» »

Maxtor

Maxtor

alesp56 ::

Torej imam disk Maxtor 80 giga, NTFS... Problem: podatki se kvarijo, niso berljivi, ne da se jih kopirati, premikati, računalnik zmrzne. V xpjih chkdisk (Scandisk) javi error in se zapre. Bad sectorjev skorajda ni. Pri Defragmaterju zmrzne. Ob prvem dostopu do diska, po zagonu kište zmrzne za cca 1min. Disk ni sistemski. Lulčka nenormalno sveti, groznega obratovanja diska ni slišati. Kaj nardit? Zadeva ni več v garanciji, 78 giga podatkov pa mi je nekam škoda zgubit. Kaj se da storiti? Ve kdo za kakšen programček da bi pregledal disk & elektroniko da ugotovim vsaj kaj je narobe, da mi izpljune kakšno informacijo o tem...? Kot naprimer Active Smart, ki pa se mi ne zdi glih uporaben ali pa ne znam kaj pametnega razrbrat iz njega. Tnx v naprej!
in to je to...

Jackal ::

Bad sectorjev skorajda ni


Skoraj?

Maxtor ima za svoje diske diagnostičen program MaxBlast. Dobiš ga na maxtorjevi domaci strani. Klik! Uporabi ga.

Poskusiš lahko tudi s tem, da z diska odviješ elektroniko in očistiš kontakte, ki se stikajo z vezjem in diskom, z vatirano palčko in alkoholom (nikakor ne s kakim nitro razredčilom ali bencinom).
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater disk (WD, Maxtor, Seagate)?

Oddelek: Kaj kupiti
282433 (1805) jest10
»

Maxtor 80 GB

Oddelek: Strojna oprema
5832 (756) Lombardo
»

Splošno vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6756 (660) All
»

manjka mi 73 GB ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51311 (1199) 5er-->
»

Ko ima hudič mlade

Oddelek: Pomoč in nasveti
71273 (1040) S4

Več podobnih tem