. Stalna praksa.


Dobrodošel izpod kamna , naivec.
Wagner ni nič drugačen kot desetine Z zasebnih "varnostnih služb". Najbolj znane so one iz J Afrike , Izraela , ZDA.

Poguglaj si naprimer zloglasni paradržavni Blackwather , katerega osebje je sredi belega dne , sredi belega Bagdada zagrešilo pokol 20 neoboroženih iraških civilistov. Nekaznovano moram povdariti !

Po tem pokolu so še večkrat spremenili ime in delovali med drugim tudi v Afganistanu. Pa so samo eni od mnogih.

Imajo pa za razliko od Wagnerja to olajševalno okoliščino da so direktno povezani z USA predsednikom in ne z Putinom , če ti to toliko pomeni.>:D

Vsem tem plačancem pa se reče Psi Vojne.

60k privatna vojska, tudi dela zgolj humanitarno delo po svetu.
Pustimo dogajanja v afriki, tam ce niso krivi kitajci so sedaj zagotovo rusi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

poweroff ::

Colt1911 je izjavil:

Poguglaj si naprimer zloglasni paradržavni Blackwather , katerega osebje je sredi belega dne , sredi belega Bagdada zagrešilo pokol 20 neoboroženih iraških civilistov. Nekaznovano moram povdariti !

Dve zadevi.

Kot prvo, od kje ti podatek, o zločinih Blackwaterja? Pa menda ne iz "lažnivih medijev" (v Iraku predvidevam, da nisi bil). :))

Namreč, jaz Blackwater kar dobro poznam in ja, se strinjam. Ampak o Blackwaterju so "lažnivi mediji" veliko poročali, o Wagnerju in ruskih zločinih pa prav malo.

Poleg tega opozarjam na selektivnost. Ko mediji poročajo o nečem, s čimer se ne strinjaš, so lažnivi, ko pa poročajo v skladu s tvojo agendo, je pa vse OK. Ali kako? :D

Kot drugo... če sem prav zaznal podton tvojega pisanja hočeš reči, da so zločini neonacistov Wagnerja povsem OK, saj drugi počnejo isto.

No, potem pa bodi tako pošten in reci isto še za Blackwater. Vse OK, ker Rusi počnejo isto (in tudi nekaznovano).

Aja, to pa spet ne, ker ne paše v tvojo agendo... :))

Zdaj pa hitro ad-hominem po meni, da ne bi slučajno opazil ogledala. >:D
sudo poweroff

mtosev ::

Za blackwater sn jaz tudi slišal. O teh kretenih so poročali na CNNu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

c3p0 ::

Privatne "vojske" so big biznis. Pa ne preveč drezat v to, boste dobili alu kapico.

Colt1911 ::

poweroff je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Poguglaj si naprimer zloglasni paradržavni Blackwather , katerega osebje je sredi belega dne , sredi belega Bagdada zagrešilo pokol 20 neoboroženih iraških civilistov. Nekaznovano moram povdariti !

Dve zadevi.

Kot prvo, od kje ti podatek, o zločinih Blackwaterja? Pa menda ne iz "lažnivih medijev" (v Iraku predvidevam, da nisi bil). :))

Namreč, jaz Blackwater kar dobro poznam in ja, se strinjam. Ampak o Blackwaterju so "lažnivi mediji" veliko poročali, o Wagnerju in ruskih zločinih pa prav malo.

Poleg tega opozarjam na selektivnost. Ko mediji poročajo o nečem, s čimer se ne strinjaš, so lažnivi, ko pa poročajo v skladu s tvojo agendo, je pa vse OK. Ali kako? :D

Kot drugo... če sem prav zaznal podton tvojega pisanja hočeš reči, da so zločini neonacistov Wagnerja povsem OK, saj drugi počnejo isto.

No, potem pa bodi tako pošten in reci isto še za Blackwater. Vse OK, ker Rusi počnejo isto (in tudi nekaznovano).

Aja, to pa spet ne, ker ne paše v tvojo agendo... :))

Zdaj pa hitro ad-hominem po meni, da ne bi slučajno opazil ogledala. >:D


A nisi ti bil neki birokrat na KPK ? Če si že bil Bič Božji za korupcijo , potem sklepam da si Tata Mata v pravu.
In v pravu obstaja ena reč ki se ji pravi precedenčni primer. Ko se v neki sodbi obsodi kakor pač se , se v bodoče vseh enakih primerih obsodi enako.
Torej jaz sklepam da če nekaj lahko nekaznovano počenja Blackwather , potem logično lahko tudi Wagner. Enakost pred zakonom pa te fore.
Blackwather in stotine Z armad plačancev je obstajalo že takrat ko je ustanovitelj Wagnerja še vzklikal SSSR in partiji.
Torej je Blackwather precedens za Wagner , pa tudi ti se nisi nič bunil čez početje blackwatherja , torej ti je bilo OK. Če pa si se bunil , na dan z linkom.

In prav imaš , nisem bil v Iraku. Lahko pa po tvojem pisanju in očitno prvoosebni informiranosti o svinjarijah Wagnerja sklepam da si bil njihov član ki je za njih lastnoročno moril in lastnokurčno posiljeval.:))
Pa da ne pozabim , AZOV je privatna armada nekega neonacističnega ukrajinskega oligarha.
Ko se ti skupaj z neonacisti in ustaši boriš za isti cilj si lahko prepričan da si na napačni strani zgodovine.
samo v razmislek!
Pa ne verjemi vsega Petri krčmar na POOP TV.:D

poweroff ::

V pravu obstajajo "precedenčni primeri", ampak ti seveda v resnici pojma nimaš kaj to pomeni. Ker ne poznaš niti osnov našega, kaj šele anglosaksonskega prava. In to celo mešaš z enakostjo pred zakonom (kar se ti tudi ne sanja kaj sploh je).

Zaradi svojega neznanja potem potegneš popolnoma butast sklep, da če oseba A ni bila kaznovana za nekaj, potem tudi oseba B lahko isto počne.

Se pravi ker nekje na svetu obstaja nek primer, da je nekdo oklofutal lažnivega bumbarja, lahko zdaj kdorkoli tudi oklofuta tebe? Resno? :))

Glede Blackwaterja lahko pobrskaš po tem forumu kdaj sem o tem že pisal. Takrat so taki kot ti to početje zagovarjali. Lahko sam pobrskaš, saj za računalnikom si očitno spreten, ne?

Jaz ne trdim, da so vsi mediji lažnivi. Zato imam pravico, da verjamem preverjenim medijskim zapisom - tudi o Wagnerju.

Ti pa trdiš, da so VSI mediji lažnivi. Zakaj potem verjameš samo tistemu, kar tebi ustreza? Aja, seveda - ker si sam lažnivec in si prikrojiš resnico kot ti paše.

Pa da ne pozabim , AZOV je privatna armada nekega neonacističnega ukrajinskega oligarha.

A to so spet lažnivi mediji poročali, ali si bil tam in si se pogovarjal z njimi? :))

Za razliko od tebe, se jaz ne borim za nikogar. Ti se pa boriš za Putina. Upam, da nisi neumen in da ti vsaj kaj plačajo...
sudo poweroff

Colt1911 ::

Če lahko oklofutaš 1 lažnivega bumbarja potem lahko oklofutaš vse lažnjive bumbarje pravi precedenčno pravo. Resno.
Me ne čudi, da tega ne veš ,je to razvidno iz učinkovitosti KPK.
Jaz ne trdim da so vsi mediji lažnjivi , trdim da so lažnjivi MSM mediji za vas owce.
Ti za Wagner do torkovega "dokumentarca" na TV SLO niti vedel nisi da obstaja , domnevam da je za Blackwather podobno.
Ker si reagiral čustveno kot 8 letna punčka.:D

Krvavi diamanti , ti je znan izraz. V glavnem Z ,J Afriške in Izraelske privatne armade , davno, davno pred Wagnerjem. Največja je imela celo svoje lastno vojno letalstvo.
Malce preverikaj so počenjali po Afriki in B Vzhodu.

In ne niso pomagali babicam preko ceste, tako kot skavti , ampak počenjajo tisto, kar redne armade ne smejo in nočejo.
In mogoče res verjamem samo tistemu kar MENI ustreza , ti pa verjameš tistemu kar ustreza REŽIMU , kar ti pove Poop TV v lasti tujih korporacij in kar je trenutno Cool.
Jaz se vsaj borim za SVOJ standard , ti pa za NATO ,EU, in USA.
Plačajo mi ne , poskušam pa vsaj preprečiti da me oropajo.

Boli mene k...c za Putina , še bolj pa za onega hašišarja Serpentinskega ki si misli da je odrešenik sveta , on in njegovo neonacistični prijatelji.
Ti bi se boril z rusi do zadnjega ukrajinca , za pravico da ukrajina vstopi v NATO in EU , čeprav ne bodo izpolnili pogojev za vstop vsaj še 40 let. To bi jim morali jasno in glasno povedati že 2014 , ne pa jim vzbujati lažnega upanja in dajati potuhe pri njihovih nacionalističnih izpadih.

poweroff ::

Teoretik zarot, pa še slabo informiran za povrh... :))
sudo poweroff

Colt1911 ::

Seveda , le informacija iz Poop TV je prava informacija. Za owce !

poweroff ::

Ja, ampak ti slovenskim MSM medijem verjameš.

Recimo verjameš jim, da sem pred leti delal na KPK.

Pa verjameš tudi meni, ki sem očitno lažnivec... :))
sudo poweroff

Colt1911 ::

Kaj je zdaj , si še kar v šoku , ker si izvedel da Božiček ne obstaja ?>:D
Lahko bi napisal odgovor na moj post , namesto pokvarjene plošče o teoretikih zarot.;)

poweroff ::

Meni se zdi, da si ti bolj v šoku... po eni strani ne verjameš MSM, po drugi strani jim pa verjameš.

Huda kognitivna disonanca je to. Najbrž te boli glava, pa ponoči ne moreš spati... :))
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaposlitev - osebna spletna stran?

Oddelek: Loža
213267 (1837) Boomerang
»

Najbolj priljubljeni in osovraženi programski jeziki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6922426 (17344) Kenpachi
»

Firefox 54 prinaša podporo več procesom

Oddelek: Novice / Brskalniki
409800 (6821) WarpedGone
»

Slo-Tech napovednik: To so brezplačni dogodki tega tedna 22. - 28. maj

Oddelek: Novice / Kriptovalute
137730 (6573) estons
»

cross platform development

Oddelek: Programiranje
366835 (5821) slodreamer

Več podobnih tem