» »

Transformator in dobra ideja

Transformator in dobra ideja

iceph03n1x ::

Pozdravljeni,

že nekaj časa razmišljam kako naj si kupim ozvočenje v avtu, za čim manj denarja, že ker sem verjetno edini na svetu ki ima v avtu serijsko ozvočenje.

Ideja je ta, dolby od racunalnika v avto :) Nimam jst 100K sit za ozvočenje, ki je samo za v avto :(
Problem je pa napajane, stvar rabi 13.5v ~ 5A 67.5VA (vsaj tako pise na transformatorju od dolbyja). Za lažjo predstavo sem naredil slikco:


Zanime me če je kdo to pripravljen naredit ali ve kje bi se dalo kaj takega dobit ali narocit?
MASTNO PLAČAM ZA STVAR

Bom džek a, ko bom imel dolby v avtu a? :)

Komenatrji so dobrodošli

rkb2 ::

Ti kar na napajanje v avtu priključi. Ni potrebno nobenega trafota (pretvornika), ker je elektrika v avtomobilu tudi ~13.7V (alternator lahko da tudi 15V).

iceph03n1x ::

Sej vem da nimam pojma (prvo leto na elektrofaxu) ma ni ~ kao za izmenični tok? Baterija od avta ma pa enosmernega?

Kar sem jst govoru, bi rabu neko kombinacijo dioede + konenzatorja (po moje je tudi tako, da uravna izmenično napetost, kondenzator se pa polni in prazni, ter odaja konstanten tok)
OK OK sej vem da nimam pojma :) in da govorilm neumnosti.

zlabo ::

Alternator daje na svojih priključkih izmenično napetost, ta pa se potem usmeri in stabilizira. Mogoče bi lohk direkt iz alternatorja potegnu...

LP, zlabo

Azrael ::

Za uspešno rešitev problema, bi bilo treba vedeti koliko žilni kabel gre iz transformatorja v ojačevalec, če je 2 žilni, potem bo rešitev precej verjetno enostavna, če pa so 3 žile pa niti ne.

Npr. Teac PowerMax 240 zvočnikI so 3 žilna varianta, kjer je napajanje elektronike v resnici +-12V in z enojnim napajanjem +12V ne delajo. Pretvornik je možnoi narediti, samo ni najbolj primerna stvar za začetnika.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najmanjši napajalnik - picoPSU

Oddelek: Novice / Modifikacije
446239 (2381) floyd1
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810460 (7726) stromar
»

Pomoč pri izbiri releja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192078 (1888) VolkD
»

Akumulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264650 (4293) Kleto
»

12v to 220v

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
155365 (5019) pucvoler

Več podobnih tem