» »

MREŽA

MREŽA

bojan1 ::

Čao,
imam en problem, pa me zanima če mi lahko kdo pomaga? Doma imam dva računalnika (namizni in notebook), zdej pa želim med njima narediti mrežo preko crossover-ja! Problem pa je v tem ker jaz hočem da je glavni računalnik notebook in ne namizni! Ker ko zaženem čarovnika za namestitev omrežja mi kar avtomatsko da namizni računalnik kot glavni! A ve kdo kako bi to rešil?

Hvala za pomoč!

Bojan

kockish ::

Nimam izkusenj s carovniki, ker vse delam rocno... Naredi tudi ti:
1. pc (recimo da bo to notebook, na tem lahko tudi ICS vklopis, ce rabis)
ip 192.168.0.1
mask 255.255.255.0

2. pc
ip 192.168.0.2
mask 255.255.255.0

in moralo bi delovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kockish ()

bojan1 ::

Lordkocka hvala za odgovor! Ampak ne razumem kak to ti misliš naredit jaz mam kabelski internet in imam fiksen IP, tak da ga ne morem kar po svoji želji spreminjat! Moj IP zgleda npr. nekako takole 194.349.59.30! Kako nej pol spremenim na namiznem računalniku ta IP?A je to sploh možno? Ka pa naj z DNS-ji naredim, pustim kar iste?

Hvala za pomoč!

LP, Bojan

kockish ::

hja, ce imas kabel na desktopu... za zacetek rabis 2 mrezni v desktopu, potem poimenujes tisto, v kateri je kabelski net kabel, drugo pa LAN.

kabel:
ip 194.349.59.30
+ vse ostale zahteve kabla (maska, gw, dns...)

LAN:
ip 192.168.0.1
maska 255.255.255.0

in se
notebook:
ip 192.168.0.2
maska 255.255.255.0
gateway 192.168.0.1
dns od operaterja (isti kot pri povezavi kabel)

na kablu potem vklopis ICS in to je to.

bojan1 ::

Lordkocka zdej se ti pa res opravičujem ker sm ti dal premalo podatkov! Am kabelski modem je priključen preko USB-ja na notebook! Računalnika imam pa povezana preko mrežnih kartic preko crossoverja!

Tero ::

Tudi če imapš kabelski modem na usb se kabelski modem "obanaš" kot mrežna kartica. Tako da je postopek isti. Drugač pa si preberi tukaj


:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

bojan1 ::

Čao!

Ej fantje js sm že vse probu pa nikakor ne morem narediti da je notebook usmerjevalnik! Če hočem dati za usmerjevalnik namiznega mi to takoj naredi za notebook pa noče!
-odgovor Lordkocki:
kabel:
ip 194.349.59.30
+ vse ostale zahteve kabla (maska, gw, dns...)

LAN:
ip 192.168.0.1
maska 255.255.255.0

in se
notebook:
ip 192.168.0.2
maska 255.255.255.0
gateway 192.168.0.1
dns od operaterja (isti kot pri povezavi kabel)

na kablu potem vklopis ICS in to je to.
PROBU SM TO VSE PA NE DELA!!!

-odgovor Terotu:

Prebral sm on članek ko si ga linku, pa ko hočem vklopit ICS (na notebooku kot usmerjevalnik), mi prvo pokaže da mi bo dal IP: 192.168.0.1! To je uredu, pa sem dal OK, pol mi pa napiše: An error occured while Internet Connection Sharing was being enabled. The system cannot find the file specified!

Ja pa še neki: probu sm tud da mi kr windows naredi sam avtomatsko omrežje med računalnikoma, pa med inštaliranjem omrežja (na notebooku) pride do napake, če je notebook postavljen kot glavni računalnik! Če pa dam namiznega za glavnega pa mi windows sam postavi omrežje in vse lepo dela!!!Zakaj?

A se komu sanja zakaj mi to ne dela??

Hvala za pomoč!!

LP, Bojan

kockish ::

Hm, mislim, da je nekaj z ICSjem na notebooku narobe.

SasoS ::

To je zato ker so ti nastavitve povedali narobe...biti mora tako:

notebook:
kabel:
ip 194.349.59.30
+ vse ostale zahteve kabla (maska, gw, dns...)

LAN (na notebooku):
ip 192.168.0.1
maska 255.255.255.0

in se
desktop:
ip 192.168.0.2
maska 255.255.255.0
gateway 192.168.0.1
dns od operaterja (isti kot pri povezavi kabel)

potem na *notebooku* vklopiš ICS in mora delovati.

kockish ::

Nastavitve so bile prave, le desktop/notebook moras zamenjati (nisem vedel za tocno postavitev)...

bojan1 ::

Sasos sem napisu tak kot si ti reku pa vseeno ne dela, vpišem ip-je vse in na notebook in na namiznega, ko pa hočem vklopiti ICS mi pa napiše An error occured while Internet Connection Sharing was being enabled. The system cannot find the file specified! Res ne vem zaka mi to dela ni mi logično!

bojan1 ::

Zdej pa vem da vam že težim ampak res bi rad vzpostavo to mrežo! Šel sem na microsoft support pa sem našel tole
1. On your desktop, right-click My Network Places, and then click Properties.
2. Right-click the dial-up connection, and then click Properties.
3. On the Advanced tab, select the Allow other network users to connect through this computer's Internet connection check box.
4. If you want the ICS server to automatically connect to the Internet, select the Establish a dial-up connection whenever a computer on my network attempts to access the Internet check box.
5. Click OK. A message box appears, which states that your LAN adapter's IP address will be changed to 192.168.0.1. Click Yes. Your computer is now configured for ICS.

Šel sem po teh korakih, pridem do točke pet pa me še vpraša da mi bo dal IP na 192.168.0.1 pa dam yes pol mi pa kr neki prekine in mi javi napako, kot sem že prej napisu, tak ko da ne bi mogu najdit ICS-ja na računalniku! A se ga da kako posebi namestiti ali pa na kakšen drugačen način odpraviti napako?

Hvala za pomoč vsem še emkrat!

LP, Bojan

SasoS ::

Jah očitno imaš nekaj sesuto na mašini. Manjka kak dll. Bojim se da boš to težko rešil brez reinstalla. Če imaš XP pa brez SP2 daj probaj dat SP2, mogoče bo slučajno ravno prekopiral pravi dll :D

bojan1 ::

Sasos sam glej na domačem računalniku mi pa dela ICS pa mam inštalirane iste Windowse kot na notebooku, pa nimam nobenih serviis packov gor pa dela! Na notebooku me pa jebe neki! Čudno, no sej bom probu dat SP2 gor!

Hvala

SasoS ::

ja ja, sem že poštekal v čem imaš problem...kot sem rekel na laptopu imaš nekaj sesuto (torej niso *isti* winsi :D). Lahka tudi probaš primerjat windows/system32 direktorija da vidiš kaj ti na laptopu manjka, a množičnega kopiranja dll-jev ti ne priporočam! Lahko je tudi v registru kaj sesuto...to boš potem težko popravil na roke.

bojan1 ::

Sem pa upošteval tvoj nasvet da si namestim SP2 gor in sem si ga namestil, pa mi vse občutneje počasneje dela, vendar ko grem vklaplat ICS mi pa javi neko drugo napako kot prej in sicer: The RPC server is unavailable! A nej na novo winse namestim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191805 (1471) Mitch
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333353 (2629) MrStein
»

Win2003 server ent + ICS (ADSL)

Oddelek: Omrežja in internet
61738 (1646) PaJo
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654953 (4189) Klemenn
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132249 (1982) boogie

Več podobnih tem