» »

BeOS

BeOS

crt ::

Kako se vam zdi BeOS? Mislim, da je zanimiv OS, vendar za resno uporabo ni primeren. Je ze kdo kaj delal z omrezjem v BeOS-u? Kakšne so minimalne strojne zahteve za BeOS?

lep pozdrav Crt

P.S.: Je ze kdo kaj delal z programom Visual Be++(kako izvirno ime...:D)

Elemen_T ::

Jaz sem ga že uporabljal.
OS je zelo vredu. Nikakor ne boljši od Linuxa ampak za razmere v katerih ga je tip delal pa odličen, ima odličen uporabniški vmesnik, ogromno software, tudi podpora za najnovejše igre (+open GL), še bi lahko našteval...

lp

whatson ::

Jaz sem ga tudi nekaj časa uporabljal...
vidi se da je precej programsko in strojno nepodprt, a vseeno je pa grafično lep (za razliko od winsov) in dokaj stabilen...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

g0Run7 ::

jaz sem ga tudi imel in pa tudi probleme s priklopom na siol-vsaj z starejšo verzijo, kako je s tanovo pa ne vem, al pa se je to dogajalo samo meni:\

OZZY ::

Beos, če bi ga strojno podprli kot okna bi bil boljši od njih. Sam tle je pač problem moči. Mikrosoft jo ma oni pa ne.
Go with the flow.

borutzi ::

Jest mam doma professional verzijo 8-O

JXS ::

francelj: in kva hočeš s tem povedat?

abcde7 ::

on je s tem povedov vse! Da mu je Beos cool, al pa da ga je sam testirov!
men je tejo nekj pravu o beosu, pa prav da samo en špil dela, en minolovec a nekj tazga!

whatson ::

robo: motiš se, da gre samo ena igra...
dela ogromno iger... od tega je narejen tudi doom1 za BeOS:D

poglej stran:
www.bebits.com, oz natančneje tukaj najdeš seznam preko 300 iger...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

crt ::

Uporabno je tudi to, da glasbeni cd prikaže kot .wav datoteke. Ripanje je tako enostavnejše. Pro verzija pa ima se še program za snemat cdje zraven.Kakšne računalnike uporabljate za BeOS. Jaz imam en Cyrix 150/32 mb rama in ma zanima, če bo to delalo...

lp Crt

P.S.: Tudi Napster obstaja za BeOS.

IceIceBaby ::

BeOS je kr kul. Samo jaz sem mel uno verzijo omejeno pa je blo precej pomankljivosti, zamima pa me kako se obnese profi verzija. Bolš kot winsi pomoje :)

borutzi ::

Največja razlika med personal iin professional je v tem da professional instaliras na za to posebej pripravljeno particijo, ki ni omejena na 512mb kot personal verzija. Priloženega je tudi več programja (real player,program za pečenje...). Podpora hardwaru je kar dobra, nekaj stvari pa se da ustimati tudi z raznimi triki. Ta os mi je vsec ker imas celoten sistem postavljen in skonfiguriran v pol ure. Se zadnjo opero dol potegnes in gasa,..

andro ::

Beos je zakon meni vse dela ( tudi tv-tuner) razen modema.:D
Po mojem mnenju je programsko popolnoma nepodprt.
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

TinkaPinka ::

Tudi jaz sem že preiskusila BeOS, in mi je bil zelo všeč. Vendar pa (vsaj zame) za resno delo ni primeren. Programov je premalo, no ja, morda sem preveč razvajena programov, ki so spisani za Windows operacijski sistem.

Kar se pa tiče navezanosti na 512 MB, pa kolikor vem, lahko BeOS inštaliraš tudi na svojo particijo in imaš na voljo potem toliko, kolikor pač hočeš oz. imaš prostora.
I am easy to please as long as I get my way.

bzagozen ::

Kar se teh 512MB tiče. To je samo prostor rezerviran za inštalacijo OS in programov (samo v personal verziji). BeOS personal ni namenjen uporabi kot samostojen sistem, le kot "demo" na windowsih. :(Drugače ti pa nobeden ne more preprečiti, da, naprimer, posnameš mp3-je na drug disk, ki ga potem v BeOS-u mountaš in z njim delaš po mili volji.:\Ja, to je to, To je vse kar sem htel povedat. :)
www.alkoma.si

andrej ::

BeOS je zlo cool, vendar ni kaj prevec uporaben za vecino ljudi. Na zacetku si sicer navdusen nad njihovo hitrostjo in ostalimi cool zadevami, ampak potem te ta cool efekt kar enkrat mine, ko zacnes pogresat wins aplikacije in igre... Osebno mi je BeOS najbolj vsec, izmed vseh alternativ winsom, ampak ce si se navado na winse potem gres tezko na BeOS - predvsem zaradi programja...

CaqKa ::

Tudi ono obično verzijo(50 mega dlja) lahko instalnaš na svojo particijo
Lepo instalneš tistih 512 mega > das noter disketo da ti naredi boot disk> bootas s to disketo> si konfugiriras system> potem pa gres tam neki med meniji pa je nekje neka install opcija. kliknes> si naredis particijo> pa samo po wizardu next stiskaš> nekje vmes vpraša če hočeš imet BeOSov boot manager> čez nekaj časa imas na svoji particiji celoten beos> gres v vinse > das unninstall beos...
sedaj imas boot manager (ki mi nekako ni prepoznal linux)> lahko zbiras med nekaj sistemi ki si si jih nastavil.
em v beosu je en takšen partition magic, ki dela zelo super, če druga ne si ga zaradi tega zdljaš in ko imaš probleme z particijami samo lepo beos boot disk, in gremo.
Particije se dajo ful lepo graficno razdelit. tak da tisti kir tega ne zna si zasluži naziv zobate owce.
drugače pa igerc nisem špilal, kaj druga pa tudi ne, edinole po netu sem surfal s sporsterjem 33.6 zunanjim(ful simpl konfiguracija(glede na linux)).
imate pa prav da je beosov GUI eden izmed boljših.
pa še ful simpl se da prepričat da gledaš divx :)
v beosu je tudi moznost konzole (probajte ukaz "shutdown -t 60"
lp CaqKa

wishmaster ::

Moje mnenje o BeOS-u je da je to zelo vredu OS,imam 4.5 originalno kupljeno verzijo iz amerike.V njem lahko delam vse kar sem prej delal v winsih.Zelo vsec mi je ker se hitro zažene in da je bolj stabilen kot windowsih in da se dobro razume z linuxom.|O:)

wishmaster ::

BeOS glede zahtev ni zahteven saj ga lahko namestiš na 486 ki ima min 16 mb RAM-a in 1 GB disk.(to velja za za 4.5 verzijo-5 verzija je bolj zahtevna).Ce imaš slabo grafično kartico boš imel zelo kvalitetno črno belo sliko.:P:P

tejo ::

BeOS je ql OS. Celo moj GeForce dela v njem...

andrej ::

he he, jaz sem tudi nabavo original 4.5 iz amerike... vendar zdaj zadeva bolj sameva...:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BeOS ima 10 let (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1549187 (7298) ZetaNeo
»

Kaj pravite o BeOS 5

Oddelek: Operacijski sistemi
351594 (946) cekr
»

37/1

Oddelek: Novice / Grafične kartice
71872 (1872) tec
»

BeOS 5

Oddelek: Operacijski sistemi
91104 (938) tha_man
»

SETI + BeOS

Oddelek: Operacijski sistemi
111174 (1046) Loki

Več podobnih tem