» »

Omejitev hitrosti pri deljenju internetne povezave (adsl)

Omejitev hitrosti pri deljenju internetne povezave (adsl)

urosh ::

Halo.

Vem, da je ta tema že bila premnogokrat premleta, vendar iskanje ne dela. Zanima me, če ste že ugotovili, kako bi lahko recimo 5 uporabnikom določil, koliko lahko dobi, da imamo vsi dovolj? Je to možno preko routerja ali s pomočjo kakega programa, ki bi ga namestil na vse pc-je... Če je pa možno, pa da bi se avtomatsko reguliralo tako, da če bi bila 2 userja online, bi si delila 50/50, trije pač 33/33/33 itd...

Lp

Caligula ::

program netlimiter na masino od vsakega pa se da stelat vse pa se scheduler ma,.. pa saj bos videl.

urosh ::

No, to je že super zadeva.

Obstaja pa kaj zelo podobnega, samo da bi jih lahko jaz iz moje mašine upravljal, ali pa še boljše, da bi se zadeva rešila že v samem routerju (je level one 1403 tx) in bi se to dalo tam nastavit, ker to nima smisla, če si vsak uporabnik lahko sam spreminja nastavitve in omejitve... Da bi pač nekdo bil šef in urejal zadevo tako, da bi vsi imeli dovolj. Ker sedaj pa en trga na polno, drugemu pa niti internet strani ne odpira normalno (normalno = malo hitrejša analogna povezava).

Lp

bastadu ::

Ja za to moraš imeti takšni router, ki podpira bandwidth limiting, ampak so svinjsko dragi... Poceni alternativa je stara kišta + namenski router softwear (ala Clarkconnect) in tako dobiš zelo zmogljiv PC/Router, ki je prižgan 24/7 in deli internet med računalnike v lokalni mreži...

urosh ::

Hmmm zanimiva zadeva... Daj se malo bolj razpiši o tej alternativi... Ker v bistvu mam en pc, ki laufa non-stop (le zakaj :D ), pa če se da kaj preko njega, bi tudi to bila ena možnost...

Je kje kak članek o čemur podobnem?

Lp

Hux ::

Se bol poceni alternativa je netlimiter.
Netilimiter je dovol da mas na prvi masini. Pol pa omejis upload in download na te 4 fixne IPje ki jim dodelis.
Recimo pri emulo na kero se konektajo IPji in zaj lahko vsakemu posebej dodelis limit.
Tak si doben sam nemre dvignit ki nima dostopa do tvoje masine :D.
Da se navsako masino od njih das netlimiter je brezveze ker je effekt ze dosezen ce je le na primarni masini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

bastadu ::

V vsakem primeru moraš bandwidth omejevat na mašini, katera deli internet...

urosh ::

Alo, evo mene spet.

To se vse lepo sliši... Se pravi, da mi gre prvi komp direkt na net, od tam dalje pa grejo potem vsi ostali. Od kod pa dobijo ip-je? Kje pa bi tu vmes priključil router?, saj ga potrebujem zaradi printserverja. Obstaja tudi ta možnost?

samo po tisti sliki mi ni nekaj jasno. Se pravi da lahko omejim za določene računalnike, ampak samo, če je ta taprvi. Takrat imam možnost omejti porabo (za bilokaj) za določen pc? Je to tako?

Lp

Tjulenj ::

A se je kdo kaj igral s coyotom ... sem videl da ima tri različne načine za QoS ...

urosh ::

Da se vrnemo na deljenje povezave (sedaj, ko sem končno zrihtal mašino).

Ok, zadeva toraj gre tako. Ona mašina je prva in na njej se nahaja netlimiter. Računalnik je povezan z modemom. Potrebujem še eno mrežno, zaradi nadaljnje povezave v omrežje? Iz tega pa mi pride povezava v router (zaradi printserverja) od tu naprej pa enako kot prej. Edino nastaviti je treba, da drugi računalniki vzpostavljajo povezavo preko prve mašine. Na prvi mašini pa pri vzpostavitvi interneta nastavim, da drugi vzpostavljajo povezavo preko te mašine ali? In v netlimiterju potem lahko nastavim omejitve, ne?

Če je komu kaj več jasno, bi prosil za obrazložitev...

Tnx

Primoz78 ::

Sem probal instalirat net limiter trial verzijo...pa sem omejih upload za DC++...zadeva je kazala da je upload le recimo 10kb/s....DC++ pa ni pokazal nobne spremembe in je bil upload na full...komu zdaj verjet Netlimiter-ju ali DC++?!

Lp Primoz

urosh ::

mogoče pa ne sme biti trial...

Lp

Primoz78 ::

...kako bos pa pol lahko preizkusil program, ki ti nudi omejitev prometa...in ti tega v trial verziji ne omogoca...:\ . Pomojem je kje drugje fora...

Lp Primoz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razpoloviti povezavo,pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
191775 (1264) xjan1989
»

Deljenje megabitov

Oddelek: Omrežja in internet
111488 (1051) plavko61
»

Kako razdeliti ADSL na 50%50 na 2 racunala

Oddelek: Omrežja in internet
61155 (944) Dr Evil
»

Mula se na enem pcju muli, na drugem ne?

Oddelek: Omrežja in internet
111054 (923) Bakunin
»

Omejitev hitrosti interneta na posameznem računalniku (LAN)

Oddelek: Pomoč in nasveti
82004 (1756) 2nemesis

Več podobnih tem