» »

Kje kupiti mofset coolerčke ?

Kje kupiti mofset coolerčke ?

MEDENA ::

Kdo ve ? :)

dxx ::

Lahk si jih sam nardiš-narežeš iz starega proc coolerja, pa prlimaš gor.:))

smilyxx ::

Prov za MOSFETE se jih pri nas ne da dobit. ABIT vem da na novejše plate daje OTES, ki hladi MOSFETE in nektarere kondenzatorje. Drgač pa se to najlažje naredi da kupiš en čimcenejši kuler alpa vzameš kakšnega starega ki ga imaš doma pa lepo razžagaš. Da pa se tudi s kakšnimi DDR ali pa BGA kulerčki mal poigrat.

Lp
Save water.
drink beer.

MEDENA ::

Kdor išče ta najde :d

Http://www. Sidewindercomputers. Com/michcokit. Html

Zgodovina sprememb…

|KoRn| ::

In kje to prodajajo pri nas?

Golden eye ::

www.cool-pc.org
mal poišč po strani pa boš našel :D

MEDENA ::

dvomim da jih imajo v cool-pc.org

wow sej jih imajo :>

Revoltec BGA RAM FREEZER Aluminium Edition 2000 sit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

smilyxx ::

BGA čipi so vsaj na moji plati večji od MOSFETov tko da bo pomoje še vedno treba rezat. Pa če že to kopuješ kupi vsaj bakrene.

Lp
Save water.
drink beer.

Keyser Soze ::

Valda. BGA oz RAM hladilniki od mislim, da Vanteca. 8 komadov z obojestranskim lepilnim trakom. PA še iz enega kosa so narjeni oz. rebra niso prilotana na bazo. So "lupljeni".

Res pa da koštajo okoli tri tisočake. Mislim, da jih ima Cool-pa ali pa BOF če si iz Lj.

ČE jih pa moraš rezat je pa odvisno od plate ter prostora okoli MOSFETov. NA NF7S jih ne bi bilo treba brusiti ali žagati.

P.S: Heh, ni Vantec ampak Revoltec. Jebi ga ko imajo pa vsi takšna imena. BGA hladilniki so preveliki.

Morajo bit takšni, ki so za Nvidia grafične.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

|KoRn| ::

Če bi se dali kje dobiti tisti hladilniki iz Power Pack paketa poleg epox matičnih bi blo super... že grem pisat oglas, da jih kupujem.:D

Namreč priloženih 8 kom ni dosti za vse "vroče točke" (hot spots) na epoxki.

TribesMan ::

Fantje naj vam svetujem nekaj... žago pa pilo v roke pa gasa... tako najlažje porihtaš to... kupovanje in predelovanje določenih heatsinkov za RAMe se ne splača... vzemi kakšen star heatsink od procesorja in ga butni gor... bo sigurno bolje in ceneje... pa še zadovoljstvo ob pogledu na doma narejeno stvar ti ostane... nimaš boljšga.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Kakšnega starega Vulcanota 7+.

Ampak kdo bo imel to veselje pri žaganju skozi tista tanka rebrca. Pomoje vse zjahaš.
OM, F, G!

Malecky ::

Ti revolteki majo vsi preprepre debelo dno...|O

TribesMan ::

Malecky: Zkaj bi blo pa dno predebelo? Od viška glava ne boli... Te revoltece sem jaz razrezal na pol in sem jih ponucal na NF7-S... Edina slabost je pritrjevanje z termalnim trakom, ki sicer drži dobro ampak toploto prevaja pa bolj slabo. Zato sem zdaj naredil nov cooler za MOSFETe... Vzel sem en aluminijast hladilnik dimanzij 8*3.5*1cm in sem vanj zvrtal 3 luknje tako da lepo sede preko tistih kondenzatorjev ki so v okolici mosfetov... pol sem pa sam z slilkonsko pasto namazal mosfete in pritisnil gor hladilnik... zadeva je obstala gor fiksno... za dol spulit se moraš kar fajn pomatrat tako drži vakum... hladi pa tudi zelo dobro. Bolje kot prej revolteci... pa se bolj ziher je... ker tist termalni trak ne drži ama ništa in lahko takoj kej dol odleti...

Takole so zgledal mosfeti pod revoltec hladilniki...



Slike tanovega hladilnika pa žel še nimam...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

tribesman kaj maš to na NBju ?8-O

WhiteWolf ::

Če se ne motim je to: ZALMAN ZM-NB32J

TribesMan ::

Jap to je zalmanov NB 32... pasivni kulerček za NB... kul stvarca, sam zdej je ne uporabljam več... sem ga nadomestil z prece večjim hladilnikom. Dimenzije novega stvora so 6*7*7cm... je vsej 5* večji od zalmana pa tudi hladi precej bolje. Ubistvu trenutno mam na NBju okoli 2V in je hladilnik popolnoma hladen... in to brez ventilatorja... Ta zalman pa je uporaben brez ventilatorja do ene 1.8V... pol je treba pa že malo prisilno hladit...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MEDENA ::

kurba sem ti fouš :)

MEDENA ::

tribesman....mi narediš ene 16 takih mosfet coolerčkov ? :D

TribesMan ::

Do I look stupid? Al sem kje napisal da imam doma kovinarsko firmo? Žago v roke pa gasa...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za mosfete

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281766 (1126) Jackal
»

pasivno hlajenje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151152 (896) TribesMan
»

Hlajenje MOS-ov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
391691 (999) Boki_
»

Hlajenje mosfetov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351648 (1004) Spajky
»

hlajenje mosfetov?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
573291 (2535) Tic

Več podobnih tem