» »

Hlajenje 9800se

Hlajenje 9800se

Matazz ::

Zdravo zdravo.
Razmišljam o nakupu Arctic-Cooling VGA Silencer Rev. 3.Od prej pa imam še bakrena Revoltec hladilna rebra,pa me zanima ,če se bo dalo namontirati silencer čez ta rebra?Ker Radeon (odklenjen) se mi zelo greje in rabm neki hlajenja..priporočate kaj drugega za ne več kot 5k?

tiborrr ::

Vzami AC VGA Silencerja R3.0, kakor sam pravis. Itak, ker ko si mu odklenil dodatne 4 cevovode, si mu avtomatsko zvisal temperaturo za 5-10°C (seveda, 4 teksurne enote dodajo precej toplote). Ravno zaradi tega je npr. Duron pri enaki voltazi in frekvenci bolj hladen od AthlonaXP. Zadeva bo pasala, ti jo le vzami, tako kot tudi hladilnik za video pomnilnik.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

QuickShot ::

Med hladilnikom in rami je 13 mm placa za rebra, če so predolga jih pa malo odrežeš.

Matazz ::

13mm? damn..to bi mogu rebra potem skrajšat za polovico (28 (D) x 10 (Š) x 25mm (V))

tiborrr ::

Decki, saj se da kupit tudi rebra za tip BGA pomnilnika.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

QuickShot ::

Zakva maš pa ta rebra gor:|
BGA rebra moraš skrajšat samo za 2mm pa še to samo dva coolerčka, ker ostali ne ovirajo hladilnika.

Matazz ::

Kje pa lahko kupim rebra za BGA pomnilnik?Na cool-pc.org jih nism zasledil(razen ,če je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matazz ()

QuickShot ::

Matazz ::

aha si glih uskoču ko sem popravljal :) ..thx

Matazz ::

samo kaj naj zdaj s tastarimi rebri..jih kup kdo za 1.5k?

Matazz ::

Zdj sm vidu še v enm topicu...Kje pa dobim taka rebra?

Mirko5 ::

To je samo na pol razrezan hladilnik za severni most...zago u roke pa bo, ce ze nujno zelis take hladilnike...>:D

BluPhenix ::

Jaz bi pa vprašal nekaj drugega, da ne odpiram nove teme.

Je ze kdo probal in imel probleme s softmodanim 9800 SE? Na netu sem zasledil, da je menjava stock coolerja obvezno opravilo pri modanju. Je to res potrebno?

Zdi se mi, da tisti stock cooler ni prav nic na volji, da bi se zlahko poslovil od kartice.

tiborrr ::

Okoli jedra je tisti termalni 'cigumi', ki ga je potrebno ocistit z izopropilnim alkoholom in nadomestiti s pravo termalno pasto. Ko soft- ali hardmodas R9800SE v polnokrvnega 9800 (ko mu odklenes se stiri teksturne cevovode), se temperatura poveca za priblizno 5-10°C, saj se greje se dodaten del GPUja, ki je prej spal.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

BluPhenix ::

Ce sem cisto iskren, si podal kar nekaj informacij, a nobene, po kateri sem vprasal. Vem, da ce odklenes se 4 cevovode se zacne gpu bolj segrevati, saj je logicno, tudi o tistem traku sme ze bral.


Mene zanima le to, ali je res potrebna oziroma zelo priporočljiva menjava heatsinka pred modanjem? Imam powercolor 9800SE in se mi cooler na njihovemu 9800 pro ne zdi toliko drugacen.

Za odmontiranje coolerja me bolj skrbijo srednji vložki v zatičih.

LP

DjTonic ::

Nujna ni je pa zelo priporočljiva, saj lahko fašeš še kakšne artefakte od pregrevanja, če rad nabijaš igre. Ne jemlji si 9800 Pro izvedenke za vzgled, saj stock kartice nimajo preveč dobro poskrbljeno za hlajenje. Za Default frekvence še zadostuje, a se pravljica lahko hitro konča pri navijanju.

Matazz ::

Zdaj sem preišel do tega ,da je verjetno boljša varjanta kot da kupim silencer in BGA rebra,da kupim tole ?

Mirko5 ::

Ja odvisno od tvoje izbire. Sam bi raje vzel vga silencer in bga sinke, ker silencer odvaja topel zrak iz kiste ven, medtem ko pa zalmanov sistem, ki temelji na heatpipi, ne odvaja toplega zraka ven; posledicno po mojem mnenju je sama kista veliko toplejsa...kar pa vsi vemo da ni cilj, niti prednost.

Boki_ ::

Če hočeš Zalmana, moraš met mal bl prevetreno kišto, da ti mal bolj odvaja tisti toplejši zrak ven. VGA Silencer je kar ql, meni pa se ne dopade, ker težko daš rebra na rame spodaj na grafi, ker hladilnik pobere kar prostora.
I'm back

MEDENA ::

kmalu prideta NV Silencer & ATI Silencer Preview
.....september/oktober

http://pcmoddingmy.com/content.php?revi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim hladiti GF6600GT AGP

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212122 (1538) Saeed
»

Hladilnik za mosfete

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281755 (1115) Jackal
»

Hlajenje Radeona 9800SE z čem?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381721 (1081) steev
»

Spet, Powercolor 9800SE?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704608 (3368) PCman
»

Thermaltake Giant 3 in Fx 5700 128/2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71122 (965) ŽirC

Več podobnih tem