» »

Program za vodenej Avtobusnega podjetja

Program za vodenej Avtobusnega podjetja

ThinMan ::

Ekola, to kar je v subjectu napisano bi potrebovala moja prijateljica.

Program za vodenje (evidenca) vozovnic, tiskanje na posebne položnice (računi), tiskanje vozovnic,ipd...

Ali je že delal kdo kaj podobnega ?



LP


FLADÉ

bryden ::

S podobnimi zadevami se ukvarja podjetje za katerega delam. Če hočeš mi lahko pošlješ mail na mihat@email.si
pa ti sporočim kontakt.

Je pa res, da bo mogla kolegica verjetno precej plačat.



Če ni zahteven uporabnik ji naredi sam v Accessu, bo najceneje prišla skoz.

ThinMan ::

Ma trenutno imajo nekako postimano s tremi ali stirimi programi. Ampak je prevec veslanja. Bi potrebovali nekaj bolj enostavnega.

Verjetno bi bilo tudi mogoce v accessu naredit. Kaj pa kaj pod GNU ? - Na linux-u zal nimam izkusenj z bazami oziroma orodji kot je na M$ - Access.

Drgac pa vem za en programi in je krepko cez 1mio SIT.



LP,

FLADÉ

Trubadur ::

to bi se dal narest tudi kot spletno aplikacija (php,asp,..)
Berite Thomasa!

ThinMan ::

Ja bi se ampak je potem problem kako je s tiskanjem na posebne poloznice.

Kot vidim je na njej cisto spodaj zapisana ena koda (verjetno št. računa ipd.) - kako potem to narest je vprašanje.

Ampak ok. Če ne bo nič našla (kar je cenovno sprejemljivo) bom pa sam nekaj skupaj spacal (web varianta)

LP,

FLADÉ

Seadoo ::

Sam sistem preko weba ne bi bil problem, ne vem pa, kako bi delal poročila - recimo tiskanje položnic, kjer morajo bit znaki na točno določenem mestu.

Edino kar mi pade na pamet je oblikovanje pdf dokumenta. Tisti znaki spodaj pa so OCR fonti - najlažje jih je prebrat, oz. najmanj napak se pojavlja :D .

No če želiš tako aplikacijo preko weba (Php, mySql), ti lahko pomagam.

Trubadur ::

da se. Ena rešitev je prek pdf dokumenta druga pa z uporabo GD knjižnice. Imaš recimo posknirano položnico v high resoluciji in pol napišeš na njih txt s temle
Berite Thomasa!

Seadoo ::

Trubadur, GD knjižnico poznam, a še vedno je problem, kako bo to sprintano na zaslonu - ne vem ali vsi browserji sprintajo enako sliko, oz. sliko na istem položaju. Posebne položnice namreč ne tiskaš cele, ampak dobiš že predtiskan obrazec, na katerega nato samo dopišeš, kar pač maš za dopisat.

S PDFjem si lahko bolj prepričan, da bodo polja res tam, kjer morajo biti.

Trubadur ::

to je res :-)
Berite Thomasa!

Ziga Dolhar ::

CSS.
https://dolhar.si/

ThinMan ::

No ok, CSS - nevem če se da uštimat tudi tiskanje OCR fontov - ali se motim ?

Mogoče bi bila rešitev z Excelom (alternativa seveda OO), po moje bi se dalo bazo za tisk izvozit v CVS ali podobno lahko tudi text file sam da je ločen z nekim znakom ( ; ). Potem pa greš lepo v excel in to natisneš.

Dolga pot ampak za silo je.




Lp,

FLADÉ

Ziga Dolhar ::

CVS bi vsekakor šlo.

Glede CSS-a -- ne razumem, kaj je to "OCR font". Če gre za neko pisavo [s konstantko širino znaka alla Courrier New, jo lahko [s knjižnjico GD] brez problema uporabiš.
https://dolhar.si/

K0K0 ::

Pantheon zna tiskat na položnice (une ta oranžne ane) sam ne vem če se da tiskat vozovnice mogoče če oblikuješ račun kot vozovnico tko da najbolš da pokličeš na datalab pa jih vprašaš. Pa za tele položnice ni dovolj če jih samo natisneš morš met še neki z banko dogovrjen al neki tazga.

http://www.datalab.si/Company/Index.htm

Seadoo ::

Flade: mislim da gre hitreje tako, da mu direktno narediš pdf dokument.

Ziggga: OCR je pač en font. Ga naložiš z GD pa uporabiš in je. Ne razumem pa kako bi CSS to rešu. Problem je isti kot sem prej omenil - ne moreš bit prepričan, kako se bo to sprintalo na tiskalniku.

Ziga Dolhar ::

Seadoo: CSS ti omogoča "striktno" načrtovanje postavitve strani, kakor naj se [in "točno tako"] prikaže na izhodnem mediju [zaslon, printer ...]. V tako oblikovano obliko naj se brskalnik [po načrtu] naj ne bi vmešaval [to seveda ne drži za ozadja ipd., za samo načelno postavitev pa bi nujno moralo].

Seveda to ni kakršenkoli nadomestek za ustrezno pisavo, ampak le način, kako tekstovne bloke ustrezno razpostavit po obrazcu.

[Za doseženo čimboljšo skladnost izpisa v Internet Explorerju: File -> Print Preview -> ALT+U -> nastavi robove na 0, header in footer pobrišeš -- pustiš prazno.]
https://dolhar.si/

Seadoo ::

Ziggga: čeprav stran oblikuješ s CSSjem, lahko povečuješ velikost pisave: pritisni Control in premakni kolesce na miški - pa se ti povečuje.

Ziga Dolhar ::

Seadoo:

a) Seveda jo lahko spreminjaš; a kot jaz razumem, bo to flade sama tiskala, tako da ne vem, kje je problem. [e.g., Zakaj zaboga bi se ona spravla namerno komprimirat izpis?]

b) Spreminjaš jo lahko ali pa tudi ne: odvisno od designa. Uporabljaš relativne ali absolutne velikosti, ponekod glede na element, v katerem je besedilo ipd...

Ta težava odpade ;).
https://dolhar.si/

Brilko ::

Sam teževe pri tiskanju niti ne vidim, vbisvu probuješ in narediš da je OK, potem pa samo omejiš število znakov pri izpisu (ker tudi na položnico ne moreš spisat spisa).

Bolj me zanime, ali misliš imeti to na enem compu oz. celo online. Ker če je na enem kompu, potem težave glede browserja odpadejo, ker bi bi sistem narejen za konkreten browser, oz. po možnosti delujoč še v drugih (izpis mislim).

Seadoo ::

No sej, da bi se izognil morebitnim težavam zaradi različnih brskalnikov oz. njihovi izdelavi tiskanja strani se sam bolj nagibam k PDF dokumentom, če je potrebno znak postaviti na točno določen prostor predtiskanega obrazca.

ThinMan ::

sem kr O-> :P :P

Rešitev je potem kot ste navedli z CSS - to sem si mislu, z browserji pa je tko. Na unem ki bo delalo najlažje- brez dodatnih html stavkov, tist browser se bo uporabljal.

Zadeva pa bo tekla lokalno, ker ni potrebe za on-line. Mogoče sčasoma ko bi recimo imeli več poslovalnic.

Hvala za pojasnila.


LP,

FLADÉ

Trubadur ::

potem ie odpade>:D :P
Berite Thomasa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPN obrazec, tiskanje ?

Oddelek: Programska oprema
2711425 (2937) prtenjam
»

Program za tiskanje položnic

Oddelek: Programska oprema
1712618 (9433) gregy
»

Tekstovno tiskanje na matrični tiskalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
51506 (1421) pajanko
»

Številčenje MS Word

Oddelek: Programska oprema
103111 (3022) Dragoj
»

Kateri Adobe Acrobat ?

Oddelek: Programska oprema
131914 (1789) iso2000

Več podobnih tem