» »

katero graficno? geforce 6800GT?

katero graficno? geforce 6800GT?

«
1
2

gfhr- ::

razmisljam da bi zamenjal mojega r9800pro za neko nvidia graficno (razlog sem napisal v os forumu) in zdaj ne vem kaj bi vzel. ze dolgo casa nisem bral kakih reviewjev ali testov graficnih zato sploh ne vem kaj je novega na trgu. edina graficna ki sem jo zasledil in zgleda kul za to ceno se mi zdi je gf 6800GT (82k). zdaj bi rabil nasvet glede te graficne ali katere druge ki bi bila dobra zamenjava za 9800pro - iscem nekaj kar bo po performasnih ista kot 9800pro ali boljsa - ampak ne iscem graficne za 100+k. bi mi 9800pro popolnoma odgovarjala ce ati nebi bil nesposoben z driverji.

btw: ne vem ce imate broken search ali pa se sploh noben ni omenil te graficne?

jest10 ::

Povej mi. Kaj za vraga je narobe z 9800pro?
Če imaš pa preveč denarja in ne veš kaj bi z njim ga pa daj za posočje!

gfhr- ::

naj te raje moj denar ne skrbi pa si se enkrat preberi kaj sem napisal. predvsem zacetek.

MEDENA ::

ti kar vnaprej povem to da je tam pri JAE 100% napačna cena...82K je navadna 8600...GT bo/je preko 100K...

gfhr- ::

hm
zgleda da imas prav :\

kaj pa 6800 (non GT) se splaca za ta denar?

MEDENA ::

navadna 6800 za 82-83K ?

hm ZDA slabih 60K....

jaz ne vem ne bi jemal navadne....raje počakal da GTki pade na slabih 100K....

Witboy ::

mene tut zanimajo kaki testi.... konckoncev tut 6800 navadna ni tako slaba... pa zihr se jo da navit na GT... tak da teh 20k cenej je vredna nakupa :)

Sami ::

Tuki je par testov:

http://www.firingsquad.com/hardware/gef...

Drugače pa tudi sam nameravam kupiti GeForce 6800 GT, samo da se še cene malo spustijo.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Loki ::

skoda je edin, k baje gt ne mores modat v ultro (slednja rabi dva molexa).

MEDENA ::

G6800 12 pipelines DDR1
G800GT/U 16 pipelines DDR3

in GT splot ni treba modat, samo naviješ na Ultra frekvence...hehe

Fury ::

Navaden 6800 se pomoje NE splaca. 6800GT ko bo okol 80k pa ze.

gfhr- ::

odločil sem se za 6800gt ko mu malenkost pade cena.

Fury ::

Pomoje pametna izbira. Zate itak. Za ostale, ki ne rabjo nujno nvidie pa bo zanimivo vidit kaj bo ATI naredu s svojim konkurentom GF6800GT, ki naj bi se imenoval kar X800GT in bo le downlclockan X800XT. Bomo vidl.

gfhr- ::

mimogrede: nv poganja doom3 malenkost hitreje kot ati. sicer je razlika majhna ampak, ce kdo pozna nvidio ve da se bo ta razlika z vsakim driver releaseom vecala.

LapD ::

sam zakaj si sploh kupu r9800 pol ce si bil tako preprican v shitty driverje?:\

gfhr- ::

lapajne: pred to grafo nikoli nisem mel atija, sem pa slisal veliko o njihovih driverjih itd... ampak je bila (ko sem kupoval, ze kar nekaj casa nazaj) cena zelo nizka glede na performanse. ob taki ceni nekako pozabis na vse drugo :)
graficna ni slaba, slabi so driverji. za win bi lahko rekel, da so dokaj dobri (sicer sem tudi na win izkusil nekaj artefaktov, laganja...), driveri za linux so pa cisto druga stvar.

Fury ::

Linux pac ni interesanten trg za high-end 3d graficne kartice. Sprijazni se :)

RC14 ::

Tale 6800GT kolikor vidim po testih ,se odlično obnese in se bo oz se hudo navija - čez frekvence od ultre , pa ne vem na kateri strani sem videl da ima 22 stopinj manj od X800PRO, to bo po mojem najbolši nakup glede na perfomanse/cena ! (moje mnenje seveda). Sam dolga pa je ko ponedeljek.:D

Lp

GUFY ::

Moj naslednij nakup bo sigurno NV 6800GT:D

borchi ::

Linux pac ni interesanten trg za high-end 3d graficne kartice.

misliš za high-end gamer 3d kartice?

a ni že kr neki firm, ki renderinge za profesionalno 3d animacijo delajo na linux-u. me zanima če nvidia nudi hw tut za te stvari, kr pol verjamem, da pricurlja ta super podpora za opengl od tam. v linuxu se jim ni treba matrat z DX-om. poleg tega pa nudijo tut development tools za linux (cg toolkit).

upam, da bo ati začel tut tu mal bol migat, da bomo meli več konkurence in boljše proizvode tut v linux sferi.
l'jga

RC14 ::

GUFY: Pa menda ja ne boš spet na 1.mestu na lestvici??:D :D :D


Lp

Jeronimo ::

GT plata se po testih izkaže odlično ..... bi se znalo zgodit da bom raje kupil NVIDIO kot ATI ......
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

GUFY ::

RC14: Upajmo vendar do to pa pokazal čas.>:D

Fury ::

borchi - ja gamer kartice sem mislu. Bolj profi itak uporabljajo izdelke podjetja 3dlabs, ne pa NV ali pa ATI. Pa se te vecinoma delajo na MACih in raznih sunovih workstationih. Linux (kolikor je meni znano) ni zelo popularen v te namene...

borchi ::

Fury: mogoče nekoč, zdej pa taglavni (tisti, ki majo denar) že delajo premike. ostali pač verjetno morjo počakat na amortizacijo ;-)))

http://news.com.com/2100-1001-983898.html
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

userc ::

kot informacijo naj povem da bodo prve Geforce 6800 GT dobavljive v ponedeljek. To bo ali BFG ali XFX. MSi pride kasneje... jupi!

MEDENA ::

userc: boš ti jupi ko boš videl 115000-120000 SIT cena na njej LOL....

Fury ::

ja, a nam lahko poves kaksna bo cena?

Zheegec ::

@Medena; Sicer cena ni takšna, AMPAK v Sloveniji bo pa najbrž res takšna! Kriminal, sreča da se "prava EU" začne že čez Italijansko ali Avstrijsko mejo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

cca 420-450€ so v AUSTRIJI.......

http://www.e-bug.at/cgi-at/preise.cgi?f...

PNY 6800GT slabih 400€.....če je sploh "IN STOCK"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

GUFY ::

400 eurov se pravi cca 96000 SIT pa še ponjo v Avstrijo bo treba, v primeru da bo kakšna okvara v času garancije pa še enkrat (za pot iz Ljubljane do Celovca me pride samo bencin cca 4500 SIT), nevem, nevem kaj mi je storiti:\

P.S. Cena pri nas ne bo 115-120 k SIT vsaj na tej strani jo ponujajo za 107.910 SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Zheegec ::

V Slovenijo še nihče ne pošilja po pošti?
Aja, če ste še niste videli novih Doom3 testov - nVidia all the way za OpenGL :D 6800GT je pred X800XT.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MEDENA ::

gufy...redna cena 119900....ne gledat s popusti ....

GUFY ::

MEDENA: Mene zanima samo koliko me dejnsko pride ta grafa, če so pa v trgovini tako "neumni ", da mi dajo xy % popusta se ga pa seveda ne bom nikdar branil.:D

GUFY ::

Pri Jae imajo 6800GT grafo od Gigabyta že za 87.720 SIT. Me pa zanima kako se kaj obnese ta grafa saj je za celih 25k cenejša od Leadteka.

RC14 ::

GUFY: To je cena za navadno 6800 , 6800GT pa je 111.720sit. Poglej pa boš vidu,cene so mal zašuštrali. Ja če bi pa bla 87k bi pa še js kupu,svojo pa takoj prodal.:D :D

Lp

GUFY ::

Ja zgleda da so se mal zaj**ali ko so pisali cenik. Bi bilo pa fajn če bi drzala ta cena kot je sedaj napisana.:D :D

ČIP 008 ::

Septembra bi naj na police prišla GeForce 6800LE ,gpu 300 rami 700 Mhz za 200 dolarjev ter močnejša različica 6850 za 320 dolarje kot Ti4200. Zelo dobro pa sta se na testih odrezali GeForce 6800 Ultra-MSI in Leadtek A400 Ultra. Čip nV 40 ima vrhunsko oziroma fantastično sliko in zastrašujoče Samsung rame GDDR 1.6 ns. Največja prednost pa je v podpori Shader Model 3.0 in Flow Control, za kar bo še ATI-jevce dolgo bolela glava inženirji pa bodo imeli nočne more. To je gotovo hitrostni in tehnološki šampion. Pretirana požrešnost napajalnika pa je bila tudi iz trte zvita saj je bila kartica testirana na Enermaxu 365 w(tri leta se že nahaja v mojem računalu) in je delovala brez problema. Bitka med ATI-jem se je že začela vojna pa je zanj že v naprej izgubljena.LP:D

jurcy ::

komi čakam da pade tale 6800gt na ene 80 jurčkov:D

Karaya 52 ::

Jaz sem nekako takole predvideval.

Kupim zdaj R9800PRO powercolor, 256bitni za 53k, pa ga prodam pol enkrat pozimi za 30k, in kupim 6800GT. Dobro?

jurcy ::

pošteno pomoje:D

Caligula ::

Cip, pa a si ti kaj bral primerjalne teste?
Pa na razvitih trgih ATI ponuja hitrejse kartice obicajno po 100 USD manj. Tisto o sliki so v testih rekli, da je ostalo enako-se pravi ATI se vedno boljsi, o shaderjih 3.0 so rekli le, da je razlika skoraj neopazna in da je Nvidia nategovala in 3.0 primerjavo priredila tako ,da jih je primerjala z shadeji 1.0... tko da..

Dej ne na pamet govort. 6800GT bo verjetno ugoden nakup in se bo mogoce zaradi cene zlo splacala. Sam bo treba videt kako bo s cenami ATIjev v nasi blizini.

Ampak take izjave, da je kera firma ze vnaprej izgubila so pa mal butaste.

Predvsem bo pa cena odlocala.

profii ::

6800GT bo najverjetneje ugednejša od radeona x800xt pa z nekim OC-jem bolša.

Karaya 52 ::

Po ceni da. Ne moreš primerjat teh dveh kartic. Primerjaj GT in PRO.

jurcy ::

med tema dvema zmaga pa gt>:D

Boki_ ::

Pomoje je bolj smiselno primerjat pro/non-ultra. Ker mata oba po 12 cevovodov. XT/Ultra, GT majo pa po 16 pipelinov.
I'm back

Caligula ::

Vsi bi nekaj na pamet-zaenkrat kar je bilo videno testov, je ATI za enak ali manj denarja ponujal vec. Bomo pa se videli.
Zaenkrat je-sploh pri nas-se premalo ponudbe.

Sam na jetra mi gre ker majo kaki glavo v riti pa kr nekaj po svoje nabijajo eni za eno eni pa za drugo firmo.

Dr_M ::

Vsi bi nekaj na pamet-zaenkrat kar je bilo videno testov, je ATI za enak ali manj denarja ponujal vec.

heh...neumnost.
x800pro in 6800gt staneta isto, pa GT lepo povozi PRO...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Daj cene in linke.

Dr_M ::

zakaj, si nesposoben poiskat priporocene cene??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična od 80000-100000 SIT ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564261 (3579) RC14
»

nVidia Geforce 6800 Ultra ali ATi Radeon X800 XT

Oddelek: Kaj kupiti
312503 (1714) kuglvinkl
»

"High-End" graficne kartice in cena v prihodnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
1547936 (4582) ombre
»

ATI vS nVidia

Oddelek: Strojna oprema
211688 (1172) Caligula
»

6800GT ali X800Pro...katero bi izbrali?

Oddelek: Kaj kupiti
161271 (1007) Primoz78

Več podobnih tem