» »

orb vent

orb vent

tec ::

Je normalno, da ce vent od orba obrnes na glavo, da ropota kot, da bi se nekam zatikal? Pa da ima "luft" med vetrnico in drzalom. Sem ga namontiral na graficno in sedaj ropota bol kot V2 in napajalnik skupaj. Sam hladi pa dosti bolje.

msmiha ::

Podmaži ga, če bo še pa kar tak ropotal pol je pa nekaj narobe
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ChiefThunder ::

probi zadevo mal narazen dat, pa pogledat če je kj narobe al/in pa stisni fajn skup.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tec ::

To je bila prva stvar, ki sem jo naredil, ko sem zaslisal tak ropot, pa nic ne pomaga. Je pa orb popolnoma nov.
Je mozno, da so za to krivi lezaji ?

OZZY ::

Veš kaj je možno. Če je orb vent samo sleve bearing in ne dual, da pol z ležajev pade dol in zato toliko ropota. A če ga daš normalno ,ko bi bil na procu a tudi ropota.
Go with the flow.

Administrator ::

Poglej ce se niso uni trije vijaki odvil k men je ropotov zrd tega pa sm pol zategnu zdej pa dela uredu.>:D

tec ::

Nima veze kako ga obrnem, skoz isti zvok. Sem ga pa na montiral nazaj med rebra in je nehu ropotat ce je pravilno obrnjen, ce ga pa postavim na glavo pa spet isto. Bom poskusil en vent iz Gorba, ce bo kaj razlike.

tec ::

Witboy: Poleg tistih vijakov, sem ga se dodatno prilimal na hladnilnik, pa nic ne pomaga

OZZY ::

Tec če si ga prou obrnu pa je nehal ropotat pomeni, da je padel dol z ležajev. Pač to so pa sleve bearing ventil in njihova slabost.
Go with the flow.

tec ::

Pa je kaksna moznost, da vent kdaj zataji, oz. prej kot je normalno ?

`DoC ::

Ja čist možno je da ti prej zataji saj je očitno da deluje normalo samo v "določenem" položajo ko je lepo na ležaju, če ga pa obrneš ma ma dost lufta in se zato tud dere. Sem mel jst podobne probleme.:D:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

OZZY ::

Takih problemov ni z dual ball bearing ventilatorji. Ti imajo dva ležaja in jih lahko postaviš v katerikoli pložaj. Jih je pa ežje dobiti, so malo glasnejši in pa kaj je slabo kar dražji. samo v sloveniji jih je blj težko dobit. sem okrog gledu pa jih nisem dubu. Mogoče sem gledu na napačnih mestih (Ic, delko, conrad??).
Go with the flow.

tec ::

Danes sem ga nekako razdru mal "pogledal" in sestavu nazaj, ga se 1x podmazal in stvar je zacela kar lepo delat. No, zacel je ropotat sprejemljivo. Ampak se zmeri bols, da mam glasen vent kot pa nenavito graficno:D

element ::

Ja, men je tud to delal, pol sm pa podmazu, zdej je pa bolš... :D

Tzar ::

Sem lastnik ze drugega BlueOrga. Prvi mi je zacel neki tult,pa sem ga pol nekak unicu.Ta se mi je vrtu z 6100 rpm, in je bil kr glasen.
Zej ta drugi pa se vrti z 5200 rpm in je ful tišji.Oba sta bla kupljena pr JAE,na njih pa piše da je kao 4600 rpm default.
Zakj taka odstopanja od nazivnih vrednosti.
Mene pa zanima kako je pri vas?
lp
8-)
Življenje je lepo!

tec ::

Men se vrti z 5500 obrati sedaj ko je biw razdrt in fino podmazan. Prej je sel pa 5200, ceprab pise na skatli da je rated speed 5500.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ventilator za napajalnik - se ne splača...?!?

Oddelek: Strojna oprema
191442 (1201) RejZoR
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402182 (1455) Coinbird
»

15000RPM ventiji

Oddelek: Navijanje
321850 (1162) AngelOfDeath
»

Kdo ima prav?

Oddelek: Strojna oprema
111250 (996) Leo
»

Težave z Gorbom

Oddelek: Pomoč in nasveti
8731 (660) Nigga

Več podobnih tem