» »

Ima kdo stnadard za 100 MBit Ethernet ?

Ima kdo stnadard za 100 MBit Ethernet ?

Brane2 ::

Rabil bi specifikacije za to, kar počne Ethernet karitca na kablu:

-kakšne so uporabljene vrste signalov (tokovno krmiljenje ali kaj drugega)
-oblike paketov, opis protokola itd.

Se da to kje online dobit ?

Rad bi si poštimal logiko za kkomunikacijo po kablu za svojo napravo, ne bi pa za to kupoval namenskih čipov.

Rad bi to naredil v FPGAju...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, rad bi kje dobil te podatke zastonj. ISPO standardi so dragi, zato so podatki lahko malo manj uradni.

Itak e bom delal switcha za komunikacijo preko atlantika, rad bi samo naredil boxe, ki se jih bo dalo povezati na kiblo preko Etherneta- gre torej za par metrov kabla.

Če drugega ne, bi pomagale tudi številke relevantnih standardov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

rfmw ::

802.3 najdeš zastonj na : http://standards.ieee.org/getieee802/

morda ti pomaga kaj še tole : http://www.ieee802.org/

lp,
rfmw
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

rfmw ::

po moje sigurno obstaja vhdl core na netu, samo najbrž ni zastonj. Poizkusi najti tako jedro, ker se svojega jedra ne izplača pisati zaradi kompleksnosti samega protokola. To govorim v mojem imenu, lahko da bo tebi dokaj lahko napisati tako jedro...

PS: če najdeš ali 100 ali 10Mbps ethernet vhdl jedro, mi prosim sporoči!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rfmw ()

Brane2 ::

Sem že klical na standardoteko. Samo najti moram relevantne standarde- čisto toliko da vidim o kerih dnarjih govorijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

sparc49 ::

Na OPENCORES imajo VHDL kodo. Poglej ce ti ustreza.

Brane2 ::

NI treba. Sem ravno na www.ieee.org snel zastonj IEEE802.x standarde.

V okvirih posebne akcije omogočajo zastonj dostop do mrežnih standardov-resda ni nekaterih najnovejših, a teh itak ne rabim

Verjetno so pogruntali, da je bolje, da dajo folku vpogled v standarde, kot da ljudje raje delajo na pamet in da se pojavi kup opreme, ki dela "skoraj" po standardu.

Heh, Ameri rulajo.:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

slawc ::

pobrskaj tudi na straneh proizvajalcev FPGAjev (za resitve in izvedbe).

To se mislis malce igrackat samo? 100mbit Ethernet chip je $10 ali manj.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Brane2 ::

Jah, RTL8139 je resda poceni a samo na papirju.

Take stvari ti podaljšujejo seznam maetriala, vsaka komponent apa je možen vir problemov. Lahko je recimo fiul pooceni nekje v Ameriki a praktično nedobavljiva tukaj (za pameten denar in v majhni količini).

Poleg tega me zanima, koliko taka zadeva požre v FPGAju in koliko rabiš, da lahko narediš denimo switch ali hub.

Zakaj bi dal extra $19 za tak chip, če jih lahko daš v FPGA in si za ta denar dokupiš extra logiko (torej močnejši model) ali pa celo to ne in ti ostanejo za gajbo pira ?

:D

Poleg tega ti eksterni čipi zahtevajo implementacijo PCIja ali česa podobnega, to pa požira I/O pine na FPGAju.

Etherent je idealen za implementacijo na FPGAju: relativno glup protokol, ki ti ne bi smel požreti preveč logike na čipu in ko ga implementiraš, potrebuješ za povezavo z zunanjim svetom samo štiri pine- brez nekih posebnih hitrostnih zahtev.

Torej implementacija switcha in celo firewalla ne bi smela biti pretežek problem. Tu pod firewall ne mislim na kakega heawyweighta, kot je Linuxov iptables, ampak bolj kako light varianto, kot je denimo v kupljenih switchih ali celo še lažja (denimo filtriranje samo glede na protokol in Etherent ID kartice)
On the journey of life, I chose the psycho path.

glinik ::

Še rabiš vse te podatke, jaz se ji pravkar učim?

Vsaj nekaj bi ti lahko pomagal.

Lahko pa emailaš naši profesorici na FERI-ju in sicer Tatjana Kapus. Zagotovo ti bo vsaj poskušala pomagat.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Brane2 ::

Hvala, vendar sem jih ze snel z neta. Cakam na prvi prosti trenutek, da nastudiram zadevo. Je pa 802 standard izredno obsezen, vendar bo pac treba prebrati vse. Full enih visokoletecih konceptov je not. Kot je videt, so oni to predvidel za vddelavo v Borgovske kocke, ne pa za enostavno omrezevanje od masine do masine.

Sem mislu, da bo v standardu pac simpl opis paketa in casovnih ter elektricnih specifikacij, oni pa so se lotili osvajanja sveta... :D

Skratka, hvala zaenkrat. Bom najprej nastudiral stvar, preden kaj vprasam.

Nisem pa pricakoval, da mi bo ratalo zastonj snet (kot zgleda) skoraj celoten standard.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

krho ::

@Brane2: V FPGAju boš lahko realiziral samo MAC.
Za physical layer boš še vedno rabil zunanji čip.

25MHZ je ponavadi clock, ki ga moraš pripipeljati Physical layeryu. On pa potem vse skupaj pomnoži na 125MHz.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

CCfly ::

Samo laično vprašanje. Zakaj ne bi raje začel z že narejenim čipom, preden se odpraviš osvojit svet.

Brane2 ::


@Brane2: V FPGAju boš lahko realiziral samo MAC.
Za physical layer boš še vedno rabil zunanji čip.


Samo akk glup transverter ali kaj podobnega. Za to ni panike, tudi če je zunaj.


25MHZ je ponavadi clock, ki ga moraš pripipeljati Physical layeryu. On pa potem vse skupaj pomnoži na 125MHz.


Za soliden FPGA tudi 125 MHz ni tak problem.


CCfly

Samo laično vprašanje. Zakaj ne bi raje začel z že narejenim čipom, preden se odpraviš osvojit svet.


Probaj kje dobiti "že narejene" čipe. Poceni so samo na velike količine, teba pa zanima recimo manj kot sto kosov. Poleg tega, tega se hitro nabere. Poseben čip za to in ono, vsak seveda zahteva to, da ga najdeš na trgu in kupiš, zalotaš in seveda tudi svoje napajanje in plac na tiskanini.
On the journey of life, I chose the psycho path.

krho ::

priporočam DM9000.
Izredno carska zadeva. Dela tudi v 8-bit mode.

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strojni trojanci na integriranih vezjih

Oddelek: Novice / Varnost
4921610 (16559) poweroff
»

FPGA

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
223025 (2377) BluPhenix
»

programiranje procesorja 2. del :P

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262442 (1843) BluPhenix
»

Kaj izbrati VHDL ali VERILOG ?

Oddelek: Programiranje
272171 (1864) VolkD
»

IEEE 802.11g uradno potrjen

Oddelek: Novice / Diski
72883 (2883) Jux

Več podobnih tem