» »

Formatiranje diska ter install WinXP

Formatiranje diska ter install WinXP

N-E-O ::

Rad bi si formatiral disk C ter WinXP inštaliral na novo.
Pri tem sem si ustvaril zagonsko disketo za ms dos tam vtipkal c: vendar mi ni nič zaznalo. Ne delujejo tudi ukazi kot so win, exit... ki sem jih uporabljal pri prejšnjem op. sistemu win98. Kako naj torej na drugačen način formatiram disk c ter inštaliral moje windowse??
Follow the white rabbit.

Celeborn ::

Si pa malo za časom. V biosu naštimaš 1st boot na cd, vstaviš windows cd, restartaš in slediš navodilom.

ps. Dos ne bere NTFSja, tako da si ne moreš z disketo nič pomagat

ql000 ::

bootaj CD na katerem so XP, pol boš mel pa eno od možnosti kam namesestit win tudi v obliki kreiraj novo particijo, formtairaj izbrano particijo,... skratka te zadeve urejaš med inštalacijo XP, tak, da ni potrebe po disketah!!

LP

N-E-O ::

hmm.. to sem naredil.. za primary boot sem naštimal CD-ROM.. te nastavitve shranil.. ponovno zagnal računalnik,
v cd-rom vstavil cd z windowsi, vendar mi ga ni hotlo bootat. Skratka pri zagonu računalnika mi ga ni niti zagnalo. V windowsih mi cd dela, vendar ne vem če lahko inštalacijo opravim kar tam??
Follow the white rabbit.

Trinitron ::

Hja, piratske verzije Windowsow se pač ne da bootat...

Če boš inštaleral windowse tko, da boš štartal v windowsih, potem format opcije ne bo na voljo. Za tvoj primer je treba naredit tako: zagonska disketa -> FDISK -> pobrisat neDos particijo -> ustvarjanje nove FAT32 particije -> formatiranje FAT32 particije -> nalaganje Windows 98 ali Me na FAT32 particijo -> iz Windowsow 98 ali Me zagnati inštalacijo za WinXP -> prepisati Windows 98 ali Me z WinXP -> pretvoriti FAT32 v NTFS

To ti bo uzelo cca. pet ur. Druga opcija pa je: trgovina-> 25.000 SIT -> nabau original -> booti iz CD-ja -> formatiraj disk -> inštaliraj WinXP -> Aktiviraj WindowsXP
Druga opcija ti bo vzela dobrih 30 min...

Zgodovina sprememb…

N-E-O ::

Kaj pa takole?? imam še en cd od windowsov, sicer pride pri njih do napake pri namestitvi.. vendar pa se jih da bootat.. torej kaj če namestim najprej tiste windowse (prej še seveda formatiram disk), ter potem čez tiste naložim še te windowse brez napake?? Je to funkcioanlno??
Follow the white rabbit.

SasoS ::

To je neumnost. CD se da bootat če ga spečeš tako kot je treba...prav tako je brezzveze dajat gor 98. Na cedeju od XPjev (mogoče pa na spletu?) dobiš image 6 zagonskih disket s katerimi nato bootaš.

OldSkul ::

Tudi pirat Windowsi so bootable.

karafeka ::

na cdju za XP je maš v imenku i386 izvršno datoteko winnt.exe. To datoteko zaženeš v dosu, v katerega prideš z zagonsko disketo, potem pa si v samem inštalacijskem programu za xpje nastaviš particije, če ti je z fdiskom pretežko. Da bi pa najprej dal gor win98, da bi inštaliral xp je pa bedarija :).

Trinitron ::

Tudi pirat Windowsi so bootable.


Nekateri že... Taprve piratske različice pa še ne. No, vsaj moja taprva ni bla. Pol sem kupu original, ker sem mel s tem same probleme.

RacaClone ::

eksistirajo original WInXP bootable, kakor tudi pirat WinXP bootable, prav tako kakor pirat WinXP inbootable

Trinitron ::

eksistirajo? LOL "Obstajajo" je bolj primeren izraz...

Zgodovina sprememb…

Backup22 ::

Trinitron... eksistenca = obstoj:))

PrimozR ::

Eh ja, pač RacaClon. Mi je pršlo na ircu pod oči, da ta samo zgago dela. Aja moji XPji se lepo bootajo, delajo fino, loh dajem gor SPje,... Seveda so pirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Format diska in namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
103144 (2953) slowie
»

Installacija Win98 po WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
81355 (1285) R33D3M33R
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443050 (2288) xpozed
»

Inštalacija WinXP ->100 prvič

Oddelek: Pomoč in nasveti
141684 (1464) recoil
»

Win xp-vprašanja

Oddelek: Programska oprema
141186 (1042) andrej

Več podobnih tem