» »

sesut W98 v dual boot konfiguraciji

sesut W98 v dual boot konfiguraciji

ferjan ::

Kaj mi je narediti:
V dual boot konfiguraciji (W98/W2k) mi je uspelo sesuti en del W98. Malo preveč sem šaril po registru in pobrisal nekakšne kernel audio vnose. Skratka kadarkoli pod W98 zaženem kakšen program ki upravlja z zvokom (naprimer igrico ali multimedia properties, ...) mi rač zmrzne.

Nimam backupa registra. Če obstaja kakšen način da rešim situacijo mi ga prosim povejte. Če je edini način, da ponovno inštaliram W98 mi prosim opišite postopek....imam namreč dual boot...in za W2k bi resnično rad, da ostanejo nedotaknjeni.

Hvala za odgovore.

Matty ::

Hmmm... mislim, da ne bi smelo biti problemov, ce imas dve particiji in na eni Win98, na drugi pa Win2k...Ce imas pa na eni, se pa zadeva malo zakomplicira...

TESKAn ::

Na novo flikni gor win98.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ferjan ::

Imam ločeni particiji...W98 je na C: na katerem je tudi boot sektor...kolikor jest vem si bom z ponovno ištalacijo W98 povozil tudi zagonske datoteke in ne bom imel več možnosti dual boota......ali imam prav...menda se da potem nekaj z ERD narest...popraviti startup enviroment eli nekaj takega.....prosil bi za čimbolj natančen opis kako potem nazaj upedenam dual boot....enkrat sem namreč že to počel in sem se kar krapko naje***....v končni fazi sem ponovno namestil W98 ter nato še w2k......no sedaj si tega ne morem več privoščiti.:\

tejo ::

Če imaš Win98 na eni, Win2k pa na drugi particiji, ne bo problema. pojdi v Win2k in od pri "Moj računalnik", klikni na "Tools" in potem na "Folder Options". Tam klikni na jeziček "View" in označi "Show hidden files and folders".
Sedaj odpri particijo C: in Izbriši vse datoteke. Če te računalnik karkoli vpraša, pritisni Yes.

Potem pa lahko na C: na novo namestiš Win98. bodi le previden, ko te bo pri namestitvi vprašal, če želiš izbrisati stare datoteke windows-ov, tam izberi "OBDRŽI".

To naj bi bilo vse! :D

grizli123 ::

Ne, ne boš povozil zagonskih datotek, če boš instaliral ponovno WIN 98 oz. ME. Torej, naloži na novo winse... Sedaj ti bo tudi v bootu pisalo 1. MS WINDOWS 200 Professional in 2. MS WINDOWS 98 oz. ME in ne samo 2. MS WINDOWS .....
Some people... they call me GRIZLI... :)

TESKAn ::

Formatirat je najboli, postopaj pa tako:
- shrani BOOT.INI fajl na C: nekam na varno
- sformatiri in instaliri polkna
- pol iz win98 zažen namestitev win2k.
- ob restartu pejt spet v win98.
- dej BOOT.INI nazaj na C:, prepiši.
- nazadnje še zbriši fajle, k jih je ustvaru win2k setup - vse čudne mape vrste $#()%&$()=
Lp
TESKAn
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

ferjan ::

Teskan: sicer se mi zdi zelo čudno ampak fajla boot.ini sploh nimam in ga tudi nikoli nisem imel.
Prisežem....in tudi prisežem, da imam res dual boot....čudno,čudno:O

Grizli tvoj odgovor se mi zdi še najbolj prepričljiv...zanima me le če svetuješ da C: sformatiram....al se da W98 kar čez že obstoječe W98 ponovno inštalirati.

TESKAn ::

BOOT.INI maš tolk zagotovo, kot sm jaz tle, in zagotovo maš obklukano, naj ne pokaže skritih/sistemskih fajlov. Zagotovo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

charli ::

Najbolj simple ti je naredit recovery disketo v win2000.
To pomeni da greš v system tools--backup in narediš emergency repair disk.
Zatem lepo ponovno zaženeš računalnik sformatiraš win98 particijo in ko ponovno naložiš win 98 , pa zaženeš še instalacijo win2000 vendar samo do tam ko zahteva recovery disk ki ti obnovi poti do win2000.

Nekaj od vsega tega boš pa mogoče le uporabil.

Adijo|O

ferjan ::

TESKAn: datoteke BOOT.INI nimam!!!! in še enkrat nimam!!! pa tud če vse skrite in nevem kakšne še vse fajle poiščem. Vem da je to ZELOOO čudno....Samo dual boot dela :)

Charli: smo že bližje rešitvi....edino kar me moti pri stvari je da sem že enkrat popravljal (z ERD) startup enviroment... sam ni šlo ravno gladko

:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Autoexec.bat

Oddelek: Operacijski sistemi
121755 (1537) alien-w
»

kako formatirat C: in f:

Oddelek: Pomoč in nasveti
171599 (1367) DrSergioDJ
»

boot.ini ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
201351 (1148) bastadu
»

problem -> dual boot W2k/W98se

Oddelek: Pomoč in nasveti
8956 (875) Mr.B
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162627 (535) andrej

Več podobnih tem