» »

kompresija diska

kompresija diska

burekar ::

Imam en star 4.3G disk, pa bi ga rad skompresiru in ga imel za shranjevanje filmčkov. Win 98 Drvspace se mi zdi
butast, tud zato, ker hoče met FAT in ne FAT32 disk. Kje
bi lahk dobu kak dober kompresor za disk(rad bi stisnu
čim več iz tega diska, hiter more bit pa glih tolk da bodo
Divx filmi letel).

Mr.B ::

Pa kva pol če hoče imeti FAT 16 in ne FAT 32.

Ko se ti bo disk pokvaru , ko bo kompreseran bo čist nepomembno a je fat ali fat 32.

Sicer ne vem če še obstaja stacker , ki sem ga jaz , ko sem še imel 420 MB disk uporabljal , pa norton je tudi imel neka.

Ne vidim smisla več kompreserati . Kupi si pekača za 30.000 sit prazne CD-R medije po 100 sit pa boš imel mir.

Z NTFS kopresorjem ne boš nič pridobil , lahko pa probaš , samo sklepam da ne uporabljaš NT sistema.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

frudi ::

če misliš gor shranjevat divxe pol s kompresijo verjetno ne boš pridobil čisto nič, ker divxi so že sami po sebi stisnjeni kolk se da.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mr.B ::

Tako je!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Loki ::

Yup.
Lohk si nalozis Win 2000 pa mas poj tam built-in stiskanje diska (samo za NTFS), ampak ne bo kaj veliko pomagalo.
I left my wallet in El Segundo

iBojan ::

Saj če boš filme downloadal je res najbolje da ga daš na cd pa je pol mir ;) Ali pa ga poglej pa potem delete pač kakor želiš, je pa nesmisel imeti na hd-ju te filmčke, k itak ko ga enkrat pogledaš ga več ne rabiš edino če ga komu posodiš potem pa je tu cd ;))


lp, _GeS_

slycer ::

Do da še jazst neki pristavim:D: skompresiran disk tudi malce upočasni sistem.

Loki ::

Sistema ne, ce kompresiran disk ni sistemski disk (razen mogoce na Win 98, tam je mogoce vse), upocasni pa se dostopanje do datotek oz. poraba RAMa, ker Winsi vsako datoteko extractajo preden jo zazenejo.
I left my wallet in El Segundo

iBojan ::

Glede te kompresije pa si raje kupi cdr pa zadeve daj na cdr ali cdrw odvisno ali boš stvari nadgrajeval ali ne ;) Pa tudi trdi diski niso več tako dragi kot so bili nekoč ;) Si pač kupiš enega (ali dva) po 40GB pa je stvar rešena.

lp, _GeS_

burekar ::

Hvala, fajn ste mi natvezl, ni kej. Da bote vedl- naložene imam winblowse 98 in winblowse 2000, in imam tudi CD-r. Ampak lenuhu(ko sem jaz), se ne da za gledanje vsake druge sezone South Parka na CD-ju zamenjat odpret CD roma in dat noter drucga. Pa še cdrom se dere, ko špila.
Aja, še enkrat hvala, ker mi niste nč pomagal. 4GB sn razdelil na 4 particije in vsako skompresiru z Drivespaceom. Zdej mam 8GB, pa leti glih v redu.

frudi ::

po mojih izkušnjah iz časov MS-DOS 6.0 je količina podatkov, ki jih spraviš na kompresiran disk, odvisna samo od stisljivosti podatkov.
količina prostega prostora na kompresiranem disku pa je odvisna od razmerja stisljivosti, ki ga določiš Drivespacu - torej, če označiš razmerje 2:1 (privzeta nastavitev men se zdi), ti bo prikazalo dvakrat več prostega placa na disku. ampak, če potem na disk shranjuješ podatke, ki so v povprečju stisljivi v razmerju 1.5:1, bo končna kapiceta polnega diska enaka 1.5 in ne 2 kratni kapaciteti nekompresiranega diska.
in kolk mi kmečka pamet pravi, je stisljivost divx filmov zelo blizu 1:1, tako da v končni fazi s kompresijo ne profitiraš praktično nič.
lahko pa se seveda tudi motim...

evo, sem ti še bolj natvezil :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Media box (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5313928 (8582) bikec
»

DV na PC prek S-video

Oddelek: Zvok in slika
171256 (1102) pajac
»

Video capture

Oddelek: Sedem umetnosti
121421 (1166) ferjan
»

Recycle bin

Oddelek: Pomoč in nasveti
131471 (1307) jos69
»

5Mb bo dovolj za prvo particijo?

Oddelek: Programska oprema
161650 (1479) andrej

Več podobnih tem