» »

NBA sezona 2023-2024

NBA sezona 2023-2024

Temo vidijo: vsi
««
35 / 45
»»

Duhec ::

konec 3/4 99:89 za Dallas
Po vodstvu Dallasa +6 je OKC vmes izenačil 70:70 (Kidd ni vzel odmora), ko je OKC povedel 75:72 pa je bil šele odmor...
Kakorkoli Dallas si je opomogel (odlično Green, Washington tudi Luka zadnji dve minuti)
Lively je še malce dolžnik...
http://blackbird.si/

Likalnik ::

Kr napeto tole...Kidd res rabi predno vzame time out 6:0 delni izid za OKC pa ga ne vzame

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Samael ::

Kyrie pa danes povsem neviden (čeprav vidim, da ima lepo število asistenc).

Težka, res težka tekma.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hamez66 ::

Bravo Dallas. Ja res, bravo THJ. Res dobra tekma.

Likalnik ::

Bravo

Duhec ::

Borbeno do konca..
Hardaway precej boljše, Irving je kljub slabi statistiki vseeno veliko prispeval k dinamiki igre...
Zaslužena zmaga Dallasa 119:110
Čestitke!
http://blackbird.si/

aborko ::

Chubby boy strikes back!

Kurzweil ::

TO!

Me ni varal dober občutek, da bo danes DAL zmagal!

Kar nekaj analogije s prvo in drugi tekmo proti LAC... ključno pa seveda, da so dobili skok, ki so ga na prvi tekmi gladko izgubili, izgubljene žoge so spet spravili pod 10 in seveda ni bilo kriminalno slabega meta za 3 točke! Danes spet odličen PJ Washington, poleg Luke seveda, mimogrede Luka je izgubil zgolj 1 žogo, ob dobrem metu za 3 točke in klasičnem številu skokov ter podaj!

Več kot zaslužena zmaga in podobno kot pri seriji proti LAC... po slabem vtisu s prve tekme, več kot popravljeno vse, s tem, da je spet DAL na 2. tekmi vzel break v gosteh. Kar naenkrat je stvar povsem obrnjena.

Verjamem pa, da bo tole nočna mora za vse, ki ne marajo DAL oz. Luko, tole bo povzročilo še večje frustracije :))

Bravo Dallas!

Duhec ::

Malo odmora bo... že jutri tretja tekma, ob ugodni uri, 21:30, na Arena Sport 1 in kanal A.
Da vidimo kako OKC igra na tujih tleh.
Če zmaga OKC bo zelo težko naprej za Dallas. Če zmaga Dallas zna biti 7 tekem.
http://blackbird.si/

IL_DIAVOLO ::

Soliranje Doncica vrnilo dallas v igro. Drugače pa slabsa ekipa na terenu. Res neverjetno slab Dallas.

To bi moral okc dobiti. Nocna mora za navijače Dallasa bo, ko si bo Doncic unicil koleno. Ne vem zakaj liga sploh dovoli igralcu, ki ze zdaj 3. tekmo zapored krvavi iz kolena in je vec kot očitno poskodovan, sploh dovoli igrati.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

arnecan1 ::

Gdo je pravil, da je po videnem v prvi tekmi zaključeno za DAL, pač nima pojma o košarki in predvsem playoffu in naj raje zleze nazaj pod kamen, izpod katerega se je privlekel.

Dallas je dobil to, kar je iskal, vsaj eno zmago v gosteh. Če sedaj ubranijo obe domači tekmi, se jim delnice zelo dvignejo.

Bom pa rekel, da sem malo manj optimističen, kakor pa pred prvo tekmo. Razloga sta dva, OKL ni bil nadigrana. Res je, da tudi DAL bil nadigran, razen zadnjih 5 minut prve tekme, ampak kaže, da se OKL ne bo zlomila zaradi mladosti, ampak bodo kar trdo igrali do konca.

Kot drugo pa Dončičevo koleno. Grimase, katere dela, njegova igra kažejona to, da koleno ni in ni v redu. Za Irvinga se ne bojim, on bo po moje začel igrati bolje in na kakšni tekmi tudi eksplodiral. Tu še je ogromno rezerve.

In končno se je zgodilo to, za kar smo vsi stiskali pestu, THJ je odigrač zelo solidno tekmo. Na žalost je tkao slab v obrambi, da mora v napadu dobesedno eksplodirati, da ima pozitiven učinek v igri.

In nisem si mislil, da bo imela odsotnost Kleberja takšen učinek na igro Mavsov. Ker redno spremljam igre DAL, prav čutim preko ekrana, kako manjka.

Kurzweil ::

Kot sem napisal pred serijo proti LAC in pred serijo proti OKC... še največ bo odvisno od Dončičevega kolena. Ker obramba je nakako prišla v DNK te ekipe... skok je seveda precej lažje držat, ko imaš Livelyja in Gafforda... v glavnem DAL pade samo v primeru, da nasprotnik nadpovprečno meče za 3 točke, kar pa sem že napisal, da v veliki večini ni neka konstanta, na katero bi se kot ekipa lahko zanašal. Edino če seveda imaš 2-3+ uber šuterje.

Sem pa presenečen, da je CLE takole gladko premagal BOS, sem sicer hotel gledat tekmo, ampak me je zmanjkalo. No, samo da sem bil potem ready za zmago DAL.

judoka ::

In nisem si mislil, da bo imela odsotnost Kleberja takšen učinek na igro Mavsov. Ker redno spremljam igre DAL, prav čutim preko ekrana, kako manjka.


2 poletni nalogi za GM-a.

- Podaljsat DJJ
- Skopirat Maxija (backup ali boljso opcijo)

Mene boli ko ga gledam kako šepa po terenu...tole stanje ima omejen rok trajanja.

Kurzweil ::

Jop, tole dolgoročno absolutno ne more biti dobro... to je ena od tistih stvari, ki potem dela razliko, če si še po nekih 32 letih za pro level, ali nisi...

Malce so mešani občutki... po eni strani bi si želel, da DAL izpade, kar bi bilo dobro za reprezentanco, sploh, če bi se to zgodilo že pri LAC... po drugi strani pa študiraš, da naj gre v NBA kolikor gre, pa potem spusti reprezentanco in rehabilitira tole koleno. Meni je čudno, da medical stuff sploh pusti to, pa mislim, da že po pravilih ne bi smel takole okrvavljen na parketu hodit...

Si pa predstavljam kar težko oboje... da bi DAL izšel iz te serijo kot OKC, bo težko, preprosto, ker je OKC mlad, zdrav, kompleten, poleten, spočit... na drugi strani vemo kako je... pa tudi če pridejo iz te serije živi... jih potem tam čaka, ja, zaenkrat zgleda da spočiti MIN, čeprav DEN definitivno še ni rekel zadnje, vsaj upam.

Pri reprezentanci pa vemo, da je treba najprej čez kvalifikacijski turnir v Grčiji in potem šele OI... kar pa vprašanje... vemo kako je z reprezentanco, ne samo z Luko, ampak tudi s Čančarjem in ostalimi.

Če ne bo kaj hujšega, pa bo Luka kot ga poznamo... šel oboje na polno... kar pa dolgoročno pomeni z njegova kolena seveda samo slabo.

Mi je pa všeč, kako se je danes poskril folk, sploh tisti die hard fani Luke...

Mato989 ::

Meni je zanimivo da lahko tak okrvavljen sploh igra.... je to dejansko po pravilih? Ker pri fuzbalu če krvaviš ne smeš biti na igrišču.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Kompletni mavsi, z zdravim Doncicem in Klebrom, bi imeli realne moznosti celo za NBA naslov. No, takega scenarija ne bomo videli. OKC jih bo verjetno izlocil.

judoka ::

Fuzbal je soft.

Kurzweil ::



Ta ženski glas... WTF :D

Sicer pa lepo izpostavijo... na tej tekmi danes so igrali precej bolj ekipno in podajali... so imeli v prvem polčasu več podaj, kot na celotni prvi tekmi skupaj. Torej dober team effort, gre pa kakšna asistenca tudi na račun dejstva, da je seveda bolj tekel met. PJ Washingtona pa moram preprosto še enkrat pohvalit na današnji tekmi.

Duhec ::

Praske na desnici zgledajo sveže... od današnje tekme?
http://blackbird.si/

klemenSLO ::

Kurzweil je izjavil:

Kot sem napisal pred serijo proti LAC in pred serijo proti OKC... še največ bo odvisno od Dončičevega kolena. Ker obramba je nakako prišla v DNK te ekipe... skok je seveda precej lažje držat, ko imaš Livelyja in Gafforda... v glavnem DAL pade samo v primeru, da nasprotnik nadpovprečno meče za 3 točke, kar pa sem že napisal, da v veliki večini ni neka konstanta, na katero bi se kot ekipa lahko zanašal. Edino če seveda imaš 2-3+ uber šuterje.

Sem pa presenečen, da je CLE takole gladko premagal BOS, sem sicer hotel gledat tekmo, ampak me je zmanjkalo. No, samo da sem bil potem ready za zmago DAL.


Tako je. Ravno to, da prideš do zadnjih 5 minut tekme brez zaostanka oz celo s prednostjo bistveno zmanjša nasprotnikovo zadevanje za 3. TO je ta psihološki faktor. Ker če vodiš...ni problema vrečt za tri tut če ni izdelana akcija/odprt šut, ker boš še zmer vodu.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

IL_DIAVOLO ::

arnecan1 je izjavil:

Gdo je pravil, da je po videnem v prvi tekmi zaključeno za DAL, pač nima pojma o košarki in predvsem playoffu in naj raje zleze nazaj pod kamen, izpod katerega se je privlekel.

Dallas je dobil to, kar je iskal, vsaj eno zmago v gosteh. Če sedaj ubranijo obe domači tekmi, se jim delnice zelo dvignejo.

Bom pa rekel, da sem malo manj optimističen, kakor pa pred prvo tekmo. Razloga sta dva, OKL ni bil nadigrana. Res je, da tudi DAL bil nadigran, razen zadnjih 5 minut prve tekme, ampak kaže, da se OKL ne bo zlomila zaradi mladosti, ampak bodo kar trdo igrali do konca.

Kot drugo pa Dončičevo koleno. Grimase, katere dela, njegova igra kažejona to, da koleno ni in ni v redu. Za Irvinga se ne bojim, on bo po moje začel igrati bolje in na kakšni tekmi tudi eksplodiral. Tu še je ogromno rezerve.

In končno se je zgodilo to, za kar smo vsi stiskali pestu, THJ je odigrač zelo solidno tekmo. Na žalost je tkao slab v obrambi, da mora v napadu dobesedno eksplodirati, da ima pozitiven učinek v igri.

In nisem si mislil, da bo imela odsotnost Kleberja takšen učinek na igro Mavsov. Ker redno spremljam igre DAL, prav čutim preko ekrana, kako manjka.


Daj daj...iz letala se je videlo, za kaksen nor ekipni duh gre v equip OKC-ja + sposoben trener, ki ni samo gledalec. Kdo misli, da je dallas konkurencen OKC-ju, si naj kupi ocala.

Tisti, ki pa misli da so zreli za prvaka...lol



Sweet dreams
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Samael ::

Kaj so pa bili preteklo noč, če ne konkurenca?
Kakšne neumnosti klaftraš ...
Samael != Samuel

IL_DIAVOLO ::

Bil je samo Doncic, na drugi strani je bila skupek posameznikov oz. kot radi recejo v ekipnih športih EKIPA.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

nejc_nejc ::

Samael ::

Ti pa res nisi gledal tekme, da klaftraš takšne bučke, a? Ene dva, trije ste prav neverjetni, kako si v betici namislite potek dogodkov. Ta nuja meji že rahlo na debilizem.

P.J. Washington je naravnost raztural. Komentatorji so rekli, da je igral tekmo svojega življenja.
DJJ-ja smo videli povsod po igrišču.
Kyrie Irving sicer ni dal svoj standard košev, je bil pa preklemansko borben v obrambi. No, pa samo 11 podaj ima. Dajva se delati, kot da jih nima.
Lively ni imel ravno svojega večera, je pa po drugi strani svoje opravil Gafford.
Exum ni imel svojega dne, je bil pa po drugi strani Green toliko solidnejši. Kar je dosti okej. Misli glede Greena.
Hardaway... kaj pa vem. Nisem gledal koliko zgrešemih metov je imel, ampak tistih 17 pik, ki jih je končno dal, ni ravno neznanemarljivo, kaj meniš?

Osebno sta mi bila na stani Dallasa igralca večera Dončič in P.J.
A si si prebral dobro? Oba.
Sicer se mi je zdela blazno težka tekma in če je dal Dončič na prvi mogoče 60% od sebe sebe, je dal tu recimo 80%. Še vedno daleč od optimalnega, pa s pomočjo P.J.-a in ostalih vseeno dovolj za zmago. To je v bistvu še kar vzpodbudno. Ker Irvin tokrat v bistvu niti potegnil ni, torej je še vedno nekaj rezerve, pa je vseeno zadoščalo za zmago.
Torej, pazi... zmagali so eno od dveh tekem, nekdo zgoraj pa napiše, da niso konkurenčni. Zdaj pa ne vem, a ti ni jasen povsem osnovni pomen besede "konkurenčen" ali pa ti stvari pod pokrovom delujejo malce po svoje?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hamez66 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bil je samo Doncic, na drugi strani je bila skupek posameznikov oz. kot radi recejo v ekipnih športih EKIPA.


Res nisi gledal tekme :D

THJ je imel trojke 2/4 (50%) in 6/10 met za 2. PJW je bil enkraten. Prejšno tekmo je manjkal, oz. je prehitro pokasiral 3 osebne, tako da ga je moral trener šparati na klopi. To je bila zmaga cele ekipe, z malček drugačno taktiko kot ponavadi.

IL_DIAVOLO ::

Ce ne bi gledal, ne bi bil preprican v dejstvo, da je Dallas dalec najslabsa ekipa playoffa, ki je brez Doncica na nivoju cedevite olimpije.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Samael ::

Saj, naslednjič boš pa pljuval po Dončiču :) Kar ne morete se odločiti, a je problem v ekipi ali Luki :)
Samael != Samuel

nejc_nejc ::

IL dia
poglej zgornji video
če se ti ljubi si najdi še število točk posameznih parov, potem pa komentiraj
lahko greš pa še dlje v zgodovino v 80s ter boš ugotovil, da je vzorec enak

Kurzweil ::

The Phoenix Suns have hired Mike Budenholzer as their new head coach.


Nice pick,...

oo7 ::

:))

Samael ::

Je pa zanimivo, ko človek takole pomisli, čez kakšno sago upov in želja je šel Dallas zadnja leta, da je v P.J. Washington-u končno dobil res solidnega two-way igralca.

Delon Wright, Josh Richardson, Reggie Bullock, Grant Williams... pa najbrž sem še koga pozabil.
Samael != Samuel

hamez66 ::

Ja, en kup luzerjev smo dali skozi, edino Brunson je tisti, ki bi bil lahko v Dallasu precej boljši, če bi se mu Dallas bolj posvetil. Ker je 2x zmagovalec v NCAA, pa neke MVPje je dobival, mogoče celo scoring champ. Samo tip ni bil lep na pogled, šele v zadnjih letih se je začel šmekati. Zdaj je pa frajer - predvsem zaradi rezultatov.

Karakterno super človek, samo ni mi bil lep. Mi je bilo vseeno, ko je odšel, in istočasno mu iz srca privoščim trenutne uspehe. Itak je v vzhodni konferenci. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Kurzweil ::

Dejansko če mal obrnem zadevo... če bi mi kdo rekel, da moram naštet 3 igralce, ki si jih želim oz. sem si želel, da pridejo nazaj v DAL... odkar je Luka del franšize in na vseh igralnih položajih...

Hm... Brunson, Dorian Finney-Smith... ta tretjega pa vam ne znam povedat :D Takole iz glave... če bi pogledal vse rosterje odkar je Luka pri DAL, bi še mogoče našel koga, ampak tkole iz glave, je to to... mislim, da je to dovolj povedno.

O tem, kako izgledajo košarkarji in vse okrog NBAja pa bi bilo bolje, če ne bi... jaz gledam ligo NBA zaradi basketa in dejstva, da to gledam že od otroštva... zadnja stvar, ki me zanima in me ima za brigat je izgled... če pa že moram, saj pa večina lige izgleda kot klovni, sploh ko gledaš tiste prihode z busom in te košarkarje v prostem času :)) To, da se Brunson ni 2 dni počesal, je še ta zadnja težava. Da ne omenjam obnašanja in izgleda publike, ko mi je kdaj nerodno da gledam, ker je stvar dejansko retardirana... govorim o dogajanju med raznimi pavzami :D Entertainment po ameriško pač. Kot rečeno, to je zadnja stvar, ki me zanima.

////

Evo, prav kmalu pa že 3. tekma med NYK in IND, potem pa še DEN in MIN... torej bi rekel tekmi za preživetje, kar se DEN in IND tiče... vemo, kakšna je statistika, ko pride do vodstva z 3-0...

Samael ::

Mogoče Barnesa, ampak ne za trenutnih 19 mil/letno ampak recimo... čez leto, ko mu se mu izteče, za bolj veteransko pogodbo, recimo četrtino tega oz. dve leti 5mil/leto ali pa kaj takšnega bi znal biti kar ugoden catch (čeprav bo najbrž dobil 8 mil/leto al pa kaj takšnega).
Samo nanj kot igralca Dallasa si itak pozabil, saj kdo pa ni :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kurzweil ::

Zdejle sem šel pogledat vse rosterje DAL, odkar je Luka del te franšize... pa nisem poleg Barnesa našel nobenega drugega... od sezone 2017/18 :))

Samael ::

Mislim, da bo Indiana preživela. Za las :)
Samael != Samuel

arnecan1 ::

Pravkar pogledal MIN:DEN. Demontaža DEN in zaslužena zmaga. To je bil tisti pravi DEN.

Četrta tekma bo zelo pomembna, če zmaga MIN bodo velik favorit in pokazali bodo karakter. Če izgubijo, bo mali favorit spet DEN. Če izgubijo tako kakor tretjo tekmo, bo DEN spet velik favorit. Še vedno sem mišljenja, da bi MIN bolj odgovarjala tako OKL kakor DAL.

Indiana je za las zmagala, kolikor sem videl. Še vedno pričakujem, da NYK to odnese. Mogoče v 6 tekmah?

BOS dokazal, da ko se ustavi trojka, pade njihova igra. Za CLE še pričakujem, da bodo premagali, z NYK bodo imeli večje težave, še večje pa z zmagovalcem Zahoda.

Kurzweil ::

Iz para IND-NYK sicer obema privoščim... ampak to, da je NYK bil sploh v igri, je že veliko... NYK brez OG Annunobyja, Randla, Bogdanovića... posledično večje vloge za DiVincenza, me je na tej tekmi zelo zelo spominjal na PJ Washingtona iz zadnje tekme DAL-OKC, ampak ni bil dovolj in Josha Harta, ki igra zadnje čase nenormalno veliko... vse tekme/minutaže Harta v playoffu.

48 minut
48 minut
46 minut
53 minut
46 minut
43 minut
48 minut
42 minut
42 minut (včeraj)

Ali drugače, v celotnem playoffu je počival 20 min na vseh tekmah skupaj.

Na drugi strani pa so seveda svoje opravili na prvem mestu Haliburton, Siakam in Turner, kot se od njih pričakuje... bi rekel, da v zadnjem obdobju Haliburton in Siakam ne kažeta toliko, kot zmoreta, razen včeraj.

Na drugi tekmi pa je DEN zdemoliral MIN... MIN v tej sezoni še ni zaostajala toliko kot na tej tekmi (do te tekme je bilo to 29 točk). Ali drugače, prvi napad rednega dela je dal samo 90 točk, po drugi strani pa kot prva obramba dobil 117 točk. Še eno fascinantno dejstvo je, da nihče iz prve postave DEN ni metal iz igre manj kot 50%. Tule je DEN definitivno poslal jasno sporočilo. Ne bom presenečen, če bo tole povsem obrnilo serijo.

Komaj pa že čakam večerno tekmo med DAL in OKC, ki je ob 21:30!

hamez66 ::

Ja, Dorian Finney Smith je drugi igralec, ki ga lahko pogrešamo v Dallasu, predvsem zaradi njegove pozitivnosti, lojalnosti in dobre obrambe. Mene Brunsonova lepota ne moti, verjamem pa, da bi, če bi bil malo bolje obdarovan v tem segmentu, da bi bil v klubski hierarhiji malček višji in bi imel boljše šanse, da ostane v Dallasu. Ampak je v redu možakar in mu z veseljem privoščim, da je prva violina pomembnega kluba, ki je že dolgo lačen uspeha v playoffu, in da je konec koncev to boljše za Brunsona.

Harrison Barnes je tudi v redu človek, je pa playoff choker in bi bil predrag, da bi ga obdržali. Soliden igralec, ki pa zataji, ko je zares pomembno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Kurzweil ::

@hamez66, kot si napisal za DFSja, jaz bi mogoče samo še dodal, da je zelo kompatibilen z Luko in ekipo.

Evo, @hamez66 in vsi istali... jaz sem Brunsonu dodal še DFSja, @Samael je dodal Barnesa,... gremo naprej, tole bi znalo bit res zanimivo :))

Groot ::

Jaz bi od upokojenih dodal J. J. Bareo, hvaležen bench igralec.

Od aktivnih pa morda v trenutni situaciji Spencer Dinwiddija, ampak bolj ali manj res samo zaradi nujne razbremenitve, ki bi jo sedaj potreboval Luka.

Leo II ::

A Yogija pa noben ne mara? ;)

Groot ::

Leo II je izjavil:

A Yogija pa noben ne mara? ;)


Ni nikdar igral z Luko. Pa tudi če bi, ga pač ne štejem kot relevantnega. Je pa vseeno odličen igralec za nivo evropskih lig.

Kurzweil ::



Zdej šele vem, dejansko je med tiskovno konferenco eden izmed novinarjev odprl prenosnik oz. nek device pač... in je imel še nekaj odprto od doma :))

Kurzweil ::

Danes bo DAL zmagal... imam občutek, da relativno gladko... takšen občutek imam :D

hamez66 ::

OKC trener že takoj na začetku zapravil challenge. Že prejšnič ista napaka. Čeprav jaz nisem videl favla, ampak v redu, jaz sem bolj slepe sorte.. Po drugi strani je met tako zgrešen, da bi bilo za Luka nenavadno, da bi tako zgrešil brez favla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Kurzweil ::

PJ Washington je zgleda spet on fire... to je zlata vredno, če bo tako celo tekmo.

codeMonkey ::

res je dobro startal

Kurzweil ::

Danes iz nekega razloga gledam prenos na Areni in vidim, da so naredili rošado na mestu sokomentatorja... namesto kafanskega Saleta, je danes na tem mestu Franko, mogoče celo izvemo kaj pametnega :D
««
35 / 45
»»