» »

Previsoka temperatura na IC7-max3

Previsoka temperatura na IC7-max3

simbad ::

Ojla!

Kupil sem plato IC7-max3 in Itel 4 2.8 z 1MB pomnilnika. Sedaj pa mi vedno v biosu kaze da je T procesorja 68.5, v sistemu pa 33-35 stopinj.

Do sedaj sem posodbil samo BIOS. Hladilnik je privzeti od Intela.

Kje je napaka?

P.S.: ventilator se vrti normalno
  • spremenilo: simbad ()

Wox ::

A pred namestitvijo hladilnika si odstrano ono čudno zadevo na dnu hladilnika? Če nisi, jo odstrani in uporabi termalno pasto. Tule je specifikacija tvojega proca. Se pravi da si kar na meji, če je odčitavanju temperature kaj za verjet. Sicer pa odpri kišto in daj prst na hladilnik. Če je topel in lahko držiš prst gor dalj časa se ni kaj za bat, če pa je vroč in te zapeče pa je problem. Tem temperaturam, ki ti jih kao meri senzor ni kaj preveč za zaupat. Pri Abitkah je sicer fajn, ker kažejo proti drugim ploščam precej višje temperature, tak da maš vedno nekaj rezerve.

simbad ::

na zalost je nisem, ker sem mislil da je to namesto termalne paste.

me pa yanima kako dam dol ta ventilator, gor sem ga dal lahko, dol pa nimam ideje kako dobiti. mi lahko prosim svetujes_

Dr_M ::

ubistvu je to kr realna temperatura za to pecico :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wox ::

Ja sej. Mislim da bi mogu met okoli 60 C na full load. Pol se pa da z kakšnim Vantec Tornadom priti tudi pod 50 C, samo ni glih zdravo za ušesa. Vodno hlajenje je tu odlična alternativa.
Hladilnik se da dol vzet z zvrhano mero potrpežljivosti. Jaz sem dal najprej OTES dol, pa se pol spravo dol jemat hladilnik. Sem pa porabo kar precej časa in spomnim se, da mi je šlo že ful na k....:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Wox ::

Aja. To je Preskott, ki je še bolj vroč kot Northwood. Po moje bi mogu met na full load tam okrog 60-64 C.:))

simbad ::

Super fantje, sem y abit EQ sedajle malce spremljal in ce nic ne delam, imam cca. 50, drugace pa gremo v visave :8) .

Hm , sam jaz bi vseeno rad dal dol ta vent in gor pasto |O. ce kar kol premikas oz ga. odpres iz unih vticev, kar poka (ne bi rad zjebal CPUja, je bil kar drag).

So kje kaksna navodila?

Wox ::

Tukaj maš "navodila". Sicer pa je najboljše, da vzameš plato ven iz kište in se pol lotiš hudiča. Vzemi si čas.

simbad ::

Viharnik - 100x ti hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasno delovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
464026 (3641) smacker
»

Pregrevanje cpuja in glasna graficna

Oddelek: Pomoč in nasveti
382874 (2306) ST-777
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
495035 (4197) bond007
»

a je moj procesor vroč?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291989 (1431) MyName
»

CPU na 65°C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341397 (953) Eddy

Več podobnih tem