» »

[DivXviD] Yamada predvajalniki

[DivXviD] Yamada predvajalniki

««
2 / 93
»»

jmav ::

Za preverjanje urejenosti in dolžine podnapisov uporabi, kot sem že v zgornjem članku opisal - Subtitle workshop.
Uporabi funkcijski tipki F9 in nato F10, na označene rdeče vrstice pojdi z miško in pojavi se ti popup okno z opisom napake podnapisa.

Aplikacija kot je Subtitle workshop zasluži si res zasluži pohval.

Za število znakov v podnapisu sem zgoraj zasledil da je 37, vendar nisem prepričan - bom preveril?

cd ::

Hvala vsem za pomoč.Tudi tebi JMAV:
grem hitro poizkusiti to zadevco in sporočim.

Še odgovorim PEROP-U če nimaš nikjer trgovine Spona potem pojdi na kakšno internetno stran kjer prodajajo računalniško opremo in tam boš zasledil skoraj verjetno tudi Yamadin predvajalnik.Tam se potem prijavi in ga naroči.Dostava na dom pa ni več kot 1000 sit.


lp CD

SoKe ::

Mene pa zanima, kako je pri vas ko gledate dvd, ko je dolby zvok..
se vam dobro slisita zadnja dva zvocnika in pa center??
ce primerjam jakost zvoka v zadnjih zvocnikih in pa v sprednjih je razlika ogromno...
se dogaja to samo meni ali pa je ojaceval toliko slab za te tri zvocnike??

hvala pa LP

cd ::

Soke meni se tudi dogaja to vendar po pravici se še nisem poglobil v to k mi druge stvari bolj nagajajo.
Vem le to da je lahko vzrok v tem da nimaš prav nastavljene zvočnike notri v nastavitvah moraš izklopiti eno funkcijo dts ali nekaj podobnega lahko pa da je problem tudi v zvočnikih da ni dobro prispajkan kabel.Probaj malo v nastavitvah.Čim ko izvem ti povem.

Jmav:
Prebral sem tudi tvoj članek.Res super da si napisal postopek kako naložit firmware full ok. Sem poizkusil tisto k si mi rekel.Subtitle je našel napake vendar tiste katere sploh niso bile vzrok pri predvajanju v yamadi..
Tiste podnapise ki so v resnici predolgi jih sploh ni označil.
Pri ostalih mi pa napiše ali:-
- da je predolgo trajanje( zakaj to napiše tam ko imam komaj 12 črk ? )
- OCR napaka( ne vem kaj pomeni)
- ni presledka po lastnem znaku( ne vem kaj pomeni)

Jmav : če boš utegnil mogoče lepo prosim poglej podnapise My boss Daughter..pobral sem jih z Ptuj.com v SRT obliki.Napaka se mi na yamadi takoj naredi pri 2. ( zmanjkata 2 črki in pika) in 6 vrstici ko zmanjka 5 črk in vejica)
" Vse se zgodi z razlogom "?
Mislim, da se to ne nanaša na me

Vidite, sem raziskovalec za eno
največjih založbenih hiš v Ch

Sej vem da naviram s temi podnapisi vendar če ne bom pogruntal teh potem bom imel probleme pri vseh ostalih.
Med tem se bom še trudil z nastavitvami v Subtitle work shopu.Ali tudi vam v subtitlu work shopu ne kaže črk č in š ? Sej program je res cool sam pogruntam ga ne :\

lp cd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cd ()

jmav ::

Živjo fantje

Vidim da kar redno spremljate rubriko.
No sedaj sem pa naredil test glede podnapisov.

Izsledki se nanašajo na DVD 6600 z Firmware poptavkom Beta 4.

V vrstici je maximallno število zankov!! 35!!
skupno število zankov pa je max. 60.

Npr. Če je v prvi vrstici 25 znakov - jih je potem lahko v drugi le 35 ali pa obratno.

Subtitle workshop vsebuje veliko orodij, zato si NUJNO preberite help file podrobno (samo dwe strani) in boste ugotovili veliko stvari ki vas zanimajo.

Za CD:
Resno preberi un help ki sem ga omenil zgoraj.

- da je predolgo trajanje( zakaj to napiše tam ko imam komaj 12 črk ? )
to ni nič narobe - le čas prikaza podnapisa je predolg (pusti kot je)
- OCR napaka( ne vem kaj pomeni) - tudi pusti (vse dela čist OK)
- ni presledka po lastnem znaku( ne vem kaj pomeni) - med minusom in črko ni presledka (pusti je tudi OK)

Za napako my bosses... mi jo še enkrat natančno opiši - ali pa poglej za podnapis še na :

http://www.podnapisi.net
http://livada.pondi.hr/index1.htm

Pa še en namig za Subtitle workshop
Tools - Information and Errors - Settings - Advanced - Too long line
Tools - Information and Errors - Settings - Check For (FIX)

Uživajte

Nujno si nadgradite FIRMWARE vsaj na Beta3 - uradno pa je na volje le še Beta 4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jmav ()

podtalje ::

Maksimalno število znakov v vrstici je 44 :D
Število zankov v vrstici je odvisno od širine posameznih črk.
Če daš samo iiiiiiii, spraviš 44 znakov, če daš pa 0000 pa samo 34.
Drugače pa je 37 znakov kar uredu meja.

jmav ::

Jaz sem probal tako da sem napisal večkrat po 2 alinejiz znaki:
123456789_123456789_123456789_123456789_
123456789_123456789_123456789_123456789_

To kar je povedal "podtalje", bi pa moral preveriti, za beta 4 firmware so omenjali enako širino znakov.

Če je trditev "podtalje" prava, me zanima koliko je pa potem max št znakov.

podtalje ::

No, pozabil sem povedati, da sem testiral na češkem firmwaru (beta2).

cd ::

Jaz ne vem več men določene dele besed oz tudi cele besede zbriše.Z Subtitle workshop sem probal vse živo in je zanimivo da sploh ne označi tistih vrstic ki so pa res kritične.
Probal sem z nastavitvijo vrstice: z 60/45/37 pa nič ne pomaga.Da smo na jasnem tam se nastavlja cela vrstica je tako in ne samo podvrstica.????
Ne vem povejte mi vsaj to ali se pri vam tudi dogaja da pač ponekod zmanjka par besed in da je to navadno pol se bom nehal ubadat s tem.Ali pa res neki ni vredu.Delam to za starše in mi že mal preseda.

firmware mam direkt z štacune gor naložen in sicer :
version 05.00.03.05
SUB-VER 0B.00.00.03 nimam pa mojma kolk je beta in to.Res me je strah mam tle več k 10 DIVX -ov k bi jih moral vrnit že zdavnaj pa ne upam na vse presnet in zraven dat podnapise da ne bo potem vse za v koš.



lp cd

Stepni Volk ::

Prihaja prvi DVD recorder z možnostjo predvajanja DivX/Xvid Yamada DVR-8400 in še za odvisnike prenosni predvajalnik PDiX 770.
Povezava na članek

joze ::

Nov firmware je na voljo www.yamada.de/ftp/6600r4.zip

Izdan je bil včeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joze ()

podtalje ::

Preden sprašujete, kaj je novega:

- odpravljen naj bi bil bug pri avtomatskem preklapljanju na SCART kablu
- odpravljene naj bi bila interferenca z ostalimi daljinskimi upravljalci

JanezH ::

Evo danes sem nabavil yamado 6600 s pripadajočimi 5.1 zvocniki.
Sem sprobal 2 DVD-ja in mi zadnji zvocniki in center ne dela. A je vam ze uspelo usposobiti?
Pa tile zvocniki so bolj tko tko....

A se da videti katera verzijo firmware-a je naložena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

joze ::

Zadnja verzija gotovo ni, zato jo kar naloži, drugače pa so navodila na začetku tega posta.

JanezH ::

Sem ze "nalozil" prejle pa me samo zanima, ce se je sploh naložilo, ker je jmav napisal da traja tudi 10 minut. Pri meni pa je tako potekalo:

1) prizgem DVD Player
2) Dam noter cd z firmware-om (iso zapecen v nerotu) in pritisnem play
3) DVD Player prebere ta CD v kaki sekundi in ga nato takoj ven vrze (ful hitro res) in se hkrati napise nekaj v 4 točkah (4. točka je bila enjoy se mi zdi)
4) nato traja kakie 1 do 3 minute da izginejo tiste 4 točke in lahko uporabljam DVD Player

A je bilo to vredu.... je firmware posodobljen?

JanezH ::

Evo kako se pogleda verzijo firmware-a:

Just go to setup - preference page and enter code 1369.


Moj je:
05.00.03.05
0B.00.00.04

ne vem aje to tazadnja verzija al ni?!?!?!

joze ::

To je zadnja verzija

Haby ::

Smukec narobe imas nastavljeno v setupu. Pri speaker setupu moras imeti DOWNMIX na OFF pa bo delalo. Vendar delajo zadnji zvocniki samo pri dvdjih.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

jmav ::

za CD: in ostale

Ne dovoli podnapisov v treh vrsticah.
V prvi vrstici naj bo v do 35 in v drugi do 25 znakov ali pa,
če hočeš da ti dela 100% mora biti v obeh vrsticah do 30 znakov max - če delaš z sub. workshop.

Program sub. work. ma še super funkcije:

Razdelitev predolgega podnapisa na 2 krajša podnapisa:
Npr. če ima podnapis 80 znakov in traja 5 sek. ti naredi 2 podnapisa po cca 40 znakov (v dveh vrsticah) v trajanju 2,5 sek in uredi čase.
Edit-Texts-Divide Lines

Ureditev enovrstičnega ali dvovrst. predolgega podnapisa na dvovrstičnega:
Npr. če je prva vrstica podnapisa predolga in druga ni, ti funkcija enakomerno razporedi podnapis na dve vrstici.
Edit-Texts-Smart Line Adjustment

Moje nastavitve subtitle workshopa (samo razlika od osnove):
Tools-Information and errors-Settings-Advanced-Proh. Char. = @#* "dodamo še oba trikot oklepaja"
Tools-Information and errors-Settings-Advanced-Too long dur. = 10000m
Tools-Information and errors-Settings-Advanced-Too short dur. = 550m
Tools-Information and errors-Settings-Advanced-Too long line = 33 char.

Tools-Information and errors-Settings-Fix:
OFF, ON, ON, OFF, OFF, ON, OFF, ni vazn, ON, OFF, ON, ON, OFF, ON, ON, OFF, ON

Tools-Information and errors-Settings-Check For:
ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, ON, OFF, ON, ON, OFF, ON

Ob prikazu podnapisa Pritisni F9 nato F10 in na koncu bo še čisto malo napak.
Z F9 potem samo še preverjaš napake.

Če bomo vsi pravilno začeli urejati podnapise - potem bomo vsi imeli več časa.

Stepni Volk ::

Verjetno že poznate, pa vendar: www.my-yamada.co.uk - ena boljših strani za Yamado (vključno z vsemi dosedanjimi firmware update-i za 6600 ;) ).

PhotoBlaz ::

hehe mal mim vprasanje,...ampak, a je ze kdo probal kaksen drug zvocniski sistem na teli jamadici 6600 in kako se obnese.....no pa se tole hecno vprasanje,..kaj pa ce bi tem malim zvocnikom zamenjal membrane, oz same zvocnike za kaksne bolj kvalitetne? ali je problem pri ojacevalcu zvocnikov, ali celo pri samem izhodu na predvajalniku?

JanezH ::

Jaz sem priklopil gor moj creative inspire 5300 5.1 in lahko recem samo :D

Res pa je da se za une yamadine zvocnike za okoli 5k ne da pricakovati kakega hudega zvoka, ki ga imajo npr kaki zvocniki za 50k ali vec.... pač špilajo svoji ceni primerno :).

Haby ::

Kolegica je kupila zraven yamade tale set in ful dobr igra, skoda da se ni bilo tega kompleta ko sem jaz kupil ker ta yamadin set res ne da nic od sebe, ampak ceni primerno.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

tris ::

Nate ker si zadnji:

-Za vse tise ki imajo "težave" ker zadnji zvočniki delajo "prepotiho":...stvar vam verjetno dela OK saj sta zadnja zvočnika skoraj v glavnem le za efekte:npr slišiš škripanje vrat nekje na strani, ali pa slišiš kako je nekaj švignilo mimo, pogovor nekje na strani..............glavnina zvoka je še vedno spredaj.

-Jaz sem zraven Yamade nabavil zvočnike CREATIVE INSPIRE P 580, ki jih povsod hvalijo kot dobra izbira glede cena/performanse ....................in za majhno sobo so kar OK, nad zvočniki sem resnično presenečen.
Seveda je potrebno upoštevati da so to "računalniški" zvočniki in imajo svoje meje.
Če ste pa Avdiofil ali pa hočete imeti "ta prav hišni kino" pa seveda pozabite na njih in si omislite sistem za recimo 100-500K , ampak potem verjetno tudi Yamade ne boste kupili.

cd ::

JMAV: hvala za nasvete očitno obvladaš te zadeve.Se grem spet spravit na podnapise tako da upam da bo šlo.
Bom javil kako mi je šlo.

Še enkrat hvala za pomoč.


LP cd

fancy ::

Hvala za iscrpno obrazložitev.
Pri meni help NE dela v workshopu..(imam zadnjo verzijo z slo)
Nekako sem pretvoril txt v srt...vendar problem.....na rac txt delajo normalno in točno z Bs-om, ko pa jih pretvorim v SRT se pojavijo ene cudne krace in tudi Fps se mi podere...zakaj? Tako da nso točni ne na rac se manj pa na yamadi...če se sploh pojavijo;(
Al sem res tako tumpast al kaj?:\

"jmav" ali imaš kak predlog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fancy ()

jmav ::

Subtitle workshop podpira tudi pregled podnapisov v filmu.

1. Najprej odpri film z Sub. Work. Movie - Open (na levi strani se bo izpisal frame rate)
2. Odpri podnapis File - Load Subtitle, ki si ga dobil zraven.
3. Pritisni tipko Play in če se podnapis ujema je vse OK.
4. Shrani v SRT File - Save As - SubRip

V primeru, da se podnapis ne ujema z filmom v Sub. Work. pri predvajanju v npr. MicroDVD ali BSplayerju pa se, si ponovno namesti kodeke.

Namesti si paket kot je:
http://www.free-codecs.com/
Izberi: Codec Pack All in 1

jmav ::

Original 5.1 zvočniki za Yamado

Prepričan sem, da bi se dalo modificirati zvočnike, da delajo s polno močjo.

Ko bom imel čas in če ne bodo prej naredili firmware popravka, vam modifikacijo tudi sporočim.

Povzetek modifikacije.

Zvočniki imajo 5x ojačevalce za zvočnike. Jaz bi integriral rele, ki bi razširil stereo vhod na zadnja zvočnika in SUB (bass) in bi imeli za nizko ceno dobro ozvočenje.

Preklop bi bil možen z dodatno tipko.

To velja samo za filme z stereo zvokom, če ima film AC3 potem dela zvočnik OK.

fancy ::

JMAV...vidim, da sie zelo trudiš z vsakim vprašanjem....Ampak mene nisi razumel.....Moj problem ni v računalniku....moj Bs plajer predvaja VSE divx in podnapise...imam pa cunami kodek in zadnji ac3 kodek ter ffdw kodek.....zaeenkrta v rac nimam problemov.

Moj problem je ko ta isti fil in podnapis zapecem na cd in ( ga dam sveda v isto mapo z istim naslovom) ter vse skupaj vtaknem v YAMado 6600....takrat se mi podnapisi ali ne pokazejo ali pa prehitevajo...Problem je v rac dela normalno vv DIVX palerju pa ne....Pa nisem FPS nic spreminjal

Samo to me zanima kje pri pretvorbi ga polomim da potem to prehiteva..:|

Thx
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

podtalje ::

Če pretvarjaš is .sub v .srt moraš obvezno kot parameter dodati framerate filma. To lahko
pojasni prehitevanje.

Če se ne pokažejo, pa imaš en drug problem.
Mogoče predolgo ime datoteke (max=42 znakov in pa pazi na CaSe SenSitIVity, ker je pri Yamadi to važno.

fancy ::

CaSe SenSitIVity ??? Kaj pa je to?

"pazi na CaSe SenSitIVity, ker je pri Yamadi to važno." KJE IN KAJ JE TO
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

Haby ::

CaSe sENSitiVitY je obcutljivost na male in velike tiskane crke.
LP Svinja se valja v blatu in je srečna, če bi vedela, da je svinja ne bi bila srečna.

fancy ::

Ali kdo ve ce je mozno na Yamadi spremetiti barvo podnapisov v rumeno ali oranzno??

fancy ::

ej hvala ..nekako mi je uspelo te popdnapise spraviti v red...samo zakaj ne podpira več črk v vrstici...recimo 2x po 45 bi bilo super....pa na sredino tv bi morali biti....pa recimo moznost spreminjanja barve le teh.
TOSHIBA Satelite P 200- 1JR 250Gb, 4Gb RAM
TOSHIBA Satelite v L40-18W

jmav ::

PA ŠE ZLATE MORJO BIT :)

fancy! "maš kar taprav nick za ..."

1. Kadar imaš težave najprej preberi vse članke v temi, pa boš našel kar nekaj odgovorov zase.
2. Če imaš že slogan "pomagajmo si", potem tudi ti opiši kako si si rešil problem, ko si rekel "..nekako mi je uspelo te popdnapise spraviti v red"

Za enkrat smo lahko zadovolnji, da lahko sploh vidimo šumnike v podnapisih Yamade.

Prihodnji firmveri bodo omogočali sredinsko poravnavo, itd.

Ko sem ti rekel da si namesti nov kodek, nisem mislil zato ker ne vidiš pravilnih podnapisov na rač. vendar zato, ker:
- Ti dosedanji kodeki narobe prepoznajo framerate filma, ki ga subtitle workshop uporabi pri pretvorbi iz MicroDVD v SubRip.
- MicroDVD format = zapis frame-ov
- SubRip = časovni zapis

markoz ::

Moja Yamada 6600 ima firmware 05 00 02 08
0B 00 00 02
Podnapise imam v SRT formatu, ime filma in podnapisa je isto, podnapisov pa ni!!!!
Kaj mi manjka?

cd ::

JMAV:
Sem šem skozi vse tisto kar si napisal.Tako mi je uspelo urediti podnapise.Vendar ali je normalno to da sem moral večina vrstic popraviti sam: recimo time adjust in divide lines sem moral v skoraj polovici opraviti ročno
tako da sem razdeljeval vrstice kar z entrom v spodnjem okenčku ,ki je v subtitle work shopu.
Z funkcijskima tipkama F9 in F10 pa sem nato preverjal popravke.Opazil sem da sam subtitle izpusti precej napak.
No sej mi ni panike bilo popravljati ročno ne jamram sam sprašujem če je to normalno.?

No sedaj znam popraviti podnapis za film na enem cd-ju. Nastal pa je včeraj problem pri popravku filma na dve cd-jih.In sicer zato ker je nekaj podnapisov od prvega filma kar v drugi datoteki podnapisa. Poizkušal sem na vse načine prenesti del podnapisa iz druge datoteke v prvega: primeri: notepad copy-paste in join subtitles v workshopu.In pri teh dve primerih sem imel probleme da je workshop izjavil ,da ni pravi format podnapisov ali pa
nisem mogel urediti čas predvajanj.Recimo tam ko sem zlepil podnapis je bil čas 0 namesto da bi se nadaljeval naprej od prejšnjega časa.Upam, da je jasno komu kaj sem želel povedati.Torej problem imam kako dopolniti podnapis prvega cd-ja z drugim cd-jem.Ker meni z mojim čaranjem ni uspelo predvajati podnapisov v workshopu.

In še zadnje vprašanje ali se tudi vam zgodi da Subtitle workshop mrkne sredi dela in se ugasne???

lep pozdrav: cd

podtalje ::

Če koga zanima, lahko zdownload moj program, ki je namenjen
sinhronizaciji podnapisov, poleg tega pa ima tudi posebno funkcijo
za Yamado 6600, ki preuredi podnapise.

DirectSub

Če kdo rabi pomoč pri uporabi, naj me pa vpraša.

roscha ::

Huh, še ene par ugotovitev.

Podnapisi:
Ker delam le in samo v Linuxu najprej o formatu podnapisov. Unix format LF (only) mu ne diši. Zatorej je treba ponavadi zadevo prvič konveritrat iz sub v srt, potem PA ŠE v dos format: CR/LF (za neuke- carriage return/line feed) Jeba numero 2. ISO 8859-2 tud ne pali, je treba striktno furat CP1250.

Peka DIVX-ov na DVDje. Mi še ni popolnoma jasno ampak prve približne ugotovitve:
(filmi so vsi na 2 CDjih)

Če je ima filma relativno dolgo delujejo podnapisi samo na CD-ju 2 (ni 100%)
Če filme namečem v direktorije npr: /film/ /risanka/ /etc/ v direktorij pa naklofam avi-je in srt-je mi podnapise predvaja le do 4x hitrosti predvajanja. 8 in naprej izginejo! In preskakovanje tudi ne velja...

Se grem še malce poigrat na tole temo in napišem če ugotovim kaj novega....

jmav ::

podtalje:

Super programček.

Mal več nam napiš kako program sam deli podnapise, kaj se kej dogaja - pa kako ve časovno delid podnapis.

Hvala

podtalje ::

Najprej si naloži zadnjo verzijo, ker sem jo danes update-al.

Podnapisi se delijo max 37 na vrstico in 60 skupaj. Podprti so do treh vrstic.
Če so vseeno predolgi se časovni interval razdeli na dva, ter se polovica teksta prenese
na enega, polovica pa na drugega.
Če je dovolj prostora se pred tekst vnesejo tudi presledki, tako, da so podnapisi bolj na sredini.

Drugače pa jaz ta program bolj uporabljam za sinhronizacijo podnapisov, ker imaš s parimi
kliki sinhroniziran podnapis.

Trenutno pa podpira SubRip (.srt) in MicroDVD podnapise (.sub).

Če pa kdo najde kakšen bug ali pa ima kakšno posebno željo, pa naj mi sporoči na privatna sporočila.

johan4 ::

Pozdravljeni !
Tudi jaz imam tazadnje firmware na yamadi , a vendar podnapisi srt mi nočejo delat.

Kaj bi lahko to bilo narobe?

hvala za odg.

cd ::

Oj. JMAV ali si kaj ugotovil zame ??:\

Johan: a si naložil podnapise na cd z filmom? Ime filma in ime podnapisa mora biti isti.
matrica.avi in matrica.srt to je primer . In kasneje ko predvajaš film pritisni tipko TITLE.Če pa še vedno ne bo delalo se oglasi še enkrat.Men je full nagajal na začetku par stvari in še sedaj imam probleme
z nekimi podnapisi.Napr. predolg ime filma in podnapisa...Aja pa podnapis mora biti v srt formatu tega pa pretvoriš z Subtitleworkshopom ali pa z Direct subom.


lp cd

jmav ::

za CD:

Živjo

To da je potrebno popraviti veliko vrstic, je resnica, dostikrat so podnapisi tudi slabo prevedeni - napisani.

Za sinhronizacijo filmov:

REŠITEV A


1. Probaj najti angleški, hrvaški podnapis, ki se časovno ujema.
2. V sub workshop aktiviraj Translation Mode z tipko CTRL+U
3. File-Load-Original in izberi delujoč tuj podnapis
4. File-Load-Translated izberi slo podnapis
5. Z Tools-Pascal scripts urejaš-dodajaš vrstice v prevodu
6. Save-Translated as

REŠITEV B
1. Oba slo podnapisa najprej shrani v SRT
2. Uporabi: Tools-Join Subtitles
3. Shrani v en subtitle
4. Odpri prvi film
5. Časovno uskladi cel podnapis - ne brisat vrstic ki segajo v drug film
6. Shrani
7. Uporabi: Tools-Split Subtitles
8. Nujno izberi prvi video, da worshop najde dolžino (čeprav je že izbran ima še napako.)

Jaz uporabljam metodo A.

Tudi meni kdaj worshop zmrzne (to je zaradi povezave kodeka z filmom)

lep pozdrav: JMav

jerry2000 ::

Danes sem preizkusil to Yamado 6600, vse je OK, mi lahko morda kdo razloži, zakaj imam podnapise skoraj na pol zaslona (po višini), morali bi biti na dni, ne?

Je kakšna nastavitev, sam je ne najdem, malo neuporabno je, a so podnapisi v divx tako visoko...

Jerry

mumbo ::

V oglasnem sporočilu, ki sem ga prejel po e-mailu piše, da yamada predvaja WMA in OGG !?! Sicer nisem sprobal, ampak mislim da ne predvaja teh formatov. Gre za napako oglaševalca ali gre za novi firware ??

PA kdaj mislijo zrihtat, da bodo podnapisi delali kot je treba ?! ;((

A ne bi blo dobro, da tiste podnapise, ki ste jih že preuredili za yamado nekam uploadate. Veliko ljudi bi bilo po moje hvaležnih in morda se bi jih našlo še več, ki jih bi začeli preurejati!! ;)


@jerry
opcije za nastavitev višine podnapisov ni. morda kdaj bo, kar bi bilo zelo dobrodošlo saj so tudi preveč levo in bi bilo lepše, da so na sredini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mumbo ()

johan4 ::

Mene pa zanima na koliko fremov mora bit nastavlen ko pretvarjas iz sub v srt.

cd ::

Pozdravljeni vsi.
Najprej JMAV: tnx ker pomagaš na splošno ne obvladam računalnike vendar se trudim8-) .Super forum veliko se naučiš tukaj. Grem poizkusiti urediti podnapis tako kot si opisal. Verjetno sem delal kar v pravi smeri prej sam sem zbrkal nekje na sredi :\ sedaj bo lažje zagotovo.Se vidi da obvladaš te zadevce. Je pa res da ti podnapisi niso urejeni.Jaz standardni podnapis povprečno popravljam najmanj tričetrt ure( pa še potem ko vse zapečem opazim precej napak).Bom videl kako bo s tem na dveh cd-jih.
Mislim, da so skoraj vsi podnapisi so napisani samo za PC, tam pa tako ni problema z dolžino in podobno. Ne bi pa bilo slabo, da bi podnapise nalagal nekam kjer bi bili samo za yamado.Po eni strani pa vsi upamo da bi dobili nov firmware kjer ne bi bilo sploh potrebno urejati podnapise : omejeno št.znakov , dolžine ....potem pa bi bili tisti podnapisi tam nekje na eni strani čist brez veze. Baje z nekimi ostalimi divx komponentami ni problema v dolžini podnapisa ter podlagi,sredinski postavitviji( recimo cena,šumniki,.... imajo druge slabosti).Po pravici povedano na naši Yamadi se je pogledalo 5 filmov do sedaj pa jo kar nekaj časa lastimo.To pa zato ker resno ogromno časa zapravim da obdelam podnapis. Se kar lovim še beginner.Sedaj precej lažje ker imamo stručkota JMAV-A tu gor :)) .Vsi upamo na boljši firmware, ki po popravil določene napake,zmrznitev,podnapisi in še kaj do takrat pa precej klikanja in tipkanja je pa fajn če si pomagamo med seboj:)) .

Za johana : frame je 25fps mislim da je to nekje standard.Drugače pa je res fajn če si pomagaš z kakim pragramčkom da preveriš še preden zapečeš na cd .Naprimer Subtitle workshop in pa Direct SUb prvi je precej boljši zagotovo.Se lahko da strelam mimo z nasveti ker tudi sam včasih ne vem kako in kaj.
Ta link je super vse kar rabiš za divx je tu .
http://www.free-codecs.com/download/FFD...

Kul je tema Yamada ni tolko dolga in je lepo pregledna z najbolj osnovnimi pomembnimi nasveti.

lp cd;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cd ()

podtalje ::

Da bi shranjevali podnapise za Yamado se mi zdi poplnoma nepotrebno.

Moj postopek: (manj kot minuto)
Zaženeš DirectSub.
Odpreš podnapis.
Izbereš vrstico v podnapisu iz začetka filma in ko se ta v filmu izgovori, pritisneš Get.
Izbereš vrstico v podnapisu iz konca filma in ko se ta v filmu izgovori, pritisneš Get.
Klikneš Calculate&Convert in podnapisi so sinhronizirani s filmom.
Izbereš Tools/Yamada6600 in podnapisi so prirejeni za Yamado

Kakšno minuto dela je več, če imaš podnapise za en CD, film je pa na dveh.
Klikneš podnapis, kjer je konec prvega CDja, desni miškin klik in izbereš split in ti naredi dva file-a.
(malo je še zabugano, zato je potrebno drugi podnapis še enkrat sinhronizirati, ampak bom danes to popravil)

cd ::

Ma vi ste glavce.Super:D

Jaz sem poizkušal že prej z Direct subom vendar se mi sesuje:
ali pa prekine film. Na mestu podnapisov mi pa piše da je dvd samo za prodajo pa neke lastnosti podjetja itc.
A bi se lahko dalo dobiti link kjer si snel zadnjo verzijio?

Med tem pa jaz Subtitle workshop ....

P.s. našel sem tvoj Directsub zip Podtalje isto dela razen če maš kak nov update.

mal sem surfal našel sem ta link za tiste k znate nemško:

http://gathering.tweakers.net/forum/lis...

lp cd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cd ()
««
2 / 93
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724332 (8946) bizi72
»

[DivXviD] P.Y.P.S. FirmWare (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
35870646 (18465) koks2005
»

Yamada 6800 X PLUS

Oddelek: Zvok in slika
424989 (3080) pingec
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525835 (13170) podtalje

Yamada 6700

Oddelek: Kaj kupiti
302189 (1815) Stepni Volk

Več podobnih tem