» »

TAGAN napajalniki

TAGAN napajalniki

Pavle ::

Zdravo!

Mlacom prodaja neke nove napajalnike, neke nove firme - TAGAN, in me zanima vase mnenje/izkusnje o njih...

LP

Primoz78 ::

Jaz ga mam cca. 1 mesec zaenkrat sem zadovoljen, lahko bi mal +5V linijo zmodal ker je cel cas pod 5V ( 4,95 ali tudi manj ) drugace dela vse OK...pa fuuul tih je in res lepo izdelan.

Lp Primoz

TribesMan ::

Thorn, kakšen sistem imaš, zanima me predvsem kaoliko je navit... pa če bi se dalo a bi lahko pasteal eno slikco iz motherboard monitorja. Zanima me stabilnost 12V linije pod obremenitvijo,... sej več una High/Low razpredelnica ki ji ima MBM... Če se ti da... Ker jest sem že obupal nad iskanjem napajalnika ki bi na moji mašini imel stabilno 12V linijo... Antec TruePower 430W mi je v mojem sistemu držal linije od 12.2V do 12.9V z povprečjem okoli 12.6V (zmodan napajalnik...) ker je kriza... me zanima če bi bil tale tagan kej boljša investicija. Ker nujno rabim stabilno 12V linijo... mi zdej še napetost CPUja ful niha zaradi tega.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Primoz78 ::

Bom probal kaj porihtat, pa bom dal na tablo ok...sam pocaki do popoldan ker sedaj sem v sluzbi. Aja sistem pa je:
Asus A7N8X Deluxe V2
2 X 256 Corsair PC3200 cas2
Barton Mobile 2500+ @ 200X11 (vec ne gre :'()
DVD+/-RW Sony DRU510A
DVD Pioneer 116
2 X 80 mm YS vent
1 X 92 YS vent
Radeon 9800 PRO 128 mb
80 gb disk WD800JB
Rhoebus fan controller ( venti na 5V)

Kar gledam v Asus probe se 12V drzi nekje pri 12,5 V...bom testiral kaj pa prilepim zraven ok.

Lp Primoz

p.s. ce slucajno pozabim me opomni...[:8)

Pavle ::

Zanimivo!
Pa saj, ce je 4.95 V, a ni to vseeno --> je v meji 10% gor ali dol in ne niha?
A 12 je pa kar na 12,5 - namrec jaz imam zelo podoben sistem, samo se dodaj se en disk 80GB ter se kak ventilator... :D

Kaksen je to zmodan napajalnik - a das notri mocnejse kondenzatorje ali bolje - mocnejse tuljave?

TribesMan ::

Zmodan napajalnik pomeni to, da sem mu dodal trimerje, tako da lahko poljubno nastavljaš napetosti posameznih linij... Zato je 12V linija v povprečju pri 12.6V...

Sej če mate nizke ali pa viskoke napetosti na linijah to sploh ni problem, problem je če linije nihajo pod obremenitvijo... to je katastrofa... sam ko imaš enkrat v sistemu procesor kot je moj Barton, ki se poti pri 2600MHz in 2.05V... potem je kurc. Še vsak napajalnik ki sem ga probal je pokleknil... Zdej me malo tišči tale Tagan... ki je baje zelo dober... še boljši so PC Power & Cooling, sam cene teh napajalnikov so pa v višavah... mislim da okoli 200$... 2 mač zame...

P.S.: Thorn, si že kej testiral?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Pavle ne. Zmodan napajalk pomeni to, da po domače naserješ regulator, ki krmili oziroma spremlja izhodne linije Vsense. To se naredi tako, da vmes vežeš en potenciometer in upor, ki pride na maso. V bistvo gre za neke vrste delilnik napetosti, iz sredine pelješ signal nato na napajalnik itd.

Primoz78 ::

Nisem mel se casa stestirat, sam meni dela nekam cudno ta Motherboard monitor...mam Asus Probe zadnjo verzijo pa mi daje totalno drugacne rezultate...tudi za rpm pri ventih...:\ . Asus probe mi da take voltaze kot sem jih gor navajal, pa vent (CPU) YS 80mm kaze cca. 2100 rpm in je skoraj neslisen. MM pa mi kaze CPU vent 4500 rpm...kar je skorajda nemogoce in voltaze so tudi drugacne...3,3V je isto, 5V je za ene 5% visja, 12V linija pa je 11,6V 8-O , pri Asus probe pa 12,6V...:\ :\ :\ .

Lp Primoz

BaRtMaN ::

Senzorji za napetost so itak večinoma fouš, poglej samo senzorje za temperaturo. Najboljš bi blo, če bi lahko z multimetrom zmeril napetosti v prostem molexu. Če maš. Prosim. :P
Ker se tud sam zanimam za en dober napajalc, ker Chieftec 360W zgublja sapo.

TribesMan ::

Ja senzorji ti lahko v MBM hitro lažejo. Ker imajo nek poseben način kalibracije. In če je narobe nastavljeno potem je jeba pri temperaturi se to ogromno pozna, pri napetostih pa malo manj... No sam če ti kaže premalo ali preveč ubistvu sploh ni bistveno, ker edini pomenben podatek je nihanje linij... to pa MBM zazna v vsakem primeru...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Malecky ::

To kar se na s-t poganja je dost 300W napajalnik za 4KSIT.

DjTonic ::

Malecky kaj misliš s tem povedati?

Primoz78 ::

Po cca. 45 minutah igranja Q3A so rezultati naslednji:

+3.3 V Low 3,25V High 3,33V Average 3,3V
+5 V Low 4,87V High 4,95V Average 4,93V
+12V Low 11,86V High 11,98V Average 11,88V
-12V Low -12,51V High -12,32V Average -12,48V
-5V Low -5,20V High -5,17V Average -5,21V

Lp Primoz

Malecky ::

To da je kupovanje 500W+ napajalnikov pesek v oci...

macci je mel z x800 se skoz "samo" TP 430W OMG ker kreten ane! Zakaj vraga se ni nabavil enga 660W enermaxa8-O 8-O

Mogoce zato ker je 430W prevec??? Neeee to pa ne....najbol da date 5 neonk notr pa NOS nalepko na komp:D

OwcA ::

Pravzaprav je imel 550 W TP, kakšen n00b. :\

Če nekomu niha napetost za skoraj 1 V, to verjetno ne koristi ravno blagodejno navijanju, ali se morda motim?

Še to, macci stestira obilo enakih komponent preden si izbere svojo in jih tudi pogosto menjava, tako da primerjava ni ravno na mestu, v kolikor ravno ne delaš v kakšnu računalniški trgovini.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Primoz78 ::

Pred par minutami mi je prvic uspelo bootat masino pri 200X11,5 sam sem prvo zvisal voltazo na 1,75V....pa se mi je grel na cca. 49C pri idle...pol sem znizal na 1,675V pa je temperatura na 45C pri idle...hmmm pri 200X11 je pa 40C :\ . Pa se PSU daja visje vrednosti...cudno zadeva...


Lp Primoz

Malecky ::

mmm pa res...za x800 mel neki drucga in nemoddanga..poglej kaksne druge OC seanse ma vedno TP 430W.

Tu ne govorimo o nihanjih 1V ampak o debilizmu ki vlada temu forumu, ta se meri v mega voltih odstopanja so pa ponavad kaksen mV.

Mah...doesnt matter...

TribesMan ::

Malecky: definitivno za dober OC ni potreben ultra močen napajalnik, ampak zelo STABILEN napajalik. To da je macci uporabljal TP 430W je samo dokaz tega da je TP serija napajalnikov dejansko zelo kvalitetno zasnovana in se zna spoprijeti z še tako močnimi obremenitvami, pač večinoma na račun posameznega nadzora napetosti linij. Zakaj pa že prej ni menjal napajalnika... pomeojem zato ker je imel zelo zelo dober kos. Glih tle je problem Anteca niso konstantni v proizvodnji. Sem imel že dva na probi in eden se je obnesel super drugi pa je bil bolj sivo povprečje. Pač loterija. Sam nekako upam da so tile Tagani kaj boljši vendar na prvi pogled ne zgleda nič kaj navdušujoče. no vsaj Thornovi rezultati me niso prepričali... glede da njegov sistem ni ekstremno navit pa že taka nihanja... Še posebej 3.3V linija. Ta je pri vseh antecih ekstremno stabilna... no recimo za primerjavo imate tlele screenshot mojih napetosti z 400W napajalnikom za 5kSIT... firme Mercury. Kupljen v TechTradeu njegova teža je okoli 300g s kabli vred.... nič od nič skratka. No jaz sem ga precej izboljšal z svojimi modifikacijami, saj dejansko na njemu ni 50% originalnih delov. Vse kar je naprej od transformatorja je dodano na novo... Zadeva poganja Bartona pri 2600MHz pri napetosti 2.05V (nastavljeno v BIOSu od NF7-S) V sistemu so poleg navedenga še dve palčki 256MB Twinmos Twister in zelo navita vodno hlajena R8500 grafiča... pa še nekaj i/o enot in kartic...



Meni se ob pogledu na MBM zasolzijo oči, sam kaj čem a nej grem anteca kupit, po tem ko sem ga imel zadnjič na testu in se je obnesel popolnoma isto kot moja jajca od napajalnika... mislim da ne, Chieftec 420W, ki sem ga tudi probal, je bil dejansko še slabši od tega mojega skropucala. Sistem sem mogu odvit 50MHz da je bil stabilen... Torej kaj nej kupim PC Power & Cooling za 50kSIT... mislim da ne... Je pa dejstvo nekaj. Treba bo počas začet mislit na napajalnike z dvema ločenima 12V linijama... eno za periferijo drugo pa za CPU... to je edina pametna rešitev.

Mogoče se bom pa le lotil lastne izdelave napajalnika... popolnoma po meri... 4 popolnoma ločene regulirane veje z huronsko močjo po 40A na vsaki... 2*12V, 5V in 3.3V... skupno čez kilowat sam kaj češ, če ne gre zlepa gre pa zgrda.

Bom kasneje še odvil CPU in ga navil na Thornovo frekvenco... da vidim kako se obnese moj napajalec pod tako obremenitvijo... Sam mislim da ne bo bistveno slabši od Tagana...

Aja

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

TribesMan ::

Očitno sem preveč hvalil mojega napajača... tlele je rezultat z procesorjem pri 2200MHz in 1.7V.... 12V linija je obupna.

Še obremenili material:



Resno začenjam misliti o Taganu... enkrat bi ga mogu na probo dobit... pa bom spet ob denar...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: jest tem stevilkam nc ne verjamem, ki ji pokazejo razni tej programi. npr mbm mi kaze trenutno na +5V 4.78V, voltmeter pa 5.02V, +12V mbm kaze 12.43V, voltmeter pa 12.48V...
komu zdej verjet??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pavle ::

Zanimive meritve!
Kaj pa je tako groznega pri 1,7 V in 2200 MHz, TribesMan, saj napetost skace manj kot 1V. :D
Bilo bi zanimivo narediti svoje napajalnike - si predstavljate - tako kot pri SLO-CD-jih - n.pr.: SLO-SuperNapajalnik ™ ali pa NadNapajalnik ™. ;) Samo, ne vem, ce bi, ko bi bili tako dobri, bili tudi poceni...

Glede merjenja voltaz pa mislim, da je najboljsi tisti programcek, ki pride zraven plate...
MBM je mogoce samo za nihanja...

Primoz78 ::

Ce hocete lahko tudi povem rezultate, ki jih prikaze Asus probe...Kot sem prej omenil, mi je uspelo bootat rac pri 11,5X200 in je napajalnik kazal drugacne vrednosti. Vcore sem nastavil na 1,675V +12V linija je pa bila,42 Low in 12,54 High...cudno kako da pri nizji voltazi je kazal pod 12V sedaj pa nad 12V...

Lp Primoz

TribesMan ::

Dr_M:

Sem že rekel da sama napetost nima veze... važno je nihanje... Če ni nihanja je vse OK...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

ce verjamem MBM mi +5V niha za slabe 0.3V, +12V pa za 0.2V. ampak to pr men ne dela problemov :)
sam nevem kja nej nardim, ker mi je ze cist konektor za napajanje skurl, zato ucas napetost pade pol 4.5V in takrat se comp resetira....:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pavle ::

Wow! Dr_M - jaz imam polno ATX nedelujocih napajalnikov z se dobrimi konektorji... ;)

Fury ::

Huh, jest mam CWT napajalc iz megahita 430W za 12k (identicen kot antec pp12x al un tastar pac k je bil) in mi pri 9800Pro ful navitmu pa AXP na 1.8v 2500mhz drzi 5V +-0.03v, 12V pa +-0.15v, vcore mi za 0.05v...

Mirč ::

kire firme pa je ta napajalnik,ki si ga kupo pri megahitu.
lp
aja povej malo karakteristik.

MEDENA ::

megahit = e-misija

tega je mislil pomoje 420W

http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

Proizvajalec: CWT
Model: ATX - 420W
P-4 priključek
A-testi TUV, CE, UL, SIQ
Temperaturna kontrola vrtljajev
Cena za gotovinsko plačilo: 12.096,00 SIT

Fury ::

Moj lapsus, 420W ja :)

Samo mors pazt da dobis CWT ne pa sunnnyshit..

cbelica ::

A ma mogoce kdo Enhance-ja 400W (pa kako se obnese)?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727826 (16372) LittleDevil
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575548 (4238) Dr_M
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322137 (1601) DjTonic
»

Antec me je negativno presenetu.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543449 (2932) Black Dragon
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535450 (4849) TribesMan

Več podobnih tem