» »

Pomoč - napajalnik

Pomoč - napajalnik

mimy17 ::

Upam, da sem zadela pravi thread |O

Moj problem je sledeč: pred slabim mesecem dni mi je nehala delati baterija laptopa (imamo samo 1), pa nimam pojma zakaj, piše da je online in critical. No zdaj vse na elektriko in ko prenašam comp ga moram izklopit pa ponovno vklopit.. In taka je ta reč :\
zadnje čase mi pa kar ugaša računalnik (nimam virusa) iz elektrike, in to medtem ko pišem pomembne seminarske:(
pogledala sem napajlnik kjer gre v računalnik, in ta je zelo vroč 8-O torej gre za kratek stik ali nekaj?
1. Kaj se da narediti?
2. Koliko to košta?
3. Ali je možno da je šla baterija v nič zaradi stika, pa da je še čist ok?

Help:\ 0:) :)

Brane2 ::

Vse, kar bom napisal, je tu bolj ugibanje.

NOtesniki se konstrukcijsko precej razlikujejo od namiznih strojev, saj proizvajalci ne pricakujejo, da bos kar na mizi razstavil notesnika in ga spet sestavil, zato uporabljajo kkonstrukcijske prijeme, ki so jim vsec in se jim ni treba drzati ravno standardnih oblik.

Iz tvojega maila ni najbolj razvidno, kaj se ti tako zelo greje- sam steker, kjer kabl od zunanjega napajalnika vstekas v racunalnik ali del, kjer mislis da je napajalnik v stroju.

Ce gre za konektor, bi ga bilo verjetno potrebno zamenjati in pogledati, ce je crknilo se kaj. Ce se greje notranjost, ni nujno, da gre za napajalnik. Jaz imam na svoji Toshibi v blizini stekerja CPU. Ce bi na njemu crknil denimo ventilator, ki ga sicer stvar nujno rabi za hlajenje, bi se tudi peklensko segrel. Ce stvar nikoli ne piha zraka ven, je to lahko znak za slab ventilator na CPU enoti.

Mozno je tudi, da ti je crknila baterija in da sedaj ta stalno bremeni napajalnik, lahko so v igri se drugi faktorji.
Moj nasvet bi bil, ce je stvar se v garanciji, nesi na pooblasceni servis.

Ce ni vec v garanciji in jo rabis, nesi na pooblasceni servis. Ce gre za kaka stara drva a jih kljub vsemu rabis, nesi zadevo na kak soliden splosen servis. Mogoce kak Modulcenter ali kaj poodobnega.

Notesnika je tezko odpret tako, da ne pustis vidnih poskodb na plastiki in ce nimas dokumentacije (in ima jo samo pooblascen servis), mimogrede zlomis kak delcek.
Zato tudi ne verjamem, da ti bo navaden servis upal dat garancijo na opravljeno delo.


Zato ti priporocam pooblascen servis. Drugace imas pa Modulcenter je v Trzinu, tel cifre pa nimam pri roki. Poglej v TIS.

Pudding ::

Ponavadi je mehki lot tam, k not vtaknes konektor od napajalnika.

Pyr0Beast ::

Možno je da se je kakšna žica natrgala in ti zato prekinja napajanje. uporabi battery doubler na googlu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20652247 (12213) Han
»

Rok garancije (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6012443 (9561) solatko
»

Polit prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6416481 (13724) _koki_
»

"Umiranje" digitalnih kamer/fotoaparatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9414277 (6830) Dr_M
»

[FORK] Garancija/Stvarna napaka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
536009 (6009) AngelOfDeath

Več podobnih tem