» »

IE 6 ---> virus

IE 6 ---> virus

HeavyBee ::

Pozdravljeni

Imam en problem, upam da ve kdo kaj narest.

In sicer zdi se mi da imam okužen IE ima naslednje simptome:
1. usak prvi zagon po rebootu mi požene windows installer in instalira neke komponente gor k so ble že davno naloži
2. vedno se mi home page postavi na res://hkies.dll/index.html#96676 in ne morem spremenit
3. ko zaženem IE začnejo deževat virusi, avast antivirus skos piska ko nor in brišem viruse
4. skos ko sem v IE dežujejo bannerju in prov v usakem v levem kotu navrh piše "Best of"

Uporabu sm antiviruse, ad-aware mi je zaznal possible browser hijack in mi ga je spucu, ko prvic vzgem vse ok dela, ko ga drugic pozenem spet po starem.

Sicer uporabljam FireFox in se niti ne sekiram tolk, ampak ko bo ba naslednji popravk trevba instalirat za WIN bo pa spet pestro. Sej update se da samo z IE ane?
Aja...mogoce se to... prej sm mel incredimail, in mislem da se je ob istm casu zacel bunt in se prec ko se zalaufa nardi napako in se zaustav.
Virusi so pa vedno neki win.trojano180 or sth...

Ma kdo kej pojma? Pomoje bi blo treba IE dol vršt pa še enkrat inštalirat? Sam kako ga dol vržem?

No hvala lepa če se bo kdaj komu na tole odgovort in lep pozdrav!

Stane

miki16 ::

Jaz mam pa okuzene datoteke kot so notepad,windows media player,....., skratka skor vse pogosto uporabljive programe.Kaspersky mi skoz javla da imam trojana, nisem pa sam preprican ce gre za trojana.Pomojem gre za trojana pa se kaksen drugy virus.Ne wem kaj naj naredim da se mi ne bi pojavljali skoz isti virusi. Res beda to

LP

Dragi ::

ma dejta oba winse gor namestit,pol si pa najprej nabavita zone alarm pro 4.5, pol si pa še nasnemta update od winsu pa antivirusnike, pa bo mir.Najbolj zihr, tud sam delam to.

add by SuLc: tole je bilo precej na meji... prvo opozorilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

Dragi ::

pa ne uporabljat ie, k nima sploh nima nevem kakšne zaščite.Dejta uporablat mozillo, netscape-a, firefoxa al neki tazga

K0K0 ::

Pa kaj a vama antivirus ne pobriše virusev? Mal poglejta po nastavitvah! Pa napišta kater virus/trojanca vama najde.
@HeavyBee
Probi tole: tols > internet options > advanced > in odkljukaj "third-party browser exstensions"

jype ::

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

K0K0 ::

Sej je reku da uporablja mozillo! Sam občasno je treba pa tud kšne popravke naložit a ne tuki pa nastopi problem ker gre to samo z IE!

jype ::

Ce bo z IE pobiral samo windows update in uporabljal kaksno polomljeno online banking storitev ki ne dela brez IE ne bo dobil virusa.

Za vse ostalo naj pac nuca kaj drugega.

Ce si je masino ze nasmetil je najbolje da jo reinstalira in bolj pazi. Jaz imam windows masino ki se ni nikol imela virusa ali spyware, ker pac uporabniki (no, samo trije so) pazijo kaj klikajo.

bobby ::

No ti bom jst probu kej konkretnega pomagat:

dej kot prvo si najprej inštaliri program spy sweeper in ga posodobi. potem posodobi tudi avasta, ki praviš da ga imaš (če ga slučajno še nimaš posodobljenga). potem imaš pa v avastu opcijo "schedule boot scan"" izberi to in nastimaj, da ti ob naslednjem bootanju prečekira cel disk (c: d:,.. kolikor jih pač imaš).

restartiraj mašino.
ob restaRTU TI BO avast prečekiral ves disk in tm k ti najde viruse, sam delete al pa clean. najprej clean, če ne bo mogu spucat, pa delete.

ko bo vse ti naredu, zopet reboot in pejt v safe mode. v safe mode pa zaženi ta spy sweeper. pusti do konca, da ti najde kolikor bo že najdu in delete all. pa dej kar ene 2X zažen ta spy sweeper.

no k boš pa vse to naredu, bi pa mogu večino simptomov napak tvojga compa odpravt. če pa ne, pa povej kaj je ostalo, pa bomo pol naprej,...


upam da sem kej pomagu, bi še kdo kaj komentiral??
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

HeavyBee ::

Hey bobby :) hvala za nasvet, koncno nekdo k da nasvet in ni na vse pretege pametn.
Sm downloadu spy sweeper...celo IE sm dol vrgu...tko da bom naredu oba scana.... in potem poročam :) see ya till than

HeavyBee ::

no good. ne pomaga. spet mi je zaznal nek hijacker in dost spywarea...ampak je spet isto. celo IE ne morm nazaj gor dat ker mam baje že novejšo verzijo gor in nove sploh ne morem dat. pomoje so ga virusi orenk prerešetal. In stvar je taka...ko sm dal boot scan ni neč najdu...medtem sm ga mel offline (kabl), potem ko sm ga mel nazaj online je pa začel viruse šopat. Again. Heeeelp :)

Dragi ::

heavybee sm ti reku, de dej še enkrat winse gor,jst sm tu glih dns naredu, pa sm zdele že spet gor.Da vse spravš v red maš cca 3h dela, kar se pa tiče teh spy sweeperju pa podobnga, ti delujejo, sam če jih inštaliraš prej, preden se ti računalnik okuž, pa da pol sprut brišejo, k eni trojanci, pa virusi ti te programe spremenijo, da virusu ne odstranjo(popolnoma) ok.
Ne bod trmast pa me posluš, ne bo ti žou.

K0K0 ::

Verjetno si dobil tole golazen! Zaenkrat še ni popravka tko da boš mogu še mal počakat (to zna kr trajat)
pa še tole mi povej:
viruse ti začne nalagat ko vklopiš ie al ko se na net povežeš?
a si tole prov napisov "res://hkies.dll/index.html#96676" ker men ne najde nč na tem naslovu? Če boš dal taprav naslov ga lohka v hosts napišeš in mu s tem blokiraš dostop do strani kar bi pomojem zaenkrat zadostoval.
Za to da se ti ne pusti naložit IE pa pomojem ni kriv virus, ker s tem so radi problemi tud tko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nujna pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
5959 (884) El Nino
»

Mozilla firefox

Oddelek: Omrežja in internet
101883 (1398) demon#666
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253443 (2467) Mr.B
»

Težava z explorer.exe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161430 (1226) sm0key
»

VX2 - neuničljiv Trojanec

Oddelek: Pomoč in nasveti
161905 (1470) kotocom

Več podobnih tem