» »

težave z mrežo in konektom na internet

težave z mrežo in konektom na internet

beni ::

Živjo

Dva compa, Xp, na router AWL700 ( direktno in wireless), preko Calista na Adsl.

Težava : pogosto pada povezava na internet z obeh, takrat je ping z obeh na router nemogoč, med seboj pa 1ms. To se obvezno dogaja, če dela Kazaa ali Torrent (nizka poraba CPU - Opera odpre, pa se ne konekta), zelo pogosto pa tudi če ne delata. Potem na vsem lepem začne delovati povezava na adsl tudi na Operi. Kakor začne pa se kmalu tudi prekine. Compa sta čista. To se dogaja že kašne 4 ali 5 dni. Prej je delovalo BP.

Kaj naj še pregledam in nastavim ?

Lp

_Dejan_ ::

to se dogaja tut pr men povezava nastane neodzivna ping naraste na 1000ms lowdat pa začne z 7-10kB/s za znort uglavnem.Če prkinem povezavo pa se na novo konektam mi dela ene 30s OK pol pa spet isto. Odkar mam adsl so sami problemi kišta kr neki šteka. Kaj bi blo narobe? Virusov nimam preveru sem tudi t ad-aware pa tut nč ne najde.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

beni ::

Ha, vse težave so odpravljene z instalacijo Netlimiterja na oba compa. Omejil sem p2p in browser na obeh compih (DL na 70% in UL na 25% maximuma linije na vsakem). Čeprav omejena vrednost na obeh skupaj presega maximalno možno so vse težave preteklost in vsak zase z lahkoto dosegata vrednosti nad 50% DL (seveda ne istočasno).

Me pa zanima ali obstaja Wlan router na katerem bi lahko te omejitve direktno nastavil za vsak kanal posebej in če obstaja kateri tip routerja, oz. kakšne ima kdo z njim izkušnje !

LP Beni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beni ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782552321 (590) Kroos
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333370 (2646) MrStein
»

WinXp share internet-obup

Oddelek: Omrežja in internet
351951 (1437) boštjan
»

Problemi z mrežo preko adsl routerja level 1 1409tx

Oddelek: Omrežja in internet
5918 (891) sinko999
»

mreža res ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
101060 (960) ferdo

Več podobnih tem