» »

Japonski demografski krizni štab

Japonski demografski krizni štab

1
2
3 4

132552 ::

BCSman je izjavil:

Raje luknjaste ceste, kot da bomo v 10 let postali balkanska greznica in izgubili narodno identiteto.


U fino, narodna identiteta, pa poglejmo, smo v srediscu raznih poti skozi tisocletja, cez nas so sle razne vojske, od Rimljani, Germani, Turki, Francozi, Italiani, Madzarov, do celotne Juga,... In vsaka vojska je pojebala vse zivo in pustila za sabo kupe otrok.

Narodna glasba je pravzaprav avstrijska, narodne nose tudi, poslusa se balkanska glasba, prehranjuje s dunajskimi zrezki, francoskim krompirckom, cevapcici in pleskavicami, hamburgerji, malikuje se ZDA, vsaka vas ima svoje narecje,...

O kaksni narodni identiteti govoris?
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

kow ::

Narodna identiteta ni nekaj fiksnega, tvoje nastevanje je brezpredmetno.

132552 ::

kow je izjavil:

Narodna identiteta ni nekaj fiksnega, tvoje nastevanje je brezpredmetno.

Seveda ni, in zdaj smo nekaj stoletij tolkli en del spakedranstva z avstrijci in italiani, zdaj bomo pa se malo z balkanci. Kje vidis problem?
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

mr_chai ::

BCSman je izjavil:

Ironija je da zadnjih 15 letih globaliziranega kapitalizma je za slovenski narodni obstoj bolj uničevalnega kot 60 let jugoslavije. Takrat je bilo nekaj sunkov ko so z vlaki uvažali balkance v delovska naselja, sedaj pa ni nobenih meja več, na upravnih enotah vsakodenvno poln hodnik novih državljanov. Stari komunisti so bili manj škodljivi kot sodobni kapitalisti v navezi z newage levičarskim gibanjem.


Mogoče še nisi slišal za obstoj vzporednih mehanizmov Nika Kavčiča & company v času Jugoslavije. Ampak zaradi teh komunistov, ki so se v ozadju šli svoj kapitalizem, smo slovenci bili kar konkretno prikrajšani. To so bile miljarde. Samo na koncu smo plačali skoraj 5 miljard eur za NLB in to so vse posledice komunistov, ki so preko UDBE in kasneje Službe D. varnosti kradli državno premoženje.

Velki ::

Žal je tudi na tem forumu še vedno največ kvazi levičarjev, se mi pa zdi da se počasi razmerje tudi tu obrača :)
Kot rečeno če se država ne bi več vtikala v trg dela se stvari reši jutri. Pač za marsikoga, ki bi moral presedlati iz stolčka "na cesto" bi bilo boleče, za tiste ki smo vajeni delati "na cesti" bi pa bilo precej bolje... Pa verjetno bi se v veliki meri tudi rešil problem rodnosti, če bi bil pač vsak posameznik plačan po "realnem" doprinosu dela k družbeni blaginji ne glede na spol ali raso!
Pač če se igraš z mati naravo preden jo obvladaš (v tem primeru genski inženiring) so posledice jasne...

kow ::

132552 je izjavil:

kow je izjavil:

Narodna identiteta ni nekaj fiksnega, tvoje nastevanje je brezpredmetno.

Seveda ni, in zdaj smo nekaj stoletij tolkli en del spakedranstva z avstrijci in italiani, zdaj bomo pa se malo z balkanci. Kje vidis problem?


Jaz ga niti ne vidim. Je pa pametno, da se ne nalezemo nekaterih slabih lastnosti z juga - dvom v vsako institucijo, nagnjenje k teorijam zarote ipd.
Te lastnosti so seveda zgodovinsko pogojene, ker je bilo toliko sranja na balkanu po propadu osmanov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Invictus ::

Počakaj da Balkanci izobrazijo svoje otroke, in le ti dobijo službe na upravnih enotah.

Se bo začelo tam govoriti srbohrvaško...

Albanci so to že nagrutali, zato jih uvažamo kot nori.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BCSman ::

Vsak žabar bi moral znat še eno fizično profesijo. Jaz sem namesto v vikend na krku investiral v traktor in priključke. Torej kmetijstvo.
Programer bi lahko še vlekel električne vodnike.
Kriptotrgovec bi uro na dan pucal sekrete nepokretnim.
In počasi se ne bi rabilo več toliko uvažanja delovne sile.

132552 ::

Invictus je izjavil:

Počakaj da Balkanci izobrazijo svoje otroke, in le ti dobijo službe na upravnih enotah.

Se bo začelo tam govoriti srbohrvaško...

Albanci so to že nagrutali, zato jih uvažamo kot nori.


Vrni jim milo za drago in stepaj otroke kot utrgan.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

kow ::

132552 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Počakaj da Balkanci izobrazijo svoje otroke, in le ti dobijo službe na upravnih enotah.

Se bo začelo tam govoriti srbohrvaško...

Albanci so to že nagrutali, zato jih uvažamo kot nori.


Vrni jim milo za drago in stepaj otroke kot utrgan.


To je pa delo pol - tega noce.

Invictus ::

132552 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Počakaj da Balkanci izobrazijo svoje otroke, in le ti dobijo službe na upravnih enotah.

Se bo začelo tam govoriti srbohrvaško...

Albanci so to že nagrutali, zato jih uvažamo kot nori.


Vrni jim milo za drago in stepaj otroke kot utrgan.

Jaz sem jih že. Dajte jih še vi. Lahko pridem tudi pomagat >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miki N ::

"Globalnega Juga" ne boste nadfukali - v tem so in bodo profesorji.

Kot je prof. Narita z Yale ugotovil: rešitev so samomorčki starejših, saj nas sploh ni premalo, le preveč stari menda. Mato in Šinto sta to že vedela davno, ostali še pridete.

kow ::

Invictus je izjavil:


Jaz sem jih že. Dajte jih še vi. Lahko pridem tudi pomagat >:D.


Ne najdes mlajse zenske sam? Verjamem.

feryz ::

A to je rešitev za upad prebivalstva? Da potolčeš še tisto, kar je ostalo? Zanimivo.
Kdor ne more skrbeti zase, bo sam od sebe crknil. Zagotovo.

132552 ::

Invictus je izjavil:

132552 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Počakaj da Balkanci izobrazijo svoje otroke, in le ti dobijo službe na upravnih enotah.

Se bo začelo tam govoriti srbohrvaško...

Albanci so to že nagrutali, zato jih uvažamo kot nori.


Vrni jim milo za drago in stepaj otroke kot utrgan.

Jaz sem jih že. Dajte jih še vi. Lahko pridem tudi pomagat >:D.


Premalo, s tem si samo nadomestil sebe in zeno, najmanj tri, ce pa se hoces kosati z Albanci pa bo potrebno stopiti na gas, ti jih se kaksnih 8 manjka.

Je pa res, da so "Albanci" visoko ucinkoviti, sistem vnaprej dolocenih porok iz stalisca natalitete ni napacna ideja, pa tudi marsikateri milenijec in mlajsi dvomim, da bi se branil, da mu mama pripelje zeno v posteljo, kar je v vecini primerov tudi edini nacin, da pridejo do otroka.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

gruntfürmich ::

fulk je izjavil:

Japonska doživlja pravo malo apokalipso.
Podeželje, še posebej malo dlje stran od mesta je opustošeno. Ljudem skoraj zastonj talajo parcele na teh območjih z željo, da ga malo oživijo.
Veliko ostarelih živi kot revežev, ker nima kdo zanje skrbeti ali plačati pokojnino.
Gospodarstvo stagnira. Novih idej ni več, ker na vseh mestih so pretežno starejši.
Mladi fantje več drkajo na anime, kot na prave ženske.
Ženske v mestih skoraj nimajo več fizičnega stika s podobami in prizori materinstva.

takšna je pot države, ki ji vladajo starčki, kateri se na vse pretege borijo za svoje neupravičene privilegije.

evropa in še predvsem slovenija ni nič drugačna. mladi pač ne vidijo več prihodnosti, ker so jim jo tastari zafurali. tako na ekonomskem področju, kot na moralnem.

stari morajo pomreti (v lastnem dreku, ker nobeden ne bo želel skrbeti za njih ko bodo obnemogli), in mladi z močno moralno držo morajo prevzeti oblast. prej se stvari ne bodo popravile. to pomeni še par generacij padanja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

132552 ::

gruntfürmich je izjavil:

evropa in še predvsem slovenija ni nič drugačna. mladi pač ne vidijo več prihodnosti, ker so jim jo tastari zafurali. tako na ekonomskem področju, kot na moralnem.


Ne bo drzalo, se vedno vecina mladine podpira kapitalizem. sistem, ki je dovolil, da so si nekateri nagrabili prevec.

Se pravi, po stari dobri fasisticni navadi - najti gresnega kozla za svoj populizem - trdis, da je problem penzionistka z 400 eurov penzije in invalidnim sinom, ne pa kapitalisti, ki grabijo na kup vec kot lahko v zivljenju uporabijo, ne glede na starost?

Da nisi slucajno se eden tistih slovenceljov, ki jih ne moti izkoriscanje ampak jih moti samo, da to ne pocnejo oni sami? To imenujes "mocna moralna drza"?

V tvojem predlogu ne vidim nobene razlike med sedanjim stanjem. Samo druge pizde bi ustolicil.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

sbawe64 ::

gruntfürmich je izjavil:

fulk je izjavil:

Japonska doživlja pravo malo apokalipso.
Podeželje, še posebej malo dlje stran od mesta je opustošeno. Ljudem skoraj zastonj talajo parcele na teh območjih z željo, da ga malo oživijo.
Veliko ostarelih živi kot revežev, ker nima kdo zanje skrbeti ali plačati pokojnino.
Gospodarstvo stagnira. Novih idej ni več, ker na vseh mestih so pretežno starejši.
Mladi fantje več drkajo na anime, kot na prave ženske.
Ženske v mestih skoraj nimajo več fizičnega stika s podobami in prizori materinstva.

takšna je pot države, ki ji vladajo starčki, kateri se na vse pretege borijo za svoje neupravičene privilegije.

evropa in še predvsem slovenija ni nič drugačna. mladi pač ne vidijo več prihodnosti, ker so jim jo tastari zafurali. tako na ekonomskem področju, kot na moralnem.

stari morajo pomreti (v lastnem dreku, ker nobeden ne bo želel skrbeti za njih ko bodo obnemogli), in mladi z močno moralno držo morajo prevzeti oblast. prej se stvari ne bodo popravile. to pomeni še par generacij padanja.

Navedi države, kje ne vladajo starčki.
2020 is new 1984
Corona World order

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:


takšna je pot države, ki ji vladajo starčki, kateri se na vse pretege borijo za svoje neupravičene privilegije.

evropa in še predvsem slovenija ni nič drugačna. mladi pač ne vidijo več prihodnosti, ker so jim jo tastari zafurali. tako na ekonomskem področju, kot na moralnem.

stari morajo pomreti (v lastnem dreku, ker nobeden ne bo želel skrbeti za njih ko bodo obnemogli), in mladi z močno moralno držo morajo prevzeti oblast. prej se stvari ne bodo popravile. to pomeni še par generacij padanja.

Sam fora vsega je, da bodo današnji mladi čez par generacij že stari...

Moj fotr, pa bo letos star 80 let, je izjaviul, da starci nad 75 letom sploh ne bi smeli volit...

Enako ne bi smeli volit zaposleni v javnem sektorju, saj to volijo tiste, ki jim obljubijo najvišje plače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

132552 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

evropa in še predvsem slovenija ni nič drugačna. mladi pač ne vidijo več prihodnosti, ker so jim jo tastari zafurali. tako na ekonomskem področju, kot na moralnem.


Ne bo drzalo, se vedno vecina mladine podpira kapitalizem. sistem, ki je dovolil, da so si nekateri nagrabili prevec.

Se pravi, po stari dobri fasisticni navadi - najti gresnega kozla za svoj populizem - trdis, da je problem penzionistka z 400 eurov penzije in invalidnim sinom, ne pa kapitalisti, ki grabijo na kup vec kot lahko v zivljenju uporabijo?

Da nisi slucajno se eden tistih slovenceljov, ki jih ne moti izkoriscanje ampak jih moti samo, da to ne pocnejo oni sami? To imenujes "mocna moralna drza"?

nič ne dojameš. naj ti pomagam!

kapitalizem je super zadeva. to kar pa imamo sedaj pa ni kapitalizem, ker se država preveč vmešava in izkrivlja ekonomijo. uničuje gospodarstvo da se svinje pri koritu napajajo.

penzionistka je kriva, ker je volila bebčke, ki so ji obljubljali 500€ penzije in zastonj sobo v domu upokojencev, a vplačala pa je v pokojninski sklad toliko, da bi lahko dobila samo 200€ penzije. denarja za zastonj sobo v domu upokojencev in negovalko pa seveda ni in nikoli ne bo.
pa vedno je volila tiste, ki so kradli.

Invictus je izjavil:

Enako ne bi smeli volit zaposleni v javnem sektorju, saj to volijo tiste, ki jim obljubijo najvišje plače...

točno to je problem. ker pizde, ki so neupravičeni do bonitet, VEDNO volijo pizde ki jim to obljubljajo in omogočijo.

in tako je z javnim sektorjem, tako je z penzionisti...

kdo pa bo to vse plačal ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Plačalo bo to aktivno prebivalstvo, zaposleno v privat sektorju.

Mojemu kolegu je po 10 letih pranja možganov z moje strani končno kapnilo, da je naslabše biti redno ztaposlen v privat sektorju. Ker zdaj je freelancer, pa služi lepe denarje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gruntfürmich ::

Invictus je izjavil:

Plačalo bo to aktivno prebivalstvo, zaposleno v privat sektorju.

jasno.

ampak to pomeni velike davke tako za aktivne kot za mlade, če sploh dobijo službo. ker pred leti se je plačevalo starim, da so podaljševali delo...

kako bodo mladi sploh imeli prihodnost, če pa jim vsi ostali NAČRTNO uničujejo prihodnost ?
kako se bodo sploh odločili za otroke v taki propadli državi ??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

asdf_jklc ::

PovemVfaco je izjavil:

Raje luknjaste ceste, kot da bomo v 10 let postali balkanska greznica in izgubili narodno identiteto.

Še 10 let? Pa saj je že sedaj albaniščina in čufurščina drugi tuj jezik v Sloveniji. Kdo pa še govori slovensko? Občasno kak dohter, nekaj učiteljev pol pa se že konca. Pejte malo izven ljubljano, pokličte kakiga majstra. Za vsakiga drugiga že rabiš tolmača, ker ga tak ne zastopiš.

Ma kdo otroke? Šole, pri nas je pol pouka v slovenščini ostalo je albanščina in bosanščina pa malo angleščine. Ker so bog, majo status in se ne morejoi naučit. Ko tole moj starejši gleda, mu je jasno in js mu govorim enako: nauči se pa piči v tujino. Tole bo postal albanc/čufurland. Sploh pa ken veselo dobivajo doklade k se sem priselijo in veselo gonijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

gruntfürmich ::

mladim gre na bruhanje ko slišijo tastare kako bluzijo da morajo imeti otroke, da bodo lahko tastarim brisali riti.

boli jih kita za migracije ker tastari jamrajo da ni nobenega ki bi jim brisal riti, ker so totalno obupali nad propadlo državo in lažnivimi politiki !

in da se vrnemo na začetek; kdo je uniči državo? mladi sigurno ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

asdf_jklc ::

Invictus je izjavil:

Plačalo bo to aktivno prebivalstvo, zaposleno v privat sektorju.

Mojemu kolegu je po 10 letih pranja možganov z moje strani končno kapnilo, da je naslabše biti redno ztaposlen v privat sektorju. Ker zdaj je freelancer, pa služi lepe denarje...

Najboljša varianta je javni sektor, kjer vlečeš dobrga jurčka in ne delaš nič (beri 2h na dan). Ostalo pa freelancaš kot si omzeil. Mam kolega, ki je "programer" v javni upravi. Tip take dnarje obrača, da dol padeš. Redno plačo pa vlaga v različne stvari za starost.

BCSman ::

asdf_jklc je izjavil:

PovemVfaco je izjavil:

Raje luknjaste ceste, kot da bomo v 10 let postali balkanska greznica in izgubili narodno identiteto.

Še 10 let? Pa saj je že sedaj albaniščina in čufurščina drugi tuj jezik v Sloveniji. Kdo pa še govori slovensko? Občasno kak dohter, nekaj učiteljev pol pa se že konca. Pejte malo izven ljubljano, pokličte kakiga majstra. Za vsakiga drugiga že rabiš tolmača, ker ga tak ne zastopiš.

Ma kdo otroke? Šole, pri nas je pol pouka v slovenščini ostalo je albanščina in bosanščina pa malo angleščine. Ker so bog, majo status in se ne morejoi naučit. Ko tole moj starejši gleda, mu je jasno in js mu govorim enako: nauči se pa piči v tujino. Tole bo postal albanc/čufurland. Sploh pa ken veselo dobivajo doklade k se sem priselijo in veselo gonijo...


Sej pravim, tako kot se uničuje narod v zadnjih 10 letih, se ga ni prej v 40 letih jugoslavije. V par letih bomo manjšina.

fulk ::

tikitoki je izjavil:

Sprijaznite se ze, da boste verjetno doziveli svet v katerem bo cez 25% crncev.


To je že skoraj matematično dejstvo. Izven nekih dramatičnih dogodkov.
Ampak tak upad biodiverzitete ne more biti dober za svet.

Lonsarg je izjavil:

Bolj kot zmanjšanje prebivalstva je zaskrbljujoča kontra-evolucija s stališča IQja. Noben na upa študije postavit ker je kontroverzno, ampak sem zihr da bo do 2010 vsaj kak 10% padec. Pač recimo Japonska ima projekcijo da do 2100 za faktor 2 pade prebivalstvo in to gotovo pomeni tudi cirka 20% padca IQja, ker zmanjšanje rojstev ni homogeno med populacijo.

Skratka če človeštvo v doglednem času (recimo 100 let) ne začne umetno gene manupulirat, da so potomci pametnejši od staršev, nas čaka konkretni zaton.

Ko pa enkrat začnemo to manipulirat pa itak ne bo več "bele vs črne" rase in bo to iz katere regije prihaja nekdo irelavantno (morda bo enkrat bolj moderna bela koža, drugič temnejša).


Za zaprte prostore uporabljajo izraz "reversing to the mean". V zaprtih populacijah z omejenimi resursi osebki izgubljajo inteligenco iz generacije v generacijo.

Lonsarg je izjavil:

Za rešitev demografskega problema kot takega za Japonsko pa je pomoje edina rešitev uveljavitev "državnih otrok", kjer država plača ženski da donosi otroka (geni so pa od random darovalcev), potem pa država tudi skrbi za take otroke.

Skratka če ta krizni štab ni samo sam sebi namen potem bodo morali kaj v to smer brcat. Če se bomo kontroverznih tem izogibali, potem tudi problemov ne bomo rešli.


Eno od teh idej je tudi meni padla na pamet. Tako kot v Romuniji. Državno štepanje otrok.
Z primerno finančno iniciativo, pomojem bi našli dovolj prostitutk in tovrstnih žensk, ki bi množile otroke, vzgajala pa jih država.

BCSman je izjavil:

Tej državni otroci bi postali levičarji in alternativci, tako kot otroci ločencev, in na koncu bi bilo še slabše.


Lahko bi. Lahko pa gre tudi v obratno smer. Se strinjam, da je družina najboljša celica za vzgojo, ampak v nasprotju z global warming prevaro, tokrat nam res grozi izumrtje. Zadnja generacija ali kako se že kličejo oni.
Drastični prijemi bodo potrebni.
Samo pomislite kakšne neumnosti počnemo zaradi nekega CO2 in kaj bomo počeli ko bomo gledali zadnje mladostnike živeti. Children of men scenarij.

kow je izjavil:

Mal ste pateticni. Ce vas tako skrbi prihodnost, zakaj pisete na slo-techu? Delajte otroke. Talk is cheap.


Problem ni tako enostaven. Za delati otroke rabiš maternico na drugi strani. Te pa so precej omejene zadnje čase. Ene so kemično sterilne. Ene se ne pustijo ali komplicirajo. Tretje so ekvivalent samomora.
Te floskule ne veljajo več. Morda 60 let nazaj, danes ne več.

Invictus je izjavil:

BCSman je izjavil:

Nad Slovenci se tudi izvaja genocid:
https://n1info.si/novice/slovenija/zapo...

Skoraj samo še srbohrvaščino se sliši po ulicah.

Slovenija postaj enaka drugim evropskim državam.

Praktično nikjer več na ulici ne slišiš "domačega" jezika...


S SLO sicer še ne čutim, da smo tako daleč, ampak ja. To je ekvivalent genocida.
Če so smatrali potujčevanje slovencev v času fašizma in nacizma kot nekakšen genocid, potem je to tudi genocid, zgolj ni nasilen in tako overtno političen. Gre za mehki genocid.

Samael je izjavil:

fulk je izjavil:

Prekomerna imigracija je ekvivalent genocida dotično ljudstvo.




A zato Izrael strogo selekcionira prišleke s svoje države? Verjetno se tudi oni krohotajo tako kot ta na videju.

BCSman je izjavil:

Ironija je da zadnjih 15 letih globaliziranega kapitalizma je za slovenski narodni obstoj bolj uničevalnega kot 60 let jugoslavije. Takrat je bilo nekaj sunkov ko so z vlaki uvažali balkance v delovska naselja, sedaj pa ni nobenih meja več, na upravnih enotah vsakodenvno poln hodnik novih državljanov. Stari komunisti so bili manj škodljivi kot sodobni kapitalisti v navezi z newage levičarskim gibanjem.


Nisem nikoli razmišljal v tej smeri, ampak imaš prav. V jugi smo dokaj dobro ohranili nacionalne identitete. V globohomo režimu pa smo na precep prišli v pičlih 10tih letih.

kow je izjavil:

Narodna identiteta ni nekaj fiksnega, tvoje nastevanje je brezpredmetno.


Je pa dovolj stabilna v kolikor se jo aktivno ohranja.

Lonsarg ::

Umetna maternica bi res marsikaj rešila, potem bi količino otrok v državi lahko določal na referendumu. Ampak tudi brez umetne maternice mislim da je čisto doable, za 100k bo marsikatera potrpela 9 mescev nosečnosti. Za 100 miljonov letno tako lahko država 1000 otrok letno "rodi". Sicer dobro treba potem še vzgajat in skrbeti, tak da najbrž bi končni strošek bil vsaj miljardo letno, ampak to je še vedno poceni za rešitev demografskega problema. Mislim tudi da bi prec najdel vsaj 100 kandidatov letno, ki ne morejo imeti otroka in bi vzeli takega iz tuje maternice, če bi to bilo lepo organizirano.

Sem pa mnenja da če se gremo planska rojstva da vseeno pazimo da imamo 1 promil padca števila prebivalcev letno (torej ja, tudi migrantsko politiko treba zaostriti), ker sem mnenja da je treba počasi zmanjševati da nas bo manj na zemlji. Nujno pa počasi ker drugače imaš ekonomski problem, to da se bo na japonskem v 90 letih za faktor 2 (iz 120 na 60 miljonov) zmanjšalo prebivalstvo je ekonomski samomor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

pegasus ::

fulk je izjavil:

Ampak tak upad biodiverzitete ne more biti dober za svet.
Čakaj čakaj, ti hočeš čiste nacije brez migrantov, kako te potem skrbi za upad biodiverzitete? Nisi sposobeni biti konsistenten niti sam s sabo ...

fulk je izjavil:

Državno štepanje otrok.
Da da, rusija rabi dodaten kanonfutr. Razumemo.

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:


ampak to pomeni velike davke tako za aktivne kot za mlade, če sploh dobijo službo. ker pred leti se je plačevalo starim, da so podaljševali delo...

kako bodo mladi sploh imeli prihodnost, če pa jim vsi ostali NAČRTNO uničujejo prihodnost ?
kako se bodo sploh odločili za otroke v taki propadli državi ??

Jasno, ampak saj drugje po Evropi ni nič drugače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fulk ::

Lonsarg je izjavil:

Umetna maternica bi res marsikaj rešila, potem bi količino otrok v državi lahko določal na referendumu. Ampak tudi brez umetne maternice mislim da je čisto doable, za 100k bo marsikatera potrpela 9 mescev nosečnosti. Za 100 miljonov letno tako lahko država 1000 otrok letno "rodi". Sicer dobro treba potem še vzgajat in skrbeti, tak da najbrž bi končni strošek bil vsaj miljardo letno, ampak to je še vedno poceni za rešitev demografskega problema.

Sem pa mnenja da če se gremo planska rojstva da vseeno pazimo da imamo 1 promil padca števila prebivalcev letno (torej ja, tudi migrantsko politiko treba zaostriti), ker sem mnenja da je treba počasi zmanjševati da jih bo manj na zemlji. Nujno pa počasi ker drugače imaš ekonomski problem. To da se bo na japonskem v 90 letih za faktor 2 (iz 120 na 60 miljonov) zmanjšalo prebivalstvo je ekonomski samomor.


Nekakšna planska demografija. Ni v duhu freemarketa, ampak ko je alternativa izumrtje, vrjetno se da potrpet.

pegasus je izjavil:

fulk je izjavil:

Ampak tak upad biodiverzitete ne more biti dober za svet.
Čakaj čakaj, ti hočeš čiste nacije brez migrantov, kako te potem skrbi za upad biodiverzitete? Nisi sposobeni biti konsistenten niti sam s sabo ...


Kdaj je večja biodiverziteta. Ko imaš 10 različnih populacij na svetu v ekvivalentnem razmerju ali 2?
Problem pri tebi je, da takoj ko slišiš rasno čistost pomisliš na zgodbe iz preteklosti, kjer se je propagiralo samo eno raso. To ni moja pozicija.

Invictus ::

asdf_jklc je izjavil:


Najboljša varianta je javni sektor, kjer vlečeš dobrga jurčka in ne delaš nič (beri 2h na dan). Ostalo pa freelancaš kot si omzeil. Mam kolega, ki je "programer" v javni upravi. Tip take dnarje obrača, da dol padeš. Redno plačo pa vlaga v različne stvari za starost.

Prav velikih denarjev ne more vleči, ker popoldanc normiranc ni ravno ugodna zadeva.

Raje definiraj denarje da dol padeš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fulk ::

Iskreno povedano, državno ustvarjen dejting portal je lahko super ideja.
Pa ne zato ker bi bil tako učinkovit ali dobro narejen, ampak ker bi bil univerzalen in dovolj zaupljiv med rajo. Večina privatnih dejting servisev te skuša nategniti in ljudi mine.

gruntfürmich ::

aha, vidim da je ideja fulka bolj v smislu prmoviranja šopanja ljudi, ker nam grozi izumrtje. ne v analizi in izboljšanju stanja.

takšne poglede imajo večinoma najbolj zabiti ljudje, večinoma verniki, predvsem takšni z nizkim IQ. in večina takih je aktivno uničevala našo državo, ker so tako zabiti da so delali neumnosti in volili bedake.

in takšni so dandanes najbolj glasni da je treba šopat otroke...;((

v takšni fazi je potem vseeno, ali se plodijo slovenski retardi, ali pa uvažamo zabite albance. končni rezultat bo enak. morda je bolje da kar albance uvozimo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fulk ::

To ne more biti toliko res.
Rabiš vse sloje ljudi za živo družbo. Problem je kultura. Nekdo jo je nam zjebal zadnja leta.

gruntfürmich ::

fulk je izjavil:

To ne more biti toliko res.
Rabiš vse sloje ljudi za živo družbo. Problem je kultura. Nekdo jo je nam zjebal zadnja leta.

če izbiram med tvojimi retardiranimi potomci in albanci, bom izbral albance.
hvala in lep pozdrav.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Magic1 ::

Lep pozdrav PNG pa ne vračaj se več.

Nataliteta in dolga življenska doba nam je zjahala zdravo priamido. Ker to še ni dovolj, so se spravili še na zdravo mentaliteto. Sej narava vse prežveči, nas bodo pač nadomestili drugi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

132552 ::

gruntfürmich je izjavil:

kapitalizem je super zadeva. to kar pa imamo sedaj pa ni kapitalizem, ker se država preveč vmešava in izkrivlja ekonomijo. uničuje gospodarstvo da se svinje pri koritu napajajo.


Res? Pravzaprav si zacel pravilno, da to kar imamo zdaj ni kapitalizem namrec, potem pa si zavil v neke floskule in neumnosti.

Naj jaz tebi razlozim. Eden osnovnih predpogojev, da lahko kapitalizem funkcionira je konkurenca. Kar se lepo slisi na papirju (pun intended), v praksi pa pomeni, da kapitalske svinje pa pocasi rastejo, se debelijo in okroglijo, scasoma pojedo manjse svinje in postajajo vedno bolj tolste. In vec denarja kot imajo, vec lahko pozrejo in bolj so ucinkovite pri zretju. Presezejo vse potrebe po prezivetju za cele generacije za njimi ampak se kar ne nehajo zreti, da bi v nastalem prostoru lahko zrl se kdo drug. Unicujejo konkurenco, se dogovarjajo namesto konkurirajo itd.

In scasoma dobis to kar imamo danes. Nekaj kar je baje kapitalizem hkrati pa nima zacetnik prakticno nobene sanse vec uspeti.

In ceprav fasisticni populisti radi razlagajo, da je za vse kriva drzava, zblojena mladina pa sanja ameriske sanje kako bojo tudi sami nekoc debeli in zavaljeni prasci, da so jim samo se upokojenci napoto itd., je pa problem popolnoma druge narave. Kapitalizma vec ni, namesto njega je nastal podjetniski/korporativni fevdalizem, kjer se vecina moznega zasluzka kanalizira majhni kolicini ljudi, vsi ostali pa sanjajo, kako bojo veliki prasci v vedno manjsem svinjaku.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

gruntfürmich ::

Magic1 je izjavil:

Lep pozdrav PNG pa ne vračaj se več.
vem da zaboli ko vam nastavim ogledalo.

132552 je izjavil:

Kapitalizma vec ni, namesto njega je nastal podjetniski/korporativni fevdalizem...
no in zakaj je temu tako, oziroma kdo to dopušča?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

132552 ::

gruntfürmich je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Lep pozdrav PNG pa ne vračaj se več.
vem da zaboli ko vam nastavim ogledalo.

132552 je izjavil:

Kapitalizma vec ni, namesto njega je nastal podjetniski/korporativni fevdalizem...
no in zakaj je temu tako, oziroma kdo to dopušča?


Od podjetnikov/kapitala sestavljeni/nastavljeni/zlobirani predstavniki ljudstva, v drzavnem sistemu, ki bi ga ti ukinil. Hkrati pa je to tudi edini mehanizem, ki najvecjim prascem preprecuje, da bi pozrli cisto vse.

Resitve so drugje, recimo, da se vsakega prasca po doloceni tonazi poslje na shujsevalno kuro, da ne more zrasti preko dolocenega obsega in s tem damo prostor zrasti se kaksnemu drugemu prascu, ki avtomaticno s tem postane konkurenca prvemu.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

gruntfürmich ::

saj se popolnoma strinjava.
z vmešavanjem države sem imel v mislih, da se država vmešava v napačne stvari in nevmešava tam, kjer bi se morala. to oboje pa rezultira v naglem poslabševanju razmer.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

132552 ::

gruntfürmich je izjavil:

saj se popolnoma strinjava.
z vmešavanjem države sem imel v mislih, da se država vmešava v napačne stvari in nevmešava tam, kjer bi se morala. to oboje pa rezultira v naglem poslabševanju razmer.


Seveda ampak za napacno vmesavanje je spet kriv kapital, prasci bi se radi se bolj debelili in hkrati boh-ne-daj, da bi jih kdo poslal na shujsevalno kuro. In to ne samo na nivoju Slovenije ampak na svetovnem nivoju.

Ko das na celotno pizdarijo se primere tipa Paris Hilton, banke, lastnike financnih "instrumentov" in podobne prasce zacne pa sistem kolapsirati. In fucking upokojenci nimajo nobene veze s tem, za salo bi se lahko naslo denar za njihovo oskrbo, zdravstvo, solstvo, ipd. samo prasce je treba ustaviti v nekontroliranem zretju. Ker slej ko prej zmanjka hrane za vse ostale.

Zato vam pravim, da se nehajte spravljati na se ene zrtve v vsem skupaj (po neumnem kriteriju starosti) ampak se raje koncentrirajmo na tiste, ki jih je treba shujsati, tudi tisti penzionisti z najvisjimi penzijami so pljunek v morje napram temu, kar so si prigrabili "podjetniki/investitorji/druzbenokoristni/...".

Ampak te nocejo koncentracije na njih. Neee, oni pokazejo na zdravstvo, pa na zdravnike, pa na ukrajino, pa na Putina, pa pokazejo na "krizo", pa pokazejo na solstvo, pa na drzavno upravo, pa na zakonodajo, pa na davke, pa na upokojence,... na vse ostalo, samo na to, da so si nekateri prigrabili prevec ne.

Zraven pa na letni bazi izgubimo iz naslova korupcije 3.5 miljarde eurov.

Ki jih seveda pobasejo upokojenci, Francka prikrevslja s torbico do banke...
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

lynxslo5 ::

Japonska je homogena družba kjer 98% prebivalcev države predstavljajo Japonci. Japonska je visoko razvita in ima nizko nataliteto, pa kljub temu ne uvaža tujcev, kot to samomorilsko počne zahod. Očitno njim ratuje ohranjati svojo japonsko identiteto. Ko si v Tokiu, veš, da si na Japonskem in ni tako kot v Berlinu, kjer imaš občutek, da si v Turčiji, ali pa v Londonu, jer imaš občutek, da si v Pakistanu.

Japoncem uspeva ohranjati družbo homogeno, ker jih niso okužili razni Soroševi Open Society virusi. Tudi Mirovnega inštituta nimajo, da bi jih unićeval, kot to počnejo pri nas.

Japonci bodo že porihtali svojo državo, kljub nizki nataliteti. Ne rabijo oni nasvetov od levičarjev, da še njim zaserjete državo.

feryz ::

gruntfürmich je izjavil:

stari morajo pomreti (v lastnem dreku, ker nobeden ne bo želel skrbeti za njih ko bodo obnemogli), in mladi z močno moralno držo morajo prevzeti oblast. prej se stvari ne bodo popravile. to pomeni še par generacij padanja.
Kateri mladi, če smem vprašati? Ker ta tema je odprta, ker mladih preprosto ni. Niti takšnih, niti drugačnih.

132552 ::

lynxslo5 je izjavil:

Japonska je homogena družba kjer 98% prebivalcev države predstavljajo Japonci. Japonska je visoko razvita in ima nizko nataliteto, pa kljub temu ne uvaža tujcev, kot to samomorilsko počne zahod. Očitno njim ratuje ohranjati svojo japonsko identiteto. Ko si v Tokiu, veš, da si na Japonskem in ni tako kot v Berlinu, kjer imaš občutek, da si v Turčiji, ali pa v Londonu, jer imaš občutek, da si v Pakistanu.

Japoncem uspeva ohranjati družbo homogeno, ker jih niso okužili razni Soroševi Open Society virusi. Tudi Mirovnega inštituta nimajo, da bi jih unićeval, kot to počnejo pri nas.

Japonci bodo že porihtali svojo državo, kljub nizki nataliteti. Ne rabijo oni nasvetov od levičarjev, da še njim zaserjete državo.


Seveda gaijin, ampak moras vedeti, da obstajajo razlogi za to. Socioloski, zgodovinski in geografski.

In, da si noces ziveti in delati na Japonskem. In tudi ne v Sloveniji z njihovimi prijemi ohranjanja "identitete".
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

kow ::

fulk je izjavil:

To ne more biti toliko res.
Rabiš vse sloje ljudi za živo družbo. Problem je kultura. Nekdo jo je nam zjebal zadnja leta.


Stevilo rojenih otrok na zensko je padalo ze v Jugi. Najvecji padec je bil v 80ih. Ocitno so vse zjebali mladi komunajzarji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

132552 ::

kow je izjavil:

fulk je izjavil:

To ne more biti toliko res.
Rabiš vse sloje ljudi za živo družbo. Problem je kultura. Nekdo jo je nam zjebal zadnja leta.


Stevilo rojenih otrok na zensko je padalo ze v Jugi. Najvecji padec je bil v 80ih. Ocitno so vse zjebali mladi komunajzarji.


Tako slabo ni bilo nikoli. Tako, da je zelo ocitno vse zajebal kapitalizem.

Od '75 do 78 je bil totalen populacijski boom. Zaradi... hmmm, pravzaprav dobra resitev.

Rabimo redukcije elektrike po 8 uri, pa resimo problem.

Matr, zdaj mi je sele potegnilo zakaj se toliko forsira fotovoltaiko in elektricne avtomobile! Zjebali bi radi elektricni sistem, da preidemo nazaj na redukcije in posledicno dvig natalitete.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132552 ()

kow ::

Leta 1980 2.11 otrok na zensko. Leta 1989: 1.53. Manj kot danes.

132552 ::

kow je izjavil:

Leta 1980 2.11 otrok na zensko. Leta 1989: 1.53. Manj kot danes.

Ja, saj pravim, pred tem je bil pa baby bum. Ki je razlog.
"Rather than shield firms and jobs from change, the state should ensure markets
are efficient and that workers, not jobs, are the focus of policy."

kow ::

Ni bil baby boom. Samo rodnost je v 70ih nehala padati in je bila stabilna. Baby boom imamo v zadnjih letih (z zelo nizke osnove).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8.000.000.000 - odštevanje ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10911023 (6376) kow

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124290366 (64048) vostok_1

Kako dvigniti nataliteto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6611290 (10628) jype
»

Foxconn v eni tovarni več kot polovico zaposlenih zamenjal z roboti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7020568 (16573) Invictus

Evropske meje se šibijo, ljudje pa mirno živijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11019799 (17145) zee

Več podobnih tem