» »

Zdrava prehrana; sadje...

Zdrava prehrana; sadje...

«
1
2

Microsoft ::

No, takol gre to.

Vcasih, ko imam kaj casa, malo premisljujem, kaj bo v prihodnjiosti. In potem pac zacnem premisljevati, kako se bom jaz prehranjeval, ko bom enkrat 'na svojem'.
Trenutno vidim to tako, da bom jedel veliko sadja. Tu gre predvsem za 5 vrste sadja: pomarance, breskve, jagode, ananas in lubenica.
Ze danes to vcasih prakticiram in imam kak obrok kar samo sadje. Imam namrec neko masino, v katero das sadje in potem ti loci 'tekoci' del sadja na eno stran, bolj gosti del na drugo. Potem pa najprej pojem gosti del, na koncu pa se tekoci. Njami. :))

Samo tu nisem preprican, ali je to ravno dobor za zdravje, da si tako omejen na 5 vrst sadja. Bi bilo to sploh zdravo, da bi 50% (ali se vec) hrane, ki bi jo zauzil, sestavljalo samo 5 razlicnih vrst sadja? Bi bilo to slabo, ce nebi vec jedel toliko ostalih stvari?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Odvisno od tega kaj bi drugega jedel. :) Ampak naceloma ni nic narobe, ce le uravnotezis svoje obroke...

Sicer pa se je treba na uzivanje presne (neobdelane) hrane navadit in je prehod kar tezak. Vecina ljudi tega ne zmore, ker je presna prehrana... Bljaaaak! :P

whatever ::

Predvsem ti bo bolj koristilo, če boš hodil spat ob bolj normalni uri, recimo 11h zvečer.:) Tako boš mel normalen bioritem. Če si se pa zbudil ob petih zjutraj se pa opravičujem - čeprav si precej zgoden.

Tear_DR0P ::

Presna prehrana zna tudi škodovati!
Imam prijateljico, ki je že 15 let "zgolj" vegeterjanka (Nič mesnega, je pa mlečne izdelke).
Na pregledu pri zdravniku pred dvema letoma, so ji povedali, da če ne prične uživati mesa bo počasi ostala brez las, nohtov, težave bo imela z očmi in kostmi. No ko je poizkusila jesti meso, je ugotovila da je razvila alergijo na meso, ki je sicer predvsem psihološkega izvora, ampak je vseeno tam.

Aja tisto kar so ji obljubili bo prišlo počasi (30+ let), se ji pa že pozna!
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Ja, imas take butaste vegetarijance, ki jedo samo pohan sir.

Jih pa kar nekaj poznam, ki so bolj zdravi od nekoga, ki se vsak dan prehranjuje z mesno prehrano.... :)

Vesoljc ::

> Ja, imas take butaste vegetarijance, ki jedo samo pohan sir.

ne pozabit na sopsko solato :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

thramos ::


Jih pa kar nekaj poznam, ki so bolj zdravi od nekoga, ki se vsak dan prehranjuje z mesno prehrano.... :)


Pomoje je to zato, ker vegetarijanci tud drgac bolj zdravo zivijo. Povprecen clovek pac poje kar pride, vegetarijanci pa dost bolj pazjo na uravnotezen jedilnik ipd.

Brilko ::

Tako boš mel normalen bioritem.

Se strinjam, čeprav se sam tudi tega en držim najbolj, ampak sem 99% da je šov takrat enkrat spat. Hehe...

Jst mislim da vegetirajanec živi bolj nezdravo kot tisti ki jemo meso, ker vseeno rabiš tudi "pravo hrano" --> MESO. Men se zdi da če ni mesa da se sploh ne mroeš ornk najest. Zdaj bo kdo reku da se bom najedu dovolj solate al pa neke zelenjave?

Ti vegi peopli so sam neki kao "sodobni ljudje" ampak v narekovajih. Če je človek že skoz celo zgodovino jedel tako zelenjavo kot tudi meso in vse ostalo (sadje, žitarice, mlečne izdelke... vglavnem vse) mora tudi vsak dan zadovoljiti te potrebe po raznovsrtni hrani, ki jo telo potrebuje za normalno delovanje.

No tisti ki poznate vegetrijance, so to ful suhi ljudje a ne? :D

mile ::

nisem vegeterjanec, ampak uživanje mesa vsak dan vseeno ni "normalno", to je dejstvo

dexter_II ::

Zdej pa ce bos pa sadje jedel je pa to zravo?
Jea right....:|
Meni nekako ne gre vcasih mogoce kaj pojem ampak v globalu cista nula. Se najraj kako mandarino.
Drugac pa odvisno od dneva. Ce grem na kolo tisti dan malo vec karbo vnasam, mogoce kaki spageti, kruh al pa clo krompir, da glikogenske zaloge nafilam. Drugace pa veliko zelenjave, vecinoma surovo: paradiznik,kumare, zelena solata, paprika, mlada cebula, korenje ... in to je vecinoma domace, vrt. Zraven pa light skuta, puran, piscanec, ribe. Koscek kruha zaradi presnove beljakovin.
Namesto cipsa pa cokolade, razna semena soncnice,buce...Pa obvezna uporaba olivnega olja zaradi O3/O6).
Je pa edino pozimi kriza zaradi zelenjave.

Drugace kar te bo prvo zacelo matrati je pomankanje B vitaminov,ki jih ni v sadju.OK, tablete. Bi blo pa fajn, da vsaj omega3/6 vnasas, spet ni v sadju mas pa laneno/riblje olje (zivi bljak!).

Pri nas fotr vcasih pospravi tudi po 1/2kg svinjskega za kosilo pa je pri 60-tih, pri zdravniku pa samo za sistematski:D
Ce bi sedel v pisarni bi ga verjetno pokopalo tko pa...

Imas pa kar nekaj literature glede prehranjevanja. Ena je tudi `good fat, bad fat` nekaj takega mal pogooglaj.

zile ::

mile: mesa ali mesnih izdelkov ;)
whatever: nč se ni zbudil še... zajtrk bo mel ob 15, ko se zbudi. Poba ma sfukan bioritem
Drugače pa 2x sadni obrok na dan kr paše...sploh zvečer ene 2 banane+jogurt :D

Nikita H ::

glede mesa naša zadnje časa res malo pretiravamo, če pogledamo še 30 let nazaj je bilo meso ubistvu razkošje, ki se ga je jedlo enkrat na teden. Zdaj je pa vsega zadosti, pa folk misle da ga mora jest kar vsak dan in da je to nujen in sestavni del obroka ali edina "prava hrana"


če mene vpraša se bo to prej ali slej pokazalo na zdravju!

Vesoljc ::

kwa pa ce pogledamo 10000 let nazaj? 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Nikita H ::

10000 let nazaj pa sploh niso jedl dost mesa!

bojda so bile glavne sestavine jedilnika pračloveka sadje, zelenjav in razni oreščki!

(tako vsaj kažejo razne analize zob in okostji)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikita H ()

Poldi112 ::

Problem sadja je da ima prevec sladkorja. Sicer je zdravo in ok, ampak ni za pretiravati, da bi samo sadje jedel. Potem je ze bolje samo zelenjavo.
Od mesa je pa precej ljudi psihicno odvisnih. In potem pridejo take bedarije ven, da si suh, da ne mores biti fizicno aktiven,... ce si vegetarjanec. Res je da so neke stvari v mesu, ki jih potrebujemo, jih je pa tudi precej, ki nam skodujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

tx-z ::

hehe, ma ti jej vse povrst, nekak enakomerno vsegaskp pa bo :))
hehe, moj bratranc je bil enkrat "vegetarijanc" za krompir :D
tx-z

moj_nick ::

Vse je odvisno od tega, kaj počneš. Men da mama za kosilo dva krožnika - enega za zrezek, drugega za pomfri. Čeprav sem se odločil, da bom počasi nehal s pomfrijem.










P.S. Vsak drugi/tretji dan naredim 50/60km na beciklu
110111001001010001010000

Microsoft ::

Dobro jutro. Dons sm se malo 'pozneje' zbudil, ker sm sel malo 'pozneje' spat. :)))

Drgac pa jst z veseljem jem kaj drugega. Recimo makaroni. To sm v srednji soli jedel vsak solski dan za kosilo.

No, sam zdej je stvar taka, da imam tud do 12h turneje za PCjem. Skratka malo gibanaj. Grem pa zvecer za ~15m na kolo.

Tako, da me malo skrbi, kaj morem kej jest, da se ne bom cez par let valil po stolu. :)) Je pa zanimivo to, da jem tako malo, da se ze kakih 5 let nisem ne zredil ne shujsal. Vendar tu ne gre vse na to, kaksen imas trebuh.
Je tudi pomembno, kaksno zdravje je v notranjosti telesa. In za tisto me malo skrbi. Danes se ne, samo v prihodnje pa vse bolj.

Do ideje z sadjem sem prisel posredno; kuhat ne znam. Samo pri tem je tako. V 'sodobnem' svetu pac nimas casa, da bi se 3h na dan ukvarjal z nekim pajsanjem hrane. Tako, da mam jaz najrasi ze kar pripravljeno hrano.
In tu sta dve moznosti. A mi kdo drug skuha, ali pa jem 'pripravljeno' hrano. Ta prvo sedaj se gre, samo potem, ko si na svojem, pa zna zaskripat. :)) Ta drugo pa sem mislil razno sadje, ki ga enostavno pogledas, vgriznes, pojes in to je to. Nic dela z pripravo le tega. Pri tem je se dobro to, da ker hrane ne 'pajsas', v hrani ostanjeo pomembne stari (kar se ne zgodi, ce hrano pregrevamo).


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brilko ::

Danes si pa fajn dolg potegnu... :D

Boki_ ::

Ha, js sm sel spat kasnej ko ti, pa sm se prej zbudu. Sicer pa js sm mel fuuul sfukan bioritem pa prehrano tut. Sadje pa zelenjavo sm jedel...0. Pa mi je punca rekla, da moram jest tut tisto. Pa sm spet po dolgem času poskusil "la verdura & frutta fresca", pa sm vidu, da ni slabo. Sam si nism "oskubil" normalnega obroka, jem isto kot prej, sam da sadje pa zelenjavo še dodam zraven.
I'm back

tx-z ::

no ja, 3ure pa spet ne kuhaš, eno dobro urco pa že maš kej :))
tx-z

BigWhale ::

Jimi, kaj ko bi raje zacel o kaki drugi resitvi razmisljat? Intravenozno recimo... Zacnes z glukozo in podobnimi preparati... Malo bos shujsal ampak ni panike. Gibljes se tako ali tako prakticno ne, organizem se bo navadil. Pa ce si kupis elektronski dozer, si lahko stimas pretok kar avtomatsko, niti skrbet ne bos rabil. Se kak USB interface si nardis. Ce ratas lacen, sam mal naklikas in ze vec 'pojes'. Pol si pa na vrecke z glukozo lepis nalepke v stilu 'SNICL', 'GOVEJA JUHA', 'RAVIOLI V OMAKI'. Tko, za boljsi feeling.

Pa se vstajat ti ne bo treba ce bos hotel 'jest'.

Boki_ ::

Niti ust odpirat. USB interface pa tut ni slaba ideja. Ni prenesel kak mp3, pa bi znorela naprava, kar zabila žile z glukozo.
I'm back

frenk ::

fantje najprej probejte presno jest, pa pol govorte kolk to ni zdravo...do zdej še od nobenga nism slišal česa točno ti primanjkuje če ješ samo presno sadje in zelenjavo...jest sm bil 2 mesca 100% na sadju in sm se 100x bol počutu, samo sm prešu nazaj na "normalno prehrano", ker sem določene hrane tolk navajen da pač ne morm braz tega.

pros:
-velik manj vroče ti je, ker telo ne porabi toliko energije za prebavo
-s sadjem dobiš več vode in si tako bolj skoncentriran
-ker je sadje lahko prebavljivo si poleg tega tudi manj zaspan...kar spomnte se kako zaspan si po kakšnem ornk kosilu:)
-zdravje
-manj spanja
-...pa še bi se kaj našlo

cons:
-ker smo odvisniki od drugih okusov je zelo težko ostati na takšni prehrani
-cena sadja...predvsem pozimi
-upam da boste še vi najdl kej:D

...pa tud od sadja se da zredit verjemte:D

JimiBtn:če boš jedu samo to sadje zna bit problem, ker ne dobiš vseh potrebnih snovi...jej še drugo sadje in zelenjavo, al pa si na cajte privošč še "pravo hrano"...drgač sm pa tud jest razmišlal da ko bom šu na svoje bom večinoma na sadju iz istih razlogov kot ti:)

OrkAA ::

Ko sem prebiral to temo, sem šel v hladilnik po 2 nektarini ;)

Microsoft ::

Nektarine sekajo! :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

whatever ::

Jp, men so boljš kot breskve ker nimajo tiste kosmate lupine.

dr.J ::

Če bi vedeli, kolikokrat škropijo sadje proti raznim boleznim in škodljivcem, bi ga ne jedli toliko. Druga je, če dobiš sadje iz preverjenih virov, kjer vsaj približno veš, kolikokrat je bilo tretirano.

Poznam nekoga, ki dela v drevesnici, in mi je rekel, da so tisto leto škropili hruške že 14 x !!! Bilo je pa konec julija, to pomeni skoraj vsak teden.

frenk ::

dr.J: kolk emulgatorjev ma pa "normalna hrana" :D...bol da ne veš kva vse je v "normalni hrani"

||_^_|| ::

Dejstvo je da dons jemo miloreceno cudno hrano. Ampak, kurc gleda, zgleda da smo kr prilagojeni, konec koncev, ce se prevec sekiras kaj jes ti skoduje ker si po stresom>:D.

Je pa fino vcasih kaksen domac nesprican pridelek z vikenda pojest.

dr.J ::

> bol da ne veš kva vse je v "normalni hrani"

mal se mi sanja, pa se je zato čimbolj izogibam

sicer pa mi brez sadja in zelenjave živeti ni, včasih pa kakšen šnicl prav paše :D

Boki_ ::

Dobite si punco, pa vas bo spravla v red. Sam ne sme bit preveč mestna, ni nujno da je s kmetov, sam da ne visi stalno v McDonaldsu, pa je ql.
I'm back

T0RN4D0 ::

Hehe, jst pa včasih mal pozabim na sadje.. oz sploh ni nč pametnga doma :)

Pa meso vsak dan (fotr je fukjen na to, pa še da je čimbol mastn povrh >:D ) ... bom probu mal od sadja žvet če se mi bo dal :) pa čokolade in podobnih reči....

hehe, sam od sadja jst nebi mogu žvet.. vsaj čokolado pa čokolino pa take stvari zraven. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

frenk ::

jest bi lahko živu od sadja, če bi mel velik različnih vrst na razpolago...ampak ker to stane živim od standardne hrane...sadje in zelenjavo že kr zanemarjam:\

Boki_ ::

Ha, stane. Priznaj, da vse zagoniš za komp. Joke. Sadje in zelenjava sta res mal draga. Če bi blo vse skupi bolj naravno, ne rečem, sam tok kot škropijo... no comment.
I'm back

BigWhale ::

Sadje in zelenjava nista tako zelo draga... Nevem od kje vam ta ideja... Kila krompirja je maximalno 150 SIT. Meso? Za 150 SIT dobis glih za en sendvic... :P

Tudi prehranjevanje s samim sadjem ni cisto zdravo. Poleg sadja in zelenjave le jejte se kaj mesa, ali pa precej strocnic (soja, fizol, leca) in morskih alg ;>, da telo dobi vse potrebne amino kisline, ki jih ni v sadju in zelenjavi. Ce boste jedli meso enkrat, dvakrat na teden ne bo nic narobe, tudi ce bo mastna svinjina. Dobro je vedeti le to, da je svinjina, mnja, svinjina, precej nekvalitetno meso. Raje jejte ribe in perutnino. :)

Pretiravanje v eno in drugo smer ni dobro, v smer presne prehrane je sicer bolj zdravo ampak vseeno, je to za telo sok, ki ga je tezko prenest. Sploh zaradi tega, ker zacnes pogresati na tisoce tistih okusov, ki si jih prej poznal.

;)

perci ::

Dobro je vedeti le to, da je svinjina, mnja, svinjina, precej nekvalitetno meso. Raje jejte ribe in perutnino. :)

Tuki moram pa protestirat - zakaj bi bla perutnina bolj kvalitetno meso od svinjine? Sej ne, da bi mel ful rad svinjo - beef is my favourite, ampak me vseen zanima od kje ti to.

Poldi112 ::

Pretiravanje v eno in drugo smer ni dobro, v smer presne prehrane je sicer bolj zdravo ampak vseeno, je to za telo sok, ki ga je tezko prenest. Sploh zaradi tega, ker zacnes pogresati na tisoce tistih okusov, ki si jih prej poznal.


Jaz moram pa tu protestirat :)
Za telo je sok, ce jes enako kot prej samo brez mesa (namesto mesa in krompirja samo krompir). Drugace ni panike. Edino psihicna navezanost na meso. Ampak vecina mesojedcev ima manjsi nabor okusov, ker se omejijo na meso in krompir, pa obsacno spagete.

joulf ::

Star sem 33 let. Ne spomnim se dneva, ko ne bi pojedel vsaj nekaj kar je povezano z mesom ( klobase, pašteto, ...).
Vegetarijance in njihov ekstrem presno hrance sem imel vedno za malo bolj čudne ljudi ( nekaj takega kot homiče).
Ne vem kaj mi je bilo, en dan sem se odločil, da bom poskušal odstraniti meso iz jedilnika ali pa ga vsaj močno omejiti.
Moram reči, da se počutim veliko bolje, lažje, po obrokih nisem zaspan, kot je bil to primer pri mesnih jedeh!
Problem je edino malica v službi, vendar je rešitev kitajska hrana, ki je že sama po sebi lahka.

Meso še zmeraj uživam na kakšnih žurkah. Živim pač v takem okolju, kjer ni dobrega piknika brez čevapov ali perutničk.
Tudi mesne juhice jem.
Poskušam pa uživati čim več žitaric!
Baje je bila to glavna hrana rimskih vojakov.

Če kdo ve za kakšne dobre recepte zelenjavnih jedi in jedi iz žit prosim za informacijo (ali v tej temi ali pa na email: delavec999@hotmail.com).

Imam dva mala otroka, katera bi tudi rad navadil na hrano z čim manj mesa a za njuju je še vedno klobasa zakon.
Jabolka mi je spremenila življenje!

Poldi112 ::

Za otroke je prehrana bolj komplicirana. Ni fino jim vzeti mesa, ce nisi res siguren, da ga ne bodo pogresali (njihovo telo).

BigWhale ::

> zakaj bi bla perutnina bolj kvalitetno meso od
> svinjine?

Svinjina ima precej vec mascobe in holesterola. Tega noces. Perutnina mascobe prakticno nima. Google it.


> Za telo je sok, ce jes enako kot prej samo brez
> mesa (namesto mesa in krompirja samo krompir).

To si si najbrz ti zmislil? ;) Za telo je vecji sok, ce dobis v zelodec 20 dek mesa in 20 dek krompirja hkrati kot pa ce dobis samo krompir.

Malo se poduci o prebavi hrane, bos videl. Tipicni slovenski obroki, snicl, krompir, solata, juha, so v bistvu tezko prebavljivi in se mora zelodec mal namatrat.... Zato so nasi dedki in babice hodili po kosilu spat ;)

Ce prenehas z mesom, ne bo nobenega soka, ce bos aminokisline v mesu nadomestil z ustreznimi aminokislinami v strocnicah, ti ne bo nic hudega.
Tudi ce jih ne bos nadomestil, bos kar nekaj casa se cisto dobro funkcioniral... :) Ce jes jajca in mlecne izdelke, torej, ce nisi vegan, pa tako ali tako prakticno ni nobenih problemov...

> Za otroke je prehrana bolj komplicirana. Ni fino
> jim vzeti mesa, ce nisi res siguren, da ga ne bodo
> pogresali (njihovo telo).

Precej begetarijanskih otrok poznam, pa jim nic ne manjka.

OrkAA ::

Ko sem bil jaz majhen, mi je mama mešala meso v jogurt, da sem ga sploh jedel :))

BigWhale ::

Bleeek ;>

T0RN4D0 ::

ROFL, tale je pa dobra... >:D :D :D >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Vikking ::

meso je škodljivo, jejmo zelenjavo, bodite vegeterjanci....blabla... pogovarjanja v tem stilu se mi zdijo čudna... Bolj pametno je povedati da se naj zaužije več obrokov na dan 4-5 od tega zvečer jesti lahko hrano mogoče le kakšno sadje...

Telo ptrebuje sigurno vse sestavine od mesa do zelenjave do sadja,,, kakor pretiravaš samo v eno smer stvar postane škodljiva za telo...

Obvezno je potreboa rekreacija oz. telovadba,,,

Kot vemo nekatera zelenjava in sadje v sebe potegne zelo veliko škodljivih težkih kovin, če raste tam kjer so težke kovine v zemlji zaradi industrije oz. drugih dejavnikov...

Ker stanujem na podeželju, smo dali v analizo zemljo in vodo iz vodovoda... ne boste verjeli, kakšne rezultate smo dobili... na zemlji ne bi smeli skoraj pridelovati nobene povrtnine, ki v sebi zadrži veliko težkih kovin, za vodo ki se pije, smo doma namestili posebne filtre, pa smo na podeželju doma (mesto oz. industrija oddaljena cca. 3km od nas, vmes je najmanj 500 metrov gozda... pa ješ zelenjavo in misliš kako zdravo ješ, ker je zelenjava doma pridelana in ni škropljena.

TUDI MORSKE RIBE NISO ZDRAVE.

Moj edini nasvet je ta, da jejte tisto kar vam paše,,,

frenk ::

a kdo pozna koga ki se prehranjuje presno in ima probleme?

a kdo pozna koga ki se prehranjuje "normalno" in ima probleme?:D

Brilko ::

a kdo pozna koga ki se prehranjuje presno in ima probleme?
a kdo pozna koga ki se prehranjuje "normalno" in ima probleme?


Lahka bi mal boljša vprašanja zastavlu.

To je isto kot da bi vprašu če ma kdo enzo ferrarija pa se je že z njim zaletel al pa če ma kdo "navadn" avto pa se je že z njim zaletel.

Kar pomeni da nobedn ne pozna nobenega z enzo ferrarijem ker jih je tak mal, zato je po tvoje ta avto ful dober in varen a ne, skratka nimate možnosti se zaleteti? Bravo!!!

No to je moj odgovor na tile dve mal neumni vprašanji.

frenk ::

Brilko ni čist tko simpl k si ti mislš...morš mal bol pomislt:D...glede na to da s presno prehrano ljudje ne dobijo vseh nujnih snovi, bi morali imeti čisto vsi probleme...pri enzotu pa noben ni reku da se bo 100% zaletu...štekaš?:D

Poldi112 ::

Bigwhale
>> Za telo je sok, ce jes enako kot prej samo brez
>> mesa (namesto mesa in krompirja samo krompir).

>To si si najbrz ti zmislil? ;) Za telo je vecji sok, ce dobis v >zelodec 20 dek mesa in 20 dek krompirja hkrati kot pa ce dobis >samo krompir.

Nisva se razumela. Ce naenkrat zamenjas stil prehranjevanja in ne nadomestis elementov, ki zaradi uzivanja mesa izpadejo, je to za telo sok. To da ce mesas beljakovine in ogljikove hidrate in je zelodec zmeden ker zdaj ne ve katero vrsto encimov naj aktivira je pa nekaj drugega (tole je rahlo laicno, ampak bistvo je pravo).
Po kosilu se pa pocutis zaspano, ce imas kosilo iz bele moke, belega sladkorja..., kjer pol energije, ki si jo vnesel, porabis samo za prebavo. Po bolj zdravi hrani nisi prida zaspan (oziroma si neprimerno manj).

>Precej begetarijanskih otrok poznam, pa jim nic ne manjka.
Ja, in jaz obratno. Saj nisem rekel da ni mozno, ampak oni so bolj obcutljivi in ce ne ves kaj delas jim lahko unicis normalen razvoj. Drugace cisto podpiram in sledim nacelom vegetarjanstva.

frenk ::

pa ne menjat vegeterianstva in presnojedstva...upam da vsi poznate razliko:)

Poldi112:baje da meso porab najveè energije za prebavo...tam cca. 70% energije ki jo dobi¹ z mesom se porabi za prebavo...zalo visoko naj bi bila tudi zelenjava
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20339509 (32302) nobodyelse
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858970 (52499) enadvatri
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648693 (45027) Matev
»

V Belgiji uvedli en dan v tednu izključno vegeterjansko hrano (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1349085 (6246) BigWhale

Več podobnih tem