» »

Rabil bi nasvet in približno oceno...

Rabil bi nasvet in približno oceno...

EvilGod ::

Živjo,
kupu sem pc... pa se na to ne spoznam več čist tok k sem se učasih.. pa mi povjte kok je tanov pc bolši in hitrejši od tastarga... (recimo približno kolk procentov bo kje hitrejši)
zanima me pa predvsem naganje in laufanje programov (dost programov naenkrat) pa grafična obdelava (recimo velikih slik v PS-ju)...
Tastar pc:
-plata Abit KG7 Raid
-proc Thunderbird 1400/266
-2×256 PC2100 DDR ram
-grafična ATI Radeon 64 VIVO
...
Tanov pc:
-plata QDI Superb4le-6al
-proc Celeron 2,4G Box, 128k, S47
-ram DDR 256 PC 400 Apacer CL3
(grafična je pa 64 shared na plati...)

(ok to je ena varijanta... pol mi povejte... verjetn je zlo pameten če dokupem enga Radeona... kakšne so razlike med 9200 in 9600?)
(pa za ram verjetn ne bi blo slab če bi mel 512, pa verjetn je važn da je 400 MHz?, a si mi splača 256 tadzga dokupet a bolš to prodat pa drugačenga ? kakšenga? kupt?)

Hvala za odgovore!
LP

kihc ::

procesor - pomoje je ta celeronček par % hitrejši od thunderbirda, pa še to je bol tako...
ram - več kot je boljše je,
grafična - med r9200 in 9600 je občutna razlika (pod pogojem da ni 9600 SE)
x

EvilGod ::

no kul.. nej še kdo drug še kj napiše...
drgač se pa verjetn zlo splača eno grafično tko prou grafično kupt ? :>

EvilGod ::

kakšna je pa razlika me SE in neSE

Boki_ ::

Se je en k**** (razen 9800), ker majo 64 bitno vodilo, malo in slabo kvaliteten ram, ter tako prikrajšane frekvence da je joj. Sošolec je dobil z 9600SE manj 3d markov kot drug sošolec z (mojim bivšim) radeon7500Pro. To vam lah potrdi Win64 oz sweet16.
I'm back

kihc ::

EvilGod: glede tega če se ti splača kupit "prou" grafično - odvisno zakaj je boš rabil, če misliš igrat igre potem je to nuja, če pa boš uporabljal samo word imaš tiste integrirane na plošči čez glavo.
x

EvilGod ::

ja.. ne rabm glih čist sam za word... tut kkšno grafiko učasih kj obdelujem... pa recimo če je slika res velika in kkšen zajeban filter bi verjetn s tem k je zdej delal 3 min z unmu bo pa 30 sec... ?
A je toseprav bolš 9200 kot pa 9600SE?
Kuga pa za ram... a je ta DDR 256 PC 400 Apacer CL3 dobr, tok da se mi splača kupt še 256 tadzga... al bi blo bolš tega prodat pa ne vem kupt 256 tut 400Hz pa kkšenga druzga?
Kok je sploh razlike med tem firmam... pa kok je razlike med 333 in 400 Hz?

rkb2 ::

Jaz bi skoraj rekel da je ta nov računalnik en jajc.

Celeron je procesor za tajnice, mislim da ni dosti kaj bolj hiter od tvojega starega (v realnih programih, ne v kakih sintetičnih testih). Plata tudi ni nevem kaj (SIS). Ram ti teče na 100 Mhz. In z grafično si približno na istem kot prej.

Predlagam da moderatorji naredijo en sticky v "Kaj kupiti", da bo bo folk vedel kaj se trenutno splača kupiti - obnavljalo bi se ga vsak mesec,

V temi bi lahko bili poceni/srednje/zelo zmogljiv sistem z amd/intel procesorji in nvidia/ati grafično kartico - tako da bi zadovoljili vse okuse.

ronaldo ::

celeron je sranje, ce pa ne verjems ti pastam 2 linka do testov. duron 1.6ghz je bil skor povsod hitrejsi od 2.6ghz celeron (razen v sinteticnih testih ki pa tebi nic ne pomagajo). to ti pove vse o nehitrosti celerona. raje vzemi kak athlon ali duron za isti denar bos pa imel dosti hitrejso masino.
in celeron never again! :\

sem zal prepozno opazil da si ze kupil sranje. kaj ces od napak se ucimo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

EvilGod ::

Niti nisem mislil kupiti novega računalnika, ampak sem tega dobil bo kar ugodni ceni...
In ubistvu je taga kupu foter jst bom pa sam bolšiga uzel... tako da če je moj tastar bolši bom mel pa tistga še naprej :>
sam res me zanima ker bi bil hitrejši pr mojih stvareh... (pač kot sem reku laufam kup programov, par serversih, kkšno mulo itd... na pr hitrosi obdelave slik)
ram dela pr 100Mhz? kaj majo pa pol tiste oznake 333 in 400 veze... kok majo veze pr brzini? pa a se splača to kombinirat ne vem enga 400 pa še enga 333 zravn?

pol me pa še z dvd zanima kakšna je razlika med dvd+ in dvd-?

EvilGod ::

Še to me zanima za snemat DVD iz DVD-ja... a je pol fajn met še en dvd k bere al je usen tut če ne (ne vem recimo CloneCd mi itaq tko dela da tapru prebere pa na disk da pa pol z diska na cd tko da je usen če bi mel sam 1 enoto)?
pa dejte na prejšna uprašanja kj odgovort prosm...

LP

SasoS ::

Tiste oznake pomenijo MAXIMALNO hitrost pri kateri ram še deluje zanesljivo. Na koliko dejansko dela je odvisno od hitrosti FSBja (in tu posledično od procesorja ki je notri). Ako imaš FSB na 100mhz lahko daš notri tudi 400mhz rame (to je ubistvu "samo" 200 ddr) ampak si plačal preveč ker bi bili tudi 100mhz rami dovolj, ane. Ako ti dela FSB na 200 in daš notri 333 (ddr) rame - si jih overclockal in lahko se ti bodo grel in sesuval mašino (spet odvisno od timingov...).

EvilGod ::

Če so to tapravi podatki od te plošče je toseprav usen če mam 333 al pa 400 bo use isto delal?
http://www.scanware-web.dk/motherboards...
Kaj pa ostala uprašanje in kaj ostali miselte ker pc bo hitrej delal?

rkb2 ::

Kako hitro bo laufal RAM je vse odvisno od procesorja (lahko sicer prisiliš da ram dela z višjo frekvenco, samo na hitrosti se ne pozna prav nič). Tvoj Celeron dela z 100 Mhz, tako da kupovanje boljšega rama nima smisla, razen če ne misliš navijat, kar pa ti verjetno z tisto osnovno ploščo ne bo uspelo.

EvilGod ::

Keri procesorji pa delajo sploh za 400Mhz ram?
A lahko še na una uprašanja o DVD odgovorite.
A nj pr grafični na še kj druzga pazm recimo če bo 9600 al sam to da ni SE?

rkb2 ::

Zaenkrat Pentium 4C & 4E, AMD XP 3200+, AMD 64&Opteron (odvisno od količine rama, osnovne plošče in podnožja), pa še kateri bi se našel. Vedeti moraš oznaka PC3200 (400 MHz) pri DDR ramu pomeni, da ram v resnici teče pri 200 Mhz. DDR = dual data rate -> 2x200=400 Mhz.

Za snemat DVD na DVD ne rabiš drugega kot en DVD pekač. Hitreje gre z DVD pekač + DVD čitalnik samo ne dela vedno (zaščita DVDjev, prešvoh računalnik).

Za R9600 glej samo, da ni oznaka SE (Sapphire 9600 je OK).

Če poštimaš grafično bo tanovi račinalnik hitrejši.

EvilGod ::

No lepo.. to se prav je še usem amdjem 2600 itd.. čist usen :>

Sam to me zanima še... razlika med DVD - R pa DVD + R. Mislem prebral sem da je + R bolši sam da ga mn mašin podpira... sam u čem je sploh bolši?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738020 (4822) floyd1
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716280 (8319) Vlad Tepeš
»

Kere komponente

Oddelek: Kaj kupiti
211346 (1009) Sadida
»

Primerjava: Kaj je boljše? Radeon 9200 (128mb) ali GF Fx 5200 (128mb) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
744976 (4017) SavoKovac
»

grafična kartica za do 30kSIT

Oddelek: Kaj kupiti
251518 (1081) m.i.h.a.

Več podobnih tem