» »

redhat 9 after boot problemi

redhat 9 after boot problemi

ql000 ::

po zagonu redhat 9 iz Grub -a se vse namesti brez napake, sam, tik preden zažene X, se mi potem, ko prikeže verzijo kernela in username in password v terminalu zadeva začne komplicirati:

monitor začne "čmigati", na tak način, da se za trenutek pokaže terminal sam potem spet počmigne, pa se spet pokaže terimnal... itd.

Kaj tu ne štima?!?

Dozdej je vse delalo B.P.!!! V petek sm pa lufal xine, se je obesu in sm ga zaprl s kill.

pod system scan da možnost v terminalu system repair sam sm čist mrzu!!

moj_nick ::

Si kaj spreminjal /etc/X11/XF86Config ali /etc/X11/XF86Config-4?
110111001001010001010000

ql000 ::

pa sej v tem je štos, da nism čisto nič spreminjal!!! edina stvar, ki se je spomnem, da sem inštaliral mathematico 5 za linux in gledal film na xine. Xine se je obesu, najbrž zaradi *.wmv codeca, kombinacija Ctrl + Alt + Del --> kill xine. to je edina stvar, k sm jo naredu!!!

pridem dnes v Lj. prižgem mašino: PUF!! za popent!

a obstaja možnost system restore pod RH 9 al kaj podobnega?

Skrat ::

Glede na opisane tezave bi rekel, da je problem z driverji za graficno. Kaj imas za eno graficno?

Ko ti monitor parktat "počmigne" :D bi na koncu moral koncati v konzoli (ker se X ne zazenejo)?? Vsekakor, pejt v konzolo in si poglej, kaj imas v logih od Xov (/var/log/XFree86.log), morda tam najdes kaksno idejo - vsekakor zadeva napise kje in zakaj se sesuje.
Free software is a matter of liberty, not price.

ql000 ::

po nekajkratnem poskušanju se mi je uspelo bootat v terminal, pol pa hočem zalaufat X mi napiše ("krajša verzija"):

Fatal server error: could not open default font 'fixed'

pol pa še:

XI0: fatal IO error 104 (connection reset by peer) on X server ":0.0" after 0 requests

očitno se je X sesu, sam madona, da mi ni jasno kak?! RH uporbaljam od kar so prišli vn, pa nisem imel nobenih problemov dozdej!!!

Z grafično dozdej no blo problemov; inegrirana na ASUS - ovi plati. ma nekaj je mogu XINE "popravit" na mašini. bom vidu če se da še kaj poštimat ob boot kak reapair installation al kaj podobnega!! počas je cajt za fedoro sam da pride 2 jka vn.

Skrat ::

Kaj pa ti napise v /var/log/XFree86.log ??
Free software is a matter of liberty, not price.

Ales ::

Kolk maš pa placa na disku? >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu - par vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
252367 (1785) 64202
»

linux install

Oddelek: Operacijski sistemi
381613 (1196) CCfly
»

xserver-xree86

Oddelek: Operacijski sistemi
61396 (1308) Skrat
»

[linux,OSX] Emacs, bash & slovenscina

Oddelek: Operacijski sistemi
181659 (1515) Gandalfar
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795369 (4595) marsovec gugu

Več podobnih tem