» »

3 leta star flagship telefon vs. 2023 poceni telefon -slikanje

3 leta star flagship telefon vs. 2023 poceni telefon -slikanje

Tero ::

Imam Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, ki sem ga kupil avgusta 2020. Telefon mi je v zadnjem času začel povzročati težave (uničen USB-C port - deluje samo na brezžično polnjenje, burn-in na ekranu od Google Maps, zelo zelo slaba itrošena baterija), zato bi si rad kupil novega. Ker sem takrat dobil službeni high-end telefon, ki ga lahko uporabljam tudi zasebno, sem si seveda izbral najboljšega, kar sem našel. Tokrat pa, ker moram plačati z lastnim denarjem, bi raje izbral nek nizkocenovni model. Vendar sem zelo negativno presenečen, ko sem ugotovil, kako slabi so današnji nizkocenovci v primerjavi s highend izpred 4 let. Bi pričakoal hitrejši razvoj... :( Malo sem pogeldat od prijatelje Samsung A...(2023) nekaj in dela veliko slabše fotografije kot moj stari telefon
in sploh nima širokotnega načina?!? Reslucija in ekran se brez da gledam dejanske specifikacije tudi veliko slabša. Tako da sem zdaj zmeden kaj kupit. Torej rad bi imel nepreveč drag Android telefon ki dela boljše ali enako slike kot s20 ultra. Druge specifikacije mi niso niti tako pomembne. Res pa da sploh ne sledim razvoju in nimam pojma kaj je zdaj ql. vem da pa nočem flip/fold etc.. ali kakšnega z pisalom....
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

beta1 ::

Samsung a54.

Pixel 6a in 7a.

Za kitajce pa nisem expert.
Huawei LTE CPE master.

Prospekt ::

3 leta star flagship ima seveda boljše kamere.
Optiko težko nategneš.
Če imaš shit leče in ok proc ne bo enako kot če imaš flagship leče in proc, ki je sedaj na enakem nivoju kot ok proc.

Nabavi si S21 FE / S22 pa mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

Magic1 ::

BS, Pixli imajo "predpotopno optiko" pa imajo top 3 slike.
Nabavi Pixel 6(a) za 350EUR, če ga dobiš, ali nov S21FE na bolhi za cca 400EUR (Samsung jih tala pri nas zraven novih S23). lahko tudi novejše serije le teh, a bodo 600EUR+ (najnovejše pa 900EUR+). Lahko kupiš tudi S23 in pol ti prodaš 21FE.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

wcpapir ::

Težko boš kakorkoli prekosil s20 ultra pri fotografiranju. Imel sem ga ob izidu kako leto potem sem imel vmes vse žive telefone, najdlje še iphone 14plus, na koncu sem s prvim ko sem res zadovoljen s kamero s23ultra. Pa še druge zadeve so, s20ultra je bil kvalitetno izdelan telefon, sicer malce težak ampak kompakten in narejen kot je treba, kasneje s21, s22, iphone 14 plus, iphone 13 itd. kar sem vmes probal niti približek ni.

S20 Ultra ima res dobro kamero, ki se danes težko primerja z biločim kar ni res top, tako da ja, šel boš na "slabšo" kamero pa lahko tule gori poslušaš cvetke o kitajcih in xiaomijih, pomagalo pa kaj dosti ne bo.

Prospekt ::

Magic1 je izjavil:

BS, Pixli imajo "predpotopno optiko" pa imajo top 3 slike.
Nabavi Pixel 6(a) za 350EUR, če ga dobiš, ali nov S21FE na bolhi za cca 400EUR (Samsung jih tala pri nas zraven novih S23). lahko tudi novejše serije le teh, a bodo 600EUR+ (najnovejše pa 900EUR+). Lahko kupiš tudi S23 in pol ti prodaš 21FE.

Pixel je bil že od samega začetka flagship. Optika ni vsake tri leta čisto druga. Zato ti bivši flagship z 12MP naredi enako kvalitetne a manj ostre fotke kot nek midrange kitajc s 64MP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

Magic1 ::

Kaj sploh hočeš povedat?
Magic

Prospekt ::

"Torej rad bi imel nepreveč drag Android telefon ki dela boljše ali enako slike kot s20 ultra. "

Naj ne kupuje trenutne midrange telefone, ker ne bodo delali bolj kvalitetnih fotografij kot malo starejši flagship.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

blackbfm ::

Zato ti bivši flagship z 12MP naredi enako kvalitetne a manj ostre fotke kot nek midrange kitajc s 64MP


samo pogledaš kako hendla highlighte in hitro postane jasno kok je senzor "enako" kvaliteten:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Magic1 ::

OP ima problem, ker verjetno rabi nabavit kar novo ultro, če bo želel boljše slike od S20ultra. Obični S23(plus) bo verjetno delal slabše/primerljive slike. Na koncu je vse odvisno od $$$.
Lahko pa zamenja baterijo in konektor na starem. Verjetno bi 200EUR to šlo skoz. Glede displeya pa bo moral stisnit zobe.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

PINki ::

Pixel ali pa popravilo obstojecega, ce mene vprasas.

KTr1sk ::

Koliko bi kaj stalo popravilo tega telefona, oz ali se ga splača kupit?
https://www.facebook.com/marketplace/it...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tero ::

HMja. Sem pričakoval zgelda hitrejši razvoj :) Če so iste slike na novem telefonu bi blo fajn ampak če tako pravite? Me kar šokira.Nevem kaj še bom. Poppravljal telefona nebom ker je že enkratn bil menjan (300EUr) in nočem spet vlagat v to.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

bobiii16 ::

evo seronjo, na službeni način je super, ko pa je treba v lastni žep je pa že kriza. Daj pokaži jajca in si kupi boljši telefon od službenega, zmene

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PINki ()

Magic1 ::

Tero je izjavil:

HMja. Sem pričakoval zgelda hitrejši razvoj :) Če so iste slike na novem telefonu bi blo fajn ampak če tako pravite? Me kar šokira.Nevem kaj še bom. Poppravljal telefona nebom ker je že enkratn bil menjan (300EUr) in nočem spet vlagat v to.

Display je bil že menjan in ima zelo opazen burnin? Zgleda da si plačal 300EUR in dobil zanič fake display;(( Kolk pa so original?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Tero ::

Original je bil display. Zaradi moje službe uporabljam google maps okoli 7 ur na dan.. IN enostavno je burn in po enem letu zelo opažen. pač Ikonice od google maps
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

wcpapir ::

A to se bo na mojem s23 ultra isto zgodilo?

Dosti uporabljam tipkovnico.

Do sedaj se mi še na nobenem zaslonu to ni naredilo.

gregor_m ::

Malo si bom izposodil temo. Iščem podobno kot OP, prioriteta je:
- dober fotoaparat
- dobra baterija
- telefon manjših dimenzij, 6" +-0,2

Glede zaslona in procesorja nisem zahteven, iger ne igram. Absolutna cenovna meja je 400€ raje manj.
V ožji krog sta prišla pixel 6A ali galaxy s20, oba se da še dobiti nova, rabljeno me ne zanima. Mogoče kakšen predlog kater od teh dveh najbolj ustreza mojim zahtevam.

d4vid ::

S21 FE dobiš na marketplace nov, zapakiran za 350-400€. Samsung jih daje gratis zraven S23 modelov.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

gregor_m ::

S21 FE mi je ze prevelik. Ze s20 je zelo na meji ampak se bom verjetno ravno za tega odlocil.

Mogoce kdo ve kako je z baterijo, ki stoji v tri leta starem telefonu. Ali tudi izgublja na kapaciteti, ce telefon ni v uporabi.

CallMeAl ::

Tudi jaz iščem dober price/performance telefon, predvsem kar se tiče kamere. Gledal sem https://www.dxomark.com/smartphones/ pa ne vem kako realistične so te ocene v praksi. Med novimi je Honor 90 videti kot dobra izbira za ne preveč denarja. Je kdo kaj primerjal ocene na tej strani z real life rezultati?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android telefon do 400€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
786171 (1344) matobeli
»

Mobitel do nekje 1000 eur

Oddelek: Mobilne tehnologije
453398 (2039) geronimo777

samsung s23, s23 plus, s23 ultra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11515278 (10299) Morison
»

Novice o prihajajočih telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
445362 (2542) Morison

Več podobnih tem