» »

Kateri Samsung ali Sony 65" televizor

Kateri Samsung ali Sony 65" televizor

Baltazar: ::

Kateri Samsung ali Sony 65" televizor priporočate tam do 1500€. Gleda se več ali manj ponudba naših tv operaterjev konkretno telemach, youtube,... oddaljenost tam 3-5m, več ali manj naravnost v ne preveč temnih razmerah. Če so to kakšni koristni podatki:|
Glede na moja prejšnja vprašanja:
LG TV servis
in tudi v temi "Kateri 55" televizor..."
Imel sem že Philipse, Samsunga, LGja, Sony TVja še ne in glede na moje dolgoletne izkušnje edino Samsung ali Sony prideta v poštev. Samsungi so v tem cenovnem razredu verjetno malo bolj dostopni, Sonyji pa vemo, kje se začne kvaliteta. No, če ima kdo kašne nasvete se priporočam.
@fpbs in @andrej69 prosim, da se vzdržita odgovorov in nasvetov, ker kot vaju berem ni to ravno vajino področje;) ravno zato tudi odprta nova tema, da ne bomo smetili po tisti "vajini" temi;)
Hvala.

puginho ::

Sony x90l, v avstriji je cenejši, pri nas ga sicer dobiš znotraj tvojega budgeta

DarwiN ::

S tem budgetom ravno dobiš OLED S90C (trenutno 1480€. Nižja cena kot v Nemčiji. TV odlično ocenjen. Dvomim, da najdeš boljšo alternativo.-
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Baltazar: ::

puginho je izjavil:

Sony x90l, v avstriji je cenejši, pri nas ga sicer dobiš znotraj tvojega budgeta


DarwiN je izjavil:

S tem budgetom ravno dobiš OLED S90C (trenutno 1480€. Nižja cena kot v Nemčiji. TV odlično ocenjen. Dvomim, da najdeš boljšo alternativo.-

Hvala, bom pregledal.

m0LN4r ::

Baltazar: je izjavil:

Kateri Samsung ali Sony 65" televizor priporočate tam do 1500€. Gleda se več ali manj ponudba naših tv operaterjev konkretno telemach, youtube,... oddaljenost tam 3-5m, več ali manj naravnost v ne preveč temnih razmerah. Če so to kakšni koristni podatki:|
Glede na moja prejšnja vprašanja:
LG TV servis
in tudi v temi "Kateri 55" televizor..."
Imel sem že Philipse, Samsunga, LGja, Sony TVja še ne in glede na moje dolgoletne izkušnje edino Samsung ali Sony prideta v poštev. Samsungi so v tem cenovnem razredu verjetno malo bolj dostopni, Sonyji pa vemo, kje se začne kvaliteta. No, če ima kdo kašne nasvete se priporočam.
@fpbs in @andrej69 prosim, da se vzdržita odgovorov in nasvetov, ker kot vaju berem ni to ravno vajino področje;) ravno zato tudi odprta nova tema, da ne bomo smetili po tisti "vajini" temi;)
Hvala.

Kaj so ne prevec temne razmere? Ce je to tako kot pri meni, da je na eni strani okno oz. zasteklitev od terase in nonstop sije not, pa se vcasih nic ne vidi ko je sonce nizko.

Vec ne bom kupil svetlec TV, pa je lahk nevem kako dober OLED kontrasten nevem kaj.
Moj naslednji TV bo Samsung Frame, zato ker je edini zares nesvetlec televizor in me zdaj nic drugega ne moti bolj kot to, ce se v njem nekaj odbija in ko to enkrat vidis, potem vidis cel film.
Prvo kot prvo odbija se sonce svetloba in potem moras na svetlecem TVju to kompensirati s svetilnostjo na maksimumu nonstop, pa se vedno ni to to.
Recimo temna scena oz. episoda v game of thrones si predstavljal, pa potem cel film se notr odbija ali luc ali sveca ali kak drug drek k sveti.
Nope, jaz sem se ze fiks odlocil za samsung frame, pa se najbolj kul zgleda na zidu, enostavno nekaj drugega.

Pazi zdaj se bodo usuli fani OLEDOv pa crnine pa nevemkaj, imam tocno to, pa sem se po parih letih odlocit, da mi to niti ni tako pomembno, kot to da se slika enostavno ne sveti kot ogledalo.

Ali pa ko je TV izklopljen 65" ogledalo je grdo. Na framu pa dobis goste, vklopis neke slike in sploh ne vejo, da imas TV v sobi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Baltazar: ::




https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...

m0LN4r je izjavil:


Moj naslednji TV bo Samsung Frame,...

Lahko daš nek primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Baltazar: ()

m0LN4r ::

Evo primer kaj mislim:




Zadaj navaden, kot vsi svetleci, spredaj nesvetlec Frame.

Pa rad bi imel TV zmontiran tako, da se noben kabel ne vidi in razmak do zida je skoraj nula.
Do TVja gre samo en tanek opticni kabel, vse ostalo je potem doli v connect boxu skrito.



https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Baltazar: ::

Baltazar: ::

Tudi ta je zanimiv
https://www.enaa.com/televizorji/neo-ql...
z kodo NEO še 10% popusta

m0LN4r ::

Ce je to res 2024 Model je to noro dobra cena. Drugje je po 2000-2200€

Baltazar: je izjavil:

Tudi ta je zanimiv
https://www.enaa.com/televizorji/neo-ql...
z kodo NEO še 10% popusta


Nesvetlec je samo "The Frame" - ce imas moznost se odpelji v kako stacuno in si poglej razliko med normalnimi TVji in The Frame. Razlika bo sicer manj ocitna, ker ni oken in so luci visoko, ampak vseeno se splaca pogledat.

PS: Ce gres v kak BigBang ali Harvey, poklici ce ga imajo sploh razstavljenega. V kaksnem mediamarktu pa ga imajo skor 100%
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Baltazar: ::

Samo če gledam video katerega si priložil mi slika deluje veliko bolj mat. Res da se notri ne vidijo odsevi samo slika pa ni tako čista, ostra kot na tvju, ki je zraven.

DarwiN ::

Ta Frame ima IMHO dve težavi.. Napihnjena cena, saj zadeva stane skoraj toliko kot OLEDi, proti katerim se ne more primerjati po kakovosti slike. Druga stvar je pa ta tvoj mat zaslon, molnar. Zdaj, če imaš res svetlo sobo in TV večinoma gledaš čez dan in ti odsev najeda bolj kot karkoli druga, potem ok.. Ampak mat zasloni imajo tudi slabosti, ki so pri tem Frame modelu verjetno še bolj izrazite. Slabša ostrina oz. blurring, vidni koti in kontrast.

Tko da dobim občutek, da je Frame 65" TV za ~1400€ po kakovosti bolj primerljiv z vstopnimi modeli TVjev za ~900€, ampak pač doplačaš ~500€ za specifiko, vključno z umetnostnim videzom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

puginho ::

Tisti Samsung je lanski model. Oznaka D je letošnji model. Malo preveri če ti sploh odgovarjajo samsungi ker imajo precej nasičeno sliko. Preveri še Sony x93l - mini led, ali pa počakaj na serijo Bravia 7 - mini led. Frame pa vsekakor kupi, se ne zaradi sebe, zaradi drugih ki pridejo na obisk :))

m0LN4r ::

DarwiN je izjavil:

Ta Frame ima IMHO dve težavi.. Napihnjena cena, saj zadeva stane skoraj toliko kot OLEDi, proti katerim se ne more primerjati po kakovosti slike. Druga stvar je pa ta tvoj mat zaslon, molnar. Zdaj, če imaš res svetlo sobo in TV večinoma gledaš čez dan in ti odsev najeda bolj kot karkoli druga, potem ok.. Ampak mat zasloni imajo tudi slabosti, ki so pri tem Frame modelu verjetno še bolj izrazite. Slabša ostrina oz. blurring, vidni koti in kontrast.

Tko da dobim občutek, da je Frame 65" TV za ~1400€ po kakovosti bolj primerljiv z vstopnimi modeli TVjev za ~900€, ampak pač doplačaš ~500€ za specifiko, vključno z umetnostnim videzom.

Pa ja meni je to jasno, sem ga imel 3 tedne doma na izposoji in je blo povsem kul. Pac najeda mi to zrcaljenje in tak TV pac zgleda najmanj estetsko na zidu, the frame pa je nekaj posebnega oz. je del interierja prostora lahko.
Slika je za moje pojme dandanes ze dovolj dobra za vse, pa se ucinek kina ima "platno efekt"
Ja prinas je svetlo oz. je tv obrnjen 90 stopinj proti svetlobi, zvecer pa mi najeda, ko se v njem zrcalijo luci, pac.

Tha Frame ni vstopni model, je cisto ista tehnika kot v ostalih QLEDih, samo da ima matt folijo 1:1 kot samsung 55 odyssey ark monitor.

Pac meni je bla slika super, vem da so oledi tehnicno superiorni, ampak cas je za nekaj drugega, drugacnega.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Baltazar: ::

Kdo ve za dimenzije škatle 65" tvja?

m0LN4r ::

Cirka 20cm vec sirine in dolzine kot TV. Z vsake strani je 10-15cm stiropora.
100x160 recimo plusminus.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Dimnik ::

Od samsunga je 96x160

Baltazar: ::

Glede na to, da berem, da se sedaj kupuje samo še mini led :|
Kakšen se vam zdi ta model: Samsung 65QN90C, Neo QLED, 4K UHD v primerjavi z recimo X90L oziroma S90C?

Ganon ::

Baltazar: ::

No sedaj po pregledanih raznih reviewih na youtubu in ostalih primerjavah sta mi v ožji izbor prišla Samsung S90C, ki ga dobim za 1470€ in pa Sony X90L pri nas 1500€ v avstriji mediamarkt 1300€.
Pri Samsungu me malo "skrbi" ta velika svetilnost in kontrast, katerega nekateri hvalijo, nekateri pa se pritožujejo čez to. Kakorkoli pa mislim, da se to da verjetno tudi zmanjšat, ko pa gledam Sonya pa res, da se govori, da so to naravne barve samo mi pa slika deluje malo motno, brez kontrasta, brez ostrine...
Poleg tega pa potem še razlika v OSu za katerega pa ne vem kateri je boljši oziroma sama preglednost menijev oziroma upravljanje televizorja.
Katerega od teh dveh bi priporočali?

DarwiN ::

OLED ali LED za podobno ceno? Hmmm, težka odločitev. 8-)

Pa pri Sonyju plačaš ~20% "takse" samo na znamko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Baltazar: ::

DarwiN je izjavil:

OLED ali LED za podobno ceno? Hmmm, težka odločitev. 8-)

Pa pri Sonyju plačaš ~20% "takse" samo na znamko.

Torej Samsung;)
Tudi sam s bolj nagibam k Samsungu, toda kaj ko ga nekateri tako kritizirajo:|

DarwiN je izjavil:

S tem budgetom ravno dobiš OLED S90C (trenutno 1480€. Nižja cena kot v Nemčiji. TV odlično ocenjen. Dvomim, da najdeš boljšo alternativo.-

;)

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Slabega TVja nad 1000€ ne mores kupit, to je vse samo jamranje na visokem nivoju in vsake oci imajo svojega malarja.
Youtuberji so pa itak vsi na nek nacin povezani z industrijo, direktno ali indirektno.

Itak da vsi pljuvajo po sammyju, ce pa prodajo najvec tvjev in imajo najvecji market share, kot zanimivost.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()