» »

Šklocanje v Compu

Šklocanje v Compu

JOKER ::

Ko zaženem računalni imam občutek (v sobi je tišina,zvočniki niso vključeni),da se čez nekaj časa,recimo 3-5 minut sliši v Compu,kot da bi preklopil nekakšen rele.
Takšen zvok se sliži,ampak ko je prižgan se to več ne ponovi,razen ko ga ugasnem in ponovno zaženem.Kolikor vem,da rele stikal ni v Compu,le kaj bi preklapljali ali pač ??
To se mi dogaja od danes zjutraj.Kaj mislite kaj bi to lahko "škljocalo" ?:(
Hvala!:)
________________________________________________________
Ka te češ ....

Wad@ ::

ja odpri comp in poslušaj malo okoli:P ...mislim pa da je disk..ali pa kakšen vent

JOKER ::

Imam oni Comp,ki ima stranico iz pleksi stekla in ko notri potem prižgem neonko lahko vidim,da ventilatorji delajo tekoče brez problema.
Praviš disk ! No to prej nisem napisal,ampak opažam tud sledeče.Ko recimo 2x kliknem na bolj zakompliciranem programu, takrat se tud sliši takšno šklocanje (1x škljocne) in ugotavlajam,da da se mi že dva dni vse tako počasi odpira.
Računalnik pa je skoraj nov .Samo za tower sem dal 200k in to dogajanje mi ni najbolj všeč.
Misliš,da je disk ali bo "guznil" ?:(
________________________________________________________
Ka te češ ....

kihc ::

Ko je meni tako škljocalo je šel disk pa-pa. :D
x

JOKER ::

Glede nato,da je računalnik star nekaj mesecev in zapečaten bo to popravljeno v garancijskem roku,ali mi lahko naprtijo,da sem sam kriv ?
Na kaj moram pazit,ker ko je treba kaj dati popravljat,potem vedno bnastanejo problemi in se prodajalec začne izgovarjat.

P.S.
Ja,ampak ne škljoca stalno,Samo ko ga ponovno zaštartam 4-5 minut po štartu in ko recimo zaženem bolj močen program iz diska takrat se tud sliši.
Pravim,kot da bi rele preklapljal točno takšen zvok je .
Torej, disk !!?? 8-O Gulp
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Wad@ ::

>,Samo ko ga ponovno zaštartam 4-5 minut po štartu in ko recimo zaženem bolj močen program iz diska takrat se tud sliši.

če je tako je res disk. Če imaš zapečaten comp., pazi da ne odpiraš in pač nesi na servis. Pa kakšen film recimo daj copy/paste z ene mape u drugo, da boš videl če začne piskati. In glej lučko za HDD odspredaj. Če je tako, da kadar sveti lučka škljoca po kompu nimaš kaj ugibati.
BTW: kakšen disk imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

zvery1 ::

Za moj Hitachi disk so na servisu rekli da je to kalibracija glave in da naj nič ne skrbim

LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Daedalus ::

Ce skljoca kot rele, bo disk kmalu pokojni. Moj stari 15Gb Quantum se je danes poslovil s takim zvokom... Ko sem zagnal comp, dvakrat skljocno, pri nalaganju winsev pa BSOD. Upam, da bo vsaj preneso en klon sistemske particije z Ghostom, da mi ne bo treba na novo postavljat sistema...
Takoj naredi backup pomembnih podatkov, pa nesi na servis.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

JOKER ::

Disk je: AT 80Gb MAXTOR UDMA 7200rpm

Zvery1, to je tisto kar pravim.Na servisih se vedno izogibajo menjat z novo stvarjo.Ko je treba kaj zamenjat se pa začne stvar komplicirat.Zakaj le ?
Zgleda,da bom danes šel pa vam javim kaj bodo rekli.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JOKER ()

Bobb ::

Jaz imam IBM 60GB, pa mi tudi že en teden škljoca. To naredi tudi 3x, 5x zapovrstjo, nato je lahko tišina uro ali dve, nato pa se mu spet "strga". Disk je star 1,5 let, ali to prekljapljajo glave na disku? Baje je vsak večji disk iz več delov. Ali mora crkniti, da ga lahko nesem na servis? Kako je s tem škljocanjem?

Lp Bobb

JOKER ::

Pravkar sem bral,da je eden napisal,da mu je že drugi Maxtor crknil v enem letu,tako da so zgleda diski nekvalitetni.
Ja treba ga je odnest na servis in vstrajat,da menjajo.Ker če mi to ni delalo od vsega začetka odkar sem ga kupil, ter je začelo sedaj pred nekaj dnevi,pomeni da nekaj ni vredu.Je tako ?Bom videl kaj mi bodo rekli,čez pol ure jih pokličem.
________________________________________________________
Ka te češ ....

JOKER ::

No moram vam sporočit preden odklopim,da sem poklical na servis in je rekel naj takoj pridem dokler še disk dela.Začudo,da je šlo zaenkrat po telefonu vse tekoče.Je pa takoj rekel,da je oziroma bo v kratkem R.I.P !
adijo ta čas .8-)
________________________________________________________
Ka te češ ....

muren ::

Morm rečt, da imam Maxtorja 80GB 7200rpm in škljoca ko hudič ;(( ! Na momente se mu zmeša...Sam pomoje na servisu ne bojo nč menjal, dokler disk deluje. Ta škljopot je najbrž neki normalnga (glave se zaklepajo - kalibracija al kej)..Moj stari IBM 10GB dela isto - poka k sto hudičev - dela pa že odkar sm ga kupu cca. 5-6 let. Vsem, ki imate škljopotajoče HD-je, priporočam backup ;)
LP

JOKER ::

Moram reči,da so mi ga brez problema zamenjali.Sedaj imam novega in dela BP.Ni več šklocanja !! No,saj so se čudili,ker jih izredno dosti prodajo in izredno malo se jih kvari.Tako pravijo.Jaz vedet ne morem,če je to res.
No glavno,da sem dobil drugega.
________________________________________________________
Ka te češ ....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DISK vake toliko časa "šklocne"

Oddelek: Strojna oprema
343200 (2116) GrimReaper
»

Črke na Toshiba prenosniku ne primejo vedno

Oddelek: Pomoč in nasveti
182127 (1907) BStne
»

Spremeba frekvence procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
121226 (904) PROTOTIP
»

Crknil 3tji trdi disk v slabem letu dni... je mozno dobit podatke ? 120GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
181396 (1089) BaTeMaN
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221626 (1294) Alec999

Več podobnih tem