» »

Se splača zamenjati klasično sim kartico za eSim?

Se splača zamenjati klasično sim kartico za eSim?

Netrunner ::

Je kakšen pameten razlog zakaj bi klasično sim kartico zamenjal za eSim? Kar berem je čisto enako, razlika je samo ta, da ni v fizični obliki.

To da je integrirana v telefonu vidim prej kot slabost, saj v primeru da crkne telefon si lahko klasično kartico začasno premaknil v bilokakšen telefon (z ustreznim adapterjem), kar si pa z eSim omejen samo na telefone ki to podpirajo.

Sem kaj spregledal?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

Esim je neumnost.

Lonsarg ::

Ne nic nisi spregledal. eSim bo enkrat v prihodnosti res fajn, ker bos v tuji drzavi preprosto skeniral omrezja, izbral paket, vpisal kreditno kartico in viola bos imel lokalni internet. Zaenkrat pa je podpora se slaba tak da ni se toliko uporabno.

Bo pa vedno vec telefonov imelo zgolj en sam fizicni SIM slot, tak da se bo splacalo imeti SLO cifro v eSIm, zato da bo fizicni SIM fraj za kake lokalne kartice ko potujes.

vres.ales ::

Vse ima svoje prednosti in slabosti. Težko je rečti, če se splača. Nam kot uporabnikom sigurno ne, proizvajalcem pa ja, ker ne rabijo tega dela tlačit v telefon kasirali pa bojo isto ceno. Tako kot je sedaj z polnilci. Če bojo odstranili še slote za SD kartice so si prišparali marsikateri logistični problem, glede samega ohišja in postavitve komponent.
To še bo minilo kar nekaj let, da se bo to uveljavilo

toro69 ::

Se ne splača.

feryz ::

Kateri telefon pa ima slot za sd kartico? Jaz ga že par let nisem videl.

baltso ::

v teoriji bi bilo bolje, da imas fizicno slo simko not in na potovanja v tretje ddržave samo poskeniraš qr. Veliko operaterjev ponuja to storitev tudi že online (npr Srbija) in si tako lahko urediš to že pred potovanjem.

V praksi pa trenutno bolje deluje obratno. Torej esim slovenska, potem pa fizična tuja na prvi benzi/trafiki. Ker je pač ponudnikov esima slaba, sploh pa v nerazvitih državah izven EU kjer naj bi to bila prednost.

Gogo ::

feryz je izjavil:

Kateri telefon pa ima slot za sd kartico? Jaz ga že par let nisem videl.

Galaxy A serija ga ima, pa še kakšna druga znamka tudi: https://www.gsmarena.com/results.php3?i...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

klinker ::

vres.ales je izjavil:

Vse ima svoje prednosti in slabosti. Težko je rečti, če se splača. Nam kot uporabnikom sigurno ne, proizvajalcem pa ja, ker ne rabijo tega dela tlačit v telefon kasirali pa bojo isto ceno. Tako kot je sedaj z polnilci. Če bojo odstranili še slote za SD kartice so si prišparali marsikateri logistični problem, glede samega ohišja in postavitve komponent.
To še bo minilo kar nekaj let, da se bo to uveljavilo


Pa dobro, te polnilce in une krs slusalke hvala kurcu da so nehali tlacit not.
Jst kerikoli predal v bajti odprem, je nek polnilec not, slusalk sem pa tudi ze ohoho zmetal v smeti, pa vedno se kake najdem kje ;((

vres.ales ::

Mi imamo službene večinoma samo A serijo, ker imajo dual sim. Čeprav so na A53 že naredili, da lahko imaš samo eno sim + sd ali pa 2x sim

borut_p ::

Kako je pa pri avtih - imajo ti ze esim?

jb_j ::

Netrunner je izjavil:

Je kakšen pameten razlog zakaj bi klasično sim kartico zamenjal za eSim? Kar berem je čisto enako, razlika je samo ta, da ni v fizični obliki.

To da je integrirana v telefonu vidim prej kot slabost, saj v primeru da crkne telefon si lahko klasično kartico začasno premaknil v bilokakšen telefon (z ustreznim adapterjem), kar si pa z eSim omejen samo na telefone ki to podpirajo.

Sem kaj spregledal?


kaj imaš pa shranjeno na klasični sim?

ker vsi novejši telefoni ne shranjujejo,
telefonskega imenika, smsov ali zgodovine klicev,
na klasično sim,
ampak vse v Oblaku in lokalno na telefonu .....

tudi če si ti telefon pokvari, lahko e-sim kartico, oz. telefonsko številko,
uporabiš na drugem telefonu .......

--------------------------------------------------------------------------------------------------

(velik problem pa so možne zlorabe e-simk, ampak to bi morali imeti Vsi Mobilni Operaterji Urejeno,
če so dve e-simke aktivirane hkrati,
(povezane z oddajnikom mobilnega operaterja) se številka enostavno blokira)
(doma ali kjerkoli drugje v tujini)

(ena e-sim, na en IMEI)

če se ti telefon pokvari, enostavno preneseš na drug telefon, s tem da pokličeš Operaterja,
in ti ta omogoči, prenos e-sim, na IMEI drugega telefona

--------------------------------------------------------------------------------------------------

prednosti je pa mnogo, lahko imaš v enem telefonu, 10sim kartic,
in si lahko aktiviraš po dve številki hkrati,
več pa najbrž ne ........



tako, da obstaja samo vprašanje:
"zakaj za vraga, imajo telefoni še vedno fizične sim kartice?

in ni e-sim, zahteva za vse nove telefone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

borut_p je izjavil:

Kako je pa pri avtih - imajo ti ze esim?


super bi bilo, da bi imeli vsi serijsko vgrajeno e-sim (zakonsko obvezno)
za primer prometnih nesreč ali okvar, da avtomobil avtomatsko pošlje GPS koordinate ustreznim službam

(zaradi varovanja osebnih podatkov, avto lahko preko vdelane e-sim, pošlje le GPS trenutnih koordinat,
in to ustreznim službam, Reševalnim ali Servisnim)
In to samo takrat, ko je vozilo v stacionarnem stanju,
ker tista e-sim ne deluje med vožnjo in bi bila takrat deaktivirana ......
(in jo omogočajo vsi mobilni operaterji brezplačno, ker se gre za zanemarljiv prenos podatkov)
(lahko bi računali 1EUR ali 2EUR mesečne naročnine, kar bi preplačalo same stroške uporabe,
vseh uporabnikov vozil)
aktivira se jo pa preko dveh ukazov:
za reševalce ali za servisno službo, kjer dobiš brezplačni pogovor z njimi, da preverijo oni tudi dejansko stanje

za reševalce se avtomatsko pokliče, ko se giroskopskemu senzorju ali G-sil senzorju (odpuli: primer prometnih nesreč)
in centrala preveri pri vozniku stanje, preko avdio sistema v vozilu



(kar je delno že v veljavi, ampak ne v celoti implementirano)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

barakus ::

Se ne splača, še v Sloveniji mislim da samo dva operaterja podpirata, lar je dokaj žalostno.

borut_p ::

kako ima bmw to rešeno - kdo ve? kot vem imaš možnost avto kot wifi točko. tudi dostop do interneta ima stalen.

starfotr ::

Avti imajo po najmanj 2 do 3 sim kartice vgrajene.

In ogromno denarja je v tem roamingu. Sploh za naše operaterje. Pridejo avti v Luko Koper, se povežejo na net in prva stvar je, da delajo avtomatski update.

DjTonic ::

borut_p je izjavil:

Kako je pa pri avtih - imajo ti ze esim?

Imajo že en krajši čas, sploh novejši električni. Ostali pa tisti z boljšo opremo zaradi upravljanja na daljavo preko aplikacije.

barakus je izjavil:

Se ne splača, še v Sloveniji mislim da samo dva operaterja podpirata, lar je dokaj žalostno.

Jaz vem za vsaj 3. TS, A1, T-2. Te uporabljamo, ostalo nisem preverjal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

joze67 ::

jb_j je izjavil:

Netrunner je izjavil:

To da je integrirana v telefonu vidim prej kot slabost, saj v primeru da crkne telefon si lahko klasično kartico začasno premaknil v bilokakšen telefon (z ustreznim adapterjem), kar si pa z eSim omejen samo na telefone ki to podpirajo.
kaj imaš pa shranjeno na klasični sim?
Nedeljivi presledek muči dejstvo, da e-SIM težko prestaviš v telefon, kjer ta ni podprt, ne glede na morebitno stisko in nujo. O shranjenih stvareh tudi muksnil ni.

GupeM ::

jb_j je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Je kakšen pameten razlog zakaj bi klasično sim kartico zamenjal za eSim? Kar berem je čisto enako, razlika je samo ta, da ni v fizični obliki.

To da je integrirana v telefonu vidim prej kot slabost, saj v primeru da crkne telefon si lahko klasično kartico začasno premaknil v bilokakšen telefon (z ustreznim adapterjem), kar si pa z eSim omejen samo na telefone ki to podpirajo.

Sem kaj spregledal?


kaj imaš pa shranjeno na klasični sim?

ker vsi novejši telefoni ne shranjujejo,
telefonskega imenika, smsov ali zgodovine klicev,
na klasično sim,
ampak vse v Oblaku in lokalno na telefonu .....

tudi če si ti telefon pokvari, lahko e-sim kartico, oz. telefonsko številko,
uporabiš na drugem telefonu .......

--------------------------------------------------------------------------------------------------

(velik problem pa so možne zlorabe e-simk, ampak to bi morali imeti Vsi Mobilni Operaterji Urejeno,
če so dve e-simke aktivirane hkrati,
(povezane z oddajnikom mobilnega operaterja) se številka enostavno blokira)
(doma ali kjerkoli drugje v tujini)

(ena e-sim, na en IMEI)

če se ti telefon pokvari, enostavno preneseš na drug telefon, s tem da pokličeš Operaterja,
in ti ta omogoči, prenos e-sim, na IMEI drugega telefona

--------------------------------------------------------------------------------------------------

prednosti je pa mnogo, lahko imaš v enem telefonu, 10sim kartic,
in si lahko aktiviraš po dve številki hkrati,
več pa najbrž ne ........



tako, da obstaja samo vprašanje:
"zakaj za vraga, imajo telefoni še vedno fizične sim kartice?

in ni e-sim, zahteva za vse nove telefone?

Nisi prebral, kaj je napisal, ane?

Poleg tega, da vsi telefoni ne podpirajo eSim, v USA računajo prenos eSim kartice na drug telefon cca 30 eur.

barakus ::

DjTonic je izjavil:

borut_p je izjavil:

Kako je pa pri avtih - imajo ti ze esim?

Imajo že en krajši čas, sploh novejši električni. Ostali pa tisti z boljšo opremo zaradi upravljanja na daljavo preko aplikacije.

barakus je izjavil:

Se ne splača, še v Sloveniji mislim da samo dva operaterja podpirata, lar je dokaj žalostno.

Jaz vem za vsaj 3. TS, A1, T-2. Te uporabljamo, ostalo nisem preverjal


Aha potem pa 3. Bob in Hot preverjeno ne podpirata

blackRa ::

Imam Samsung Galaxy S21 in se je zaradi padca telefona poškodovala komponenta ki bere SIM kartico. Ne zazna ne če dam v slot SIM1 in ne v SIM2.
Sicer naprava deluje normalno. Zanima me, ali v tem primeru lahko navadno SIM kartico zamenjam za eSIM? Bo to v tem primeru delovalo?

tomlin ::

Zaenkrat se še ne izplača.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

nejc_nejc ::

jb_j je izjavil:

borut_p je izjavil:

Kako je pa pri avtih - imajo ti ze esim?


super bi bilo, da bi imeli vsi serijsko vgrajeno e-sim (zakonsko obvezno)
za primer prometnih nesreč ali okvar, da avtomobil avtomatsko pošlje GPS koordinate ustreznim službam

(zaradi varovanja osebnih podatkov, avto lahko preko vdelane e-sim, pošlje le GPS trenutnih koordinat,
in to ustreznim službam, Reševalnim ali Servisnim)
In to samo takrat, ko je vozilo v stacionarnem stanju,
ker tista e-sim ne deluje med vožnjo in bi bila takrat deaktivirana ......
(in jo omogočajo vsi mobilni operaterji brezplačno, ker se gre za zanemarljiv prenos podatkov)
(lahko bi računali 1EUR ali 2EUR mesečne naročnine, kar bi preplačalo same stroške uporabe,
vseh uporabnikov vozil)
aktivira se jo pa preko dveh ukazov:
za reševalce ali za servisno službo, kjer dobiš brezplačni pogovor z njimi, da preverijo oni tudi dejansko stanje

za reševalce se avtomatsko pokliče, ko se giroskopskemu senzorju ali G-sil senzorju (odpuli: primer prometnih nesreč)
in centrala preveri pri vozniku stanje, preko avdio sistema v vozilu



(kar je delno že v veljavi, ampak ne v celoti implementirano)


obvezno rabim (zakonsko) možnost izklopa take traparije

blackRa ::

Vse to mi je razumljivo. Mene samo zanima za moj primer. Navadno SIM kartico v fizični obliki mi telefon ne zazna saj imam poškodovano komponento za branje SIM kartice in me zanima ali bo stvar delovala v pimeru če preklopim na eSIM.

Lonsarg ::

To pa ne moremo na pamet vedit, ker lahko da je poškodovan kak skupni čip od SIM in eSIM, lahko pa samo od SIM.

Najlažje to ugotoviš tako da kupiš nek worldwide random eSIM paket pa probaš aktivirat pa boš videl če dela. Jaz tega ponudnika uporabljam za eSIM ko potujem, lahko kupiš najcenejši paket EU za 6$ pa testiraš: https://maya.net/plans/europe

Za potovanje je pa sploh zakon ta ponudnik, ker lepo aktiviraš v SLO še predno greš na letalo in ti vse deluje ko pristaneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PINki ::

blackRa je izjavil:

Vse to mi je razumljivo. Mene samo zanima za moj primer. Navadno SIM kartico v fizični obliki mi telefon ne zazna saj imam poškodovano komponento za branje SIM kartice in me zanima ali bo stvar delovala v pimeru če preklopim na eSIM.

Pri meni je delovalo. Sicer pa imas pri slovenskem ponudniku re:do dva tedna free trial z e-sim.

V-i-p ::

blackRa je izjavil:

Vse to mi je razumljivo. Mene samo zanima za moj primer. Navadno SIM kartico v fizični obliki mi telefon ne zazna saj imam poškodovano komponento za branje SIM kartice in me zanima ali bo stvar delovala v pimeru če preklopim na eSIM.

Logično, da bo saj eSim s fizično nima nobene (še najmanj) mehanske povezave kar se vložišča za sim tiče. Pa kot je predhodnik omenil, namesti re:do, vzami 14-dnevni brezplačni preizskus pa je. Zrihtaš vse iz naslonjača v parih minutah. Lahko zdajle, če ti paše.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

blackRa ::

Hvala za nasvete.

Kot zgleda v mojem primeru žal kljub temu ne bo delovalo. Namestil sem eSIM, 14 dnevni brezplačni preizkus re:do. V aplikaciji piše, da je številka aktivna. Tudi če grem v upravljanje kartice SIM vse lepo piše, da imam nameščen eSIM re:do in da je aktivno. Nikakor pa ne uspem registrirati v mobilno omrežje re:do, saj mi javlja napako "Ni mogoče povezati omrežja, poizkusite kasneje". Očitno je žal poškodovana tudi katera druga komponenta naprave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

re:do - nov mobilni ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8411916 (825) TelemachSLO
»

eSIM na uri

Oddelek: Pomoč in nasveti
11928 (527) beta1
»

ZDA SIM kartica

Oddelek: Loža
142481 (1489) kunguruj
»

Qualcomm: zbogom eSIM, prihaja iSIM

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
135119 (2695) ZigaZiga

re:do novi mobili operater (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11119722 (9787) Yellow

Več podobnih tem