» »

ABIT DDR - platka

ABIT DDR - platka

asPeteR ::

Hkm, abit že nekaj časa ni izdal, kakšne platke, torej mislim, da bi bil že čas, za novo dozo adrenalina od abita,...sedaj ko je ddr v razcvetu, bi bilo kul, če bi dobil tudi takšno overclockarsko plato!

Mogoče vam kaka informacija kaj narčuje ABIT?

OldSkul ::

Seveda jo bomo dobili tudi od ABITA,SAJ JE VELIK PROIZVAJALEC.Mogoče jo je že izdal ampak ne vem.

VASkO ::

epox 8k7a+, pac ni abit ima pa vec, kot bo abit kdajkoli imel

asPeteR ::

VASkO maš ti kje kakšno povezavo za to platko oz. kakšn test, katero čipovje uporablja?

ChiefThunder ::

Uporablja AMD760 čipovje, ki je najboljše DDR čipovje.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

VASkO ::

poglej news.epox.com, tam je link do enega previewa, stvar je noro dobro zasnovana in hitra ter cisto sveza, zato se testa ne bo tako hitro. Povem pa samo to, da lahko voltazo spremenis do 2.25 volta v BIOSu, FSB je pa en spravo na 163mhz!

asPeteR ::

hkm, res je obetavna platka, počakat na ceno v SLO ter, če bo imela podporo v RAID-u - imajo vsaj enega kupca.

Predvidevam, da bo ta platka zelo vredu v navezi z morgani&A4?
A4 mobile je že izšel čakamo samo še na A4 desktop ki bo izšel medna konec poletja?

VASkO ::

8K7A+ plata ima RAID kontroler HPT370A, ki ga 8K7A (brez +) nima, to je pa tudi edina razlika.

XtX ::

x

VASkO ::

kkkkkkaaaaaaaajjjjj????????????

zakaj stran od HPT? in ne, AMD ni prenehal z izdelavo 760cipovja, je komaj ven prislo, si morda mislil 751 Irongate? Tisto je zgodovina za SlotA!

XtX ::

x

OrlyTM ::

XTX tole si pa orenk zabluzil ... 760 je najnovejše čipovje za DDR platforme ... resda je VIA
že začela proizvajat in na veliko prodajat svoje KT266 čipovje, ki pa se z AMD-jevim ne more kosat niti pomotoma. Sicer sta oba še mlada, tako da Via-ino čipovje jaz nebi še povsem odpisal, toda trenutno je edina prava izbira AMD760 čipovje.

Ne vem pa kaj imaš proti HPT-ju ??

Imam dva računalnika, oba z RAID-om. Eden na intel platformi z HPT360 in 2x IBM 15 GB -- Deluje odlično; drugi pa je na AMD platformi z Promisovim RAID kontrolerjem in deluje tudi v redu, čeprav sem imel bistveno več težav kot pri HPT-ju. Tko da z naslednjo matično ploščo pride v moj comp zopet HPT kontroler. Če bo pa zadost novcev si bom pa kakega Adapteca omislil.

Drugače pa HPTjevi kontrolerji delujejo zelo dobro !!

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ChiefThunder ::

Sej te novejši HTP kontrolerji HPT370A so namesto starejših HPT370 s katerim so mele abitke probleme, a ne?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Siluro ::

Khm,khm Kot jaz vem so bili edini problemi z HighPointovim HPT366 .Za probleme z HPT370 pa še nisem slišal!

ABIT-ova DDR platka pride fantje kmal, kmal (ABIT KG7,..)
Pa tudi dvoprocesorska z AMD 762 veznim čipovjem pride pa tako naprej !
Howg govoril sem!

asPeteR ::

Torej, kot vidim, sta trenutno dva tekmeca. ABIT vs. EPOX, vprašanje je katero kupiti?

Verjetno bo potrebno počaka ti do prvega testa? (slo-tech??)8-)

OrlyTM ::

Prvo bo treba počakat da te platke sploh nastanejo oz. so širše dostopne. Nekak od abitove nisem slišal niti besede še.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

asPeteR ::

Etola hot abit news:

Nova matična plosca ABIT KG7-RAID; bo podpirala PC1600/PC2100 DDR spominske module in imela bo vgrajen HPT370 RAID kontroler.
Ostale specifikacije so nekako taksne:
Podpora AMD Athlon procesorjem od 700-1,2GHz na frekvencah od 200/266Mhz (100/133Mhz Double Data rate)
Podpora AMd Duron procesorjem od 600 Mhz-850Mhz in naprej
Softmenu III bo skrbel za nastavitve procesorjev.
Za spominske module bodo rezervirana stiri lezisca za PC1600/PC2100 DDR SDRAM spominske module (podpora do skupaj 4Gb spomina!)Imela bo 1AGP slot in 6 PCI slotov

Tako, kaj pravite?>:D

OrlyTM ::

Hja ... manjka najpomembnejša informacija ... kateri čipset bo uporabljen ?


Kje si pravzaprav pobral to novičko ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

asPeteR ::

Aja, abit bo izdal AMD760 in takisto KT266 čipovje, tako da za vsakega nekaj,...>:D

...,skrivni viri,..:D

||_^_|| ::

2,25 V v BIOSu...čisti fetiš:))

Siluro ::

informacija za vse:
ABIT KG7-RAID bo vsebovala AMD761 čipset in VIA 686B Southbridge!
Howg govoril sem!

OrlyTM ::

Hmmm ... Siluro, asPeteR .... od kje te informacije ... to bi lahko ugibal tudi sam. S čim lahko potrdita vajini trditvi? ... nekak že težko čakam na abitovo DDR rešitev, zato bom bil ful hud, če se norcata >:D>:D>:D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Loki ::

Recimo na abit.nl alpa v kaksni NG.
I left my wallet in El Segundo

XtX ::

x

asPeteR ::

Kaj je že narobe s HPT-jem?
Uporabljam ga sam in nimam niti ene pripombe tko, da,...

OrlyTM ::

XTX a ti mogoče živiš na kakem drugem planetu ? .... kdaj je bilo AMD760 čipovje izdelano in predstavljeno sicer natančno ne vem. Vem pa, da so platke z AMD760 čipovjem trenutno edine, ki zmorejo konkurirat na tržišču in skoraj vsak proizvajalec platk ima plato za DDR platformo bazirano na AMD760 čipovju z souporabo Via 686b Soughbridge-a za kontrolo diskovja in ostale podobne krame.

Tko da ... XTX ... ne vem kaj te muči ?

Res je, da je VIA izdala svoje KT266 čipovje, ki pa niti približno ne more konkurirat AMD760, zato se večina proizvajalcev odloča za slednje. Če si pogledaš na AMDjevi buyer's guide strani, boš zasledil same AMD760 DDR platke kot priporočene za AMD TB procesorje.

In vse dokler VIA ne naredi nekaj konkretnega za zmogljivost svojega čipovja, bo tako tudi ostalo !

Kar pa se tiče tvojega komentarja glede HPT kontrolerjev in nasveta, naj si raje omislimo Promisa. Tukaj si pokazal, da nisi orenk preizkusil niti prvega niti drugega. Jaz imam trenutno tukaj dve mašini, na eni laufa RAID z pomočjo HPT370 kontrolerja, na drugi pa z Promise Fastrak 100 in vse benchmarki in ostalo programje pokaže bistveno boljše delovanje HPT-jevega kontrolerja. Mojih težav pri postavitvi stabilnega sistema na Promisovem kontrolerju pa niti ne bom omenjal.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Siluro ::

Orly:Khm, mogoče sem informacijo dobil v novem ABIT-ovem katalogu za njihove izdelke, ali pa na temlelinku!Dejstvo je da se moraš malce bolj potruditi okoli informacij, pa bo vse jasno!
Howg govoril sem!

XtX ::

x

ElHovica ::

AMD760 sploh ni tolk nou prva plata na nemu je bla baje FIC AD11, k se se zmer prodaja pol pa poglejte kdaj je kej vn prsla al pa kdaj so kksne clanke o njej objavl.
Pomoje je AMD kr hitr izdau DDR cipouje sej so mel specifikacije ker so sevede tut procesorje sami delal.

OrlyTM ::

Glej XTX ... AMD760 JE NAJNOVEJŠE AMD-jevo čipovje za DDR platformo ... poznaš kakega novejšega ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Bungee- ::

XtX: Kaj je narobe s HPT-jem ??? Jaz ga uporabljam ze pol leta in nimam nobene pripombe. Utemelji prosim, mogoce sem kaj spregledal .... :|
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

XtX ::

x

VASkO ::

v tem topicu se nihce ni propagiral HPTja, so samo povedali svoje izkusnje, ti, XtX, pa nisi argumentiral svoje izjave, zakaj je slab!!!!!!!!! Argumentiraj prosim. Ce mata s frendom pa HPT366 pa to ni isto kot HPT370 ali celo novi HPT370A. Drugace se jaz nimam izkusenj z nobenim pa ne zmerjaj z mulci, ker noben ni nic propagiral...

XtX ::

x

OrlyTM ::

huh ... zdaj smo pa dobili Strokovnjaka XTX !!! ... kar on reče, to drži za razliko od vseh online računalniških strani, ki se profesionalno in že več let ukvarjajo z testiranjem hardware-a, ki pa nimajo pojma in delajo samo neumne bednobedne benchmarke in štopajo naprave.

Najbolj argumentirano priporočilo: "Ne kupit HPT-ja ker sux. Argumente si sam poisci. moje izjave bom utemeljil, vendar drugje. sem ze prej napisal, ce hoces me upostevaj drugace pa ne."

Kot sem že povedal, sam sem imel možnost preizkusiti vse tri, HPT366, HPT370 in Promisovega Fastrak 100 in tako po hitrosti, kot po lahkotnosti namestitve prednjači HPT370, kateri ima tudi več funkcij kot Fastrak 100, ki omogoča zgolj in samo ATA100 prenose in kreiranje RAID 0 polja, medtem ko HPT370 omogoča več kombinacij, npr RAID 0, RAID 1 oz RAID 0+1.
Naj zapišem v tvojem stilu: Če tebi nekaj ne deluje, ni treba pisat, da je to zanič, napiši pač da tebi ne dela oz., da mogoče ne znaš spravit v pogon !

Poglobi se v forum pa bos videl, da je eno samo propagiranje skart robe
Propagiranje same škart robe ?!? No, potem nas pa razsvetli s tvojo vizije neškart robe. Odpri topic, najbolje kar z naslovom XTX priporoča Najboljše !!! in tvoje pravljice bodo postale sveta resnica in vsi ti bomo hvaležno sledili po poti edinih pametnih nakupov. pha...

In še enkrat: AMD760 čipovje je najnovejše AMD-jevo čipovje za DDR platforme. Alternativa mu je sicer VIA-ino KT266, ki pa je še zelo slabo dobavljivo in zelo čudno delujoče.

Če tega v rovtah nimajo se ne pomeni, da je pravkar ven prislo --- Če to imajo na Japonskem in drugod po svetu, še ne pomeni, da jaz to lahko kupim. Zatorej je še kako pomembno kaj nam imajo povedati spletišča z dotičnimi informacijami, še posebej pa je za nas Slovence pomembna stran Slo-Tech.com, kajti res zelo ažurno je podprto dogajanje na področju računalniške opreme na naših tleh.

Nikakor ti ne bom rekel, da si kmet, še manj pa ti bom dovolil takšno aroganco in prepričanost v svoj edini možni prav in pobruhanje vsega kar povejo ostali z mnogo več dokazanimi izkušnjamo na področju testiranja računalniške strojne opreme.

V tvojem naslednjem odgovoru pričakujem argumentiran opis, kaj je točneje tako hudo narobe z HPT-jevimi 370 kontrolerji! V kolikor tega ne boš storil, te bom imel za še enega bluzerja, ki neargumentirano smeti po forumu in pametuje vsevprek.

heh

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

XtX ::

IDIOT!

Loki ::

Orly drgac so Promise kontrolerji znani, da so bolj varni od HPT > manj sans za izgubo podatkov.
I left my wallet in El Segundo

asPeteR ::

Sicer je bil osnovni namen tega topic-a, zbrati novice o ABIT DDR plati.

Toda moram napisati, da najbolj sovražim ko se kakšen pogovor(topic) prevrže v dokazovanje kdo je več, kdo je bolj pamenten in to. Noben ne bo nič bolj pameten, če bo kvasil kako on največ ve!

Znanje se pokaže v kvalitetni vsebini odgovorjenega topica.

XtX. Zdaj tudi mene zanima zakaj je HTP370, tako zanič izdelek?
Če me v to prepričas, takoj letim v trgovino po drugega (boljšega po tvoje).

Strinjam se z orlyTM-jem, da če ne od nekoga ni utemeljenih odvorov je navaden smetnjakar foruma! Kako bi se ti zdelo ko bi vsi odgovarjali brez kakršnekoli utemeljitve?

Mr.B ::

Karkoli , ...

Tajvanci so zmanjšali proizvodnjo plat z DDR chipsetov , na račun plat za P4 chipset .
V glavnem ko bo intel dal ven DDR chipset bo vseeno kaj boš nabavil. Cena je sedaj po ameriških cenikih : v dvakratnem razmerju glede na SDRAM prav tako pa spet dvakrat na račub Rambusa ? V najbolših pogojih pridobiš z DDR2100 okoli 10 % . Raje navi FSB s PC133 SDRAM-om pa bo rezultat pribljižno enak.


Kar se tiče teh poceni RAID varjant , pa jih kar imejte . So porocesorsko kar fajn požrešni , tako da ti kaj dosti ne pomaga , razen pri tistih junakih , ki trdijo da dosegajo z dvema diskoma po 70 MB konsatntnega prenosa.
Zaenkrat še vedno prisegam na Adaptekovega ATA 66 RAID , ki ima svoj kontroler ter podpera RAID - 5 žal pa je cena saj za domače zadeve predraga .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

asPeteR ::

Oho, kontolerji, ki so na platah od abita so nadpovprečno kvalitetni.(HTP370)
Tudi procesorskega časa ne porabijo veliko, tko da ne mi, "so procesorsko zahtevni"!
Jaz sam imam prenose preko 70MB/s, v hdtachu 2.61. Tko, da je to čisto realno!
Dva diska.

Mr.B ::

S koliko diski v stip setu ?
Hočem da poveš random R/W rezultat ne buffer read , ter zaporedno branje ker imam jaz s svojim diskom čez 30 mega prenos pri branju s keša !!!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OrlyTM ::

Roberto: Promisa mam tukej zdej v uporabi, pa me nič kaj bolj ne navduši kot HPT370 na drugem računalniku.

Mr. B: Itak da niti HPT370 niti Promise Fastrak 100 nista prvovrstna kvaliteta, sta pa odlična v kategoriji Cena/kakovost in nudita kar precejšnje povečanje hitrosti samega delovanja sistema.

XtX: Lepo da si se umaknil z močnimi argumenti in dokazal, da veš več kot kdorkoli drug :D:D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Mr.B ::

Se strinjam ! Cena / performance /kvaliteta je na strani teh RAID kontrolerjev , ampak se te zadeve razen v domači uporabi nebodo pojavljale v resnejših zadevah. Tam se bo uporabil le adaptekov IDE RAID . Sem pa nekaj tudi videl od Fastrac-a ampak še nisem uspel testerati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

JLP ::

Mr.B: V resnih zadevah se uporablja SCSI RAID. Drgač je majo pa HPT in Primose kontrolerji hardwresk RAID. Softwarsk RAID lahko recimo lepo nardiš u Linuxu brez kakga kontrolerja sam CPU usage je velik v primerjavi s HHPT al pa Promise kontrolerji.
Live long and prosper!

EvilK|NG ::

Poglejte si to Abit KG7 RAID kogar zanima se opravičujem ker ni english :

Soeben ist ein Bild des Abit KG7-RAID im Netz aufgetaucht. Das KG7-RAID ist für Sockel A Boards gedacht und unterstützt DDR RAM.
Auffallend sind die 4 RAM Bänke, Konkurrenzboards besitzen immer nur 2.
Hier noch ein paar Infos:

- AMD 761 Chipsatz für AMD Athlon und Duron
- 4 DIMMs für DDR-RAM (PC1600 und PC2100)
- maximal 4GB DDR-RAM
- 6x PCI, 1x AGP (4x)
- IDE-RAID
- SoftMenu III

Play your Cards Right !

JLP ::

Wow kul. Full mi je všeč da ma 4 slote za RAM. Pa AMD čipset nice.
Live long and prosper!

OrlyTM ::

hmmmmm ... mogoče je pa to to, kar čakamo :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

asPeteR ::

Mr.B: iz HDtacha 2.61: random: 78MB/s
Stripi se mi zdi, da so na 8 ali pa 4 nisem čisto prepričan. Vem pa ko sem imel na 16 je bilo svijsko počasi! mali čez 50MB/s!

VASkO ::

samo to ne pomeni realni prenos 78MB/s!!!

to pomeni prenos med cachem in kontrolerjem ne pa branje z diska pri 78MB/s!

asPeteR ::

Med cache-em je prenos n/a (beri: ga "zabije" do konca) To pomeni okoli 100MB/s v HDtachu. Prenos pa meri po calotnem disku in mi da ven, da je povprečje okoli 78MB/s; 1MB/s gor/dol!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vsaj se enkrat mi pomagajte, prosim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7909 (773) gorenc
»

WinXP RC1 BSOD pri instalaciji

Oddelek: Operacijski sistemi
171132 (924) andrej
»

ata 100 krmilnik?

Oddelek: Kaj kupiti
5828 (761) element
»

Trdi disk IBM 30GB - ribanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151281 (1156) zile
»

ABIT KT7 RAID

Oddelek: Pomoč in nasveti
81237 (1075) ChiefThunder

Več podobnih tem