» »

Čiščenje vetilatorjev

Čiščenje vetilatorjev

hopla79 ::

Imam vprašanje glede čiščenja ventilatorjev

Ima CHIFTEK ohišje z 4 ventilatorji in seveda prosecor (P4 2,4 BOX) ter ventilator na grafiki. Zanima me kateri je najboljši način za čiščenje ventilatorjev (kompresor na zrak, posebno čistilo,..?????)

DimmniBurek ::

Kaj ti pucaš vente al hladilna rebra? pomoje je najboljši kompresor, pa spihaš celo kišto!
There Is No Stronger Drug Than Reality

Dr_M ::

najlazji je tko...razdres ventilator in use skupi zbrises z mokro krpo, pa se mal z mastjo namazes, da mal leps dela :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Microsoft ::

Ma jst kr z vodo, sam je treba pazit, da tam v ventilator ne pride kej.:D Do zdej sm očistil kr neki ventiilatorjev, tud 40mm, pa je šlo bp.:P

Za ohišje pa tak nared: Ko bo burja, ga razstav, pa ga vn postav.:D :D :D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Sisk ::

Jaz vzamem sesalc in potegnem vn :D kar je praha !

steev ::

Jst ga postavm pre sesauc, tko čist bliz (5 mm). Pa se začne vrtet k mau fu****.

Al pa probi s čopičem.
:|

Sami ::

Jst vzamem kar čopič in dam vse vente ven in jih očistim, ker s sesalcem vseen ne gre vse ven.:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kajzer ::

Kompresor - 8 barov pritiska - pa ni nikjer več nobenega sledu o kakem prahu! :D

Slowenc ::

Razen mogoče na tebi... ves od prahu.

Drugače pa vzemi čopič, spucaš, potem pa lahko tudi kakšno olje, ki ga tvoja mami uporablja pri kuhanju, uporabiš in namažeš ležaje.
Skiny gate.

Dr_M ::

zgleda. da bom mogu res napisat en clanek, kako vzdrzevati ventilatorje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nicjasno ::

Tako kot je ze Kajzer reku. Ni ga cez kompresor. Odstrani vse. Jaz 1x mesecno na ta nacin cistim notranjost moje kiste. In verjetno ravno zato prah ni problem. Medtem ko pa vcasih ko dobim kako kisto od kolegov za skup naret, ki ni bila odprta kale pol leta, je pa katastrofa. Se skoraj zadusim v prahu. Ampak kompresor res najbolse spuca. Potem, ko pa je vse spihano, pa se podmazem lezaje ventov s kapljico ali dvema iz silikonskega spreja.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

kuglvinkl ::

Če nimam kompresorja. Kaj pa tisto ko prodjajo kot sprej, samo da je notri stisnjen zrak? Bolj eleganto bi blo spucat s tem. Je kaj na tem, al je to BS (tko ko so mi holt v Izraelu prodat njihov zrak v piksni, nestisnjen).
Your focus determines your reallity

nicjasno ::

Hm... tistega se nisem probal..... stane pa en manjsi kompresor s priborom okrog 10-15k . Pomojem se splaca eno tako zadevo nabavit. Mas lahko tudi v stanovanju, ali pa na balkonu, ker ti mali kompresorcki niso nekaj fejst glasni, pa na 220 ga lako vklopis.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

tiborrr ::

Sam uporabljam palcko za usesa, z njo se lepo da ocistiti krake ventilatorjev. Potem ga samo od zadaj odpres, kapnes kapljico strojnega olja (kar tistega, za elektricne skarje) in stvarca je ponovno neslisna in cista.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kuglvinkl ::

>:D Maš kakšen link, kje bi to prodajali? Tnx.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

jest sm tut neki cajta nalivu tisto strojno olje...in tako sm zjebu lezaje v ventilatorji.
stvar je taka, olje odplakne mast v lezajih in tako lezaji zaribajo. ce fan slucajno nima lezajev, je sicer mal boljs, ampak olje odtece/izhlapi iz fana v 1-2 tednih, tako da mors to nonstop delat.
najboljsa stvar je mast za lezaje. odpres, spucas, namazes,sestavis in si dober za pol leta :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nicjasno ::

Naprimer tale za 74 evrov :
http://shop.praktiker.de/e-vendo_se/ind...

Sicer pa je treba it malo pogledat. Jaz mam doma enega takega z 5 litersko posodo, ki ga lahko v eni roki neses. Kje je bil tocno kupljen ti nebi znal povedat. Lahko da celo v metroju. Bom pogledal ce najdem se kak link.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC neprijetno ruži

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
354305 (3748) nofaith
»

Kdo bi mi pomagal spucat prenosnik (ventilatorji)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91994 (1709) hudychk
»

Vzdrževanje ventilatorjev v PC-ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
92818 (2780) solatko
»

Spomladansko čiščenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
153191 (2545) flashek
»

Čiščenje PC ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242205 (1643) schurda

Več podobnih tem