» »

Digitalna videokamera Panasonic PV-GS200 da ali ne? Kaj svetujete?

Digitalna videokamera Panasonic PV-GS200 da ali ne? Kaj svetujete?

Dean2 ::

Zdravo!

Ne vem ce pase moja tema tukaj notri vendar vseeno. Zanima me nakup dig. videokamere in sem se odlocil za PV-GS200, namrec kolega mi jo bo pripeljal iz Amerike, tu pri nas se imenuje NV-GS200. Razlika naj bi bila predvsem PAL ali NTSC system. Ali zna to predstavljat velik problem tukaj pri nas v Sloveniji ali ne?

Druga stvar me se zanima, cena kamere bo prisla cca 1000$, ali se da za omenjeno ceno dobit kaj vec in kaj bi po Vasem mnjenju raje nabavil za isti denar?

Nasvete potrebujem čimprej!!!

Hvala in lep pozdrav!

Dean

Caligula ::

Za to kamero sem bral ,da je razocaranje za 3CCD kamero in celo, da to niso ravno 3je klasicni CCDji ampak neka vmesna varianta-malo sem ze pozabil. Pac ni to to. In NTSC je pac sranje, ker bi moral dostkra nadlezne pretvorbe delat,.. skratka pozabi na to opcijo. Video lahko rata komplicirana zadeva, ce mors skos neke pretvorbe delat..

PREBERI SI TOLE TEMO

Kar me se moti pri GS 200 je, da ma sam0o 10kraten opticni zoom kar je poden od podna in pa ne misli, da se tisti 3je megapiksli kaj poznajo pri kvaliteti videa. To je samo za zajem fotografij in verjemi, da te niso niti blizu temu kar posnames z 3 megapikselnim digitalnim fotoaparatom ampak kaj kar slikas s kakim cenenim 1.3 megapikselnim budget fotoaparatom.

Pa se prevelika kamera je. Jaz ti svetujem NV-GS 11. Kakovost slike je kvecjemu 10% slabsa je pa precej manjsa, ima precej vecji opticni zoom pa se za manj kot 100 jurjev jo dobis v Avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dean2 ::

Hvala lepa za tale nasvet, res mi je prisel dobrodoslo. Se pravi NV-GS11 je prava izbira. Prebiral sem strani iz Amerike in vidim da ne ponujajo te kamere ponujajo pa tole: PV-GS9, PV-GS12, PV-GS14 in PV-GS15. Tvoje verzije zal nisem nasel. Kaj narediti v tem primeru?

Lp, Dejan

Caligula ::

Pozabi na Ameriko. NV-GS11 je v Avstriji manj kot 100.000 SIT. Se pravi manj kot 500 USD.
Lepo jo kupi v Evropi in je to to. Imas pol lepo PAL kamero in nobenih tezav.

Kamere so eden redkih izdelkov, ki se jih pac ne splaca furat iz ZDA.

Drugace pa je najbolj primerljiva kamera v ZDA s to PVGS15 samo da NV-GS nima VIDEO IN in pa SD card slota.
Oboje je bolj ali manj neuporabno. Vsaj zame.

Se pa da za okoli 6 jurjev v ZDA narocit dodatno (trikrat mocnejso baterijo) kar je zastonj.
Samo bos videl, da sploh ne rabis. Ne poznam kamere v tej klasi, kjer bi prilozena baterija zdrzala tako dolgo.

Dean2 ::

Ok potem definitivno letim po NV-GS11. Omenjas mocnejso baterijo iz Amerike, mogoce ves oznako baterije in pa kje si videl to ponudbo? Kje se splaca kupovat kasetke, v Sloveniji , Avstriji ali Ameriki? Za zacetek bi kupil kake 3 komade (kasetke jasno :)).

Se to me zanima ali ima tale NV-GS11 ki jo imas ti barvo kukalo ali crnobelo? Kako dodatno opremo se predlagas pri nakupu omenjene kamere? Kaj si si ti omislil?

Hvala se enkrat za izcrpne inf.

D.

Caligula ::

Dodatna oprema?
Ne rabis nic, ker ma vse razen mogoce kako tesno torbico za ovit jo oz kak zascitni ovoj sam to pocakaj da jo kupis pol gres pa probavat tiste za fotoaparate. Sam ne kupit kake velike torbe za anvadne kamere, ker bistvo te kamere je, da gre v malo vecji hlacni zep. Se najboljse ce mas tstehlace z velikimi stranskimi zepi.

Kasete lahko kupis pri nas (VZAMI TDK obicajne, ker so dobre in poceni in pol ostani na eni firmi). Pod nobenim pogojem ne vstavljaj v kamero Sony kaset. Tudi za 2 minuti ne. Ker majo drugacno mazivo kot vecina ostalih proizvajalcev in ti to vse spaca pol. Vzames eno firmo in pri njej ostanes. TDK ma super price/value.

Baterija: Ce ze res hoces na vsak nacin kolega nekak obremenit 0:) mu pac daj link do te strani TUKAJ

Malo sem se zmotil. Ta baterija je prevelika in ta stane 50 USD ampak je 3krat mocnejsa (2400 mAh) od originalne. Sam je pa lih nad 50 USD free shipping po ZDA. Drugace bi sam vzel 16 model, ki ma 1600 mAh (original 800) in je malo debelejsa od originalne.

Ta model do katerega vodi link je velik oz za moj okus prevelik. Ze prevec strli ven.

Sam tko ti povem-ne pretiravat. To je ena izmed redkih kamer, ki res ze ima tiste stvari, ki jih res rabis. Baterijo se se splaca nabavt ze zarad kakega potovanja pa da ti ni treba skos iste filat. Kej druzga pa ne rabis. Ma res ze vse v paketu.

Dean2 ::

Sporocam da sem prejle bil v Majdicu in nabavil NV-GS11. Dobra zadevca sam se nisme mel cajta probat ker se baterija polni. Ce bo kdo nasel kako poceni dodatno opremo naj mi javi. Ali je mozno kupit kak daljinski mikrofon in ga montirat na tole zadevco?

freserovski ::

Caligula: od kod tebi to, da sony kasete pacajo mehanizem? Vsi ki jih poznam (no, večina) jih uporablja, tako kot na prej HI8 (analog, digital) in zdaj na miniDV in se še nikomur ni nič zgodilo. Govorim o obdobju kakšnih 5 let...

PS. pa z pretvorbo iz NTSC nimaš nobenih problemov, saj kot si verjetno opazil, lahko gledaš večino ameriških filmov na komponentah, ugibaj v kakšnem formatu so posneti.
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Cobra, DV kasete imajo mazivo. Edina fimra, ki resno izstopa je Sony, ker ima mazivo, ki odstopa pd ostalih proizvajalcev (googlaj pa nadjdi) in dejansko zapaca glave, ce se mesa z ostalimi.

Je prav lestvica proizvajalev in tipa mail nekje.

Skratka Sony ma crap (pogle Premium) kot je tipicno za Sony. Ze ce hoces poden mors dat nogo pa roko...

Skratka kaset NIKOLI Sony.
Cobra. NTSC je drug standard. Profiji ti odo povedali da tudi precej bolj primitiven. Sicer je treba pri PALu upostevat, da je bolj pozresen glede bitrata ampak bolj kvaliteten. In pa prav vsaka pretvorna (ja v programcku se zdi preprosta zadeva-drasticno vpliva na kvaliteto posnetka)

Sicer pa kar se nasploh tice Sony kaset. Ce hoces osnovni nivo kvalitete je treba placat cez 3 jurje na kaseto. Pri TDKju cca 1.200 SIT.
Sony kasete (DV) zaudarjajo.
To pravijo poznavalci (Google) .

In pri DV kamerah je znano dejstvo, da se ne mesa proizvajalcev kaset zaradi razlicnih maziv na traku, ker se med sabo spacajo..

Dejan 2, naj te firbec ne premaga in lepo pridno filaj baterijo tistih 16 ur prvic. Pol se pa igraj

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dean2 ::

zal me je firbec premagal in sem jo polnil le dve urci, bomo vidl kolk casa bo drzala.

Zdaj mam pa en drug problemcek, ker sem nov kar se tice DV formata ali mi lahko please svetujete kateri program bi bil najbolj primeren za zajemanje posnetega materiala na racunalnik in potem obdelavo. Trenutno se zezam z windowsimi XP movie makerjem, obstaj kaj boljsega? Verjamem da ja tko da pls svetujte, hvala.
Caligula, kaj ti uporabljas, na kak medij potem exportiras zaključen filmcek iz racunalnika? Jaz osebno bi zelel dat na navaden cd kot S-VCD standard in seveda tudi na VHS kaseto. Kaj je najboljsa varianta? Tenks again.

Lp D.

Caligula ::

Joj joj. Moral bi pustiti 16 ur, ker je dobro za baterijo, da se prvic polni kakih 16 ur. Pol vedno dlje zdrzi, ker se pri prvem polnjenju celice raztegujejo. Sicer ni konec sveta sam daj jo cimprej spet filat in jo pusti gor kakih 16 ur in ne pipaj!

Uporabljam Pinnacle Studio 9, ker je lahek pa dost bolj stabilen od moviemakerja.

Pol pa pretvorim v KDVD tko ,da tud DVD playerji pol lahk to normalno predvajajo in gre gor na 1 DVD cca 5-6 ur. Odvisno kaj vse nastimas v scripti. In ja bom se pocasi res spravil koncno napisat postopek do konca o tem kaj pa kako v temi zvok in slika. Malo sem pozabil.

Ce pa rabis samo za na racunalnikih je pa tud Moviemaker2 zlo vredu in lahk na normalno hitrem PCju ze sproti stiska video in je slika na TVju zlo kvalitetna in gre cca 1 ura in pol na 1 CD. Sam pac pol to berejo sam racunalniki ne pa DVD playerji.

Zdaj ko mas kamero ti priporocam DVD pekac. Saj so po cca 20 jurjev in denarja ti ocitno ravno ne manjka 0:)

Pa upam, da dajes dol s kamere preko firewire kabla. Za na videokaseto pa pac prklopis na videorekorder pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Dean2 ::

Ja imam firewire kabel in da prenasam preko tega na racunalnik. Zanima me kako potem spravit izdelanega hudica iz racunalnika na videorekorder, da jasno ne prihaja do kakih izgub v kvaliteti slike.

DVD pekac ze imam tko da tukaj ne bo smelo bit tezav. Smem vprasat kolk placa ti zasede na disku eno urco dolg filmcek, ki si ga priredil v Pinnacle Studiu?

S katerim programom pretvoris v KDVD? Kaj naredis v TMPENG?

Sej vem da sem mal tecen ampak se ucim :).

PS: Baterijo sem narocil da mi jo prinesejo iz Amerike ce jo bojo sploh dobil :).

Caligula ::

Jah urca polnovrednega nekompresiranega videa vzame cca 13 gigabajtov. Skratka ce hoces celo kaseto obdelat mors met kakih 30 giga na disku frej da lahk udobno delas. Kak disk mas? Pa tud dobr je met defragmentiran disk-vse particije...

KDVDje se dela s TMPGencoderjem pa avysinthom. Je pa cist izi. Sej pravm-bom res verjetn zdej cez vikent-verjetn ze jutr-koncno napisu tam vse do konca na forumu pa bos mel vse napisan.

Ker DVD pekac mas? A podpira bitsetting? Drugace je dobro, ce si priskrbis se par DVD-R medijev, ker pac je zarad kompatibilnosti najbolj pect tko ,da je DVD razpoznaven kot DVD-R pol v playerjih.

Pa Pa kaken RW tud, da se prej zapeces testno ,da vidis, ce ti lepo dela na DVD playerju.

Dean2 ::

Za enkrat imam disk prevec poln z ostalimi bedarijami da bi si lahk privoscil 30 GB prostora na njemu, velikost je 80Gb je pa od Maxtorja. Omislit si zelim vecji disk t.j. 160Gb ali pa kaj drugega ce imas kako dobro idejo. Firme nisem nic gledal, kaj predlagas? Drgac mam v skatli AMD XP 2400 proc. in 768 Mb Rama ali nekaj takega no, graficna je pa Nvidia 5600 128 Mb RAM.

DVD pekac mam na notebooku (Fujitsu Siemens Amilo A7620 Amd Mobile 3000 XP) znamka pa pojma nimam kera sistemu mi pise DVD+RW RW8160, kje pa lahk vidim kaj mi podpira, sorry sem now v teh vodah tko da se moram zacet sele ucit plavat.

Sem ze nasel navodilo za KDVD-je delat, saj se je ze nekdo drug razpisal, mislim da si dolzan samo obrazlozit kako 6 ur spravis na en DVD medij.

Dean2 ::

Se tale podatek mi bo zelo pomagal, koliko casa ti zavzame konvertiranje filma dolgega cca 1 uro in 30 min v format KDVD? Meni dela tukaj cca vec kot 3 ure, je to normalno?

Caligula ::

S cem pa pretvarjas v KDVD?
Ker je treba se pravo skripto met.

Recmo tole:

AVISource("D:\New Folder\Video 2.avi")
KernelDeint(order=0,sharp=true,threshold=5)

ConverttoYV12()

UnDot()
asharp(1, 4)

RemoveDirt()
TemporalSoften(2,3,3,6,2)

--------------
In ja, konvertiranje lahko traja tudi dlje. Odvisno od nastavitev in skript, ki jih uporabis, od tvojega racunalnika,..

Ni pa 3 ure nic poseben cas.

Dean2 ::

Jaz to delam s pomocjo TMPGenc ostalih zadev kot so skripte in to sem bolj kmet :) sej ti pravim da sem nov tuki.

Caligula ::

Samo s TMPGencoderjem bos dobil prevelike file.

Bom pol, ce se mi bo dalo napisal postopek za skripte in kere uporabit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera NV-GS15

Oddelek: Kaj kupiti
151186 (882) Caligula
»

Mini DV kamera Panasonic NV-GS11 - osebno mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736686 (5079) pivmik
»

Panasonic NV-GS15 (best buy!) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
918662 (5714) pivmik
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292138 (1740) pivmik
»

Digitalna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
636085 (5186) Caligula

Več podobnih tem