» »

Po menjavi VGA se windowsi ne naložijo

Po menjavi VGA se windowsi ne naložijo

Talula ::

Plata Asus P4S8X, P4 2.4, 1GB RAM DDR, WindowsXP SP1 z vsemi popravki

Do sedaj sem imel VGA RAdeon 9200SE in je vse delovalo bp. Danes pa sem vgradil GeCube Radeon 9600 PRO 256MB in se mi windowsi XP naložijo samo v varnem načinu.
Poskusil sem že skoraj vse možno. Brisal gonilnike, celo register, naložil več različnih gonilnikov (tudi omega), spreminjal nastavitve v biosu, vendar se nalaganje windowsov v normalnem načinu ustavi, ko bi se moral prikazati logo od windowsov.
V varnem načinu vse deluje ok. Tudi gonilniki se naložijo ok, vendar se pri ponovnem zagonu spet vse skupaj ustavi.
Na drug disk sem tudi na novo naložil sistem in vse deluje ok, vendar bi rad računalnik usposobil s prvim diskom.
Če dam nazaj notri 9200SE, pa vse deluje ok. Za obe kartici bi moral delovati enak gonilnik, edino 9600 ima podporo za directX 9.

Kakšna ideja razen na novo nalaganje windowsov?

Hvala za pomoč.
  • spremenil: Talula ()

jest10 ::

Najprej odstrani gonilnike in grafično v upravitelju naprau! Nato vgasni kišto in šele nato zamenjej grafični

Talula ::

Hvala za odgovor, ampak kot sem že napisal sem to že storil, celo brisal register, ne samo odstranil strojno opremo in gonilnike.

Zheegec ::

To se rado dogaja Windowsom XP in NT.
Format zagotovo pomaga :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Talula ::

In tudi format se je zgodil ;(

KraP ::

Kolega je mel isti problem z izto kartico,delovala je le z gonilniki ki so bili prilozeni,
vec je tukaj r9600pro(256mb)-gigacube problem ali ne?

bmandelj ::

se strinjam z KraP-om

instaliraj gonilnike s cd-ja te kartice ful ne marajo drugih gonilnikov kot tistih s cdja oz od proizvajalca
ocitno so nekako spremenjene da ne delajo z drugimi

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

sloxl8 ::

Ponavadi je naučinkovitejša metoda ta, da pred zamenjavo grafične kartice v Windowsih nastaviš Splošno kartico VGA / Generic, ugasneš računalnik, zamenjaš kartici in prižgeš nazaj. Namestiš gonilnike in stvar je opravljena. Pri meni je to vedno delovalo (brez brisanja registra, ker nima nobene veze, brez formatiranja, ki je še bolj nesmiselno).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9200 se

Oddelek: Pomoč in nasveti
6839 (779) blaz87
»

računalnik se restarta

Oddelek: Pomoč in nasveti
121532 (1177) podreberek
»

Mate probleme z Catalyst 6.4?

Oddelek: Strojna oprema
91129 (835) yerko
»

Težave z Geforce 6600

Oddelek: Pomoč in nasveti
15902 (753) tinesko
»

Namestitev grafične RADEON 9000PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
191459 (1131) ali3n

Več podobnih tem